İçeriğe Yönlendir

Brc Yakıt Seçici Anahtar.

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Faruk Sevgili
Faruk ustam kırmışsınız sizde arkadaşı. olmaz demişsiniz ;)

1- Olmayacak duaya olmaz demek suç ise evet suçluyum.

2- Mustafa beye kızmam mümkün bile olamaz aksine bildiklerimi paylaşmaya çalıştım. BRC ye ait anahtar bağlantı şemasını ve buradaki kabloların tek tek ne işe yaradığını gösterir şemasını dahi kendilerine verdim.

3- Bu anahtar swıtch gibi çalışmaz, Bu bir swıtch değildir, Aksi takdirde iki kablo ile çalışması gerekirdi, bu micro swıtch tek kablo ile bilgi alışverişi yapıyor.

4- İçinde bir protokol vardır ve sizin vermek istediğiniz yada ona yaptırmak istediğinizi tek kablo üzerinden ECU ile haberleşerek yapan bir destek elemanıdır. (Başka bir forumdaki başlıkta Mustafa beye bunlarıda yazdım)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bu gün ilk denememizi yaptık yapan kişi kısa devre yaptırdı ilk anahtarı cortlattım ;) yarın yeni bir anahtar alacam. öyle yada böyle istediğim olur belki yarın belki seneler sonra :p ama bu araba bizdeyken o tuş o kite hükmedecek.

bu arada anahtar sökülüyken de lpg kiti çalışıyor. ben çalışmaz diyordum :wub:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

tuşu dağıttım ve şu yüksek teknoloji ürünün içindeki basmatik tuşa bakayım dedim.

tahmin ettiğim gibi o zımbırtı siwitch. ama bizim usta kablo çekerken lehimi taşırmış ve yandaki devre elemanına kısa devre yapmış o yüzden tuş yalan olmuş. zaten o kabloyu çekecek adamı da zorla bulmuştum. ince havya vs lazımmış. neyse zaten ben eldeki anahtarı gözden çıkarmıştım biz bozmadık da usta bozdu ;) yarın Servet abinin yanına gidecem inşallah. onla bakacaz.

anahtarın toplu hali tuşun üstündeki brc yazısı çıkmıştı önceden.

06092011163.jpg

06092011162.jpg

06092011161.jpg

paralel çekilecek zımbırtı

06092011167.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
:) valla abi öğleden sonra gelirim diyordum, sabah 9.30 da ordayım :nazar:
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mustafa bizden 25 öğro+kdv saat ücretli işini görürüz :nazar:

aşağı yukarı 60+kdv.. iyiymiş :)

ulen Servet, her şey yaptın daha bir çok şeyi de yapacaksın ama, senin dükkana bi sinyak aktarıcı yapamadın...

Seninle telefonda konuşmak tam bir eziyet ha..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

zaten beni öldüen bu öğrolar :p TL para biriminden tamamen öğroya geçsekde her gün kur hesabı yapmasam :p

Allahtan Servet abi benim işi 2dk da halleder de çok öğrolanmam :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
aşağı yukarı 60+kdv.. iyiymiş :p

ulen Servet, her şey yaptın daha bir çok şeyi de yapacaksın ama, senin dükkana bi sinyak aktarıcı yapamadın...

Seninle telefonda konuşmak tam bir eziyet ha..

Radyasyon fazla etkilemesin diye :p

zaten beni öldüen bu öğrolar :fiuw: TL para biriminden tamamen öğroya geçsekde her gün kur hesabı yapmasam :p

İlk müşterilerde hep aynı hezimeti yaşıyorlar.:) Vatandaş, oh bi vida sıkacak 5 dakkada iş tamam deyip 3-5 öğro beklerken 0-1 saat aynı olduğunu faturayı görünce anlıyor :)

Asıl kazık ne olacak söyliyeyim şimdiden yoksa yarın yüreğine iner, kurcalanan ve daha çok arızalı gelen ürünlerde çift dikiş gidiyoruz :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İlk müşterilerde hep aynı hezimeti yaşıyorlar.:p Vatandaş, oh bi vida sıkacak 5 dakkada iş tamam deyip 3-5 öğro beklerken 0-1 saat aynı olduğunu faturayı görünce anlıyor :)

Türkcellden kötüsün be :p O bile 6 saniye esabı yapıyor...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

öğrolaya öğrolaya öğrencez :p

yei anahtarı ordan alacak yer var mı peki :) yeni anahatarı burdan alıp mı geleyim :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
zaten beni öldüen bu öğrolar :p TL para biriminden tamamen öğroya geçsekde her gün kur hesabı yapmasam :p

mustafa baktın süre uzuyor servet abi takıldı sıkıldı, dönüp dönüp aynı işleri yapıyor fazla öğralar uçmadan hemen aksakallı dedyi ara (ilker abi) hemen çözülüyor servet abi hemen aksayan yerleri bulup konuyu çözüyor tecrübe ile sabittir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

olay bitmiştir. Servet abi ile işi hallettik. hatta hızını alamayıp submarine bile taktık :)

anahtarı dağıttık

07092011168.jpg

07092011169.jpg

07092011170.jpg

yüksek italyan teknolojisi switche paralel kablo çektik

benzin ledinden de 2 kablo çekip yeni tuş için aydınlatma aldık. tuşun kendi ledi 12v ile çalışıyordu o yüzden yeterli aydınlatma yoktu biraz uğraşıp Servet abi o işi çözdü.

olurda lpg anahtarını sökmek gerekir yada o trimin sökülmesi gerekir diye usb kablosundan soket yaptık

07092011171.jpg

07092011173.jpg

kabloyu trimin arkasından gizleyerek vites çerçevesine getirdik

07092011174.jpg

yeni tuşun soketini ve led seçiminide yaptık

07092011175.jpg

ledlere girişince duramadık submarine de taktık. bakalım gece görecez aydınlatma vs nasıl oldu :p inş açısı düzgündür :p çünkü ilk denemede ayna karardı

07092011176.jpg

Yorum bağlantısı

Mustafa sende çalışmışsın sanırım yero hesabından düşersin artık. :wub:

Servet ustam ellerine sağlık.Olmayacak bir işlem değildi zaten ve doğru ellerde güzelce sağlamca yero hesabıyla hepsi olur. :D:fiuw:

Submarine iyi günlerde kullan. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sağol abi. tam istediğim gibi oldu. çok da iyi oldu :wub:

bundan sonra olurda bir arabaya lpg takarsam bu şekil orjinal bir anahtar takarım.

bu arada asıl anahtar resmini akşama doğru çekecemki güzel çıksın :fiuw:

Yorum bağlantısı

Tuş iyi olmuş.Aydınlatmasını akşam resmi çekince görürüz sanırım. :D Submarine yeşil oldu sanırım.

Lpg düğmesi tuşa geldi. :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

submarine güzel olmuş da benim tel onu çekemiyor :) ben ayna bu duruma kararır bozarın diyordum ama ayna da benimsedi :(

lpg tuş aydınlatması güzel oldu

07092011180.jpg

araç benzinde olduüu sürede kırmızı yanıyor, motor ısınıp lpg ye geçene kadar tuş ışığı yanıyor lpg ye geçince sönüyor böylece benzinde gidip gitmediğimiz anlaşılıyor. tuşa basıp benzine alınca da tuşun aydınaltması yanmaya başlıyor :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...