İçeriğe Yönlendir

İlk Trafik Çevirmesi Ve İlk Trafik Cezam=))

Sinan Yalçın Durmuş

Recommended Posts

Sinan Yalçın Durmuş

Merhabalar bugun iskenduruna gitmem gerekiyordu gittim dönüşte adana otobanından çıktıktan sonra adana-mersin otobanını gişelerinin girişine gelmeden radar oldugunu biliyordum devamlı ama ben 2 tane radar konulan yeri geçtikten sonra daha yok diye düşünerek bastım=)) 149ile radara girdim aslında bayada bi fren yaptımda nafile neyse ilerde çevirdiler gişelerin orda evraklar beyfendi denildi radara girdiniz denildi biliyorum dedim evrakları verdim 150 ile girseydim 280tl ceza yazılacaktı 1km ile iyi kurtardım:D 140tl ceza yazıldı 15 gün içinde ödersem 105tl ödiyecekmişim.

ehliyeti aldım alalı hiç soran olmadı diyordum=))) polis memurlarınada dedim zaten ilk defa ehliyeti siz soruyorsunuz ve ilk defa cezayıda siz yazıyorsunuz:D

neyse ceza kağıtını aldım yoluma devam ettim hayırlısı =)

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

geçmiş olsun :) bende bu zamana kadar pek ceza yedim ama hiç birini ödemedim 5 senedir ödemediğim cezalarım var ama ne gelen var ne giden :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Geçmiş olsun.

Ehliyeti hiç sormuyorlar diye düşünmekle çok yanlış yapmışsınız. Görün siz şimdi ehliyeti soranları. :)

Bende birkaç kez açtım o şom ağzımı cezalar öyle bir ardı ardına geldiki 75 ceza puanı oldu. Artık ciddi ciddi ehliyet gidecek diye düşünmeye başlamıştım. :lol2:

Şimdi taksit taksit ceza ödüyoruz.. :)

Yorum bağlantısı

ucuz kurtulmuşsun abi 2 katından.ben daha hiç ceza yemedim 1 sefer çevrildim onda da tam çevrildim.İzmir Kemal Paşa da sanayi içinden geçilip toprak yolla gidilen bir site varmış.gece geç saatte oraya gitmem gerekti.toprak yol çok dar kapıların bile açılamayacağı kadar.arkadan siren sesi geldi aynaya baktım ambulans geliyor (tabi ben ambulans zannediyordum meğersem jandarmaymış) bende yol veremeyeceğim için gecikmesin diye hızlandım mümkün olduğunca.boş bir alan bulunca kenara çekmemle jandarmalar minübüsten inip silahları doğrulttular üzerime :) sonra durumu anlattım kontrol yapıp gönderdiler.bi dahada hiç çevrilmedim ama bu bir ömür boyu yeter heralde bana :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
geçmiş olsun :) bende bu zamana kadar pek ceza yedim ama hiç birini ödemedim 5 senedir ödemediğim cezalarım var ama ne gelen var ne giden :)

İnternet vergi dairesinden bakınca ceza çıkmıyorsa arada kaynamış demektir. Ama dikkat edin faizi cezanın 5 misli olmasın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Merhabalar bugun iskenduruna gitmem gerekiyordu gittim dönüşte adana otobanından çıktıktan sonra adana-mersin otobanını gişelerinin girişine gelmeden radar oldugunu biliyordum devamlı ama ben 2 tane radar konulan yeri geçtikten sonra daha yok diye düşünerek bastım=)) 149ile radara girdim aslında bayada bi fren yaptımda nafile neyse ilerde çevirdiler gişelerin orda evraklar beyfendi denildi radara girdiniz denildi biliyorum dedim evrakları verdim 150 ile girseydim 280tl ceza yazılacaktı 1km ile iyi kurtardım:D 140tl ceza yazıldı 15 gün içinde ödersem 105tl ödiyecekmişim.

ehliyeti aldım alalı hiç soran olmadı diyordum=))) polis memurlarınada dedim zaten ilk defa ehliyeti siz soruyorsunuz ve ilk defa cezayıda siz yazıyorsunuz:D

neyse ceza kağıtını aldım yoluma devam ettim hayırlısı =)

Geçmiş olsun Sinan Bey. Geçen hafta bende G.Antep-Urfa otobanında yedim 290 TL yedim. Ve 10 km sonra bir tane daha radar vardı. Otobana girmeden her zaman kesintisiz radar var. Geçmiş olsun. Tekrarını göstermesin. İskenderun'da nerelere gittiniz. Nede olsa memleketim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Geçmiş olsun bende geçenlerde istanbul a gidip geldim ceza yemedim :) şehrin göbeğinde 115 le yedim ama bana 295 i acımadan yazdılar,benimde ilk cezam :)

Sağollasın İbrahim abi vallahi bende o kadar yol gittim ilk defa denk geldi sağlık olsun napalı

Bununla gelmiş geçmiş olsun Sinan.

Sağollasın Tahir abi cana gelecegine mala gelsin

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
İftaramı yetişiyorsun hemşerim acelen ne? Son zamanlarda herkes sürat konuşur ve sürat yapar oldu,hayırlısı bakalım...Geçmiş olsun hemşerim,bu ceza inşallah ilk ve son cezan olur :flowers:

Yok hemşerim ya iftar değilde iş yerinde problemler vardı saat 3.5 da mersinde olmam gerekiyordu 4de iskendurunda çıktım 5.40 gibi mersindeydim

normalda otobanda radar yerlerini biliyordumda bu sefer pek umursamadım olmaz dedim ama şans =)

geçmiş olsun :) bende bu zamana kadar pek ceza yedim ama hiç birini ödemedim 5 senedir ödemediğim cezalarım var ama ne gelen var ne giden :D

Teşekkür ederim abboww 5 senedirli o ödenmiyen cezalar ne kadar olmuştur acaba:d

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Geçmiş olsun.

Ehliyeti hiç sormuyorlar diye düşünmekle çok yanlış yapmışsınız. Görün siz şimdi ehliyeti soranları. :)

Bende birkaç kez açtım o şom ağzımı cezalar öyle bir ardı ardına geldiki 75 ceza puanı oldu. Artık ciddi ciddi ehliyet gidecek diye düşünmeye başlamıştım. :)

Şimdi taksit taksit ceza ödüyoruz.. :flowers:

Sağollasın.

ya hiç denk gelmedi bu güne kadar ne ehliyet soran nede trafik kontrollu o kadarda çok yol yaptım.

Aman aman Hüseyin bey ben ağzımı geri kapim:D

ucuz kurtulmuşsun abi 2 katından.ben daha hiç ceza yemedim 1 sefer çevrildim onda da tam çevrildim.İzmir Kemal Paşa da sanayi içinden geçilip toprak yolla gidilen bir site varmış.gece geç saatte oraya gitmem gerekti.toprak yol çok dar kapıların bile açılamayacağı kadar.arkadan siren sesi geldi aynaya baktım ambulans geliyor (tabi ben ambulans zannediyordum meğersem jandarmaymış) bende yol veremeyeceğim için gecikmesin diye hızlandım mümkün olduğunca.boş bir alan bulunca kenara çekmemle jandarmalar minübüsten inip silahları doğrulttular üzerime :D sonra durumu anlattım kontrol yapıp gönderdiler.bi dahada hiç çevrilmedim ama bu bir ömür boyu yeter heralde bana :)

Evet 1km ile kurtardık.

aman kardeşim sende ucuz atlatmışsın :)

İnternet vergi dairesinden bakınca ceza çıkmıyorsa arada kaynamış demektir. Ama dikkat edin faizi cezanın 5 misli olmasın.

ceza ehliyete yazılmıyormu yoksa aracamı yazılıyor ?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Özellikle niyetliyken yüksek süratlere çıkmamak lazım Sinan.Bana has bir durum mu bilmiyorum ama niyetliyken araba kullandığımda tamamen refleks olarak kullanıyorum ne geçtiğim yerleri ne de nasıl geçtiğimi hatırlamıyorum bir bakıyorum gideceğim yere gelmişim o yüzden arabayı 1 ay tatile çıkardım.Pazartesiden sonra devam kullanmaya :flowers:

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
(düzenlendi)
Geçmiş olsun Sinan Bey. Geçen hafta bende G.Antep-Urfa otobanında yedim 290 TL yedim. Ve 10 km sonra bir tane daha radar vardı. Otobana girmeden her zaman kesintisiz radar var. Geçmiş olsun. Tekrarını göstermesin. İskenderun'da nerelere gittiniz. Nede olsa memleketim.

Saygılarımla.

Teşekkür ederim amin inş son olur=) iskendurun asker hastanesine gittim muane için kilodan dolayı oraya sevk ettiler

Kesinlikle internete güvenmeyin,benim bir cezam vardı fakat internette görünmüyordu,birgün vergi dairesine gittim ve bilgisayara bakar bakmaz anında cezayı söylediler...

Katılıyorum buna internette çoğu ceza gözükmüyor

tarihinde Sinan Yal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
geçmiş olsun. hemen her akşamüstü, adana batı çıkışını geçtiğinizde gişelere gelmeden önceki son rapmanın tepesinde orta refüjde durur radar arabası, sanırım ona yakalandınız. rampayı tırmanışa geçmeden evvel ağaçlardan dolayı görünmüyor araç. siz onu gördüğünüzde, o da sizi görmüş oluyor zaten. onun öncesinde birkaç ikaz levhası var ama ben bugüne değin ikaz bölgelerinde hiç durduğunu görmedim. o değil, ben mersin gişelere varmadan önceki eğimli düzlükte duran radardan çok korkuyorum. tam kaptırmış giderken, köprünün altında adam sana dönükte durmuyor, seninle aynı istikamette arkadan alıyor hızını. :flowers:

Sağollasın Muhammed abi aynen öle 2 tane uyarıyı geçtim daha yokturdur dedim radar bastım:D yol boyu zaten bastımda orada radar oldugunu bildigim için yavaşlamıştım. çok berbat bi yerde radar ilerden hiç gözükmüyor. hep orda radar oluyor zaten bundan sonra o yolda daha dikkatli olacam artık her seferinde ordan geçerken o ödiyecegim ceza aklıma gelir:D

abi mersin gişelerine yaklaşıncaki radarda çok kötü düm düz yol ve basıyor çoğu insan ama adanada ki gişelere gelmeden önceki radarın hep yeri sabit

Ufak bir hatırlatma cezalar vergi borçları vs gibi işlemler https://www.turkiye.gov.tr/ bu adresten daha sağlıklı takip edilebilir.Üye olmak için ptt den 1 lira karşılığnda şifre alınması gerekli.

en kısa sürede gidim bi e-devlet şifresi alim ben

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Askerlikle ilgili işlemleride oradan takip edebilirsin.Kısaca vatandaşlıkla ilgili ne varsa orada toplamışlar ilk olarak çok sağlıklı çalışacağını düşünmüyordum ama güzel çalışıyor.Yoklamamı oradan yaptım 5 dk. bitti.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Askerlikle ilgili işlemleride oradan takip edebilirsin.Kısaca vatandaşlıkla ilgili ne varsa orada toplamışlar ilk olarak çok sağlıklı çalışacağını düşünmüyordum ama güzel çalışıyor.Yoklamamı oradan yaptım 5 dk. bitti.

ooo süpermiş vallahi ne zamandırlı aklımda alıcam alıcam diyorumda bi türlü fırsat bulamadım ihmal ediyorum daha doğrusu=)

Yanlış hatırlamıyorsam, 10 yılı aşkın süredir trafik cezam yok...

Nice cezasız kazasız belasız 10 yıllara Mehmet abi

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Dün çarşıda dolaşıyorum yanımda babam var bazı işlerimizi hallettik.abimle konuştuk telde radar da olduğunu biliyordum yanına bir uğrayalım konuşalım dedik :D radarın yerinide biliyorum önünden geçtim abimin yanına geldik kenara çektim yanımıza geldi 61 ile radara girdin dedi.Böylece sanırım abisine radarda yakalanan ilk kişi ünvanını da aldım.:)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

7 senelik ehliyet hayatımda ilk ve tek cezam benimde hem hız hem telefon. Aynı anda olmuyorlarmış :D

Yorum bağlantısı
Serap Tapan

Geçmiş olsun!!!

Son anda radara girmekten kurtulanlardanım :=))Anlık bir his içime doğuyor ve ayağımı gazdan çekiyorum (normalde ayak hep gazda durduğu için) Ve yanımdan hızla geçen araçlar birer birer sağa çekiliyor polis otoları aracılığıyla.1 kez radara girdim ama çok kez radardan kıl payı kurtuldum.Artık bursanın tüm işlek yollarında kamera sistemiyle takip olduğu için zaten insan ister istemez temkinli davranıyor.Bu sistemden sonra biraz yavaşlamayı öğrendim.Ceza 1 kez ödeyen biri olarak yinede canım acıdı.Onun için aman hız yapmayın,önce canınız sonra paranız için.Gideceğiniz yere 10 dk sonra ulaşın,güvenli ulaşın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dün çarşıda dolaşıyorum yanımda babam var bazı işlerimizi hallettik.abimle konuştuk telde radar da olduğunu biliyordum yanına bir uğrayalım konuşalım dedik :rofl: radarın yerinide biliyorum önünden geçtim abimin yanına geldik kenara çektim yanımıza geldi 61 ile radara girdin dedi.Böylece sanırım abisine radarda yakalanan ilk kişi ünvanını da aldım.:(

söz, bu aramızda sır olarak kalacak :D

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Yalçın,deniz alayı içindeki askeri hastaneyemi gittin?

Evet aynen oraya gittim 06.09.2011 de tekrar gidecem

Geçmiş olsun Yalçın,umarım son olur...

Ben şahsen radardan ceza yediğim zaman bana çok koyuyor...:lol2:

Teşekkür ederim Erkan abi

vallahi banada koydu ama fazla bişe olmaması sevindirici :D bayram sonu ödiyeyim unutmiyayimda

Yalçın geçmiş olsun.

arabanın neden fazla yaktığı ortada :flowers:

Sağollasın Lokman abi

ya uzun yolda zaten max ben 600km yol yapabiliyorum

çok çok kassam max800 yaparım diye tahmin ediyorum 100-120 arası gitsem

Geçmiş olsun.

Adana otobanında çok radar var.

Teşekkür ederim Ahmet abi

evet çok fazla var aslında her zaman bildigim yerdeydi radar ama işte dalgınlık =) ve pek umursamadım yokturdur diye.

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Sonradan ceza çıkıyor diyen arkadaşlara katılıyorum. 2.5 yıl önce bir araba satmıştım, satarken de temiz kağıdı almıştım vergi dairesinden, bir cezası görünmüyordu. Ancak aracı sattıktan 1 yıl sonra benim kullandığım döneme ait iki trafik cezası geldi. Cezalar o zaman 3 yıl öncesine aitti. Aracı sattığım şahıs bana ulaşınca ben de benim kullandığım döneme ait olduğu için cezaları faiziyle ödedim. Emniyetin ihmalinden kaynaklandığı şeklinde bilgi almıştım o zaman...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...