İçeriğe Yönlendir

Ka - Hakkında Herşey

Bekir Polat

Recommended Posts

Ozan Dural
5 dakika önce, Gurur Aytekin yazdı:

Sani hocam teşekkür ederim. Ozan hocam hız sensörünü zaten alıcamda yakıt tüketimi konusunda ne kadar etkili onu merak ettim işin açığı

Anladım dostum. çıkma bulmaya çalışmanı tavsiye edeyim son olarak. yazık günahtır 250-300 tl para on bin liralık aracın sensörü için. sahibinden.com da kazalı ka ları parça parça vs. sattıklarını gördüm birkaç kez. bi şansını deneyebilirsin.

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Eskişehirde bir firmada 135tl ye mevcut bende Eskişehirdeyim zaten muhtemelen oradan alırım :) Teşekkür ederim yinede 

Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
4 dakika önce, Gurur Aytekin yazdı:

Eskişehirde bir firmada 135tl ye mevcut bende Eskişehirdeyim zaten muhtemelen oradan alırım :) Teşekkür ederim yinede 

bende bir adet eski var aracımdan çıkan. belki işini görür sadece kargo ücretini ödemen yeterli. gönderebilirim  sonu ca ile biten :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Şahin abi teşekkür ederim :) duruma göre sana geri dönüş yapıcam tekrardan teşekkürler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
(düzenlendi)
18 dakika önce, Gurur Aytekin yazdı:

Şahin abi teşekkür ederim :) duruma göre sana geri dönüş yapıcam tekrardan teşekkürler :)

rica ederim:)    burada olacağım :)

tarihinde Şahin Kutun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Eğer izlemeye vaktiniz olursa videoyu çeken kişinin yorumlarıyla ilgili düşünceleriniz neler bilmek isterim

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin
(düzenlendi)

Bir kaç yorumu yanlış gibi geldi de. Taraflı düşünmüşte olabilirim :)

tarihinde Gurur Aytekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok kaale alınacak bi yorum göremedim videoda. 65hp motor demiş zaten, daha araca hakim değil :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Güzelim Ka yanlış ellere düşünce yanlış bir şekilde tanıtılınca haliyle insanlarda araçdan çekiniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin
(düzenlendi)

Aracımın benzin göstergesinde ki çubuk çeyrek deponun 4 de 3 ü dolu şekilde gösteriyordu ortalama 7-8lt benzin var diye düşündüm yani 32-33lt benzin alır diye düşündüm ancak 28 litre benzin aldı ? 28 litre benzin alması için araçda 12 litre benzin olması gerkmezmi ? Ki öyleyse bile benzin göstergesinde ki çubuğun 12 litre benzinle çeyrek deponun üstünde olması gerekir diye düşünüyorum. Depoda ki şamandıra bozuk sanırım. Sizce nedir ? Birde bu bozuksa nelerin değişmesi gerekir ucret konusunda düşünceniz nedir şimdiden teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
14 dakika önce, Gurur Aytekin yazdı:

Aracımın benzin göstergesinde ki çubuk çeyrek deponun 4 de 3 ü dolu şekilde gösteriyordu ortalama 7-8lt benzin var diye düşündüm yani 32-33lt benzin alır diye düşündüm ancak 28 litre benzin aldı ? 28 litre benzin alması için araçda 12 litre benzin olması gerkmezmi ? Ki öyleyse bile benzin göstergesinde ki çubuğun 12 litre benzinle çeyrek deponun üstünde olması gerekir diye düşünüyorum. Depoda ki şamandıra bozuk sanırım. Sizce nedir ? Birde bu bozuksa nelerin değişmesi gerekir ucret konusunda düşünceniz nedir şimdiden teşekkür ederim.

güzel bi matematik hesabı :) düşünmeye çalışıyorum o kadar yorgunumki anca 2 kere 2 =4 onu hesaplayabiliyorum bu kadar rakamı kesinlikle bir araya getiremem:rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
18 dakika önce, Gurur Aytekin yazdı:

3-5lt şaşma her zaman olur. Zaten boş depo ile gezmeyin, yakıt pompası yanar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
(düzenlendi)
5 saat önce, Gurur Aytekin yazdı:

Eğer izlemeye vaktiniz olursa videoyu çeken kişinin yorumlarıyla ilgili düşünceleriniz neler bilmek isterim

4:04  araçta kliması var yarı çevirmatik yarı basmatik :bravo:

tarihinde Şahin Kutun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin
(düzenlendi)

Sani hocam dediğinize dikkat ediyorum zaten 3-5 litre şaşma normal diyosanız problem yok ? Şahin abi kafan rahatken yorgun değilken bir daha oku abi yaş ilerledikce böyle şeyler olabiliyor ??

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Çok kaale alınacak bi yorum göremedim videoda. 65hp motor demiş zaten, daha araca hakim değil [emoji4]

Önüne gelen otomobil gurusu zaten :) Arka koltukta 1 saatten fazla oturamam dedi.Dedim herhaldr 1.90 biri.Ufak tefek bir adam çıktı :)
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Şahin Kutun
11 saat önce, Gurur Aytekin yazdı:

sani beyin dediği gibi 3-5 lt şaşma herzaman olabilir özellikle son 10 lt bölümünde.

bidahaki  sefer depoyu tam fullediğinde aracı elinle ileri geri sallamayı dene eğer şamandırada bi takılma falan söz konusu ise bu yöntemle düzelme olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Teşekkür ederim Şahin abi dediğini deneyeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

Ford ka son zamanlarda revaçta,

araba fiyatları çok arttığı için ve fiyatına göre nispeten hem tipi güzel (uno şahin ve twingoya kıyasla) hem de elektrikli camlar hidrolik direksiyon hidrolik fren olması tercih sebebi olmaya başladı galiba. son zamanlarda erkekler son model arabasını eşine vermek de istemiyor olduğundan ve alım gücü arttığından haşat etme arabası gözüyle bakılaraktan talep görüyor sanırım :D 

benim nacizane araba için görüşüm; bugün 98 model bmwler, şuan 2017 bmw lere nasıl bakılıyorduysa zamanında öyle bakılan öyle pahalı olan arabalarken artık yüzüne kimse bakmıyor bile. yani bugün kalkıp 2017 mercedes cla 200 alsam 15 sene sonra kimse yüzüne bakmayacak bile. napmak gerekiyor max 3-5 yılda bir arabayı yenilemek gerekiyor. e 3-5 yılda araçtan araca değişir ama 20-40 bin tl fiyat düşüşü oluyor en az. her araba yenilemeye kalkıldığında tamir parası peşin olarak veriliyor 20 - 40 bin tl yeni model araç alınıyor. bu bitmeyen bir hikaye gibi birşey. onun yerine alırsın eski model ford ka, binersin işte zaten eski :D

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ozan Dural
(düzenlendi)
Bir saat önce, Burak Fidan yazdı:

Ford ka son zamanlarda revaçta,

araba fiyatları çok arttığı için ve fiyatına göre nispeten hem tipi güzel (uno şahin ve twingoya kıyasla) hem de elektrikli camlar hidrolik direksiyon hidrolik fren olması tercih sebebi olmaya başladı galiba. son zamanlarda erkekler son model arabasını eşine vermek de istemiyor olduğundan ve alım gücü arttığından haşat etme arabası gözüyle bakılaraktan talep görüyor sanırım :D 

benim nacizane araba için görüşüm; bugün 98 model bmwler, şuan 2017 bmw lere nasıl bakılıyorduysa zamanında öyle bakılan öyle pahalı olan arabalarken artık yüzüne kimse bakmıyor bile. yani bugün kalkıp 2017 mercedes cla 200 alsam 15 sene sonra kimse yüzüne bakmayacak bile. napmak gerekiyor max 3-5 yılda bir arabayı yenilemek gerekiyor. e 3-5 yılda araçtan araca değişir ama 20-40 bin tl fiyat düşüşü oluyor en az. her araba yenilemeye kalkıldığında tamir parası peşin olarak veriliyor 20 - 40 bin tl yeni model araç alınıyor. bu bitmeyen bir hikaye gibi birşey. onun yerine alırsın eski model ford ka, binersin işte zaten eski :D

kesinlikle .. baktığın zamanda bu model arabalara göre, (çok basit olan kuş serileri vs. hariç) en sorunsuz arabalardan biri de Ka'dır sanırım. konforu, pratikliği, sevimliliği de cabası. :) tek eksiği abs bana göre. birde yolcu hava yastığı.. 

tarihinde Ozan Dural tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin
(düzenlendi)

Bildiğim kadarıyla abs li yolcu hava yastıklılarıda mevcut olan ka lar var, sanırım az sayıda üretildi o paketten. Onu bulmak lazım :) onlarda umarım kötü ellerde haşamat olmamışlardır. Ankarada çıkmacıları gezerken bi çok parçalanmış ka gördüm insanın içi acıyor üzülüyor vallahi 

Yorum bağlantısı
Bahadır Tan

ABS, klima ve çift hava yastığı olanlardan birisi bende.. Klima gayet düzgün çalışıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Dural
55 dakika önce, Bahadır Tan yazdı:

ABS, klima ve çift hava yastığı olanlardan birisi bende.. Klima gayet düzgün çalışıyor. 

iyi bulmuşsunuz,, bende en boş olanı var. almadan önce araştırsak iyiymiş..:)

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Bir de ABS sinin arızasıyla uğraşmak zorunda olmadığım için mutluyum :) Basit arabalar iyidir.Ne kadar elektronik o kadar sorun :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...