İçeriğe Yönlendir

Bilgisayarlardan Anlayan Arkadaşlar:)

Savaş Değişli

Recommended Posts

Uğur Çınar

bilgisayarın can damarı bana gore psu o ne kadar yuksek olursa o kadar iii ekran kartı icin butce ayırabilirsen ge force gtx 460 onerebilirim kasa icinde oyun oynama niyetiniz var ise kasa yı biraz buyuk tutun derim serin durması icin amd kolay isinan bir işlemci oldugu icin

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Şu AMD'ye geçiş beni de cezbediyor. Fiyat olarak epey fark var. Örneğin bilenlerden öğrenelim: Intel I7'nin AMD'ye karşılığı nedir acep?

Maalesef tam olarak I7 ve I9'un karşılıkları yok.

http://www.tomshardware.com/charts/desktop...esult,2414.html

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Maalesef tam olarak I7 ve I9'un karşılıkları yok.

http://www.tomshardware.com/charts/desktop...esult,2414.html

Armağan hocam ekran kartları en sıkıntılı seçim haklısın

http://www.teknobiyotik.com/sapphire-ati-h...179-09-20g.html

bu kart nasıl çekirdek hızı 900 mhz,fiyatıda 80 lira kadar indiirmde burada

gönderdiğin linkteki kasada güzelmiş,cooler master power fiyatına komple kasa

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
(düzenlendi)

Anakartta yeni şeyler geldi aklıma:

Dual SLI desteği ve USB 3,0 da olmalı diye düşündüm,ilerde harp olur darp olur :nazar:

Asus M4A77TD PRO AMD770 DDR3 1800(OC) AM3/AM2+ Anakart

223,50 TL (KDV Dahil)

Artıları:

-USB 3,0 var

-2 tane SLI mevcut

- 8 kanal ses

-1800 mhz e kadar ram destekliyor

MSI 870A-G54 AMD 870+SB850 DDR3 2000MHz(OC) Soket AM3 Anakart

261,28 TL (KDV Dahil)

-USB 3,0 var

-2 tane SLI mevcut

- 8 kanal ses

-2000 mhz e kadar ram destekliyor

birde msi da OC çok çok kolaymış

hangisini tavsiye edersiniz ?

tarihinde Sava? De?i?li tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Makinene 4 tane ekran kartı alacakmısın ki dual SLI alıyorsun :nazar:

Hee yav abi niye öyle dedim Zaten SLI 2 tane ekran kartı oluyor :nazar:

:nazar: kafam döndü sitelere bakmaktan nerde en ucuz diye :nazar:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

İşine yarayacak kadar alınır bilgisayar parçaları. Yok şunun busu varmış bunun şusu varmış olmaz. İhtiyacını ne karşılıyorsa en iyi bilgisayar o'dur.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Teknobiyotik.com dan bilgisayarınızı toplayabilirsiniz isterseniz.Oyun için alıyorsanız işlemcinizin 4 çekirdek 3,2+ olması güncel oyunlar için iyi olur. yine oyun diyorsanız amd 6850 yada üstü yine sizin için iyi olur.4 gb ram 1-2 sene yeterli olur.En önemli bileşen bilgisayarda psu dur.sizin toplamayı düşündüğünüz bu sistemde 500-550w lık yeterli olur.80+ elektrik tüketimi için iyidir ve içeriği diğerlerinden her zaman kaliteli olur.

Ben 10 senedir amd toplarım vede kullanırım aynı güçte yarı fiyatınadır ve aralarında hiç birfark yoktur.Alacağınız işlemcilerin hepsinde stok soğucu seslidir.isterseniz 40-50 tl lik ilave bir soğucu alırsanız ses olayını büyük ölçüde çözersiniz. 4 çekirdek 3,2 gh işlemci ister amd ister intel olsun aynı işlemi yaparlar.Oyunlarda aralarındaki farkı hissetmeniz için uzman olmanız gerekir...Teknobiyotik.com bir inceleyin ...İsterseniz sitedeki akıllı pc sihirbazından toplamanıza yardımcı olurum. http://www.teknobiyotik.com/donanim/anakar...tx-anakart.html şu an iamd için en iyi fiyat performans kartıdır.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Abi sapphire ne miş ya :police:

Bi ara Türkiyede toplanmaya çalışıldı bu kartlar. ECS falan aynı muahbbet. 890 iyidir ama anakart kötü bence. Savaş arkadaşım bak Ekran kartı oyunların kalbidir. Eğer ben oyun için blgs topluyorum diyorsan en az bi gtx 560 ti sınfında bir ekran kartı alacaksın ki işini görsün. Yoksa sen 6770 ile ondan 100 lira daha pahalı bir kart arasındaki 3-5 frame'i anlayamazsın. Ben zamanında bütcemin %70'ini ekran kartına ayırarak sistemi topladım. O zaman en pahalı ikinci kartı olan 8800 GTS aldım. 5 sene olcak Hala daha tüm oyunları en yüksek ya da çok yüksek (max, very high) ayarda oynuyorum. O sebepten gpu, vram değerleri falan seni aldatmasın.

Test sonuçları için yardımcı olması açısından şöyle göstereyim (yukarıda choose benchmark kısmından denene oyunları ve ayarları seçebiliyorsun ben Call of Juarez -Maximum Settings (1920x1080, 4xMSAA) örneğini veriyorum)

http://www.tomshardware.com/charts/2011-ga...siast,2672.html

Bu arada 6870 kötü bir kart değil yanlış anlaşılmasın gtx560 ti ike kafa kafaya gidebilir ama ben gene de nvidia tercih ederdim daha huzurlu, sessiz ve stabil.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

amd ekran kartları guzel ama benim sansıma mi bilmem ama iki sefer aldım bozuldu amd nin tek kotulugu kartların buyuk olması her kasa uymuyor ben kasa mı traslamıstım :D su an ge force gtx 460 kullanıyorum memnunum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Allah allah, herkes AMD'ci olmuş ya :)

Intel i7'nin gözünü seveyim. Ekran kartında da Sapphire'i tek geçerim. 4 senedir eski kartım, 1 senedir de yeni kartım :) değmesin, tıkır tıkır çalışıyorlar. Eskisi AGP olmasına rağmen overclock bile ederdim :D

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

agp ler biraz daha saglam oluyo pci lara gore benim eski bilgisayarım daki ekran kartı hala calişiyo altı seneyi :) iki sene once topladığım sistemde ucun cu ekran kartını bağladım :) :) sani abi

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
(düzenlendi)

Evvveett bugün itibari ile siparişlerimi verdim:D

İşlemci:

AMD Phenom II X4 965 3.5 ghz black edition

get5.jpg

Anakart:

ASUS M4A79T deluxe DDR3 +usb 3.0+8+1 Veee en güzel yönü Dual SLI var :)

m4a79deluxe1.jpg

Ekran Kartı:

Sapphire AMD Radeon HD6870 1 GB 256 Bit GDDR5 Ekran kartı

v251536jpg.png

HDD:

1 tb Seagate 7200 rpm sata II hdd

seagatesata35.jpg

Ram:

2*Kingstone HyperX 2 gb 1333 mhz DDR3 CL7

rnbr6.jpg

Kasa :

Dark Racer 19 cm led li fan,usb 3.0+Buna birde Güzel bir güç kaynağı alacağım;)

darkracer2.jpg

Toplam:1417 tl :)

tarihinde Sava? De?i?li tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Evet şimdi güzel oldu herşey :rolleyes: Güç kaynağını da thermaltake al evladiyelik olsun.

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Evet şimdi güzel oldu herşey :lol2: Güç kaynağını da thermaltake al evladiyelik olsun.

Evet abi baya uğraştım sisteme ama güzel bir şey oldu şükür :lol2:

600 watt thermaltake ve güzel bir işlemci soğutucusuna bakıyorum şimdide:)

Bir ay kadar sonra alacağım artık,parayı bitirdik :lol2: :lol2:

eski sistemide satacağım artık belki parçalara ihtiyacı olan olur

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Sata2 niye? Sata3 disk alsaydınız?

AMD alan hala kaldı mı yahu :nazar:

Sani hocam Sata 3 ün pek artısı yok dediler bende pek üstünde durmadım,dur şimdi içime kurt düşürtme :fotocek:

Amd 955 piyasada kalmamış,965 aldım bende

Ekran kartıda güzel oldu sanırım ?

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

keşke ramı 4 gb alsaydın ekran kartını kasaya gore alsaydınız :lol2: :lol2: ii olurmu genel olarak guzel sistem uzun sure derdiniz olmaz hayırlı olsun psu en asağı 600 watt olsun derim

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
keşke ramı 4 gb alsaydın ekran kartını kasaya gore alsaydınız :lol2: :lol2: ii olurmu genel olarak guzel sistem uzun sure derdiniz olmaz hayırlı olsun psu en asağı 600 watt olsun derim

Ram 2x2 4 gb aldım Uğur hocam,evet adam akıllı bir Psu almam lazım ama bir ay kadar kasanın Psu ile idare edecem artık

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Ram 2x2 4 gb aldım Uğur hocam,evet adam akıllı bir Psu almam lazım ama bir ay kadar kasanın Psu ile idare edecem artık

Bence PSU parasına çok güzel kasalar var. Sizin elinizdeki kasa ne ki bu kadar çok kullanmak istiyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Bence PSU parasına çok güzel kasalar var. Sizin elinizdeki kasa ne ki bu kadar çok kullanmak istiyorsunuz?

Armağan hocam Kasa aldım zaten şu an evdeki kasayı kullanmayacağım.Yukarda listede ekledim Dark racer diye bir kasa,550 watt %79 verimliliği var,bir veya 2 ay idare etsin yeter :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sani hocam Sata 3 ün pek artısı yok dediler bende pek üstünde durmadım,dur şimdi içime kurt düşürtme :)

Amd 955 piyasada kalmamış,965 aldım bende

Ekran kartıda güzel oldu sanırım ?

Bunu her kim dediyse öpücüklerimi yollayın kendisine! Bilmiyorsa konuşmaması gerektiğini de hatırlatın lütfen. Satan dediyse, muhtemelen stoğunu tüketmeye çalışıyor...

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Bunu her kim dediyse öpücüklerimi yollayın kendisine! Bilmiyorsa konuşmaması gerektiğini de hatırlatın lütfen. Satan dediyse, muhtemelen stoğunu tüketmeye çalışıyor...

eksen bilgisayarın satış yetkilisi dedi Sani Hocam,Aslında iyide oldu 955 ile aynı paraya 965 aldım :) Hepsiburada da sepetime eklemiştim oradan da sepeteimden çıkartmışlar,temin edilemiyor diye.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Ne gerek var sata3'e, bırak sen Saninin dediklerini. Ev kullanıcısı için gayet yerinde parça seçimleri oldu. Profesyonel oyun oynamayacağına göre ne gerek var :) Para bol sanki millette peh :flowers:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...