İçeriğe Yönlendir

Bilgisayarlardan Anlayan Arkadaşlar:)

Savaş Değişli

Recommended Posts

Mert Yeldan
(düzenlendi)

Bir zamanlar bende böyle kafayı yemiştim. O işlemci bu ekran kartı şu anakart ahanda Ram derken :) 1000Watt Psu aldım, ekran kartını çiftledim köprüledim. Sonra overclock olayına takıldık. Fanlar geldi, heatsinkler gitti derken su soğutma yapalım dedik. O da yetmedi kaşındım durdum. Suyu da gaz çevrimi ile soğutalım waterbox yapalım dedim, Danfos 1/2 HP kompresör aldık, kondenseri R32 gazı derken Cnc'de özel işleme bakır soğutucular filan fistan Q6600 işlemciyi 4,7GHZ ye dayadık, stabil 4Ghz. Testlerden iyi şeyler alıyorduk ama eksik birşey vardı. Naparız diye düşünürken, yeni işlemci platformu çıktı, ekran kartları değişti 60NM'den 45lere indi. O zaman DDR3 ramlerin timingleri çok kötüyken birden bire çok iyi oldu.. Yani herşeyi yeniden almam lazımdı ama. Anladım ki boş işler :)

Demem o ki çok kafayı takmayın oluşturun bi liste alın gitsin. Çünkü sonu yok. Sona yaklaştığınızı düşündüğünüz an yenisi çıkıyor.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
eksen bilgisayarın satış yetkilisi dedi Sani Hocam,Aslında iyide oldu 955 ile aynı paraya 965 aldım :police: Hepsiburada da sepetime eklemiştim oradan da sepeteimden çıkartmışlar,temin edilemiyor diye.

İşlemci için demedim, sata2 - 3 ayrımı için dedim.

Ne gerek var sata3'e, bırak sen Saninin dediklerini. Ev kullanıcısı için gayet yerinde parça seçimleri oldu. Profesyonel oyun oynamayacağına göre ne gerek var :flowers: Para bol sanki millette peh :)

Hakaaaan'ım, sata 2 ile sata 3 arasında 10$'mı ne fark var. Okuma / yazma hızları arasında ise %50'ye varan performans farkı var. Asıl ev kullanıcısı için önemli bunlar.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

ORdan 10 dolar şurdan 20 dolar dokunur normal kullanıcıya. Can alıcı noktalara vurmak lazım Saniiiiiiiiiiiiiiiiyeeeeeeeee :kihkih:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
ORdan 10 dolar şurdan 20 dolar dokunur normal kullanıcıya. Can alıcı noktalara vurmak lazım Saniiiiiiiiiiiiiiiiyeeeeeeeee :kihkih:

Disk okuma yazma hızı can alıcı değil mi apaçim Haakaaaaaan'ım.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Disk okuma/yazma hızı ne kadar hızlıysa bilgisayar da o kadar hızlıdır. Hatta ve hatta bir rus atasözü der ki bilgisayarın hızı yazma/okuma hızı kadardır. Hatta ve hatta neyse :kihkih::D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Ön belleğe alıncaya oyunu açıncaya kadar yapılacak bir okuma yazma hızından bahsediyorsunuz, peki sonra ? Bırakın bu işleri 0.02 saniye bir hız kazanabilmek için 20 dolar verilmez babey :kihkih: Hız isteniyorsa ssd o kadar. Teknoloji mekaniğe doydu artık, bir yere kadar.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Solid tabi bunların yanında ferrari kalır ama ya yatırım maliyeti nolacak? Ben zamanında 3dmark2006 da %10 puan artışı için neler yapıyordum :kihkih:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Eski teknolojinin yüzde10 pahalısına %50 daha fazla performans alıyorsun, değmez mi??? Apaçii, bi şey katmayan jantlarına hatta kaldırıma çıkmana mani olan jantlarına tl'cikler döküyorsun amaaaa :kihkih:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Yavrum o diskten hayatta yüzde 50 performans alamazsın bu bir. İkincisi hesaplamasını yapardım da uzun zaman oldu data transfer time'larla hesaplama yapmayalı. Üçüncüsü de girdiğim yerlere naylonunla hayatta giremezsin bunu da unutma :kihkih:

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Ne gerek var sata3'e, bırak sen Saninin dediklerini. Ev kullanıcısı için gayet yerinde parça seçimleri oldu. Profesyonel oyun oynamayacağına göre ne gerek var :good1: Para bol sanki millette peh :)

Abi tamam her şeye tamam da yarım saattir şuna gölüyorum. Profesyonel oyun nasıl oynanıyor. Bana bi izah ediver allah aşkına. Lafa bak yaa ;)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

FPS sine kadar dikkat edilince ne tarz oyun oynamak oluyor? SEn profesyonel mi kullanıyorsun arabayı normal binici düzeyinde mi. Dur şimdi de ben güleyim 5 dakika.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
FPS sine kadar dikkat edilince ne tarz oyun oynamak oluyor? SEn profesyonel mi kullanıyorsun arabayı normal binici düzeyinde mi. Dur şimdi de ben güleyim 5 dakika.

FPS sine kadar dikkat edilince profesyonel tarz oyun oynamak mı oluyor? Tevbe yarabbi. Adam o kadar yeni kasa topluyor 2 yıl sonra çıkacak oyunları 30 frame'den aşağı oynamasın bırakta.

Ben arabayı acemi düzeyinde kullanıyorum. En düşük ayarda. Min Güç, Min Sarfiyat. Kimisi var almış kamyon bozmasını benzinciye servet bayılıyor. Dur ben de gülmeye devam edeyim. :)

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Bilgisayarci ne arar la forumda ? :D

Manavım abi aynı şey değil mi? Zuahahah

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Al işte benimle senin aramızdaki fark. Sen kullanırsın, ben paso oynaşırım. Can benden de öte. O 20 fps lere düşürmeye çalışır. Gülmeye devam :D

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

En dayanamadığım şeydir sarhoş gibi görüntünün ekrana kare kare geç gelmesi. Herşey optimizasyonda bitiyor. PS3 NVIDIA tarafından üretilen, saat hızı 550MHz olan ve 256MB GDDR3’ü bir ekran kartına sahip (Nvidia 7800 SLI gibi bir şey işte). Bu da PC oyuncularının ne kadar enayi yerine koyulduğunu gösteriyor. Biz hala tartışalım bu karta şu kadar mı verelim bu kadar mı verelim. Bunların hepsi para tuzağı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...