İçeriğe Yönlendir

Laptoptan Anlayan Arkadaşlar

Naci Özkan

Recommended Posts

Naci Özkan

arkadaşlar laptopum; asus p8700 core 2 duo 2.53 ghz

heryerden ayarlarını kurcalamama rağmen,

bilgisayar elektriksiz çalıştırdığım zaman küçük oyunlarda bile donma yapıyor.benden daha düşük özelliklere sahip laptop aynı oyunu sorunsuz çalıştırıyor...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
arkadaşlar laptopum; asus p8700 core 2 duo 2.53 ghz

heryerden ayarlarını kurcalamama rağmen,

bilgisayar elektriksiz çalıştırdığım zaman küçük oyunlarda bile donma yapıyor.benden daha düşük özelliklere sahip laptop aynı oyunu sorunsuz çalıştırıyor...

Anakartınızda problem var muhtemelen. Çok basit soru ama, format atıp denediniz mi?

Güç ayarlarınızı pildeyken bile performansa alıp denediniz mi?

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Anakartınızda problem var muhtemelen. Çok basit soru ama, format atıp denediniz mi?

Güç ayarlarınızı pildeyken bile performansa alıp denediniz mi?

format attım düzelmedi.

güç ayarlarının hepsine tek tek baktım %100e getirdim ama nafile aynı...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ekran kartıdır diyerek atıyorum. Kardeşimdeki laptopta'da benzer bir sorun vardı. Donmaktan ziyade ekran kartı cevap vermeyi kesiyordu bir uyarıyla. Belki de sizin ki uyarı vermeden bağlantıyı kesiyordur.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Ekran kartıdır diyerek atıyorum. Kardeşimdeki laptopta'da benzer bir sorun vardı. Donmaktan ziyade ekran kartı cevap vermeyi kesiyordu bir uyarıyla. Belki de sizin ki uyarı vermeden bağlantıyı kesiyordur.

elektrikle çalışırken sorun yok fakat pildeyken donuyo ekran kartım NVIDIA GeForce GT 220M. pilin güç yetirememesi gibi bi sorun olmaz sanırsam

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Anakartınız muhtemelen voltajı ayarlayamadığı için sistem donuyor. Ekran kartı modelinden anladığım kadarıyla garantili olmalı. Ne marka?

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Anakartınız muhtemelen voltajı ayarlayamadığı için sistem donuyor. Ekran kartı modelinden anladığım kadarıyla garantili olmalı. Ne marka?

pc asus. 1 yıl oldu alalı.

işin kötü yanı bunlarında servisi sadece istanbulda oraya gönderince 1 ayı bulur heralde geri gelmesi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yok, asus en hızlı yetkili servislerden biridir.

Asus Türkiye'ye yollayacaksınız. Tahminen 3-4 iş gününde geri kargoya veriyorlar. Toplamda 1.5 haftayı geçmez. Tabi parça değişimi yapılacak ve stok yoksa durum değişebilir.

Kesin çözüm bulacağınıza eminim, gönül rahatlığıyla kargolayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Naci önce bulabilirsen uyan bir pil ile dene yine aynı sıkıntıyı çıkarırsa servise gönderirsin pilden sıkıntı çıkarsada garantili ürün nasılsa yine servise gönder ama ön teşhis koymuş olursun.Sani nin dediği gibi büyük ihtimal arıza ama...

Ha bir de aklıma gelmişken biosunu güncelle eğer varsa bir ihtimal düzelir belki.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Yok, asus en hızlı yetkili servislerden biridir.

Asus Türkiye'ye yollayacaksınız. Tahminen 3-4 iş gününde geri kargoya veriyorlar. Toplamda 1.5 haftayı geçmez. Tabi parça değişimi yapılacak ve stok yoksa durum değişebilir.

Kesin çözüm bulacağınıza eminim, gönül rahatlığıyla kargolayabilirsiniz.

hadi yaa :(

ben çevreden uzun sürede geldiğini duymuştum.içime su serptin benim blackberry gibi yaparlarmı dersin :D

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Naci önce bulabilirsen uyan bir pil ile dene yine aynı sıkıntıyı çıkarırsa servise gönderirsin pilden sıkıntı çıkarsada garantili ürün nasılsa yine servise gönder ama ön teşhis koymuş olursun.Sani nin dediği gibi büyük ihtimal arıza ama...

Ha bir de aklıma gelmişken biosunu güncelle eğer varsa bir ihtimal düzelir belki.

abi pilin aynısından bende bakındımda bulamadım hiç.ekranda mavi bir çizgi var 1 aydır garantiye mecbur gönderecem zaten

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
abi pilin aynısından bende bakındımda bulamadım hiç.ekranda mavi bir çizgi var 1 aydır garantiye mecbur gönderecem zaten

Mavi cizgi ölü piksel olabilir İnşallah ölü piksel için garanti vardır asus u bilmiyorum ama acer falan garanti vermiyor ölü piksele.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mavi cizgi ölü piksel olabilir İnşallah ölü piksel için garanti vardır asus u bilmiyorum ama acer falan garanti vermiyor ölü piksele.

Çizgi piksel değil, piksel bir noktadır. Tıpkı cümle sonundaki gibi.

Mavi çizgi zaten muhtemelen ekran kartından dolayı.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

ekranın sağında incecik boydan boya kesintisiz bi mavi çizgi var. pcyi biradere vermiştim sert kapatmış sanırsam :unsure2:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Asus ların tek zayıf noktasıdır ekranla kasayı bağlayan kirişleri İnşallah dediğin gibi sert kapamadan değildir kullanıcı hatası diyebilirler.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Asus ların tek zayıf noktasıdır ekranla kasayı bağlayan kirişleri İnşallah dediğin gibi sert kapamadan değildir kullanıcı hatası diyebilirler.

ağzını hayır aç abi :unsure2:

inş. öle bişe demezler.birde ekranda olduğu için mecbur yaptırmak zorundayım

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Evet arkadaşlar, bana da lazım laptoptan anlayan birisi..

Dandik dandik bilgisayarlar, picasa programını sorunsuz çalıştırırken ben bu bilgisayarla http://www.webdenal.com/lenovo--g550-p7450...pre_232389.html

Picasa programını çalıştıramıyorum, donup kalıyor... XP kullanıyorum...

Nedir çözümü.. ?

ekran kartın 512 emmi

proğram ne proğramı?

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

denemek için proğramı indirip kurdum win 7de sorunsuz çalışıyoki

senin bilgisayarının çalıştıramayacağı bi proğram değil.başka bir proğramla çakışıyo olabilir

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu program, bilgisayarın tamamını tarayıp, tüm resimleri kendi kütüphanesine indexlemeye çalışıyor..

Bunu becerip çıkamıyor...

Donuyor..

Kapatana kadar akla karayı seçiyorum..

Yeni kurduğum windowsta da yapıyor aynısını..

Çözemedim bir türlü..

Bilgisayarım, başka uygulamalarda herhangi bir sorun çıkarmıyor...

Şu anda açtım... Kapanmıyor program, görev yöneticisini bile açamıyorum...

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

çook fazla fotoğraf varsa onları kendi önbelleğine yüklemeye çalışırken donuyo olabilir...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hata mesajı olarak göndereceği dosya şuymuş...

Belki birisi yorumlar...

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz
(düzenlendi)

hocam yavaşlama pilden olabilir sürekli pil takılı ve elektrikte kullandıysanız pil zaten ömrünü tamamlamak üzeredir ekrandaki çizgi için komple Lcd değişmesi gerek aynı sorun bendede var sadece zorlayınca çıkıyo ama bende. kesin nedenini yarın sana servisteki arkadaşla görüştükten sonra söylerim.

tarihinde Ahmet Akdeniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Hata mesajı olarak göndereceği dosya şuymuş...

Belki birisi yorumlar...

Diyor ki "Bu bilgisayarda bu programın kullandığı driverlardan birine ait dll lerden biri Windows XP ile mantıklı bir şekilde çalışmıyor. Ya windows Xp driver'ı bulup yükleyin ya da Windows 7'e geçin""

Abi kurtul şu XP'Den. O neymiş ya:D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...