İçeriğe Yönlendir

Focus 2.5 üretimi Durdurulmuş.

Murat Ersel Çevik

Recommended Posts

Ayhan Şentürk

Birde 206'ya bakın :D 10 senedir aynı araba. 99'da alsan aynı, 2009 da aynı. 10 senede anca makyaj gördü, oda far stop.. bu yeni far stopta 10 sene götürür, hedef 2023 :D

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Elbet Focus 3 de piyasadaki yerini alacaktırç Ama ucuzlaması bana göre şart.

Zaten Ford eğer gerçekten focus 3 satılmıyor diye 2,5 üretimini durdurduysa fiyat politikasınıda gözden geçirecektir.

Az önce elime focus 2,5 un 2008 de ilk çıktığı zaman Ankara Tan otodan aldığım fiyat geçti elime.

Ellerine gelen ilk 2,5 tu baktığım Titanium 1,6 TDCi için 49.450 Tl X paketli için 53,900 tl fiyat vermişler.

Aynı dönemde Opel Astra cosmo 42,850 Tl imiş. O dönemdede Focusun fiyatı çok yüksekti.

Yılbaşı kampanyası ile fiyatları bayağı bir düşmüştü. Bence yine aynı şey olacak.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bencede fiyatı düşecektir, ayrıca bende tipini pek sevmesemde f3 ün 2.5 tan çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim, efsane olan F1 idi, o da bir zamanlar, ilk defa o tarz bir araba çıktı karşımıza, şimdi eski bir arabadan başka bir şey değil, benim fiestada bile daha modern bir hava var, yani bunlar efsane falan olacak araçlar değil, merso sls mi sanki bu f1 yada f2.5, f2.5 ta seneye unutulcaktır, ondada bir şey yok çünki.

Bu kasaya millet alışacak bencede, şu sıralar yollarda çok sık görmeye başladım, yalnız bu fiyatlarla almak akıl karı değil vallahi, o paraya 2. el cillop arabalar var, buna 60 kaat vereceğime gider 2. el 320 d alırım, ne biliyim full Skoda yeti alırım, bu paraları vermem, yahu 1.6 mondi dizel varken f3 e o para verilirmi, yakında fiyatta bir ayarlama yaparlar sanırım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Ford intihar etmiş. O kurbağa suratlıyı o fiyata biraz zor satar.

Focus III de (mecburen) filo aracı olmak zorunda kalacak. Demedi demeyin...

bu fiyatlara filolara satmaya kalkarlarsa çooook zor..

Yorum bağlantısı
Okan Balcı

bence fiyatı rakiplerine göre iyi.şuan sıfır en dolu paket focus tdci 67 bin tl.ısıtmalı elektrikli deri koltuk,elektrikli katlanır ayna,otomatik park,bi-xenon ledli farlar mevcut. vw jetta tdi highline 69 bin lira ısıtmalı deri koltuk yok bi xenon yok otomatik park katlanır ayna yok vs. vw le fordun arasında kalite farkı var yada yok tartışılır ama madem sıfır araca o kadar para bağlanmış bence biraz parasının hakkını verecek özellikler olmalı.

Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner
İlan süper :) Adam bütün ciddiyetiyle yazmış :)

Bu ilan eğeydir, bende gördüğümde çok şaşırmıştım. Yakında efsane ilanlar arasında yerine alır her halde :)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Filoya düşmüş bile. Bizim mümessiller eczaneye F3 lerle gelir oldular.

Hayırlı işler. Şimdi fiyatlar belki iner.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bu aracın tek handikapı ön tampondaki o çubuklar ve kalın stepne ile küçülmüş bagaj.

Bundan sonra gelecek F3 lerde ince stepne varmış, sorunu farketmişler yani...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)
bu fiyatlara filolara satmaya kalkarlarsa çooook zor..

gördüğüm 3 F3 den 2 si filo arabası :i-ih:

Focus 3'e sedanda Comfort donanım seçeneğiyle 105hp 1.6 motor gelmiş?

Durun bir dakika! Hayal mi görüyorum?

En ucuz benzinli Trend 42küsür iken 1.6 TDCi 95'e 40bin diyor, acaba Ford'un sitesinde sorun mu var?

e8s4dh.jpg

Kesinlikle sorun var bence, sadece sedana çevirince bu seçeği 50bin TL oluyor fiyat. Azıcık daha bagaja 10bin TL :D Bir an önce farkedip çözerler umarım problemi.

site sorunlu yani fiyat listesine bak araç seçicide benzinli fiyatı çıkıyor bir yeri ellemeden en baz focusu seçersen ama değişiklikk yapınca fiyat düzeliyor. sabah bende bir an sevindim :i-ih: babamı nasıl ikna ederim diyordum :D

40 bine dizel F3 görünce içim bi hoş olmuştu :lol2: dmekki F3 ü sevdiren şey fiyatı olacak yine :rolleyes:

bu arada comfort donanım en baz donanım. arka camlar manuel ve diğer 2012 focuslardan eksi olarak esp standart değil. vs vs

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
bence fiyatı rakiplerine göre iyi.şuan sıfır en dolu paket focus tdci 67 bin tl.ısıtmalı elektrikli deri koltuk,elektrikli katlanır ayna,otomatik park,bi-xenon ledli farlar mevcut. vw jetta tdi highline 69 bin lira ısıtmalı deri koltuk yok bi xenon yok otomatik park katlanır ayna yok vs. vw le fordun arasında kalite farkı var yada yok tartışılır ama madem sıfır araca o kadar para bağlanmış bence biraz parasının hakkını verecek özellikler olmalı.

Pahalı pahalı :) 62 kaada bu özelliklere sahip 2.0 tdi 4x4 170hp full skoda yeti bile alırım, fiyat çok gerçekten. Yada yeti ucuz :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

f3 ü gördüğümde fiesta görmüş gibi oluyorum.fazlasıyla fiyatı yüksek,bu parayı verdikten sonra audi,bmw,mercedes,volvo.....ikinci el güzel bir araba alınabilir.

Yorum bağlantısı
Kürşat Özcan

Ben de haziranda F 2,5 almıştım. Bana da bayiler F 2,5 yıl sonuna kadar satılacak demişti. Ama F3 satmıyor diye F2,5 üretimi durmuş bilgisi pek inandırıcı gelmedi. Otomotiv firmaları böyle ani karar almazlar. Bence F 2,5 lar beklediklerinden erken bitmiştir.

Haziranda Ford Almanya sitesine baktığımda fiyat listelerinde F2,5 yoktu sadece F3 vardı. Ford İngiltere sitesine baktığımda hem F2,5 hem de F3 vardı. Şimdi yine baktım Focus 2,5 Ford İngiltere sayfasında hala var.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Demedi demeyin yılsonunda Ford ya gerçekten çok cazip kampanyalar yapacak yahut Filo satışına asılıp ciddi fiyat kırmak pahasına bile olsa filolara yüzlerce araç çakacak... Odd nin ağustos 2011 pazar raporundan ben bunu çıkarıom...

Pazar daralıyor ve üstelik daralan pazarda Ford pazar kaybediyor...

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

donanım olarak rakiplerinden üstün bir araba f3 günümüzdeki fahiş fiyatları göz önünde bulundurursak f3 kabul edilebilir bir fiyatı var ben f3 e yapılan eleştirilere katılmıyorum

Yorum bağlantısı
Çağdaş Hatırnaz
30a 50 araba satmayı mı istersin, 50ye 30 araba mı?

Tartışılır :) İnce hesap ister. Sadece satış karı amaçlı 50ye 30 araba ama işin içine yedek parça ve serviste girdiği için uzun vadede 30a 50 araba daha rantabl olabilir :D

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

50 ye 50 araba satmak isterim !

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

50ye 30 araba daha iyidir, lojistik/garanti gideri/personel sayısı vs. için. 50ye satınca, zaten 3 olan hava filtresini 8 e bile satrlar merak etmeyin :friends: Sırada yedek parça fiyatları vaaa....

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

istemekle olmuyo demekki Ağustos 2011 de geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %8 daralan otomobil pazarında ford aynı dönemdeki satışlarında %30 dan daha fazla bir satış düşüşü kaydetmiş... Peki bu nedemek? Eğer bizim bilmediğimiz geçici ve planlı bir açıklaması yoksa rakamlara göre pazarlama departmanının ciddi stres altında olması demek...

yani 50 ye 30 araba bile satamıyorsanız işler karışık demektir Çağlar abi... sadece istemekle olsa 100 liraya 15 araba satacaklarından şüphem yok :p

Ee neolacak peki? muhtemelen pazar daralmaya devam ederse 50 ye 30 araba satamayan ford 40 a 35 araba satmaya çalışıcak, mesela bayideki perakende listelere dokunmayıp filolara araç çakıcak... bayilerdede muhtemelen faizlerin yükseldiği şu günlerde müşterilere finansman kolaylığı sağlayarak bir açılım yapacak... günde bilmem kaç kuruşa ömür boyu taksit ödeyerek araç sahibi olmak artık hayal değil şeklinde :( Gerçi şu likit darlığında distrübütör onuda ne kadar yapabilir şirket yöneticileri bilir :(

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...