İçeriğe Yönlendir

Ablama Dün Lösemi Teşhisi Kondu / Riskli Bir Ameliyat Bizi Bekliyor

Murat Ersel Çevik

Recommended Posts

Murat Ersel Çevik

Murat tekrar geçmiş olsun, daha güzel haberleri duyacağız inşallah.

İnşallah abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Tekrar geçmiş olsun Murat abi. Allah daha iyi etsin.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • 10 ay sonra...
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

Sevgili dostlar;

Bir çoğunuzun bildiği gibi yaklaşık 1,5 yıldır ablamın rahatsızlığı ile uğraşıyoruz.

Tam bir yıl önce benden kendisine Kök Hücre Transplantasyonu yapılmıştı.

Hücrelerimiz ve dokularımız %100 uyumlu olduğundan kendisindeki hasta ilik benden alınan iliğin devreye girmesi ile sağlıklı bir kan üretimi yapmaya başladı. Buraya kadar her şey tamam. Özellikle geçtiğimiz Kurban Bayramında sağlığı çok çok da iyiyidi. Ancak Aralık ayının başında Karaciğer enzimlerinin aşırı yükselmesi nedeni ile Ankara Tıp Fakültesi Hastanesine yattı. Verici reaksiyonu denen bir reaksiyon gelişmiş ve karaciğer enzimleri yükselmişti. Enzimleri kontrol altına almak maksadı ile kortizon tedavisine başlandı ama tedavi çok ağır dozlarla başladı. Kortizon bu enzimleri normale döndürmeye döndürdü ama diğer her şeyi yıkıp attı. Önce akciğer enfeksiyonu gelişti ve zatürre tedavisi uygulandı. Bu esnada kortizon yavaş yavaş azaltılmaya başladı. Kortizon narkotik maddeler gibi vücutta bağımlılık yapıyor ve alınmadığında krize neden oluyor dolayısıyla dozu azaltılarak tamamen kesildi. Tam akciğer enfeksiyonu geçiyor kortizonda kesildi tekrar eskiye dönecek derken yine kortizonun etkisi ile kemik erimesi başladı ve bel kemiğinde,omur iliğinde ve kaburgasında 3 yerde kırık tespit edildi. Bu kırıklar yüzünden hareket kabiliyeti sıfırlandı ve hareketsiz vaziyette yatıyor. Hafta içinde yapılan tetkikler kırıkların korse ile düzelmeyeceği mutlaka ameliyat olması gerektiği söylendi. Bir sürü tahlil yapıldı ve neticede ameliyata girebilir dendi.

Bu gün doktorlar ile yaptığımız görüşmede hematoloji hastası olması nedeni ile normal bir kişinin narkoza karşı göstereceği duyarlılıktan çok daha fazla risk altında olduğu ve masadan kalkamaya bileceğini söylediler ve karar vermemiz gerektiğini söylediler. Peki ya ameliyat olmazsa yatakta geçecek bir ömür ve dayanılmaz ağrılar. Tabiki yoğun stresli görüşmeler neticesinde ameliyata karar verildi. Ameliyatla kırık bölgelere platin takılacak. Şimdi gün verilmesini bekliyoruz. Muhtemel ameliyat gününe kan lazım olabilir.

Sonuç olarak hem dualarınızı istiyorum hem de gün belli olunca ARh(+) kan verebileceklerin listesini şimdiden yapmak istiyorum.

Arkadaşlar desteğinize ve dualarınıza ihtiyacımız var.

Hiç bir zaman yalnız bırakmadınız. Lütfen şimdide yanımda olun desteğe ihtiyacım var. Ablamı bu şekilde görmeye artık dayanamıyorum.

tarihinde Murat Ersel Çevik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Allah yardımcınız olsun Abi çok üzüldüm akşam akşam. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Allah yardımcınız olsun Abi çok üzüldüm akşam akşam. :(

Sağol Osman. Düzelecek ben inanıyorum.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Sağol Osman. Düzelecek ben inanıyorum.

İnşallah Abi, dualarımız Ablamız için inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Sağol kardeşim sağol Osmanım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abim, dualarım ablanla. Ben de çok üzüldüm. Kendisi ne kadarını biliyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Abim, dualarım ablanla. Ben de çok üzüldüm. Kendisi ne kadarını biliyor?

Saklasan sanki anlamayacak mı? Ağrıları o çekiyor.

He şeyi biliyor.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Sevgili dostlar;

Bir çoğunuzun bildiği gibi yaklaşık 1,5 yıldır ablamın rahatsızlığı ile uğraşıyoruz.

Tam bir yıl önce benden kendisine Kök Hücre Transplantasyonu yapılmıştı.

Hücrelerimiz ve dokularımız %100 uyumlu olduğundan kendisindeki hasta ilik benden alınan iliğin devreye girmesi ile sağlıklı bir kan üretimi yapmaya başladı. Buraya kadar her şey tamam. Özellikle geçtiğimiz Kurban Bayramında sağlığı çok çok da iyiyidi. Ancak Aralık ayının başında Karaciğer enzimlerinin aşırı yükselmesi nedeni ile Ankara Tıp Fakültesi Hastanesine yattı. Verici reaksiyonu denen bir reaksiyon gelişmiş ve karaciğer enzimleri yükselmişti. Enzimleri kontrol altına almak maksadı ile kortizon tedavisine başlandı ama tedavi çok ağır dozlarla başladı. Kortizon bu enzimleri normale döndürmeye döndürdü ama diğer her şeyi yıkıp attı. Önce akciğer enfeksiyonu gelişti ve zatürre tedavisi uygulandı. Bu esnada kortizon yavaş yavaş azaltılmaya başladı. Kortizon narkotik maddeler gibi vücutta bağımlılık yapıyor ve alınmadığında krize neden oluyor dolayısıyla dozu azaltılarak tamamen kesildi. Tam akciğer enfeksiyonu geçiyor kortizonda kesildi tekrar eskiye dönecek derken yine kortizonun etkisi ile kemik erimesi başladı ve bel kemiğinde,omur iliğinde ve kaburgasında 3 yerde kırık tespit edildi. Bu kırıklar yüzünden hareket kabiliyeti sıfırlandı ve hareketsiz vaziyette yatıyor. Hafta içinde yapılan tetkikler kırıkların korse ile düzelmeyeceği mutlaka ameliyat olması gerektiği söylendi. Bir sürü tahlil yapıldı ve neticede ameliyata girebilir dendi.

Bu gün doktorlar ile yaptığımız görüşmede hematoloji hastası olması nedeni ile normal bir kişinin narkoza karşı göstereceği duyarlılıktan çok daha fazla risk altında olduğu ve masadan kalkamaya bileceğini söylediler ve karar vermemiz gerektiğini söylediler. Peki ya ameliyat olmazsa yatakta geçecek bir ömür ve dayanılmaz ağrılar. Tabiki yoğun stresli görüşmeler neticesinde ameliyata karar verildi. Şimdi gün verilmesini bekliyoruz. Muhtemel ameliyat gününe kan lazım olabilir.

Sonuç olarak hem dualarınızı istiyorum hem de gün belli olunca ARh(+) kan verebileceklerin listesini şimdiden yapmak istiyorum.

Arkadaşlar desteğinize ve dualarınıza ihtiyacımız var.

Hiç bir zaman yalnız bırakmadınız. Lütfen şimdide yanımda olun desteğe ihtiyacım var. Ablamı bu şekilde görmeye artık dayanamıyorum.

Adaş, duyunca üzüldüm ama en doğru kararı vermişsiniz. Allah'ın yardımıyla ablamız iyileşecektir. Allah sabır versin, yardımcınız olsun. İnşallah tez zamanda sağlığına kavuşur, yaşam kalitesi artar ablamızın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Saklasan sanki anlamayacak mı? Ağrıları o çekiyor.

He şeyi biliyor.

:(

Allah sizinle olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Murat Abi, Allah'ta acil şifalar diliyorum, Allah yardımcınız olsun. Sizler için çok zor bir durum :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Abicim geçmiş olsun, Allah onu size bağışlasın inşallah.. Dualarımız sizinle..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Abicim geçmiş olsun, Allah onu size bağışlasın inşallah.. Dualarımız sizinle..

Allah yardımcınız olsun abi.

Allah yardımcınız olsun abi, dualarımız sizinle.

Murat Abi, Allah'ta acil şifalar diliyorum, Allah yardımcınız olsun. Sizler için çok zor bir durum :(

Murat, yazdıklarını okuyunca çok üzüldüm kardeşim. :( Allah yardımcınız olsun, Şifalar versin. dualarımız sizinle...

:(

Allah sizinle olsun.

Adaş, duyunca üzüldüm ama en doğru kararı vermişsiniz. Allah'ın yardımıyla ablamız iyileşecektir. Allah sabır versin, yardımcınız olsun. İnşallah tez zamanda sağlığına kavuşur, yaşam kalitesi artar ablamızın.

Hepinizden allah razı olsun.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Allah yardımcınız olsun Ersel Bey.

Çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Çetin Kılıç

Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah ablanız en kısa süre de şifa bulur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah ablanız en kısa süre de şifa bulur.

Amin sağolun.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ersel, Allah yardımcınız olsun...

Allah razı olsun abi.

Yorum bağlantısı

Abi rabbim acil şifalar versin...umudunuzu sakın yitirmeyin bol bol dua edelim,rabbim ablanızı size ve sevdiklerine bağışlasın inşallah..

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Amin Hakan sağol

Abi rabbim acil şifalar versin...umudunuzu sakın yitirmeyin bol bol dua edelim,rabbim ablanızı size ve sevdiklerine bağışlasın inşallah..

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...