İçeriğe Yönlendir

Jel Akü

Güven Ekşioğlu

Recommended Posts

Güven Ekşioğlu

( http://otosanayiler.com/pratik-bilgiler.html ) dan alıntıdır.

Tam kapalı, bakım gerektirmeyen tip, jel elektrolitli, marin uygulamarı için özel dizayn edilmiş akümülatörlerdir. Denizcilik sektöründeki zorlu koşullar göz önünde bulundurularak, bu şartlarda üstün verim ve performans verecek şekilde üretilmişlerdir

Jel Akü hemen şarj edilmese bile, derin deşarjdan tamamen geri döndürebilir. Günlük çevrimsel kullanım için idealdir.

Jel Aküler Uzun deşarjlarda mükemmel performans gösterirler.

Jel Akü Yüksek sıcaklık uygulamalarına toleranslıdır.

Pozitif plakaları koruyan, dolayısıyla çevrimsel ömrü uzatan dizayn.

Jel Akülerde çevrimsel ömrü uzatan ve ızgaralarda paslanmayı önleyen daha kalın plakalar mevcuttur.

Düşük iç dirençten dolayı yüksek performans.

Akü tamamen şarj edilmemiş olsa bile aküyü tamamen deşarj edebilme.

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

normal akülere göre bu tip aküler daha pahalı olup, deniz taşıtları dışında özellikle karavan, motokaravan ve bilhassa camperlarda kullanımı gayet yoğundur. ilerde benimde bir camper yapma hayallerim olduğundan biraz bu konulara yakınlığım olduğu için böyle niyeti olanlara hatırlatmak istedim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çkta pahalı değil aslında, benimki bitince alabilirim, daha dayanıklı akülermiş gerçekten, JEL AKÜ 12V 60 Ah 286 Tl.

Yorum bağlantısı
Güven Ekşioğlu

Off road araçlarında kullanan arkadaşlarım var ve çok memnunlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şarj voltajları bazılarının farklı. O yüzden uygun şarj devresi lazım yoksa ya dolmaz ya çabuk eskir. Otomobillerdeki kurşun akü karakterine göre olan bir devredir.

Kurşunlu marin akü alabilirsiniz öte yandan. O da derin deşarj, uzun süre yatma ve eğimli durabilme özelliklerine sahiptir.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şarj voltajları bazılarının farklı. O yüzden uygun şarj devresi lazım yoksa ya dolmaz ya çabuk eskir. Otomobillerdeki kurşun akü karakterine göre olan bir devredir.

Kurşunlu marin akü alabilirsiniz öte yandan. O da derin deşarj, uzun süre yatma ve eğimli durabilme özelliklerine sahiptir.

+ Optima diyorum başka bir şey demiyorum..

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Murat Arslan 2

jel aküler genellikle zırhlı askeri araçlarda (tank, zırhlı personel taşıyıcı, kobra, kirpi vs..) kullanılır. çünkü akü, sürücü ve yolcularında bulunduğu kabin içinde bulunduğu için, klasik akülerin buharlaşan elektrolitin personeli zehirleme ve hastalıklara yol açma riski vardır. ayrıca gerçekten çok uzun yıllar dayanabiliyorlar. ben bizzat tankta 1966 imali alman jel akü gördüm. geçen sene çalışıyordu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...