İçeriğe Yönlendir

Yeni Fiesta St Geliyor..

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Ali Elöver
Öyle bir şey yazan oldumu ki? yoksa sizinki yeni bir fikir mi :unknw:

Tam o manada yazmamışsın ama onu demeye getirmişsin, bak şöyle yazmışsın...

Evet al tabi aradaki fiyat farkınıda benzincilere verirsin, ama alır almaz chipini de yaptırmayı unutma, bi de yanında kolonya taşı... yoksa yolda yanından vızzz diye 95 bg bir fiesta geçer

120 Bg'lik yanından vızzz diye (mümkün değil, dünyada olacak iş değil :) ) bir Fiesta geçer demek, 148 Bg'lik GP ile kafa kafaya gider belkide geçer demeye getiriyorsun :D Sana şunu hatırlatırım, GP 120 Bg iken sen ben ve Can uzunefe tem'e denemeye çıktık, orda ne oldu hatırlarmısın ? 120 Bg'lik T-JET 5 araba koydu kısacık mesefade sonra sen bakımdan sonra arabanın performansı düştü demiştin unutma :(

yani chipli gp yi geçer fiesta falan yazmadım şahsen bende

E yazman zaten ayıp olur be :p El insaf matematik var 95 Bg'e karşı 148 Bg. Suyun altında bile denesek şansın yok.

Bu arada sen beni şu şekilde geçebilirsin aslında, mesela ben arabayı park eder inderdim, sonra sen 1 km geriden bi basardın hızını alır kopar gelirdin hakkaten vızzz diye geçerdin yanından GP'nin... O da bakakalırdı tühh be keşke benim de motorum çalışıyor ve vitese takılı olsaydım derdi.

Kızma şaka yapıyorum :)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Oyle yazan oldu diye yazmadimki ben,kaldiki oyle yazan olduda demedim?Ben 1.6 115hp megane2 yi gecemezken fiestada tdci ya ne kadar saka makineside dense gecemez.Basarken 6lt yakiyorsa tebrik etmek lazim,Nevsehirde trafigin cok az oldugu yerde su anda ortalamamiz 6.1 9000kmdir sifirlanmayan yol bilgisayari

Şöyle bir deneme yaptık 1 ay önce, forumdaşlar Göztepe Park denemelerinde tanır, Emre diye arkadaşım var 2011 TDCi Titanyumu var, onun 109 Bg'lik dizel Focusu ile 109 Bg'lik benim 307 Premium'u kaldırdık 0-100, rampada denedik, ara hızlanma yaptık. Ben Focusun ıkına tıkına olsa da benzinli düşük torklu 307'yi geçeceğini sanıyordum çünkü 307 hakkaten yürümeyen bir araba. Sonuç rampada düzde her yerde başabaş kaldılar, inanılır gibi değil ama 7-8 deneme sonrasında yüksek tork bile olsa, dizelin dar devir bandı, atmosferik benzinlinin bile devir çevirmesi ile başa çıkamıyor, kafa kafaya kalıyor.

Fiesta şaka makinası ise 150 Bg'lik 5 kapılı 0-100'ü 8 sn olan GP T-JET ne olur acaba :D

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

95 hp fiesta kesinlikle kahve makinası değildir :secret:

Kızma şaka yapıyorum :rolleyes:

Yav sana ne kızıcam :bravo: Turbolu şahinden arabaya terfi ettin hala 0-100 8 sn falan :rolleyes: şu an,halen arabalarını gıcır gıcır yapan şahinci tayfasını daha iyi anlıyorum :rofl:

Şöyle bir deneme yaptık 1 ay önce, forumdaşlar Göztepe Park denemelerinde tanır, Emre diye arkadaşım var 2011 TDCi Titanyumu var, onun 109 Bg'lik dizel Focusu ile 109 Bg'lik benim 307 Premium'u kaldırdık 0-100, rampada denedik, ara hızlanma yaptık. Ben Focusun ıkına tıkına olsa da benzinli düşük torklu 307'yi geçeceğini sanıyordum çünkü 307 hakkaten yürümeyen bir araba. Sonuç rampada düzde her yerde başabaş kaldılar, inanılır gibi değil ama 7-8 deneme sonrasında yüksek tork bile olsa, dizelin dar devir bandı, atmosferik benzinlinin bile devir çevirmesi ile başa çıkamıyor, kafa kafaya kalıyor.

Fiesta şaka makinası ise 150 Bg'lik 5 kapılı 0-100'ü 8 sn olan GP T-JET ne olur acaba :kutlama:

Kaldıramadıysanız 109 luğun şuçu ne :D

tarihinde U?ra? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)
Uğraş, gene benle uğraşmışsın helal olsun sana :kutlama: Bak şimdi teknik bir olay var.

Birincisi ben seni geçemedim değil, geçmedim çünkü o yola hayatımda ilk defa çıktım o yüzden tamponuna yapışıp takip ettim. Bilmediğim yolda, virajda basacak kadar şuursuz değilim çok şükür.

Ya bu arada Ali şu bilmediğim yol falan geçmedim diyip duruyorsunda, 4 ümüz dışında( 2 de şahit var) kalan ve yazdıklarını okuyanlarda Paris- Dakar ya da ne bileyim en azından İstanbul Rallisi Şile etabı falan yaptık zannetcek ha :D Topu topu Çağlayan- kasımpaşa yolunda 1 bilemedin 2 km bastık ordada bi tane viraj var zaten, O yolda 95 hp tdci (öyle yazılıyor) yi geçemediysen nerde geçicen, devir çeviren benzinlinin kudreti pazar günü diye izin mi yapmıştı :rolleyes: Bak ben senin araba çip yaptıktan sonra Yanyana bile duramıyorum kabul ediyorum bunu, sende o gün geçemedin kabul et işte, son cümlen de şuydu hatırlatayım; '' Senin arabada kaç bg çip var'' :bravo:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Turbolu şahinden arabaya terfi ettin hala 0-100 8 sn falan :blink: şu an,halen arabalarını gıcır gıcır yapan şahinci tayfasını daha iyi anlıyorum :rofl:
Ya bu arada Ali şu bilmediğim yol falan geçmedim diyip duruyorsunda, 4 ümüz dışında( 2 de şahit var) kalan ve yazdıklarını okuyanlarda Paris- Dakar ya da ne bileyim en azından İstanbul Rallisi Şile etabı falan yaptık zannetcek ha :lol2: Topu topu Çağlayan- kasımpaşa yolunda 1 bilemedin 2 km bastık ordada bi tane viraj var zaten, O yolda 95 hp tdci (öyle yazılıyor) yi geçemediysen nerde geçicen, devir çeviren benzinlinin kudreti pazar günü diye izin mi yapmıştı :rofl: Bak ben senin araba çip yaptıktan sonra Yanyana bile duramıyorum kabul ediyorum bunu, sende o gün geçemedin kabul et işte, son cümlen de şuydu hatırlatayım; '' Senin arabada kaç bg çip var'' :dil:

:D :lol2: :good1:YORUMSUZ...Ben susuyorum görüntüler konuşsun

Tıkla ve GP T-JET fiesta 95 Tdci ve remap 140 bg Focus tdci'ı nasıl rahat tokatlar, rampada fark atar sizle gör...

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Senden her şey beklenir görüntülerde oynama bile yaparsın, korkulur valla :lol2: Ben orda niye varım, İltebere soralımmı? Siz kapışıyordunuz bende İlteberle kapışacağımız için sıramı bekliyordum, siz kaçla başlıyorsunuz falan haberim bile yok ki İlteberin arkasında 5 e atmışım kopmamak için sizden peşiniz sıra geliyorum.Artı chip li halinle senin neden yarışayım :rofl: hem sen Varsa meşhur ve bol virajlı :blink: Çağlayan-Kasımpaşa videosunu koy, Neymiş yolu bilmiyormuşta tampondan takip ediyormuş :dil: E peki sormazlar mı adama O tampona nasıl geldin mubarek :rofl:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ali abiyi ben frenliyordum :D çünkü çok saçma bir yerdi o kemerburgaz :) asıl bir video vardı fiesta95 ile iteberin çipli 128 hpsi :D biz de arkadan takılıyorduk baktım Ali abi sıkıldı içinizden geçecektik :D o video yok mu :D çekmemiş miyim :D

Yorum bağlantısı
Berk Ertürk

Bu STler neden bu kadar ağızlarını açmışlar anlayabilmiş değilim :)

Yorum bağlantısı
Sezai Özcan

bence çok güzel rengi daha bi güzel 10 numara bi görüntüsü var

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...