İçeriğe Yönlendir

Park Cezası Ve Çekiciden Araba İndirme :(

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

Bir saat evel İstanbul hatırası bir 60 tl .bırakıp geldim.

Tophane'de yol kenarına ( caddeye felan değil) arabayı bırakmıştım ki her gittiğimde bırakırım aynı yere park yasağı levhası falan göremedim görmedim ortalıkta benden başka araba falan yoktu bu sefer ( normalde parkettiğim yerde yer bulunmazdı.) neyse tam arabanın başına gidiyordum geri dönmek için ki bir baktım araba çekicinin üstünde.

Neyse polis memuruna dedim araç benim niye çekiyorsunuz felan, park yasağını ihlal etmişsiniz dedi. 60 tl. çekme ücretini verirsin yada ceza keser otoparka alırım o zaman 60 küsür ceza 60 lira çekici +10 otopark gibi bir şey ödersin dedi iyi dedim indir 60 lira vereceğiz mecbur, ama dedim ceza gelmesin tekrardan yok dedi. Bana bir makbuz verdi 60 liralık elindeki defterede birşeyler yazdı plakalar felan vardı defterde tekrar dedim eve bir ceza gelecek mi felan, yok dedi. Ama içkillendim. Bu kurtarıcı parası almış gibi yani ceza yazmamış şimdi bu polis doğru mu söyledi :unsure: araç hiç bir yeri kapatmıyor yola engel olmuyor vs. hani artık çekme yoktu.Tabii polisle tartışmadım paşa paşa parayı ödedim o ayrı çünkü uğraşacak vaktim yoktu.Ayrıca ben gittiğimde benim arkama çekmiş bir arabanın da kapısını telle açmaya çalışıyorlardı, bu nasıl iş onuda çözemedim.

Kısaca ben çekici parası verdim galiba ve ceza yazılmayacak diye de defterinde plaka bilgisinin yazıldığı yere not düştü uygulama bu mudur arabayı çekiciden kurtardık mı ayrıca cezadan yırtmış mı oluyoruz.

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
?mla.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

polis nerdesin? vatandaşın yanında mısın? Çık ortaya anlat...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Arabayı çekiciden indirmesi yasal değil. Sana verdiği makbuz da büyük ihtimal vakfa bağış makbuzu. Normalde(yani burada mesela) oturup ağlasan,ayaklarına da kapansan,çekiciye binen araç,otoparka gider,ceza keserler, 60 lira çekici,62 lira ceza,10 lira otopark parası verirsin. Başka türlü olmaz. Senin verdiğin para direk cebe gitmiş bence. :unsure: Geçmiş olsun.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. İstanbula gelip dergahlardan birine uğramadı isen bir 60 TL de biz ceza kesecez

2. Normalde araba dolu olan yerde hiç araba görmedi isen, kaçacaksın, İstanbul kuralı bu

3. 60 TL yi vermiş gitmişin uzatma, sen de unut Polis de

4. Bu aralar acaip ceza kesiyorlar tikkat! OTO SANAYİ de bile otopark cezası var :unsure:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Arabayı çekiciden indirmesi yasal değil. Sana verdiği makbuz da büyük ihtimal vakfa bağış makbuzu. Normalde(yani burada mesela) oturup ağlasan,ayaklarına da kapansan,çekiciye binen araç,otoparka gider,ceza keserler, 60 lira çekici,62 lira ceza,10 lira otopark parası verirsin. Başka türlü olmaz. Senin verdiğin para direk cebe gitmiş bence. :good1: Geçmiş olsun.

Makbuz vakıf makbuzu ayrı ben 60 tl. den geçtim :unsure: bir tane daha 62 ödemeyeyim de :p levhada güya yolun başındaymış oraya 10 defa gitmiş 10 defa aynı yere koymuşumdur levhayı bulamadım ama bu gün tenhaydı gözüne mi kestirdi naptıysa :p

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Arkadan ceza gelmez rahat ol. Bu çekicilerden nefret ediyorum ya!

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Yıl sonuna doğru, polislere verilen kotaların dolması için sudan sebeplerden cezalar kesildiğini duymuştum, sanırım doğru.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
1. İstanbula gelip dergahlardan birine uğramadı isen bir 60 TL de biz ceza kesecez

2. Normalde araba dolu olan yerde hiç araba görmedi isen, kaçacaksın, İstanbul kuralı bu

3. 60 TL yi vermiş gitmişin uzatma, sen de unut Polis de

4. Bu aralar acaip ceza kesiyorlar tikkat! OTO SANAYİ de bile otopark cezası var :unsure:

Ben polisin unutup unutmayacağını merak ediyorum yoksa paşa paşa verdim parayı.Eski ödemediğim otopark paraları çıktı diye çok ırgalamadım denebilir ama bir 60 tl daha isterse İstanbul'a ömür boyu beleş park ederim :good1:

adama dedim plakayı görüyosun yabancısıyız park yasağı levhasınıda görmedim felan ama baktım o zaman parka çekelim havasına girince çok uzatmadım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yıl sonuna doğru, polislere verilen kotaların dolması için sudan sebeplerden cezalar kesildiğini duymuştum, sanırım doğru.

Yıl sonu olsa iyi, her ay sonu deli gibi çoğalıyorlar... Neden acaba...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Birde Toyota'nın kapısını açma şekilleri tam hırsızlık tipi iş eğer ilk o arabayı yükleselerdi benim kapıyı açamadıkları için çekemeyecekler miydi yoksa şanzımanı dağıtıp sürüklüyecekler miydi o da ayrı konu?

Bizim arabada çift kitleme var öyle tel sokup felan kapıdan içten kilidide açamazlar zaten.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

1-

bide toyotanın kapısını açma şekilleri tam hırsızlık tipi. iş eğer ilk o arabayı yükleselerdi benim kapıyı açamadıkları için çekemiyecekler miydi. yoksa şanzımanı dağıtıp sürüklüyecekler miydi o da ayrı konu?

Evet. Araç çekmede doğacak zarardan çeken sorumlu değil. İyi niyete kalmış,hasarı ödeyip ödemeyeceği.

2-

bizim arabada çift kitleme var öyle tel sokup felan kapıdan içten kilidide açamazlar zaten.

Var mısın iddiaya? :D Senin çift kilitleme dediğin şey,asma kilit mi geçiriyor sence kapının içinden? :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
1-

Evet. Araç çekmede doğacak zarardan çeken sorumlu değil. İyi niyete kalmış,hasarı ödeyip ödemeyeceği.

2-

Var mısın iddiaya? :D Senin çift kilitleme dediğin şey,asma kilit mi geçiriyor sence kapının içinden? :p

o zaman ilk benim arabayı yükledikleri için sevinip kendimi avutayım istanbuldan bu gece dönmemekte varmış :)

aga elle asılsan da içerden açamıyorsun :) illa anahtar yada kumandadan açıyorsun.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
çift kilid tel ile açamazlar ki?

Tel olmaz da levye olur? Olmaz mı? Videosunu bulursam ekleyeyeyim. Atestaş marifeti ile Q7 nin kapısı nasıl açılır görelim. :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

İlginç telle kapı açmalar, ver bi atmış kağıt arabana hopbala yaptık. Enteresan yaşasın resmi mafya.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Ben olsam sana iyilik yapmaz , arabanı otoparka alıp hem park , hem çekici hemde otopark cezalarını yazar , verdiğin 60 TL yide polis o parayı cebe atmıştır gibi iftiralara ve karalamalara maruz kalmazdım. Ortada iki kuruş para lafı oldumu hemen cebe atmıştır , şu zihniyet değişmediği sürece bu ülkede bişey değişmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tel olmaz da levye olur? Olmaz mı? Videosunu bulursam ekleyeyeyim. Atestaş marifeti ile Q7 nin kapısı nasıl açılır görelim. :)

:D Argon var bizde daha kolay olur tabee

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Geçmiş olsun. Benim anlamadığım birşey var, araç çekme sırasında araca gelecek zarardan çeken niye muaf olsun, böylemidir sistem. Birde aracı telle açmak gasp/hırsızlık değilmi (aracın içine bıraktığım laptop ayaklanıp yürürse bunun sorumlusu kim olacak), illa çekilmesi gerekiyorsa çağır bir çekici daha yükle onuda.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Ben asıl, kapıyı tel ile açma kısmını anlamadım.

Kapıyı polisler veya çekici operatörü mü açmaya çalışıyordu?

Başkaları açıyorsa, polisi arardın herhalde. Demek ki başka tipler değildi.

Peki niye kapıyı açmaya çalışıyorlardı? Ne alaka? :s

ben cebe atmışlar vs demedim parayı. hani orda ceza kesip 62 lira ödesem ama çekici ve park parasını ödemesem sıkıntı yok benim için. de 60 lira verip peşine bi 62 lira verme durumu olursa ona canım sıkılır :)

valla bizim arabaya denediler mi bilmiyorum ama arabaya bindiğimde vites P de el freni çekik durumdaydı. yani araç içine girmemmişler. hoş normalde içeri girsede vitesi P den çıkarması için prosedür var onu bileceğini sanmam.

toyotoyu çekicinin peşine takıyolardı yani arka tekerleri havaya almıştı. heralde vitesi boşa almak için araca girmeye çalışıyorlardı ki kapıyı açtı ben ceza mı öderken :)

ben şanslı imiş yine yoksa gece vakti taksi tutup birde araba arayacaktık :) taksici parası park parası ceza çekici felan diyince + sinir stres can sıkıntısı.

o değil park ettiğim yerin karşısında özel bi otopark varmış da hiç otopark gibi durmuyor eski bir binayı otoparka çevirmişler gibi. orda kapıda bi adam vardı o mu ispiyonladı da gecenin o vakti o tarafa çekici geldi halen mana veremedim.

eve ceza gelir mi bakacaz yada mtv vakti borç gözükür yine nette :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tophane'de asla dışarı parketmeyeceksin. Gece gündüz farketmez :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Anahtar felan istiyorlar ben de o olaya uyuz oluyorum. o yüzden çekmiyorum parka. anahtarı bir tek ortoköyde polis vakfı galiba ona veriyorum o da çok mecbur kalırsam.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Ben olsam sana iyilik yapmaz , arabanı otoparka alıp hem park , hem çekici hemde otopark cezalarını yazar , verdiğin 60 TL yide polis o parayı cebe atmıştır gibi iftiralara ve karalamalara maruz kalmazdım. Ortada iki kuruş para lafı oldumu hemen cebe atmıştır , şu zihniyet değişmediği sürece bu ülkede bişey değişmez.

Parayı cebe atan polistir demedim ki iyi de ben. Çekici operatörleri bu işi gayet de alenen yapıyorlar. İftira karalama felan yok ortada. Gayet açık ve net olan bir şeyi dile getirdim sadece. Kaldı ki kanı bozuk polis hiç mi yok? Ben içi dışı polis dolu bir ailenin çocuğum.Nelerle uğraştıklarını gayet iyi biliyorum. Öyle bir şey yok diyen memura bile inanmam o yüzden.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Hala tel ile kapı açılıyor demekki.AB yasaların göre bu uygulama kalkmamışmıydı?

Yorum bağlantısı
Misafir

adaş geçmiş olsun

belki daha masraflı çıkabilirdin de sonuçta arabaya çuval gibi davranıp kaldır indir de yada götürdükleri yerde başına iş gelebilirdi de.

istanbulda yemek çay parası ödedin say :flowers:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...