İçeriğe Yönlendir

Park Cezası Ve Çekiciden Araba İndirme :(

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Fatih Ada

Kapıyı büyük ustalıkla açıyorlar,

kapının üst kısmı ile tavan arasına penseyi takıp levye gibi birşeyi oradan içeri sokuyo sonrada çelik tel ile açıyolar ve bu inanın kumandanın tuşuna basarak kapı açmak kadar kolay bu arkadaşlar için..

çekicinin üzerine alacakları arabanın kapısına müdahale etmiyorlar fakat arkada sürüklenecek aracın kapısın açıp el firenini indirip boşa alıyorlar..

geçmiş olsun mustafa..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

neyse öyle bir oalydı atlattık. peki diyelim ki ceza kestiler. kaç günde sisteme düşer :D bari indirimli ödeyelim yediysek cezayı :D

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
(düzenlendi)

Eskişehir de 2003 yılında gece 22:00 civarlarında benim aracıda çekmişlerdi ve benim gittiğimde vızır vızır çekiçiler geliyordu ve yaklaşık bir km lik yol boyunca park etmiş araçları çekiyorlar dı polislerde organize ediyorlar dı birinin yanına gittim ve aracımın plakasını söyledim siz mi çektiniz diye elindeki deftere baktı ve yaklaşık 5 dk önce çekildi dedi ben üzüldüm tabi tam bu sırada başka bir polis geldi ona sordu nt 701 i hangi si çekti diye ismini söyledi kendi telefonundan arayıp aracı geri getirtti bana da sadece park cezası kesti peşin ödersen indirim alırsın tavsiyesinde bulundu .

Memur arkadaşa Tekrar teşekkürler

Mustafa sana da geçmiş olsun

tarihinde Serdal Soysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Peder emekli olmadan önce bankanın önüne çektiği içinde ufak el kasaları olan aracı çekmişlerdi hemde kapısını açarak. Peder son anda farkedip çekicinin peşinden gidip dudurmuş polise de bu kasaların içinde para vardı nerede paralar diye diyerek şikayetçi olacağını söylemiş. Amir gelmiş peder açıklama yapmış olay tatlıya bağlanmış.

Sonuç: Ceza veya herhangi bir ücret yok ve büyük ihtimal yeterince korkan bir polis.. :nazar: Olayın yaşandığı yer Sakarya :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

bir meyva kasası düşününki içinde kalitelisinden kalitesizine kadar meyve olur.bu her kurum için böyledir.ama kapıların telle açılması iyi bir uygulama değil.geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

jantta da o taktıkları zımbırıtdan dolayı çizikler olmuş :nazar: neyse tek hasar o olsun :hahahoho: toyotonun kapısını açarken görünce benimkine yapılan uygulamayı görmediğim iyi olmuş :rofl:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Buna da şükür. Yinede geçmiş olsun. Aeabayı çekicide görmek kötü yapıyor insanı. Ama bir an. :)

Yorum bağlantısı
Engin Ünal
Böyle durumlarda, nedense etrafta mutlaka bir otopark olur. Ben de kesinlikle otoparkçılardan şüpheleniyorum. :D

Cihan'ım sen değil ama bazıları bu işin cılkını çıkardı.

Evet kansız polis de var mutlaka. Tıpkı organ ticareti yapan doktor, çocuk p..nosu çeken öğretmen, devletin üniversitesinde terör örgütlerine yaardım yataklık edip eleman sağlayan akademisyenler gibi...

Ama kimse bu meslek guruplarına böyle yaklaşmıyorken, söz konusu polis olunca, hepsine kansız muamelesi yapılıyor.

Ben seni anladım ama seni az çok tanıdığım için anladım. Cümle biraz sakat olmuş. Vakıf kasasına diye yazsaydın daha anlaşılır olurdu. :rolleyes:

:ohooh:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bu nasıl iş anlamadım.

Serdar Bey'e de ceza kesmişler, ama çekici parası almamışlar.

Uygulamada birlik yok demek ki.

Ahmet'im Kıyak'ım, İstanbul'da hiç bir uygulamada birlik göremezsin.

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca

Geçmiş olsun arkadaşım, bir daha yaşamazsın umarım. O yüzden İzmit süper, koy Ncity otoparkına pikniğe git. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hikmet Demirtaş

Arkadaşlar, Cumartesi günü başıma gelen ceza ve park olayını sizlerle paylaşmak istedim, ilginç olan da "TRAFİİK SİGORTASI " sorgusu.

Ankara Necatibey caddesini bilenler bilir . Yolun sağ tarafı paralı otoparktır.İzmir caddesi ve diğer sokaklarda da işhanları altında kapalı otoparklar vardır, görevli alır arabayı park eder. Ben kapalı otoparka girip, arabayı adamlara teslim etmek ve fazladan da (açık otoparka göre) 5 TL vermek istemedim. O nedenle Necatibey' de ilk bulduğum boş yere park etmek isterken birisi benim göz dikdiğim yere park etti ,, ona kızarken, başka birisi çıktı ve ben o yere park ettim. Hatta, çok fazla park yeri aramadım diye de şanşım varmış dedim.

Ancak, dikkatimi çeken park görevlisi hemen yanıma gelmedi, ben de kurs toplantısı var zaten geciktim, dönüşte parasını veririm dedim ve gittim. Toplantı halinde iken aklıma bir kurt düştü: hem görevli gelip, para istemedi hem de park ederken bir sürü yaya arabanın etrafında dolaşıyordu, zor park ettim. Eşime dedim ki yoksa orası otobüs durağımıydı!!! Cevap; evet orada durak vardı.

Sonrası malum işler,

Sonuç:

*Zaman kaybı,,,

*Arabanın zarar görmesi,,,

*Stres,,,

*Gereksiz masraf,,,

1- Allah kimsenin başına böyle dalgınlık vermesin..

2- fazla ince hesap yapmayın,,,

3- Arabayı almaya giderken Ruhsat ve "TRAFİK SİGORTASINI" muhakkak götürün.

4- Ne kadar acele işiniz de olsa sakin olun.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Acele parklarda, duraklara ve bence daha "gizli bir tehlike" olan yaya geçitlerine dikkat etmek lazım.

Geçmiş olsun Hikmet abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hikmet abi geçmiş olsun da, trafik sigortasını anlamadım?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Hikmet abi geçmiş olsun da, trafik sigortasını anlamadım?

Aracı otoparkdan çıkarabilmek için trafik sigorta poliçesini kontrol ediyorlar. Zamanı geçmişse aracı vermiyorlar , belki de bunun için ayrıca ceza bile kesiyorlardır.

Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

Öncelikle 60tl'niz için geçmiş olsun.

Muhtemelen sizin park ettiğiniz caddenin başında park yapılmaz levhası vardı ama siz bilmediğiniz/görmediğiniz için park ettiniz. Ödediğiniz para da çekici parasıdır. Polis iyilik yapmış ceza kesmemiş ancak çekici ile işlem yaptığı için çekicinin parasını almış. O alınan para da İstanbul emniyetince kurulduğunu tahmin ettiğim vakfa aktarılıyor. Yani kimsenin cebine gittiği falan yok. Orada tek bir yanlış yapılmış o da aracı çekiciden indirmek. Alınıp direk otoparka çekilseydi daha fazla ceza ödeyecekdiniz ama en azından o polis "cebe indirmekle" itham edilmemiş olacaktı.

Bu ülkede (özelde de bu forumda) herkes trafik kurallarının uygulanması konusunda hemfikirken uygulanmış bir kuralın sonunda niye anlamadan bilmeden "polis neredesin çık anlat" "cebe gitmiştir onlar" gibi laflar söylenir anlamam. Bir polis olarak bu ülkede ben de ceza yedim, benim babam da yedi, kardeşim de hız sınırını aşmaktan yedi vs vs. Ama hala fikrim net: "Trafik kuralları en katı şekilde uygulansın!". Çünkü bir ülkenin genel halini trafiğe çıkınca anlarsınız. Başka hiçbir kanunu bilmenize gere yok. Bu Hindistan'da da böyledir, Mısır'da da.. Canı yanan Mustafa bey ama bu konudaki mesajlara bakınca onun daha anlayışla yaklaştığı görülüyor konuya.

Yukarıdaki olayın özeline gelirsek polisin emin olun ceza yazmak için kanunsuz yöntemler uygulamaya ihtiyacı yoktur. Kanunen park yapılması mümkün bir yerden araç toplamakla uğraşmaz polis, çünkü uygunsuz yere park edilmiş binlerce araba bulabilir isterse.

Kanunların uygulanmasını sadece başkaları için değil kendimiz için de isteyelim lütfen. Bir polis olarak sizin gördüğünüz yanlışlıkları ben de görüyorum teşkilatta ama bu her trafik cezası konusu geçtiğinde "rüşvetçi polis" ithamları, imalarında bulunma hakkını vermiyor kimseye. Mustafa beye de tekrar geçmiş olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Acele parklarda, duraklara ve bence daha "gizli bir tehlike" olan yaya geçitlerine dikkat etmek lazım.

Geçmiş olsun Hikmet abi.

Normalde ben bu konularda çok hassas davranırım, ama olacağı varmış ve bu paranın gideceği varmış. 5TL fazla para verip, kapalı otoparka gitsem belkide orada daha farklı birşeyler olacaktı, ne bileyim görevli arabayı götürüp, getirirken (biz görmüyoruz) başına bir iş getireckti v.b.... veya.. otobüs durağından çekmeslerdi belki de üstüne ağaç veya direk düşecekti (Çankırı Ünv. bahçesinde beklerken gözümün ününde yemyeşil bir ağaç dalı kırılarak, tam benim arabanın yanına düşmüştü. resmi olacak bulursam paylaşırım)

Yorum bağlantısı
Gökhan Efiloğlu

Ben olsam sana iyilik yapmaz , arabanı otoparka alıp hem park , hem çekici hemde otopark cezalarını yazar , verdiğin 60 TL yide polis o parayı cebe atmıştır gibi iftiralara ve karalamalara maruz kalmazdım. Ortada iki kuruş para lafı oldumu hemen cebe atmıştır , şu zihniyet değişmediği sürece bu ülkede bişey değişmez.

adı çıkmış dokuza inmez sekize abi arkadaşlar polis makbuz kestiyse o parayı vakıfa vermiştir ceza konusunda da belli bir kotaları var evet ama onlarında işi bu saygı duymak lazım...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

geçmiş olsun :D kendi olayıma güldüm. bundan sonra iki kere daha arabayı çektirmiştim. :D birisi ücretsiz otoparkın içinden hemde. Polis yaptığına gülüyordu birde. ama temiz küfür ettim zaten küfür etmesem aracı çeken polisin ortaya çıkacağı yoktu :D o zamanda otoparkçı 20 lirayı almadan bırakmıyorum dedi :D ilginç memleket. 20 lira aracın çekildiği otoparka verdim ama 20binlik havamı attım peşimden koşturuyordu parayı almak için hahaha :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaşlar, Cumartesi günü başıma gelen ceza ve park olayını sizlerle paylaşmak istedim, ilginç olan da "TRAFİİK SİGORTASI " sorgusu.

Ankara Necatibey caddesini bilenler bilir . Yolun sağ tarafı paralı otoparktır.İzmir caddesi ve diğer sokaklarda da işhanları altında kapalı otoparklar vardır, görevli alır arabayı park eder. Ben kapalı otoparka girip, arabayı adamlara teslim etmek ve fazladan da (açık otoparka göre) 5 TL vermek istemedim. O nedenle Necatibey' de ilk bulduğum boş yere park etmek isterken birisi benim göz dikdiğim yere park etti ,, ona kızarken, başka birisi çıktı ve ben o yere park ettim. Hatta, çok fazla park yeri aramadım diye de şanşım varmış dedim.

Ancak, dikkatimi çeken park görevlisi hemen yanıma gelmedi, ben de kurs toplantısı var zaten geciktim, dönüşte parasını veririm dedim ve gittim. Toplantı halinde iken aklıma bir kurt düştü: hem görevli gelip, para istemedi hem de park ederken bir sürü yaya arabanın etrafında dolaşıyordu, zor park ettim. Eşime dedim ki yoksa orası otobüs durağımıydı!!! Cevap; evet orada durak vardı.

Sonrası malum işler,

Hikmet abi Necatibey cad. ile İzmir cad. kesiştiği ışıklardaki durak olmasın bu ? :shok:

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
(düzenlendi)

aaaah ah, nerdesin ilteber abi, nerdesin süha abi :)

tarihinde Mustafa Karabulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hikmet abi geçmiş olsun.

Bodrum'da tatildeyiz. Arabayı kayınbirader kullanıyordu. Arabayı park etti. Abi buraya park etme otoparka verelim 6 tl akşama kadar kalsın dedim. Yok yok birşey olmaz dedi.Abi çekerlerse gülerim dedim :D :D

Neyse biz yemek yemek için arka caddeye geçtik. Yemek yedik geldik araba yok :D Ben gülmekten yıkıldım :D

Abi iyiki ön caddede yemek yemedik. Yemek yerken araba gözümüzün önünde çekiciyle gittiği görünce gülmekten yemek yiyemezdim dedim :D Gittik paşa paşa aracı otoparktan cezasını masrafını ödeyerek aldık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Aracı otoparkdan çıkarabilmek için trafik sigorta poliçesini kontrol ediyorlar. Zamanı geçmişse aracı vermiyorlar , belki de bunun için ayrıca ceza bile kesiyorlardır.

Trafik poliçesi olmayan aracın cezası trafikten mendir..

Geçmiş olsun..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Ben de orada kapalı otoparka araç bırakmıyorum.Abi hemen arkada Atatürk Lisesinin otoparkı var.Orayı kullan bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...