İçeriğe Yönlendir

Ön Cam Rezistansı Açıldığında

Misafir

Recommended Posts

Bu arada videoyu şimdi gördüm. Animasyonlar inanılmaz güzel. En azından motor ve ekipmanlar gözümde şekillenmiş oldu. Tekrar teşekkürler Tunç Bey.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...

Tekrar yeni bir konu açmak yerine konuyu hortlatayım dedim :)

Evren abi sorunun halledildi mi? Özellikle motor soğukken gaza yüklendiğimde ön cam havalandırma ızgarasından zırıltı geliyor. Sanki elimle havalandırmayı tutunca kesiliyor gibi geliyor tabi psikolojik olabilir.

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

maalesef kolay sökülmüyor, lift lazım.Birde sökmeden önce civatalarını kontrol edin, gevşek olan varsa ses yapar. Akşam size çizimlerini gönderirim.

bende de var yağlanma geçenlerde bujileri değiştirirken ikisi yağlıydı

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

bende de var yağlanma geçenlerde bujileri değiştirirken ikisi yağlıydı

Bujinin ikimisi mi yağlıydı?

Yorum bağlantısı
Tekrar yeni bir konu açmak yerine konuyu hortlatayım dedim :)

Evren abi sorunun halledildi mi? Özellikle motor soğukken gaza yüklendiğimde ön cam havalandırma ızgarasından zırıltı geliyor. Sanki elimle havalandırmayı tutunca kesiliyor gibi geliyor tabi psikolojik olabilir.

Emre, bu sorunu sen buraya yazınca hatırladım:) O mesajdan on gün sonra ikinci aracı aldığım için ilgilenmedim diyebilirim. Ancak başka araçtan Mondeo'ya geçince bu seslerin aslında aracın sessizliğinden dolayı duyulduğunu anlıyorsun. Yani her detaya takılmamak lazım. Yoksa araçta ellenmedik yer kalmıyor ve öncesinde varolmayan sesler oluşuyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Bujinin ikimisi mi yağlıydı?

evet sanırım ikisiydi yağlı olan.. diğerlerini farketmedim.. tam görmedim belki çıkardıktan sonra üstüpü ile silip atmış olabilir.. o esnada telefonla konuşuyordum da...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

evet sanırım ikisiydi yağlı olan.. diğerlerini farketmedim.. tam görmedim belki çıkardıktan sonra üstüpü ile silip atmış olabilir.. o esnada telefonla konuşuyordum da...

Hocam İlk önce tüm bujileri söküp bir bakın hangi gözde yağlanma var özellikle buji kenarlarına bir bakın. o bölgedeki vidaları sıkarak bir süre deneme yapın sonra kontrol edin yağlanma devam ediyormu.Devam ederse yağlanma subap kapağı contasında sorun var çok para değil çok basit bir işlem conta 45-50 tl fiyatı. Subap kapağı dediğim en süt kapak. Sökülüp conta değişecek.

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

haklısın hocam da onu yapacak usta nerdee... :koskos::f1::vurduvara:

usta olarak gerçi ben varım ama benim alanım otomatik vites.... :D :D

Yorum bağlantısı

Emre, bu sorunu sen buraya yazınca hatırladım:) O mesajdan on gün sonra ikinci aracı aldığım için ilgilenmedim diyebilirim. Ancak başka araçtan Mondeo'ya geçince bu seslerin aslında aracın sessizliğinden dolayı duyulduğunu anlıyorsun. Yani her detaya takılmamak lazım. Yoksa araçta ellenmedik yer kalmıyor ve öncesinde varolmayan sesler oluşuyor.

Saygılarımla.

Doğru diyorsun abi zırıltı torbası corsadan inince biraz şükürcü olmak lazım galiba :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selman Karadağ

Arkadaşlar hepinize merhabalar,

2006 Ford Mondeo Ghia-X sahibiyim. Bir kaç ay oldu alalı. Araçtan son derece memnunum. Sizlere bir şey sormak istiyorum. Aracın ön camında da resistans var.

Geçenlerde ön cam buzluyken kullanmak istedim. Ancak sadece aracı çalıştırdıktan sonra düğmeye bastığımda 10 saniye kadar ışık yanıyor ve sönüyor. Düğmeye sonraki basmalarımda hiçbir tepki vermiyor. Sadece araç yeni çalışınca on saniye kadar açık kalıyor ve sönüyor.

Arka cam resistansı istediğim zaman açılıp kapatılabiliyor. Acaba ön cam için bilmediğim bir özellik mi var yoksa resistans arızalı mı? Gösterdiğim tüm ustalar? sorunu bulamadı. En son gösterdiğim de çalıştığı belli olması için yanıp sönüyor dedi.

Kullanan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

0 dereceye yakınsa ön arka beraber açar, ön rezistans 10 dakika gibi çalşır ve kapanır, ama düğmeye basınca çalışması lazım, 10 saniye sonra sönüyorsa bir arıza algılıyordur, ön cam değişmiş mi acaba?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selman Karadağ
(düzenlendi)

Cevabınız için teşekkür ederim biraz geç oldu ama...

Geçen hafta sonu gösterdim ön camı. Ama usta anlayamadı değişip değişmediğini.

Bütün sigorta ve rolelerini kontrol etti tekrardan. Aynı şekilde araç çalışır çalışmaz basınca ışık yanıyor ve on saniye demeden sönüyor. Ve araç tekrar çalışıncaya kadar bir daha çalışmıyor.

Acaba ön cam değişmişse şayet ne gibi bir arıza doğmuştur. Arıza giderilir mi yoksa cam tekrar değişmeli mi.

Konya'dayım ve Mondeoma bakabilecek iyi bir usta bulamadım halen. Konyalı ford kullanan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Saygılar...

tarihinde Selman Karadağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Lokman Ceritlioğlu

nihayet konuyu buldum, dün bir deniyeyim dedim, düğmede ışık yanıyor, camda resistans var ama yan sanayi. bana çalışmıyor gibi geldi. 

çalıştırma şekli sadece ön cam rezistans düğmesine bastığımızda çalışması gerekmi? yoksa arkayla beraber mi açmak gerek?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

sağol İbrahim, buharlanınca bir deneyelim bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Ne demek abim.Bende de var kullaniyorum gayet guzel bir sey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Benim ön cam rezistansı ve arka cam rezistansı 0 derecenin altında kendisi otomatik olarak açılıyor. kendisi otomatik olarak da kapatıyor ama kaç dakika sonra kapattığına hiç dikkat etmedim, zaten çözdürme içi bitince de ben kendim manuel olarak kapatıyorum.

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Ilk actiginizda cozulme bitince kapaniyor diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben ön camı yeni değiştirdim abi.. Test etme imkanını iki gün önce buldum... 

Düğmeye basmam ile cam açılmaya başladı.. 

Bizim arabalarda, sıcaklık 4 derecenin altına düştüğünde, klima otomatik açılıyor, silecek suyu dahil ısıtıcılar otomatik çalışıyor diye biliyorum.. Kılavuzu bi okuyalım.. 

Benim cam olimpia..  Orijinal aradım arattım ama Türkiyede bulamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi dizellerde ön ve arka cam, dış ısı 4 derecenin altına düşünce veya motor soğukken otomatik olarak olarak çalışıyor.. Kapatmak istersek kapatabiliyoruz.. Ancak bu kapama sürekli bir kapama değil.. Her seferinde kapamak gerekiyor.. 

Ön cam ısıtıcısı çalışırken aynı zamansa ön cam yıkama fıskiyeleri de ısınıyor.. 

Yan aynaların ısıtıcıları arka cam ile birlikte çalışıyor... 

Tüm ısıtıcılar cam ısınınca kapanıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Emmi harika bir özellik bu, benim camın markası ne yarın bakarım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...