İçeriğe Yönlendir

Modem'in çekiminden memnun değilim, gücünü arttırmak için ne yapmalı?

Hüseyin Matur

Recommended Posts

Yiğitcan Coşar

Şimdiye kadar hiç görmedim ben bu yüzden ceza alanı :p Bütün arkadaşlarım birbirlerinin hattından çatır çatır kullanıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ŞU ürünü alıp anteninide ŞU ürünle değiştirirseni, benim modemi bile görürsün :)

Bu ikisini alırsa -belki antene bile gerek kalmadan- rahatlıkla çekersin. Karşı modeme tanıtmayı unutma :)

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

http://www.hepsiburada.com/Liste/tp-link-t...tegoryId=103939

Hocam ben bu ürünü 2 ay kadar kullandım 2 apartman arasında mesafe yaklaşık bi 80 metre vardı. hiçbir sorun yaşamadım 8mbit görüyordum her seferinde. Şuan evde salon ile kendi odam arasında kullanıyorum (desktop bilgisayarda) oldukça memnunum. 23 liraya aldım 3-4 ay kadar önce kargo da 4 lira tutmuştu. Kesinlikle öneririm

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bu işin yasak olmasının sebebi, zamanında Türk Telekom devlet iken abonelik suistimali ve gelir kaybını azaltmak için kondu. Şimdi de eski gücüyle bastırıyor o kadar. Yeni telekom şebekesi kurmak yasadışı olabilir ama kablosuzda şebeke kurmuyorsunuz. Bilirkişi olarak görüşüm budur.

Yapmanız gereken paylaşımı şifreli yapıp tekrarlayıcı kullanmamamanızdır. tekrarlayıcı durumunda teorik olarak şebeke kurmuş oluyorsunuz. Ancak tekrarlayıcı ilk erişim noktası ile aynı ev içinde ise kuramıyorsunuz.

Aynı kanuna göre kahveci diyafonları yasağın daniskasıdır.

Mantıklı tarafı vardır ancak güncel bir yasak değildir. Vatandaşı takip etmek, hackerları IP numarasından takip etmek amacıyla kurulmuş olsa da hiçbir hacker zaten kendi numarasından çıkmamaktadır. Dolayısı ile bu sebep de boşadır.

Zaten şifreleri de çözebilmektedir birçok hacker arkadaşlar (ya da lamer türü). Bu nedenle şifrenin de bir albenisi kalmamıştır. Çok gizli işler yapıyorsanız zaten https kullanacaksınız. Başkalarının erişim cihazınıza girmemesi için MAC adres filtresi yapacaksınız.

Tienanmen usulü devam derim.

not: bahsedilen yasak telekom hat şebeke yasağıdır. Ticari olarak bir abonelik hakkını iki kişiye kullandırmak ise sizinle turk telekom arasındaki sözleşmeye aykırıdır. Öte yandan biz ayrı değiliz arkadaşız, ya da haberim yok şeklinde savunma yapılabilir. Sonuçta geçen trafik belli, kazık da açık seçiktir.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Hüseyin hocam sana en basit yolu söyleyeyim. 30 cm. ye 20 cm. bir mukavva bul. Yüzüne aliminyum folyoyu güzelcem yapıştır. Bu hazırladığın zımbırtıyı da modemin antenine aşağıdaki şekilde geçir.

dlink.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Al bir anten, tak laptopa, yasak falan geç bunları, yıllardır uygulanan, sayısı belirsiz kullanıcının kullandığı bu wi-fi olayında düşünecek birşey yok, tak aparatı bak keyfine.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
O zaman evin içinde de paylaşmayalım. Zinhar,arkadaş gelir misafir olur,birden bire cebinden telefon çıkarır nete girer neyim. Amanın.. Böyle saçma yasa mı olur yaa?

Yasa değil karşılıklı sözleşme ile kurala bağlanmış bir durum....Yani tüm apartman bir adsl sözleşmesi ile nete girmeyin, tek tek gelin...:)

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Naçizane bir tavsiyem olacak. edimax ı bir soruşturun derim. edimax ın bir ürününü kullanıyorum. arasında yaklaşık 4 duvar (iki tanesi mantolama yapılmış) ve 30m mesafeden gayet net çekim veriyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Tavsiye için sağolun. Bir kaç çeşite bakıyorum iyi oldu aralarında edimax'da var.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Hüseyin Matur

Komşudan internet almaktan vazgeçtim, bir üst level'e çıkıp komşuya ben internet vermek istiyorum. :)

Modem'in çekim gücünü attırmak için modem'e ne takmalıyım?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Hüseyin, yasal değil yasal olmasına ama bir de kul hakkı var :)

Müşteri temsilcisine sordum verebilirsiniz dedi, fetvamı aldım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Müşteri temsilcisine sordum verebilirsiniz dedi, fetvamı aldım.

Sen rakip firmaya falan mı sordun :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Başkasıyla internet paylaşmak yasal diyen müşteri temsilcisini, internet hizmet sağlayıcısının fazla çalıştıracağını sanmam :s

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

O kadar değil canım :) Bunu belli limitler dahilinde kabul etmiş olabilirler. Limitsiz interneti ben de paylaştırmam ama limitli de çok da problem olmayabilir.

Bence problem ; aylık 1 gb kullanan 4 kullanıcı 4x29 para kazandıracak..

Ama bu şekilde 29 tl kazanıcak ..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Sen rakip firmaya falan mı sordun :D

Başkasıyla internet paylaşmak yasal diyen müşteri temsilcisini, internet hizmet sağlayıcısının fazla çalıştıracağını sanmam :s

Epey soru sordum, kafama takılan herbir şeyin cevabını aldım, son sorumda paylaşımdı, sanırım bu kadar uğraştırdıktan sonra olmaz derse vazgeçeceğimden korktu. İşine son verirlerse ben mes'ul değilim. :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Her sözleşmede vs yazar paylaşmak yasal değildir diye .. Söze değil yazıya inanmak lazım.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Her sözleşmede vs yazar paylaşmak yasal değildir diye .. Söze değil yazıya inanmak lazım.. ;)

Orası doğru, teldeki kişinin sözü benim için ruhsat değil tabiki.

Sözleşme falan olmadan telden üyelik yapıldı, birkaç güne modemi yollayacaklarmış. Sıyak sıbak bakımından şu an için gönlüm rahat.

Sıkıntı oluşturma açısından isterseniz mesajları temizleyelim. Akşam ekip gelmesin kapıya. :)

Başlık zaten ofsayt..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...