İçeriğe Yönlendir

Modem'in çekiminden memnun değilim, gücünü arttırmak için ne yapmalı?

Hüseyin Matur

Recommended Posts

Ergin Ertuğrul

Komşudan internet almaktan vazgeçtim, bir üst level'e çıkıp komşuya ben internet vermek istiyorum. :)

Modem'in çekim gücünü attırmak için modem'e ne takmalıyım?

Tam olarak aynı dertten muzdaribiz. Bende karşı komşudan almayı bıraktım çünkü ev değiştirdik şimdi alt kattakilerle ortak kullanıyoruz fakat internetin çok yavaş çekim kalitesininde düşük olduğunu söylüyorlar sürekli. Modemin çekim gücünü artırmak için modeme access point almak gerekiyor. Bu ürünün siparişini verecektim

fakat sonrada Bu ürünü gördüm ap özelliği de varmış.

İki ürünün arasında çok fark varmıdır ne farkeder benim işimi görüp şöyle bi 30 metrelik kapalı alanda sorunsuz yayın yapacak bir ürün lazım. Aradaki fiyat farkıda tam iki katı. Acaba hangi ürünü alsam :unsure2: :unsure2:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tam olarak aynı dertten muzdaribiz. Bende karşı komşudan almayı bıraktım çünkü ev değiştirdik şimdi alt kattakilerle ortak kullanıyoruz fakat internetin çok yavaş çekim kalitesininde düşük olduğunu söylüyorlar sürekli. Modemin çekim gücünü artırmak için modeme access point almak gerekiyor. Bu ürünün siparişini verecektim

fakat sonrada Bu ürünü gördüm ap özelliği de varmış.

İki ürünün arasında çok fark varmıdır ne farkeder benim işimi görüp şöyle bi 30 metrelik kapalı alanda sorunsuz yayın yapacak bir ürün lazım. Aradaki fiyat farkıda tam iki katı. Acaba hangi ürünü alsam :unsure2: :unsure2:

2 ürün de aynı işe yarar. Modem 54mbit ise ucuz olanı, 300mbit ise pahalı olanı alabilirsiniz.

Ben airties öneririm, o ayrı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Kanbaş

Laptopun kablosuz bağlantısı az çekiyorsa bir tane Access Point(Sinyal Arttırıcı) al. Arkadaşının modemi ile eşleştir evinde full çekim kullan...

bu bir seçenek.

ekstra seçenek olarak pek bilinmeyen bir şey söyleyeyim. Modemin antenin söküyorsunuz. Pringles kutusunu alıyorsunuz. dibinden deliyorsunuz. anteni deligin dibine takıyorsunuz. bir teli pringles kutusundan geçirip bir ucunu modeme bir ucunu antene değecek şekilde baglıyorsunz. 1km çekim alanı sizindir. :) kaç para 5 lira. :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Ben geçmiş zaman folyo ile aşağıdaki gibi bir uygulama yapmıştım. Oldukça faydalı olmuştu. eksi yönü ise reflektör arkasında çekim kalitesinin düşmesi.

79221700.jpg

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

2 ürün de aynı işe yarar. Modem 54mbit ise ucuz olanı, 300mbit ise pahalı olanı alabilirsiniz.

Ben airties öneririm, o ayrı.

Modem zaten tırt :) Rt 206. Ben ucuzundan aldım o zaman :) Tp link'in birkaç ürününü kullandım hatta tavsiyeyle aldırdım aslında iyi marka bana kalırsa :good1: Öneriniz için teşekkür ederim :flowers:

Bu tip ürünlerde "iş görme" mevzuu görecelidir. Çünkü ürünlerle beraber, evin mimari durumu da önemlidir. Kablosuz yayın sinyalini kesen unsurlar(alçı kaplama, beton vs.) ve bu unsurların pozisyonları çok farklar oluşturur. İki ürün arasında Sani'nin dediklerinin yanında fark olarak anten gücü var. Teklinin 4dbi, üçlü olanınsa 3x4dbi anten gücü var. Ancak kablosuz internet sinyalinin çift yönlü olması gerekliliğini unutmamak lazım. Yani AP'de 12dbi anten olsa da, siz aslında internete bağlanacağınız notebook anten sinyali kadar güce sahipsiniz.

Yani vericinin anten gücü ne kadar yüksek olursa olsun alıcının alabileceği kadarı işimize yarar ?. Tek antenli olandan siparişi verdim anten harici zaten olmazsa 9 dbi lik antenler var 20 liraya falan alır takarım :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben geçmiş zaman folyo ile aşağıdaki gibi bir uygulama yapmıştım. Oldukça faydalı olmuştu. eksi yönü ise reflektör arkasında çekim kalitesinin düşmesi.

79221700.jpg

Güzel fikir. Bir tanesini arkaya çevirseydiniz arkadan da gayet çekim yeterli olurdu sanki.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Güzel fikir. Bir tanesini arkaya çevirseydiniz arkadan da gayet çekim yeterli olurdu sanki.

Bazı modemlerde çift anten olmasına rağmen teki işlevseldir. Bilginize.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ayrıca dizüstü bilgisayarlarda bluetooth açıkken internet çekme seviyesi düşer. Buna dikkat edelim :)

Kim diyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...