İçeriğe Yönlendir

Vücut Geliştirme

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert

değerli üyeler,

eskiden beri vücut geliştirme sporuna karşı ilgim var. yaşım 24, boyum 1.80, kilom 75. vücudumda herhangi bir orantısızlık yok çok şükür. ufaktan bir göbek çıkması mevcut. hem bu göbeğin önlemini şimdiden almak için hem de daha fit bir vücuda sahip olmak için tamamen ev ortamında bir çift 5 er kiloluk dumbell ile neler yapılabilir ve nasıl beslenilir? eminim daha önceden bu sporla ilgilenen ve hala ilgilenen arkadaşlar mevcuttur. değerli fikirlerinize ihtiyacım var. bilgilerini esirgemeyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dumbell'lar göbeğe etki etmez. Göbek için günde 50 tane mekik çekiyordum, bayağı etkili oldu, 2-3 haftadır bıraktım, acil başlamam lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Zaten üst karın ve alt karın olmak üzere mekik, ön kol arka kol göğüs omuz ve trapez kası için de dumbell larla çalışıyorum 12x3 tekrar ile ve tabii şınav. bunun dışında protein ve karbonhidrat ağırlıklı beslenme hakkında pek bilgim yok. bu husus hakkında bilgi alabilirsem çok iyi olur. ve farklı hareketler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Profesyonel değilim ama beyaz ekmeği kestim ve günde 1 öğün mutlaka sebze yiyorum. Tatlı yemem zaten, kola gibi şeyler haftada 1 bardak belki.

64 kilodan 60'a kadar düştüm.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

3 beyazdan uzak durmamız gerektiğini biliyorum. salata olmazsa olmazlarımdan hergün yerim. ekmek belki 1 dilim günde. bu aralar kola ve çikolataya aşırı düşkünlüğüm var sanırım göbek ondan oldu acilen kesmem gerek.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Reflum olduğu için zaten kola hayatımın neredeyse hiç bir kısmında bi yerde olmadı. Ama kola'daki şeker zaten her şeye yetiyor...

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Çok kötü durumdayım 105 kilo oldum. :)

Bayram dönüşü ilk firsatta salona falan yazılıp rejime başlayacağım. Göbekten eğilip çorabımı giyemez oldum :)

Çok yemek yiyorum nasıl engel olacağım tekrar sigarayamı başlayayım yani yememek için.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Harf eksik ve hataları düzeltildi.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yuh Onur!

Sen güncel bi avatar koy mutlaka :)

Resimde filinta gibiydin.

Sigaraya yeniden başlama, spora başla, boğazını durdur. Hemde acilen.

Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

göbeği eritmek için çeşitli hareketler var küçüklüğümden beri profesyonel bi şekilde spor yaptığım için istediğiniz konuda yardımcı olabilirm tam olarak istediğin nedir ? :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bende kilo almak için spora gitmeyi düşünüyorum :D Kilo vermek nasıl zor oluyorsa kilo almakta en az o kadar zor.Dengeli ve kas yaparak kilo almak için bende araştırıyorum biraz bir ara rejim ve spora başlamıştım ama sonrasında boşverdik yine.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Yuh Onur!

Sen güncel bi avatar koy mutlaka :)

Resimde filinta gibiydin.

Sigaraya yeniden başlama, spora başla, boğazını durdur. Hemde acilen.

Su altındaki fotoyu gçcen hafta çekmiştim. Hala filinta gibiyim, tabii göbeğimi saymazsak :) boyum 1.94 bu arada :)
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

göbeği eritmek için çeşitli hareketler var küçüklüğümden beri profesyonel bi şekilde spor yaptığım için istediğiniz konuda yardımcı olabilirm tam olarak istediğin nedir ? :)

öncelikle teşekkür ederim Cüneyt bey. şimdi benim tam olarak istediğim hafiften çıkan göbeğimi yok etmek ve öyle çok abartı olmasa da karın kaslarımın belirginleşmesi. yani bir tişört giydiğim zaman sıkı bir vücut. inanın yediklerime çok dikkkat ediyorum. sabah mutlaka peynir, yumurta beyazı, yemeklerde ise yoğurt ayran vs ve kesnlikle salatayı eksik etmem. ekmek ise dediğim gibi 1 veya 1.5 dilim yani. şekeri tuzu ve kesinlikle kolayı azaltarak bırakıyorum. tek eksiğim doğru program.

Ahmet bey size de çok teşekkür ederim. sizin de dediğiniz gibi her gün aynı kas grubunu çalıştırmıyorum. mesela şuan bir gün karın, bir gün kol ve göğüs omuz çalışıyorum. dediğiniz twist hareketini duymuştum. oklavayla denedim ama boynum ağrıdı o hareketten sonra, yanlış mı yaptım acaba :D

Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

göbekin gitmesi için ekmek'i kesinlikle kesin sadece kahvalltıda 1 2 dilim kepek ekmeği yiyin onun dışında fast food çikolata abur cubur kesinlikle olmıyacak evde yapılabilicek mekik hareketleri bayağı bi çoktur ve emin olun istediğiniz şekli alır karın kaslarınız onun dışındada kas için en ideali şınavdır belirli setler halinde piramit yaparak

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Göbek istemiyorsanız, mekik çekin veya bunu yapın...

karnvebelinceltmeegzers.gif

Bunu yapın derken :crazy:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunu yapın derken :crazy:

Nasıl anlarsan anla, işe yarar :D

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Emmi bu yazdığın mejasa karşılık sağ köşedeki beğendim butonuna tıkladım işe yarar belki diye ama çalışmadı :D

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Biraz göbek de bende var internetten bi mekik aleti aldım düzenli çalışırsam faydası olacak ...

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Liseye giderken çok yakından vucut geliştirme ile ilgileniyorum. 1 sene kadar çalışmıştım ve en son kollarım kapanmıyordu kanat kaslarından dolayı. :) Bırakdıktan sonra aynen Çağlar Bey'in de dediği gibi rahat 15kilo aldım. :( O zamanlar işde vb. çalışırken hiç yorulmuyordum. Çok faydasını gördüm. İzmir'e yerleşdikden sonra da bir süre daha devam ettim fakat aynı randımanı vermedi. Salona gitmeyi düşünüyorsanız tavsiye ederim. Alet alayım evde yapayım derseniz olmuyor. Şimdi evde kondiksiyon bisikleti ve mekik sehbası kenarda duruyor. :( " Alırım nasıl olsa evde çalışırım " deyince olmuyor. :(

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

göbekin gitmesi için ekmek'i kesinlikle kesin sadece kahvalltıda 1 2 dilim kepek ekmeği yiyin onun dışında fast food çikolata abur cubur kesinlikle olmıyacak evde yapılabilicek mekik hareketleri bayağı bi çoktur ve emin olun istediğiniz şekli alır karın kaslarınız onun dışındada kas için en ideali şınavdır belirli setler halinde piramit yaparak

piramit' i biraz daha açabilir misiniz?

Aşağıdaki siteyi incelemezini tavsiye ederim. Be zamanında aradığım tün soruların cevabını burada buldum.

http://www.bodyforumtr.com

Karın bölgesi içi arama yapıldığında şu sonuç çıkıyor..

http://www.bodyforum...02.html?t=33802

evet bu siteleri inceledim güzel bir site, hani forumdaki arkadaşlardan birebir tavsiye almak için sordum. belki daha farklı ve etkili yollar vardır diye.

Merhabalar aydın bey. Bende hayatımda bir bölümü spor yaparak geçirdim. BEnim önerim size koşuyu hayatınıza mutlaka sokmanız. Koştuktan sonra açma germe esneme hareketlerini yaptıktan sonra şinav mekik suguart la devam ettirmeniz olacaktır. Bunlar size yetecektir dumbel a gerek bile yoktur. Tabi daha da ileri gitmek isterseniz daha farklı çözümlerde var tabi.

merhabalar Mert bey, suguart derken ?

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Piramit derken ilk önce 10 tane yapıp,sonra 8-6 gibi düşürerek gitmek.Ağırlık çalışırkende piramit sistemini yapılan hareket tekrarı azaldıkça kaldırılan kiloyu artırarak yapmaktır,en azından ben öyle yapıyorum :fisir:

teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

yaklaşık 5 yıldır bir fiil hiç ara vermeden spor yapmaya çalışıyorum,haftada 3 gün salon,1 gün halı saha maçları ve fırsat buldukça açık havada 3-4 km koşmaya çalışıyorum,benimde tavsiyem uzman desteği almak ve bir spor salonuna başlamak evde pek mümkün gözükmüyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okyay Pay

5 er kiloluk dambıllar sizin cüssede biri için hiçbir işe yaramaz boşuna kendinizi yormayın .

o ufak göbeği yok etmek için kardio falan da uğraşmanıza gerek yok

iyi bir hocası olan spor salonuna başlayın , sağlam bir ağırlık idmanıyla o göbekcik de gider , yeterli besin takviyesiyle kas da yaparsınız .

hatta o ufak göbekcik ağır idmanlar için daha fayda bile sağlar size .

set aralarını 30 sn yi geçirmeyin .

haftada 3 gün 3 ayrı bölge bile çalıştırsanız size yeter.

1. gün : göğüs + biceps + mide sıkıştırma

2. gün : omuz + triceps + mide sıkıştırma

3. gün : sırt + bacak

p.tesi , çarş. , cuma olarak ayarlayınız

arada sırada mesela 2 haftada bir ekstra 1 gün 1-1.5 saat yüksek tempo kardio çalışın , yüksek tempo derken kalp atışı dakikada 120 nin altına düşmesin .

tuz, şeker, un çok çok azaltın mümkünse şekeri komple kesin

idmanlardan yarım saat önce tahılı goflet kesintisiz güç sağlayacaktır , çabuk sindirilen unlu mamüllerden uzak durun direkt depolanır.

ağır ağırlık idmanlarından 2-3 saat öncesinden yağsız yada az yağlı pilav ya da makarna idman performansını ciddi manada arttırır .

idman zamanına kadar sakın süt içmeyin kaslarda laktik asit birikmesi yapar , yorgunluk verir , onu yatmadan önce için (yarım yağlı )

sabah kahvaltısında 10 adet haşlanmış yumurta yerseniz kas gelişiminde ciddi faydası olacaktır , yanlız sadece 2 sinin sarısını yiyin 8 ininkini köpeklere verin .

daha bi dolu şey yazarım ama şimdilik bunları yapın kendinizi sıkmadan sonra sıkılıp komple bırakma ihtimaliniz var :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...