İçeriğe Yönlendir

Vücut Geliştirme

Aydın Sert

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Göbek çıkmasın diye yediklerimden ödün veremem ben...Zamanında dikkat ettik.Şimdi her şeyi yiyorum.Göbek yok mu? Var...Ama olsun o kadar.Çok dikkat eden arkadaşlarımda var.Onu yemez bunu yemez ama bakıyorum benden bir farkları yok.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

30dan sonra göbekl çıkmaya başladı, benim de spor yapmam lazım. Haftada bir maç yapıyoruz fayda etmez zaten. :futbolcu: Acaba koşu bandı mı alsak eve? Spor salonu aylık 80 lira falan.

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Su altındaki fotoyu gçcen hafta çekmiştim. Hala filinta gibiyim, tabii göbeğimi saymazsak :) boyum 1.94 bu arada :)

Benimde boyum 192 kilom 96 ama bende çok yemek yiyorum. Dukan diyeti diye bir kitap satılıyor ve insanlar bu diyetin çok faydalı ve etkili olduğundan bahsediyor. Bende internetten araştırdığım kadarıyla mantıklı bir diyet. Özellikle çok aşırı kilo fazlası olan arkadaşlar için öneririm.

Yorum bağlantısı

1991 sonunda ve 1992 yılında 8 ay askere kadar vücut geliştirme salonuna her akşam hafta sonlarıda dahil gittim.Ben o ara 47 kilo idim askere kadar 57 kilo oldum.Öğretmenim benden sonra askerde iken yani Türkiye vücut şampiyonu olmuştu.Bana kalori ağırlıklı reçete verdi fakat bilinen şeylerdi yapmam gereken sadece vakit boyutuna uymaktı.Sabah aç karnına 1 tane elma şart.Sabah kahvaltısı yarım litre süt haşlanmış yumurta ve olursa beyaz peynir.En önemli öğün buydu.Akşamları ve gündüz çok bişi fark etmiyordu.Haşlanmış pirinç yani lapa yememi özellikle tavsiye ediyordu ama ben uygulamadım lapayı o şekilde yemem zordu.Normal pirinç pilavına talim ettim.Bunun haricinde bal ve sebze ağırlıklı gıdalar tercihti.Bunların dışında her şey yine serbestti ama anlarsınızki zayıftım buda normal yani.Kilo sorunu olan için haliyle öğün boyutu çok farklıydı.En önemli husus ciddi manada öğünü yediğin saatlerdir.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ne yaptıysam kilo alamıyorum.Gerekli testleride yaptırdım başka bir sıkıntımı var diye ama yok herşey gayet normal.Dr.böyle iyisin ne yapacaksın kilo alıpta diye kafa bile bulmuştu benimle.Ayrıca iştah sorunumda var tabiki deli gibi yemek yiyemem.Az ama sık yerim.Bu aralar yeniden birşeyler yapmaya çalışıyorum ballı süt -çerezler-hamurişleri-tatlılar mümkün olduğunca yiyorum ama nanay.Ne gıcık iş.Doğal olmayan şeyleride kullanmak istemiyorum.Ne yapacaz bilmiyorum valla.

Yorum bağlantısı

Ne yaptıysam kilo alamıyorum.Gerekli testleride yaptırdım başka bir sıkıntımı var diye ama yok herşey gayet normal.Dr.böyle iyisin ne yapacaksın kilo alıpta diye kafa bile bulmuştu benimle.Ayrıca iştah sorunumda var tabiki deli gibi yemek yiyemem.Az ama sık yerim.Bu aralar yeniden birşeyler yapmaya çalışıyorum ballı süt -çerezler-hamurişleri-tatlılar mümkün olduğunca yiyorum ama nanay.Ne gıcık iş.Doğal olmayan şeyleride kullanmak istemiyorum.Ne yapacaz bilmiyorum valla.

Apaçık ortada senin kutlarını dökmen lazım.Bak yakında Ali'nin düğünü var tam kurtları dökecek ortam işte. :hohoho::kihkih:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okyay Pay

kilo almak için yaptığınız bu şeyler yerine , fare zehiri için kendinizi daha çabuk öldürürsünüz !

şaka bi yana

bu saydığınız şeyler sizin emin olun isediğiniz şekilde kilo almanızı sağlamaz

eğer ciddi manada kilo almakda problem yaşıyorsanız bunu avantaja çevirebilirsiniz

çok sağlam br ağırlık idmanının yanında sağlam bir beslenme programı istediğiniz kiloyu size aldırır

yukarıda yazdığım programı yardımcılı olarak limit kilolarda az tekrarlarla yapın .

idmandan 2-3 saat öncesinde pilav

idman sonrası (en az 30dk) tavuk göğüs yada et

bunların yanında aminoacid ve protein takviyesi alabilirsiniz

görün bakalım birkaç ay içinde fark olacakmı olmayacakmı ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

kilo almak için yaptığınız bu şeyler yerine , fare zehiri için kendinizi daha çabuk öldürürsünüz !

şaka bi yana

bu saydığınız şeyler sizin emin olun isediğiniz şekilde kilo almanızı sağlamaz

eğer ciddi manada kilo almakda problem yaşıyorsanız bunu avantaja çevirebilirsiniz

çok sağlam br ağırlık idmanının yanında sağlam bir beslenme programı istediğiniz kiloyu size aldırır

yukarıda yazdığım programı yardımcılı olarak limit kilolarda az tekrarlarla yapın .

idmandan 2-3 saat öncesinde pilav

idman sonrası (en az 30dk) tavuk göğüs yada et

bunların yanında aminoacid ve protein takviyesi alabilirsiniz

görün bakalım birkaç ay içinde fark olacakmı olmayacakmı ;)

Artık eskisi gibi değil en azından öğünlerim daha düzenli belki bundan sonra biraz faydasını görürüm bunun.Ağırlık almayı düşünüyorum zaten direk yağ olarak almak yerine kas yaparak kilo almak daha cazip geliyor.Olmadı spor salonuna gideceğim bilmiyorum bunun faydası olurmu ama.Sanırım birde iyi bir diyet lazım bana çok zor olmayan

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

boşuna ağırlık falan almayın

direkt spor salonuna , spor hocalarının eşliğinde ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Erhan Doruk

Bence göbeğinizle mutlu olmaya çalışın, erisin diye haftalarca çuğraşırsınız ,1 haftada geri kazanırsınız

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Vücut kitle indeksiniz pozitif yönde yani hafif şişmansanız efor yani yürüyüş ya da koşu çok önemlidir.

Vücutta bulunan yağlar 25 dakikalık efordan sonra yanmaya başlar.

Bu sebeple 40-45 dakikalık tempolu yürüyüşler mutlaka yapılmalıdır.

Göbek ile ilgili sorularınız zaten yeteri kadar cevap bulmuş.

Protein ile ilgili olarak doğal olduğu söylenen ancak profesyonel tavsiyesi olmada kullanılmaması gereken protein tozu yada amino asit gibi takviyeler var.

Bunun için mutlaka günlük kalori tüketiminiz hesaplanmalı almanız gereken toz da buna göre ölçeklendirilmelidir.

Yağ yakımını kolaylaştıran diğer bir takviyede la-carnatin dir.

Efor esnasında daha fazla kalori harcanmasını sağlar ve yağ yakımını arttırı.

Dediğim gibi bu tip ürünler size özel hesaplamalarla ölçeklendirilmedikçe ya sadece kalori harcarsınız yada kas erimesine neden olursunuz.

Bu yüzden sizin yapacağınız yağsız haşlanmış makarna-pilav sebze yemekleri ve ızgara beyaz et yemektir.

Yürüyüş ve günde çekebildiğiniz kadar mekik ters mekik ve yan bel bükme hareketleri hem kaslarınızı geliştirir hemde fit görünüme sahip kılar.

Mutlaka Ahmet'in dediği gibi spor günleri farklı bölgeleri çalıtırın.

Bir gün göğüs ve karın diğer gün omuz ve sırt diğer günde bacak.

Hiç bir zaman haftanın her günü spor yapmayın.

Kasların dinlenmesi için ve kendine gelmesi için en az haftada iki gün boşluk bırakın.

İmkanınız varsa yüzme en iyi kas geliştirci spordur.

Isınmadan hiçbir harekete başlamayın lif atmasına neden olabilirsiniz.

Sakın ya bu basit hareket birşey olmaz demeyin.

Sonuçları o kadar basit olmaz.

Umarım yararlı olmuşumdur.

İyi sporlar. :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Erduru

Göbekteki yağlar mekik çalışarak yok olmaz, çoğu insan böyle olduğunu sanır ama öyle değildir.. Kardiyo yani yürüyüş ve koşu yapmadan yani kısaca efor sarfetmeden yağ erimez.. Bunlarla koordineli olarak mekik çalışırsanız sonuç alırsınız.. Sadece mekik çalışarak kas gelişir ama yağ tabakası üstte kalır.. Zamanında bende gittim vücut geliştirmeye çok güzel faydası var ama en önemli şey planlı ve programlı çalışmak ve bu programa mutlaka ama mutlaka uymak, yoksa sonuç almak çok zor.. Haftada 3 gün çalışmanız yeterli gün aralarında kaslar dinlenecek, mesela pazartesi, çarşamba ve cuma.. Bir diğer önemli hatta en önemli husus ise şu; "Uyku" evet kaslar çalışırken değil, uyurken gelişir,düzenli uyumazsanız da kaslarınız gelişmez, örneğin yatış ve kalkış saatleriniz aynı olmalı, günde mutlaka 7-8 saat uyumanız lazım.. Evde dumbbel ile yapılacak hareketler çoktur ama ayarlı dumbbel ınız olursa çok daha iyi olur.. Bacak kaslarınızı bile çalıştırabileceğiniz hareketler mevcut.. Ben salona gittim bir süre sonra tüm hareketleri öğrendim bir müddet evde çalıştım.. Ama dediğim gibi işin önemli hususlarına dikkat etmeniz lazım yoksa sonuç zor alınıyor.. Kolay gelsin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

verdiğiniz gerçekten önemli bilgiler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Kas miktarını arttırmak istiyorsanız bir salonda düzenli bir biçimde çalışmanız şart. Evde bir kaç dumbbell ile yapacağınız hareketler size anlamlı bir kas kütlesi kazandırmaz. Kas hacmini makul bir hızda arttırmak için de düzenli egzersiz ile birlikte kilonuz başında minimum 1.5 gr kaliteli protein almanız gerek. Kaliteli proteinden kasıt kırmızı et, beyaz et, balık, yumurta ve whey proteindir.

Yağ miktarını azaltmak için öncelikle aldığınız enerjinin harcadığınız enerjiden daha az olması gerekir. Yani aldığınız kaloriyi sınırlayacaksınız. Mümkün olduğu kadar şeker türevlerinden ve yağdan uzak duracaksınız. Bunun yanısıra mekik vb her türlü kardiyo hareketi (hızlı yürüme dahil) size enerji harcatacağından kilo vermeye yardımcı olur. Kiloyu nereden vereceğinizi siz belirleyemezsiniz. Vücut genellikle aldığı sıranın tersine kilo kaybı yapar. Yani son gelen yağ ilk çıkar. Lokal kilo verme pratik olarak mümkün değildir. Örneğin; günde 1000 mekik yapmanız size bel bölgesinden ekstra yağ kaybı sağlamaz ama hem genel yağ kaybı hem de abdominal kasların hacim artışı göreceli olarak böyle bir görünüm oluşturabilir. Zaten bir çok erkekte bel bölgesi yağ deposu olarak kullanıldığından kayıp da esas olarak bu bölgeden olacaktır.

Ağırlık kullanarak egzersiz yapmadan sadece diyet ve kardio ile de kilo verebilirsiniz ancak bu durumda yağ kaybının yanısıra bir miktar da kas kaybı olacaktır.

Özetle durum budur. Kolay gelsin.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Gürcüoglu

zayıflamak için çok yiyeceksinin çok efor sarfedeceksin. çok sık et, yumurta vb. protein alacaksın. sıfır şeker tüketimi sıfır ekmek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Konu hort olmuş,

Burada bilgi verenlerin hepsi 100 kilo oldular. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Hasturan

Uzun zamandır spor salonlarına gidiyorum kilo almak isteyen veya kas geliştirmek isteyen arkadaşlara nacizane tafsiyelerim:

1.Kilo almak istiyorsanız düzenli spor yapmalısınız

2.Kilo vermek istiyorsanız düzenli spor yapmalı protein ve sebze ağırlıklı beslenmelisiniz.

3.Kilo almak istiyorsanız karbonhidrat ve nişasta ağırlıklı beslenme diyeti (makarna,pilav,patates,bebek bisküvisi)

4.Kas yapmak istiyorsanız düzenli spor salonu (haftada 4 gün) ve protein ağırlıklı beslenme diyeti (kırmızı et,balık,tavuk,sabahları en az 4 yumurta) ve mutlaka vücudu yeterince dinlendirmelisiniz.

Ayrıca vücut geliştirme süresince takviye besinler kullanmak gelişmeyi hızlandıracaktır. Bilinen ürünlerin çok iyi gıda takviyeleri mevcut.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Göbek geliştirme konusunda çok iyiyimdir. İhtiyacı olanlara yardımcı olabilirim. :crazy:

Yüzmenin de en iyi sporlardan olduğunu belirtmek isterim. Yıllarca salonda üçgen olanların bir kırık kol yüzünden 2 ayda daire olduklarını biliyorum. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Göbek geliştirme konusunda çok iyiyimdir. İhtiyacı olanlara yardımcı olabilirim. :crazy:

Yüzmenin de en iyi sporlardan olduğunu belirtmek isterim. Yıllarca salonda üçgen olanların bir kırık kol yüzünden 2 ayda daire olduklarını biliyorum. :)

şimdi daire demeyelim de ovalimsi üçgen diyebiliriz :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Uzun zamandır spor salonlarına gidiyorum kilo almak isteyen veya kas geliştirmek isteyen arkadaşlara nacizane tafsiyelerim:

1.Kilo almak istiyorsanız düzenli spor yapmalısınız

2.Kilo vermek istiyorsanız düzenli spor yapmalı protein ve sebze ağırlıklı beslenmelisiniz.

3.Kilo almak istiyorsanız karbonhidrat ve nişasta ağırlıklı beslenme diyeti (makarna,pilav,patates,bebek bisküvisi)

4.Kas yapmak istiyorsanız düzenli spor salonu (haftada 4 gün) ve protein ağırlıklı beslenme diyeti (kırmızı et,balık,tavuk,sabahları en az 4 yumurta) ve mutlaka vücudu yeterince dinlendirmelisiniz.

Ayrıca vücut geliştirme süresince takviye besinler kullanmak gelişmeyi hızlandıracaktır. Bilinen ürünlerin çok iyi gıda takviyeleri mevcut.

İyi güzelde mesele birde yemek yemekten geçiyor değil mi.Sabahları 4 yumurta mı. :shok: şahsım adına mümkün dahilinde değil bu durum.Az yiyerek kilo almanın-kas geliştirmenin yolu yok mu onu diyiverin siz :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Az ye, ekmek kola yok, ha birde bizim mesleğe geç, filinta olursun, hemde kısa sürede :D

Yorum bağlantısı

Aidat ne kadar ? :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Aaa yüzme süperdir, tek geçerim, sonrasında bisiklet= süper sağlam, fit ve güçlü vücut :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

İyi güzelde mesele birde yemek yemekten geçiyor değil mi.Sabahları 4 yumurta mı. :shok: şahsım adına mümkün dahilinde değil bu durum.Az yiyerek kilo almanın-kas geliştirmenin yolu yok mu onu diyiverin siz :D

abi kilo almanın en basit yöntemi zaten az yemek. günde sabah kahvaltı yapma öğlen ve akşam 10dan sonra tıka basa ye kilo almazsan kuzu pirzolan benden

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...