İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - My Fiesta Ayak Aydınlatması

İbrahim Şafak

Recommended Posts

Özgür Mert

benim aracımdada var fakat benimkisi çalışmadı :(

bende Burdurdayım. Ampul tipinize ve yerine oturtmaya dikkat edin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Özel

trident ve stil paketlerde duy yok arkadaslar.yapması el beceriniz varsa yapmak ısterseniz kendi aracıma yapmış olduğum aydınlatmanın foto ve videsu mevcut..

http://www.fordclubt...k-aydinlatmasi/

benim aracımda duy var ancak elektrikçi sistem yok dedi :s

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Sanırım pc ye baglanıp aktif edilmesi gerekiyor :unsure2: Duy varsa tesisat vardır.Sadece aktif edilecek.Ampul alıp takın belkide aktif olacaktır. :good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Özel

duy var her iki taraftada. ampül takdık ama yanmadı. elektrikçimiz aküden kablo çekip kontrol etti ama tesisat yok dedi bende anlamadım tesisat olmadan neden duy koysun adamlar gerçi duy var ampül yok :s

Yorum bağlantısı

Bence servise gitmelisiniz aktif edilecek.Olmadı Emmi'nin dediği gibi yapın tavandan tek bir şase ucunu aşgı çekin halledilsin. :good1:

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Mert Dinçol

Ben de aracımdaki sarı ayak ayınlatma lambalarını, beyaz ledler ile değiştirdim sonuç bence başarılı oldu fotoğrafları ekliyorum yorum yaparsanız sevinirim. Ayrıca bu ledler konusunda yardımcı da olabilirim.

http://i.imgur.com/hGiYH.jpg

http://i.imgur.com/X9Ddn.jpg

Tavan lambasına da led takmak istedik ancak nasıl açılacağını bilmediğimden kurcalamak istemedim tırnakları vs kırılabilir diye. Forumda konusunu da göremedim yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kocakuşak

aracı aldığımız gün ledleri takmıştım hemen :) sonraki günde tüm iç aydınlatmayı değiştirdim :)

Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

aracı aldığımız gün ledleri takmıştım hemen :) sonraki günde tüm iç aydınlatmayı değiştirdim :)

Tavandaki aydınlatmanın nasıl söküleceğini tarif edebilir misiniz?

Bir de tavan lambasının cinsi nedir?

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Okan Tansel

hopp 2015 trend x lerdede düğler var.ampül alıp deneyeceğim hihhi 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

ayak aydınlatması;üretimi 2011 in 6 ay sonrakilerin tamamında var.

Merak etiğim neden Ampüleri takmıyorlar  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Tokgöz

Merak etiğim neden Ampüleri takmıyorlar  :unsure2:

Masraftan kaçış  :angry:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Tokgöz

topu topu 10 TL denmi kaçıyorlar

Her arabada 10 tl desen, binlerce araba var :)

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

ayak aydınlatması;üretimi 2011 in 6 ay sonrakilerin tamamında var.

Galip abi benim araç 2011 2. ay üretim bende ayak aydınlatma duyları vardı ampül taktim çalıştı

Temel Özellikler İmal Tarihi:   01.02.2011 Araç Hattı:   Fiesta 2008-2012 Gövde Tarzı:   5 Kapı Sedan Versiyon:   30 Serisi Motor:   1.4L Duratorq TDCi (68PS) Vites Kutusu:   5 Vitesli Şanzıman Çekiş:   LHD FWD Aks Oranı:   3.37 Egzoz Salımı:   Kademe IV Salım Klima:   Manuel Klima Bölge:   (+)"TR" Boya:   Aytozu Grisi Metalik İç Kumaş:   Ecrin/Max / Syracus
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Salih akman

Araci 2011den beri kullaniyorum defalarca servise gitti biride cikip demedi kardes senin ayak aydinlatma duyun var ama biz lambasini takmadik diye arastirma sonucu bende yeni kesfettim tesekkur ederiz bilgi icin servise gidersem ozellikle my fiestali musterilerinize bunu soyleyin diyecegim

Yorum bağlantısı
Emre Akbal

Bugun bende denemesini yaptim. Duy yeri vardi standart ampulunden taktim ve calisti.

B sinifi bir arac icin hernekadar ampulu olmasada tesisati hazir bir sekilde iki ampul maliyetine ayak aydinlatmam oldu, cok hos bir ozellik. Cogu C sinifi araclarda yok.

Not: Arac 2012 TDCI Trend

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Sinan Özdemir

Bugün 2011 fiesta mı servise götürdüm ve ısrarla ayak aydınlatmanın yapılmasını istedim çünkü götürmeden önce kendim bizzat baktım buradaki yorumlardan duy var kabloda var hatta dibsiz ampülle de denemiştim ama yanmadı.servis tesisatın tam olmadığını ve yapamadıklarını söyledi.arkadaşlar Afyon'da ikamet ediyorum Budan Ford servisi yapamadı bildiğiniz tanıdığınız usta varsa beni yönlendirebilirmisiniz?çünkü takıntı haline geldi bende bu olay

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Bugün 2011 fiesta mı servise götürdüm ve ısrarla ayak aydınlatmanın yapılmasını istedim çünkü götürmeden önce kendim bizzat baktım buradaki yorumlardan duy var kabloda var hatta dibsiz ampülle de denemiştim ama yanmadı.servis tesisatın tam olmadığını ve yapamadıklarını söyledi.arkadaşlar Afyon'da ikamet ediyorum Budan Ford servisi yapamadı bildiğiniz tanıdığınız usta varsa beni yönlendirebilirmisiniz?çünkü takıntı haline geldi bende bu olay

sinan bey taktığınız ampulu çıkarıp uçları tam ters gelecek şekilde takıp denediniz mi ?

Yorum bağlantısı
Sinan Özdemir

sinan bey taktığınız ampulu çıkarıp uçları tam ters gelecek şekilde takıp denediniz mi ?

Hertürlüsünü denedim Tuna bey ama bi türlü yanmıyor:(

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Bendede 2011 trend Fiesta vardı dipsiz t10 ampül takınca yandı ilginçmiş yaşadığınız durum

Yorum bağlantısı
Can Çelik

Sinan bey aracın sigortalarına bakın oradan kaynaklı olabilir tam bilgili değilim ama

Yorum bağlantısı
Sinan Özdemir

Bendede 2011 trend Fiesta vardı dipsiz t10 ampül takınca yandı ilginçmiş yaşadığınız durum

Hatta bi ledli ampüllerden denedim yanmadı işyerinde bi abimizde Ford focus var onun arabadan söküp onunkilerle de denedim onlada yanmadı onunkiler orjinal sarımtırak şu eski armut ampül ışığı şeklinde ışık verenlerdendi

Can bey hangi sigortasına bakayım?kitapçığa baktım orda hangi sigorta onun yazmıyordu fazlada kurcalamak istemedim

Serviste tesisat yarım çekilmiş deyince iyice inat ettim bu duruma.arkadaşlar tesisatın gerçektende yarım çekilme durumu olabilirmi sizce?yoksa adam oynamayı bilmiyor yerim mi dar diyor

Yorum bağlantısı
Can Çelik

Hatta bi ledli ampüllerden denedim yanmadı işyerinde bi abimizde Ford focus var onun arabadan söküp onunkilerle de denedim onlada yanmadı onunkiler orjinal sarımtırak şu eski armut ampül ışığı şeklinde ışık verenlerdendi

Can bey hangi sigortasına bakayım?kitapçığa baktım orda hangi sigorta onun yazmıyordu fazlada kurcalamak istemedim

Serviste tesisat yarım çekilmiş deyince iyice inat ettim bu duruma.arkadaşlar tesisatın gerçektende yarım çekilme durumu olabilirmi sizce?yoksa adam oynamayı bilmiyor yerim mi dar diyor

2 adet sigorta paneli var birisi kaputta diğeri aracın torpide gözünün arkasında .

Torpido gözünde olan panelin kitapçıkta yazıyor ben o zaman çakmaklığı ordan bulmuştum.

Kaput altında bulunan sigorta paneli ise oradaki mevcut panelin kapağının altında var. Şuan hangisi oluyor bilemiyorum hocam sigortayı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...