İçeriğe Yönlendir

Tüketici Hakem Heyeti Kararı-Ayakkabı

R.Bahadır Irmak

Recommended Posts

R.Bahadır Irmak

Nisan ayında Kemal Tanca'dan bir ayakkabı aldım, almaz olaydım, doğru dürüst giyemedim ayağımı vurmasında dolayı, ayakkabıyı 2 defa aldığım yere verdim kalıba verdiler tabanı yükselttiler değişen birşey olmadı, 3 defa giymeyle yanlardan açma yaptı..3. kez gittim iade etmek için fabrikaya gönderdiler, üretim hatası yok diye cvp geldi, müşteri hizmetleriyle görüştüm, sorun ayağınızda gibisinden bişeyler saçmaladı, ben de iyi o zaman ayağımı değiştireyim dedim, tüm bunların sonucunda hakem heyetine gittim sonuç aşağıda:

001yq.png

Uploaded with ImageShack.us

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Helal olsun tebrik ederim.Hakkımızı sonuna kadar arayalım.Para kolay kazanılmıyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Çakır

bu belge ile paranızı sizmi iade alacaksınız yoksa hesabınızamı yatacak?

sizi tebrik ediyorum hakkınızı aramış ve almışsınız..

Yorum bağlantısı
İbrahim Şafak

Ayakkabıyı alırken nasıl ödediyse öyle alıyor parasını diye biliyorum..

bende vatan bilgisayarla 3 sefer hakem heti kanalıyla mahkemelik oldum üçündede telefonumun parasını kuruşunua kadar geri aldım eğer kredi kartıyla aldıysa kredi kartına eşin aldıysa nakit taksitli aldıysa taksit taksit veriyorlar en azından vatan öyle yapıyor

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Nasıl

Helal olsun tebrik ederim.Hakkımızı sonuna kadar arayalım.Para kolay kazanılmıyor...

Dediğin gibi Ayhan abi, verdiğim paranın karşılığını alacak kadar giysem içim yanmazdı ama 10 kez giyemedim bile.

bu belge ile paranızı sizmi iade alacaksınız yoksa hesabınızamı yatacak?

sizi tebrik ediyorum hakkınızı aramış ve almışsınız..

Tşk ederim, akşam işten çıkınca mağazaya gidicem bakalım ne diyecekler ödeme konusunda?

Ayakkabıyı alırken nasıl ödediyse öyle alıyor parasını diye biliyorum..

bende vatan bilgisayarla 3 sefer hakem heti kanalıyla mahkemelik oldum üçündede telefonumun parasını kuruşunua kadar geri aldım eğer kredi kartıyla aldıysa kredi kartına eşin aldıysa nakit taksitli aldıysa taksit taksit veriyorlar en azından vatan öyle yapıyor

Ayakkabıyı kredi kartıyla almıştım, onlar da taksit taksit öder artık. :)

Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci

Hakem heyetinin kararında bilirkişi incelemesinden bahsediyor ama bilirkişi ücretinden bahsetmiyor.Bu kararda benim düşünceme göre bir çelişki mevcut .Benim çalıştığım şirkete bu yönde karar gelse avukatımız eğlence olsun para kazanalım diyerekten karara dava yolu ile itrazda bulunur.Normalde inceleme yapıldı ise karar bilirkişi raporu ile birlikte tebliği edilir.Kararda bilirkişi ücret 80 tl civarı ve sizin itraz esnasında yapmış olduğunuz posta pulu masraflarınız taleb edilir.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Hakem heyetinin kararında bilirkişi incelemesinden bahsediyor ama bilirkişi ücretinden bahsetmiyor.Bu kararda benim düşünceme göre bir çelişki mevcut .Benim çalıştığım şirkete bu yönde karar gelse avukatımız eğlence olsun para kazanalım diyerekten karara dava yolu ile itrazda bulunur.Normalde inceleme yapıldı ise karar bilirkişi raporu ile birlikte tebliği edilir.Kararda bilirkişi ücret 80 tl civarı ve sizin itraz esnasında yapmış olduğunuz posta pulu masraflarınız taleb edilir.

Benim dilekçem üzerine bilirkişi olarak tayin edilmiş yeminli bir ayakkabıcı beni aradı, ayakkabıları istedi götürdüm, baktı inceledi, işlem dosyası da ayakkabıcı da mevcuttu. Kendi raporuyla birlikte tekrar heyete gönderdi ve heyet tarafından verilen karar bana tebliğ edildi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

:yes::bravo: :bravo:

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Bu kadar isim yapmış firmaların böyle davranışlarda bulunmaları kabul edilebilir değil. Hakkınızı arayarak en doğrusunu yapmışsınız.

Ben de bu aralar elektrik faturalarında yazan K.K bedeline takılmış durumdayım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

hakem heyetinin kararı karşı tarafa tebliğ edildikten sonra, kararın altındaki süre içerisinde para iadesi gerçekleştirilmez ise, noterden ihtarnaneme veya icra müdürlüklerinden direk icra takibi başlatabilirsiniz,

icra emri karşı tarafa tebliğ edildikten sonra icra için yaptığınız masraflar ile birlikte paranızı icra dairesine yatırmaları halinde gerekli resmi tahsil harcı kesildikten sonra alabilirsiniz.

eğer haciz yapılırda paranız öyle gelirse ödeme yapılırken, ödeme miktarının %7.92

haciz yapılmadan direk ödeme yapılırsa % 3,96 sı kadar kesinti yapılarak paranızı alırsınız.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Tebrikler. Çok iyi yapmışsınız.

Teşekkürler Ali Bey.

Bu kadar isim yapmış firmaların böyle davranışlarda bulunmaları kabul edilebilir değil. Hakkınızı arayarak en doğrusunu yapmışsınız.

Ben de bu aralar elektrik faturalarında yazan K.K bedeline takılmış durumdayım.

En çok da müşteri hizmetlerdeki bayanın tavrına sinir oldum, umursamaz bir tavırla konuştu, sorun ayağınızda demeye getirdi, ben de verdim dilekçeyi :)

hakem heyetinin kararı karşı tarafa tebliğ edildikten sonra, kararın altındaki süre içerisinde para iadesi gerçekleştirilmez ise, noterden ihtarnaneme veya icra müdürlüklerinden direk icra takibi başlatabilirsiniz,

icra emri karşı tarafa tebliğ edildikten sonra icra için yaptığınız masraflar ile birlikte paranızı icra dairesine yatırmaları halinde gerekli resmi tahsil harcı kesildikten sonra alabilirsiniz.

eğer haciz yapılırda paranız öyle gelirse ödeme yapılırken, ödeme miktarının %7.92

haciz yapılmadan direk ödeme yapılırsa % 3,96 sı kadar kesinti yapılarak paranızı alırsınız.

Tşk ederim Mustafa Bey bilgilendirme için, iş çıkışı uğrayamadım. Yarın gideceğim mağazaya bakalım ne diyecekler.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Bahadır bey yorumunuzda yeminli bir ayakkabıcı beni aradı demişsiniz,merak ettiğim için soruyorum yeminli ayakkabıcı neye yemin ediyor :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

2005 yılında nevzat onaydan aldığım ayakkabımı 4 ay sonra garantiye gönderdim. Çünkü ayakkabının her ikisininde altında 2 şer adet delik oluştu. Gelen cevap kullanıcı hatası dendi. O zaman aklıma gelmedi tüketici hakları. Birdaha da Nevzat onaya yaklaşmadım. Derimod alıyorum çok rahat ve güzel.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Kemal Tanca'ya bak ne hale düşmüş...Tebrikler; her vatandaş böyle olmalı tüketicilere yolunacak kaz gözüyle bakan firmalara kapak olsun.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Tebrikler.

Hakem heyetine nasıl gidiliyor. İşe nasıl başladınız bilgilendirirmisiniz?

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Tebrikler.

Hakem heyetine nasıl gidiliyor. İşe nasıl başladınız bilgilendirirmisiniz?

Kaymakamlığa gidiyorsunuz büroları orada dilekçe ile müracaat ediyorsunuz sonra heyet toplanıyor karar veriyor.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Bahadır bey yorumunuzda yeminli bir ayakkabıcı beni aradı demişsiniz,merak ettiğim için soruyorum yeminli ayakkabıcı neye yemin ediyor :)

Bilirkişi olan kişiye ayakkabıyı götürdüm ve şikayetlerimi anlattım, dosyayı adama göndermişler benim dilekçem ve firmanın savunması vardı adam ayakkabıyı baktı inceledi, ne yazacaksınız dedim, "yeminliyiz ne gördüysek onu yazacağız." dedi, bişeye yemin etmiş belli ki :).

2005 yılında nevzat onaydan aldığım ayakkabımı 4 ay sonra garantiye gönderdim. Çünkü ayakkabının her ikisininde altında 2 şer adet delik oluştu. Gelen cevap kullanıcı hatası dendi. O zaman aklıma gelmedi tüketici hakları. Birdaha da Nevzat onaya yaklaşmadım. Derimod alıyorum çok rahat ve güzel.

Şunu anladım Mehmet Bey, bazı şeylerin sırf markasına para veriyoruz, adı var kendi yok misali, Kemal Tancaymış İnciymiş hikaye... Aynı yerden başka bir arkadaşım da ayakkabı aldı 1 ay sonra yanlardan açıldı, işçilik denen bişey yok.

Tebrikler Harika bir iş başarmışsınız gerçekten helal olsun

Tşk ederim Can Bey, haklı olduğunuzu düşündüğünüz bir konuda uğraşıp sonuç almak insanı mutlu ediyor.

Kemal Tanca'ya bak ne hale düşmüş...Tebrikler; her vatandaş böyle olmalı tüketicilere yolunacak kaz gözüyle bakan firmalara kapak olsun.

:good1:

Benim de ayakkabılar ile benzer sorunlarım oldu. Ama böyle birşey yapmak aklıma bile gelmedi. :bravo:

Üşenmeyin Ahmet Bey, bir dilekçe sadece... :)

Tebrikler. Hakem heyetine nasıl gidiliyor. İşe nasıl başladınız bilgilendirirmisiniz?

Osman Bey kısaca anlatmış Hüseyin Hocam, ayakkabının fatura ve fişini ek yaptığım konuyu detaylıca anlatan dilekçeyle Hakem heyetine gittim, dilekçem üzerine firmanın savunması istendi, daha sonra ayakkabı bilirkişiye gönderildi dosya ile birlikte, bilirkişi görüşüyle birlikte dosyayı yeniden hakem heyetine gönderdi ve heyet karar verdi. 1-1.5 ayda sonuçlanıyor totalde.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sizi tebrik ediyorum.Bende giriştim bakalım bu işe vodafonu şikayet ediyoruz kız arkadaşıma 30 lira diye aldığımız paket 325 lira gelince bu yola başvurduk gerçi vodafone hatasını kabul edip 122 lira ücret iadesi yaptı ama yetersiz bize göre çünkü tamamen çalışanların ve müşteri hizmetlerinin bilgisizliğinden kaynaklı hataları var bakalım sonuç ne çıkacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Sizi tebrik ediyorum.Bende giriştim bakalım bu işe vodafonu şikayet ediyoruz kız arkadaşıma 30 lira diye aldığımız paket 325 lira gelince bu yola başvurduk gerçi vodafone hatasını kabul edip 122 lira ücret iadesi yaptı ama yetersiz bize göre çünkü tamamen çalışanların ve müşteri hizmetlerinin bilgisizliğinden kaynaklı hataları var bakalım sonuç ne çıkacak.

Vodafone'nun en çok yaptığı şeylerden biri faturaya fazla ücret yansıtıp, itiraz edince ki haklı olduğunuz bariz belliyse inceleyip sonraki faturadan mahsup edeceğiz cevabını vermeleri. İşin ilginç tarafı milyonlarca abonesi olan operatör bunu abonelerin yarısına yapsa, 1 ay boyunca banka gibi parayı işletmiş olur.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Vodafone'nun en çok yaptığı şeylerden biri faturaya fazla ücret yansıtıp, itiraz edince ki haklı olduğunuz bariz belliyse inceleyip sonraki faturadan mahsup edeceğiz cevabını vermeleri. İşin ilginç tarafı milyonlarca abonesi olan operatör bunu abonelerin yarısına yapsa, 1 ay boyunca banka gibi parayı işletmiş olur.

Bu durum sonuçlansın Turkcelle geçecek zaten ben de Telsim zamanında zengin edenlerdenim Allah tan numara taşıma çıktı erken kurtuldum o illetten.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Tebrikler Bahadır.. :bravo:

Saol Erkan, geçen sene Ağustos ayında savunmasını kendim yaptığım banka promosyonuyla ilgili bir dava açmıştım İdare Mahkemesinde, o davanın da eli kulağında,karar yakındır.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

+1

Tşk ederim, akşam işten çıkınca mağazaya gidicem bakalım ne diyecekler ödeme konusunda?

Ayakkabıyı kredi kartıyla almıştım, onlar da taksit taksit öder artık. :)

Ben olsam hiç muhatap olmazdım, kararı heyet onlara da göndermiştir zaten. Faks da çekebilirsiniz.

2008 yılında ben de hepsiburada.com'dan aldığım Benq-Siemens EL71 telefon için başvurmuştum hakem heyetine. Bir dilekçe, hepsiburada.com'la yaptığım yazışmalar, servis raporları ile başvurdum, şikayetler toplu incelendiği ve çok fazla şikayet olmadığı için heyet biraz geç toplandı ama telefonu aldıktan 1 sene sonra telefona verdiğim paranın tamamını kredi kartıma tek seferde iade etmişlerdi.

Çok canınızı sıktılarsa verin bir avukata vekaletnameyi koyun icra takibine. :) Belki boşluklarına gelir ödemezler de 170 TL için Kemal Tanca'nın tüm banka hesaplarına haciz koydurursunuz :tongue: Daha çok koyar :biggrin:

Bilirkişi ücreti veya başka bir masraf ödemiyorsunuz. Emin değilim ama bilirkişi ücretleri devlet tarafından karşılanıyordur, maktu bir ücrettir. Eğlence olsun, para kazanlım diye karara itirazda bulunursanız, eğlencelik bir karar alabilirsiniz. Her itiraz kabul edilmez, tüketici mahkemeleri genelde hakem heyetlerine paralel kararlar verirler. Yapacağınız masraf, icra takibi sırasında işleyecek faiz, vekalet ücreti de size eğlence olarak geri dönebilir. Bu kadar emin olmayın :)

Yorum bağlantısı
Başar Mert

Negüzel şansınız varmışki geri almışsınız gerçi ayakkabıdada sorun varmış yani bende 2 yıl önce etichet mağazasından bir bot aldım ilk kar yağışında sağından solundan leke yaptı kahverengi bir bottu ve ağzı gözü yamuldu ayakkabının bende bir defa götürdün fabrikadan geldi kabul etmediler. Hakem heyetine gittim bende ordanda bilirkişi onlardan yana bir rapor vermiş kabul etmediler o yüzden ve alamadım ben paramı maalesef :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Herhalde bende gelecek hafta arabanın pabuçlarından dolayı lassayı tüketici haklarına şikayet edeceğim gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...