İçeriğe Yönlendir

Tüketici Hakem Heyeti Kararı-Ayakkabı

R.Bahadır Irmak

Recommended Posts

R.Bahadır Irmak
+1 Ben olsam hiç muhatap olmazdım, kararı heyet onlara da göndermiştir zaten. Faks da çekebilirsiniz. 2008 yılında ben de hepsiburada.com'dan aldığım Benq-Siemens EL71 telefon için başvurmuştum hakem heyetine. Bir dilekçe, hepsiburada.com'la yaptığım yazışmalar, servis raporları ile başvurdum, şikayetler toplu incelendiği ve çok fazla şikayet olmadığı için heyet biraz geç toplandı ama telefonu aldıktan 1 sene sonra telefona verdiğim paranın tamamını kredi kartıma tek seferde iade etmişlerdi. Çok canınızı sıktılarsa verin bir avukata vekaletnameyi koyun icra takibine. :) Belki boşluklarına gelir ödemezler de 170 TL için Kemal Tanca'nın tüm banka hesaplarına haciz koydurursunuz :tongue: Daha çok koyar :biggrin: Bilirkişi ücreti veya başka bir masraf ödemiyorsunuz. Emin değilim ama bilirkişi ücretleri devlet tarafından karşılanıyordur, maktu bir ücrettir. Eğlence olsun, para kazanlım diye karara itirazda bulunursanız, eğlencelik bir karar alabilirsiniz. Her itiraz kabul edilmez, tüketici mahkemeleri genelde hakem heyetlerine paralel kararlar verirler. Yapacağınız masraf, icra takibi sırasında işleyecek faiz, vekalet ücreti de size eğlence olarak geri dönebilir. Bu kadar emin olmayın :)

Bir kaç saat önce gittim mağazaya, karar onlara henüz gelmemiş, gelince msjla bildireceklermiş, kredili aldığım için ücreti de aynı şekilde iade edeceklermiş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...