İçeriğe Yönlendir

Her Yerde Kar Var

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Selim Bilgin

Başkası gidemeyip yolu kapatma durumu olmasa tam Nokian kış lastikli quattro ile yollara çıkılacak haldeymiş yollar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

burası TEM mi,,, yoghh artıkkk

bakar kalırlar öyle.. lastikler 155-175 mi?

165-70-13 olması lazım, yazlıklar 175-70-13

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

165-70-13 olması lazım, yazlıklar 175-70-13

himalajada zirveye bile tırmanır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

himalajada zirveye bile tırmanır

Rahatladım 😅

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kışlıklar dört lastik. İki de zincir var. Önden çekiş sedan. En fazla kaç cm karda sürebilirim? 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

bqn4qt2.jpeg

Bu arabalar dün akşam burada kaldılar, akşam üzeri 5-6 gibi halen duruyordu. Gaziantep hiç ummadığı bir afet geçirdi ve hiç hazırlıklı değildi. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Eyüp Çetin yazdı:

bqn4qt2.jpeg

Bu arabalar dün akşam burada kaldılar, akşam üzeri 5-6 gibi halen duruyordu. Gaziantep hiç ummadığı bir afet geçirdi ve hiç hazırlıklı değildi. 

Diğerleri tamam da koca lastikleriyle filan dağı taşı delip geçecek gibi duran ranger niye kalmış orada :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Selim Bilgin yazdı:

Diğerleri tamam da koca lastikleriyle filan dağı taşı delip geçecek gibi duran ranger niye kalmış orada :) 

4x4'ü bozulmuş. 😊

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Evet belki de değil ama bize öyle söyledi sahibi. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kışlıklar dört lastik. İki de zincir var. Önden çekiş sedan. En fazla kaç cm karda sürebilirim? 

ön tamponun yüksekliği kadar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Zincir çok zora kalmadıkca istemez bolu gibi olursa veya antep gibi olursa trafik  zaten felç olur istanbulda , marşbiyelleri kar askıya almadıgı sürece gidersiniz tansu bu kış 4 çeker kışı mahalle araları , e5 den merkeze girişler dahi kürünmedi , mahalle arası acılmadı bilmiyorum eskiden kamyonlar greyderler gece gündüz kürürdü bazı gözlemlerim  var ama burada yazmayayım  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Eyüp Çetin yazdı:

bqn4qt2.jpeg

Traction+ test etmelik tam 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hangi sene tam hatırlamıyorum 5-10 sene içinde yani. istanbul’da kar alarmı verildi. Her yer kar küreme arabası hazır bekliyorlar. Yarın için okullar tatil edildi. Sabah oldu. Yerde kar yok. 

o günden sonra mgm’nin sitesini bir daha hiç açmadım. 

ama önümüzdeki 10 gün boyunca bir çok yere yağacak marmara’da

İphone hava durumu çok iyi bu konuda %99 doğru çıkıyor.  

Zorda kalırsanız muhteşem basık honda tayfasını küremeye davet edebilirsiniz. Anında yol açarlar (!)

Birde foto çekip hava atmaları yok mu? 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ümit Türk yazdı:

İphone hava durumu çok iyi bu konuda %99 doğru çıkıyor.  

Zorda kalırsanız muhteşem basık honda tayfasını küremeye davet edebilirsiniz. Anında yol açarlar (!)

Birde foto çekip hava atmaları yok mu? 

iphone sanırım yahoo’dan alıyor. Yahoo nereden alıyor bilmiyorum. Ventusky çok iyi bence. Lokal olarak da gösteriyor yağışları

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Selçuk Bakış yazdı:

Yarın Sivas'a döneceğim, muhtemelen orası daha da soğumuştur, yağsa buraya da keşke, barajlar boşaldı iyice.

Şimdi baktım Ankara baraj doluluk oranı %7,46 görünüyor. Çok çok düşük. Yağmamaya devam ederse yazın işimiz zor

Erkan Işık yazdı:

Aman abi bir öglen battım , birde aksam kızı işden aldım iş dönüşü kepçe kapının yüzeysel geçdi 10 cm üstünden sonra dönemedim mecbur öglen cıkacagım rotayı izlim dedim yeni lastikde takdık ama bu sefer araba askıya aldı kar komsunun toyota ile çekdik aman aksiyon eksik kalsın 3 tur pantolan pijam çorap degişdim kürünecek kar çok 70 cm oldu kanadayı geçdi bolu :))

Allah kolaylık versin :) 

Benim o gün aksiyon dediğim yerler hafif kaygan olsaydı virajlarda biraz kontra vermekti :D İş yeri güzergahım trafiğin olmadığı tenha bir güzergah, biraz eğlenecektim.

Önümüzdeki hafta neler olacak bakalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Haftaya Ankara da ekstrem hava durumu görünüyor. Gece -10 ve altına düşecekmiş. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Telefondaki hava durumunda pazartesi gününden itibaren geceleri -13 -14, gündüzleri de -5 -4 derece olarak görünüyor

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Qashqaiiim... :(

Gittiği yola kendi bile şaşıran kaşkay hızını alamayıp arazide kayboldu. Jandarma arama kurtarma harekatı başlattı

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Gittiği yola kendi bile şaşıran kaşkay hızını alamayıp arazide kayboldu. 

Kameraman da videonun sonunda tepelerde aramış zaten :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Azad Mirzade yazdı:

İstanbul olarak hasretle kar bekliyoruz, eve hapsolacak olsak da mahalleye çıkar iki kar topu atarız ya hu, bir de benim sarı kız halının üstüne yatıp kollarını sallayıp duruyor habire, karda yatıp öyle yapacakmış, Allah'ım bize de kar yolla, amin ha-ha

Bu mesajdaki sarı kız şimdi büyüdü, baba niye kar yok diye soruyor artık, büyüdükçe daha mı az tatlı oluyorlar ne 😛 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...