İçeriğe Yönlendir

Led Tv'Yi Hangi Siteden Alayım

Saygın Can Oğuz

Recommended Posts

Saygın Can Oğuz

Samsung 46D6500 model TV almaya karar verdik. Fiyatlar Darty, Vatan, Bimeks gibi firmalarda 3400-3600 civarı. Yaptığım internet araştırmasında 2700-2800 aralığında bazı sitelerde satışta. Sanalreyonum, incehesap, webdenal, alalımbakalım gibi siteler bunlar. Daha önce alışverişim olmadığı ve meblağlar yüksek olduğu için cesaret edemedim. Ürün hatalı olur, garanti dışı ithalattır vs. diye. Ne dersiniz, bu sitelerden alışveriş yapılır mı yoksa bilindik yerlerden alıp farkı çekmeye veya beklemeye değermi? Bu arada sadece ben değil, aile için toplam 3 tane alacağız.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Lg lw5500 düşünmezmiydiniz :)

Bilmem, aslında pek bir araştırma da yapamadım. O kadar çok marka-model var ki. Led Tv'de Samsung öneriyor herkes. Bahse konu model iyi midir?

Yorum bağlantısı

Şahsi kanâatim; verdiğiniz sitelerden alışveriş yapılmaması yönünde. Eğer garanti konusunda titizseniz, bilinirliği az olan internet siteleri sizin için tehlikedir. Verdiğiniz fiyatlar zaten garantilerinin resmi distürbütör vasıtası ile olmadığını gösteriyor. 3 adet tv için mağazadan da iyi indirimler alırsınız.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

magazadan değişik indirimler alabilirsiniz. Kutusunu gördüğünüz açılmamış vs vs konulara dikkat etmek lazım. tv işi nakliyede de kritik.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Cevaplar için teşekkür ederim. Benim için büyük rakamlar ama heveslendik işte. Mağazalarla biraz pazarlık yaptım ama her modelde indirim yapmıyorlar. Darty %5 indirim yaptı. Vatan haftasonu indirimi yakalamamı tavsiye etti. 3000'e düşüyormuş kampanyada. Teknosa zaten uçuk, 4000 gibi bir rakam vardı. Öyle mağaza mağaza dolaşacak zaman da yok.

İnternetten bakınca insanların Kasım-Aralıkta 2700-2900 gibi fiyatlara aldıklarını gördüm, kur farkından değilse iyi rakamlarmış.

Bir Samsung mağazasına bakayım ben o zaman.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

magazadan değişik indirimler alabilirsiniz. Kutusunu gördüğünüz açılmamış vs vs konulara dikkat etmek lazım. tv işi nakliyede de kritik.

Naklşiyeden veya eksik ürün gelmesinden ben de korkuyorum. İnternette insanlar şikayetler yazmışlar. Birisi, aldığı led tvnin ekranının içten çatlak olduğunu fişi taktığında anlamış. Servis olmadığı için ustaya montaj yaptırmış tabii. Şimdi muhattap bulamıyor.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Hocam 46 alıyorsun oda kaç metrekare?

Sahi o konu da önemli değilmi. Oda 25 m2, kare şeklinde 5 m uzaklık var.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Araştırmalarıma göre 3D olayında Lg samsung tan daha iyi, fpr gözlükleri var ve baş ağrısı yapmıyor, lw5500 smart tv li pahalı gelirse lw4500 bakın, mkv vs. herşeyi oynatıyor, bende 5500 almak üzreyim o yüzden söyledim.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

46 yerine 42 olsa, tüketimde, rakamda ciddi tasarruf olacaktır?

Tüketim fazla mı ki led tvlerde? Satış elemanı 40W çeker, bir ampül kadar dedi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

webdenal, şu anki ofisimizin mal sahibi :)

Çok düzgün insanlar. Ancak artık paralel ithalata izin veriliyor. Bunu araştırmanız lazım öncelikle.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sahi o konu da önemli değilmi. Oda 25 m2, kare şeklinde 5 m uzaklık var.

4 mtden 42 izlerken, sinema perdesi gibi oluyor, arkadaşımda 46 vardı, onu görünce 42 ye yönelmiştim....

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

25 metrekare odada 46 büyük olur kör ve şaşı olursunuz.

Şu anda 32" kullanıyoruz biraz küçük geliyor açıkçası. O yüzden büyük istemiştik ama sinemada en önde oturuyor durumu da istemem..

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

webdenal piyasaya göre düşük fiyatlı bir site..daha önce fot .mak. ve netbook aldım hiç bir sorun çıkmadı..Tercih edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

32 lcd tv varsa yeni almak bu aşamada israf olur. Bende de 32 var ve beklemedeyiz. Daha akılllı birşeyler lazım. 3d ise pek kullanışlı güzel birşey değil.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Mehmet Hocam senin smart tv'ler düşüyor tek tek piyasaya :)

Yanılmıyorum değil mi? Senin bahsettiğin şey bunlar?

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

32 lcd tv varsa yeni almak bu aşamada israf olur. Bende de 32 var ve beklemedeyiz. Daha akılllı birşeyler lazım. 3d ise pek kullanışlı güzel birşey değil.

Mehmet bey siz değilmiydiniz ne kadar çok ayrıntı o kadar arıza noktasıdır diyen..ne yapıcaz yeni nesili tüplüye devammı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Yok bunlar tv grubunun linux çekirdekli olanları. Androidler arkadan gelecek. Önce panelde çıkacak. (havaalanı, banka vs).

Hocam ben 18 metrekare odada 46" kullanıyorum. Gayet de iyi...

Güneş gözlükleriyle mi avatardaki?

Çok özellik olsa bile neredeyse tek bri işlemcide bitiriyor işleri. Yani o kadar çok ayrı değil.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Tüketim fazla mı ki led tvlerde? Satış elemanı 40W çeker, bir ampül kadar dedi.

Yalan söylemiş, FFC TV ler normal LCD ler yani 42" için 140 watt çekmekte LED LCD %25 daha az olsun en fazla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...