İçeriğe Yönlendir

Led Tv'Yi Hangi Siteden Alayım

Saygın Can Oğuz

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez

Ayrıca internet siteleri direkt olarak ithal etmektedir, benim gibi garanti sorunu yaşayabilirsiniz, eğer bozulacak olursa memleketin bir köşesinde servisi olacak ve parça sorunu yaşayabileceksiniz, bence yerli üretim bir ürün alınız yıllarca içiniz rahat olur bozulsa bile parça garantisi olacağından sorunsuz kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı

Ben Tv'ye 4 adım mesafedeyim. Sırası ile 32, 42 ve en son 46 kullanıyorum. Alırken özellikle büyük aldım. 55 inch olsa onu da tercih edebilirdim. Tüplü olarak aynı mesafeden 72 ekran kullanırdım. O daha çok yoruyordu gözümü.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Zaten 2 marka led de her açıdan öne çıkıyor, Sony herşeyi oynatmıyor vs. durumundan bakarsak Zamzung ve Lg en iyileri, 3D alıncaksa Lg dahada iyi, fpr gözlük çok iyi, ayrıca bunlarda 3D görüntü tv içine doğru değil daha dışa size doğru oluyormuş, çevrenizi saran bir görüntü gibiymiş, 3D olayında bunlarada dikkat etmek lazım, yalnız 3D de bırak 46 yı 50" bile insana ufak gelmeye başlıyor :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bendeki Lg'nin içini Süha anlatsın size. Ben 2 yılda paneli öldürdüm. Duvar ünitesi kenarlarda ve arkada boşluk olsa dahi sı transferini iyi sağlayamadı yada panel'de kullanılan malzemeler ısıya tahammülü değil...

Yeni cihaz için tam Led'i bekleyeceğim. Tüplü Veste'le devam..

Yorum bağlantısı
Serkan Gümüşdağ

Size tavsiyem hepsiburada gibi güvenilir sitelerden almanız. Zira bir problem çıktığında muhattap bulamazsınız.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Lcd tv yi alabildiğinizce büyüğünü alın ; ortam çok küçük değilse pişman olmazsınız :good1:

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Ayrıca internet siteleri direkt olarak ithal etmektedir, benim gibi garanti sorunu yaşayabilirsiniz, eğer bozulacak olursa memleketin bir köşesinde servisi olacak ve parça sorunu yaşayabileceksiniz, bence yerli üretim bir ürün alınız yıllarca içiniz rahat olur bozulsa bile parça garantisi olacağından sorunsuz kullanabilirsiniz.

Bugün ana dsitribütör ile konuştum, dediğinizi teyid etti. Bizden almasanız bile o tip sitelerden alırsanız sorun olduğunda cihazı onlara göndermek zorundasınızi, servis bakmaz dedi. Ben de riske girmeyi düşünmüyorum artık, kampanya kovalayacağım.

Hayırlı olsun şimdiden philips düşünmezmiydiniz.

Philips şuanda kullandığım LCD, ama bu sefer değiştirmek istiyorum. Bir sorun falan yaşamış değilim aslında, Samsung daha ağır bastı bu sefer.

32" odaya uyar gibiyse 40",

40" uyar gibiyse 46" alınmalı...

Genel kan odada 32 biraz küçük kalıyor yönünde. 40 uygun gibi. :)

Bendeki Lg'nin içini Süha anlatsın size. Ben 2 yılda paneli öldürdüm. Duvar ünitesi kenarlarda ve arkada boşluk olsa dahi sı transferini iyi sağlayamadı yada panel'de kullanılan malzemeler ısıya tahammülü değil...

Yeni cihaz için tam Led'i bekleyeceğim. Tüplü Veste'le devam..

İlginç.. Tam led nasıl oluyor? Cihazlar duvara monte oldu diye bu sorun olmaması lazım.

Lcd tv yi alabildiğinizce büyüğünü alın ; ortam çok küçük değilse pişman olmazsınız :good1:

O yüzden 46 alacam gibi. :)

Görmeden televizyon alınmaz derim..

Doğru ama odada görmeden alınmaz aslında :)

42 panasonic Led 100W

Bendeki Phips Lcd de 120 imiş, baktım arkasından. Yalan söylemiş, FFC TV ler normal LCD ler yani 42" için 140 watt çekmekte LED LCD %25 daha az olsun en fazla.

46 led max. 140, min 40 W gözüküyor. Satıcı min. olanı söylemiş galiba

magazadan değişik indirimler alabilirsiniz. Kutusunu gördüğünüz açılmamış vs vs konulara dikkat etmek lazım. tv işi nakliyede de kritik.

Bugün ana mağaza ile konuştum. 3700 diyorlardı, taksitli 3300, peşin 3100 bıraktılar. Aramaya devam :)

Yılbaşından sonra yeni modeller çıkacağı bilgisini aldım, acaba beklesemmi diye de düşünüyorum açıkçası.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
(düzenlendi)

İzlenecek mesafe markaya göre değişir elbette ki. Hatta panelin özellikleri bile etkiler. Samsung üst sınıf DID Panelleri için diagonel x 3 der. YAni; 40"X3=120" min. izleme mesafesi

Servet abide ekranın içini açınca gördü zaten markaların piyasada ucuz ekran satmak için nasıl sahtekarlık yaptıklarını ! Ben TV alacak olsam öle 1500-2000TL ye 40" veya 46" ekran almazdım. Rakamlar yüksetilmeli düşüncesindeyim. Bizde Samsung DID Ultra Slim 46" Monitörler 2500€ +KDV. Lakin tv lerde kullanılanlar gibi günlük 6 saat ömürlü değil 18 saat ömürlü, bilmem anlatabildim mi acaba ;)

SA-01-195.jpg

Teknik Detayları

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Abi Peşin alıcaksan Samsung Bayileri var Arca olması lazım baya bir indiriyorlar. Vatan Bilgisayarda da haftasonundan farklı bir fiyat yok. Palmiyedeki vatan'a git bitane bi eleman var çok yardımcı oluyor ve nasıl olduysa 5+1 i haftasonu %25indirimdeki halinden daha ucuza aldık pazartesi olmasına rağmen.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Günlük 6 saat ömür :s o ne???

TV panelleri üretimi gereği günde 6 saatlik kullanıma göre üretiliyorlar malesef. Daha uzun süreli sürekli kullanımlarda sağından solundan çizgiler, satır kayıpları, logo yağışmları ( pixel zayıflaması) vb... sorunlar söz konusu oluyor. :(

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Süha bey, peki bu yüksek ömürlü paneli kullanan marka hangisi, yada LG ve Samsung' u hangi modellerinde bu ekran var, bizde günlük 6-12 saat arası kullanım var, hemen bozulmasın bu alet.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Abi Peşin alıcaksan Samsung Bayileri var Arca olması lazım baya bir indiriyorlar. Vatan Bilgisayarda da haftasonundan farklı bir fiyat yok. Palmiyedeki vatan'a git bitane bi eleman var çok yardımcı oluyor ve nasıl olduysa 5+1 i haftasonu %25indirimdeki halinden daha ucuza aldık pazartesi olmasına rağmen.

Kimmiş o Onur, bulalım hemen. :) Bizimkisi genç esmer bir çocuktu, ama TV reyonunda.

Süha bey, peki bu yüksek ömürlü paneli kullanan marka hangisi, yada LG ve Samsung' u hangi modellerinde bu ekran var, bizde günlük 6-12 saat arası kullanım var, hemen bozulmasın bu alet.

Aynen.

Aşağıdaki tablodan en yakın tv izleme mesafesini öğrenebilirsiniz. Bu ölçüler en iyi görüntüyü almaya başlayacağınız minimum olması gereken mesafelerdir.

http://www.bilgimany...-fiyatlari/2839

Mesafeler düşük görünüyor da Led Tv'lere baya bir geçirmişler. Alttaki yorumlar daha bir teknik.

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Saygın Bey, model konusunda iyi bir tercih yapmışsınız. Ekran büyüklüğü seçimi göreceli bir kavram. Ben çok büyük sevmiyorum. Aynı televizyonun 40" olanını bir ay kadar önce babamlara aldık. Bimeksten 2599 TL'ye. Geçen hafta sonu vatanda %25 indirim olduğunda 2330Tl'ye düşmüştü. Ama televizyon güzel. Dahili HD alıcısı olması en büyük avantajı. Ekstradan 300-500 liralık HD receiver almanıza gerek kalmıyor. Ve ortalarda receiver görüntü kirliliği olmaması da cabası. İki adet 3d gözlük hediyesi de var. Normal yayını da 3d ye çevirme özelliği var, ancak çok yetersiz. 3d bana gereksiz geliyor zaten. Gözlükleri kaldırdık bile. Smart TV olduğu için internete çıkabiliyorsunuz. Hatta üzerinde wireless alıcıyla geliyor. Ayrıyeten ethernet girişi de var. Tabi mevcut klavye olmadığı için surf yapmak biraz zor. Haricen satın alınabilecek kumanda klavyesi de var. Biz almadık kullanımı nasıldır bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şu yüksek dayanmlı panellerin kullanıldığı modeller hangileri, öğrenemedik vallahi, Süha beeey, Lg yada Zamsung tan bir örnek rica etsek... :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Şu yüksek dayanmlı panellerin kullanıldığı modeller hangileri, öğrenemedik vallahi, Süha beeey, Lg yada Zamsung tan bir örnek rica etsek... :)

Valla bunları kesirmek çok zor, tv'nin arkasından baktığınızda sağ üst köşedeki boşluklardan panelin barkodu okumaya çalışmak lazım. LTI ile başlayan seri var ise örneğin 46" ekran samsung için LTI460AA03 gibi ise gözünüzü kapayıp alın ;)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Saygın beyin alacağı model bu ekrana sahip sanırım, 46" 6000 serisi led :)

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Saygın Bey, model konusunda iyi bir tercih yapmışsınız. Ekran büyüklüğü seçimi göreceli bir kavram. Ben çok büyük sevmiyorum. Aynı televizyonun 40" olanını bir ay kadar önce babamlara aldık. Bimeksten 2599 TL'ye. Geçen hafta sonu vatanda %25 indirim olduğunda 2330Tl'ye düşmüştü. Ama televizyon güzel. Dahili HD alıcısı olması en büyük avantajı. Ekstradan 300-500 liralık HD receiver almanıza gerek kalmıyor. Ve ortalarda receiver görüntü kirliliği olmaması da cabası. İki adet 3d gözlük hediyesi de var. Normal yayını da 3d ye çevirme özelliği var, ancak çok yetersiz. 3d bana gereksiz geliyor zaten. Gözlükleri kaldırdık bile. Smart TV olduğu için internete çıkabiliyorsunuz. Hatta üzerinde wireless alıcıyla geliyor. Ayrıyeten ethernet girişi de var. Tabi mevcut klavye olmadığı için surf yapmak biraz zor. Haricen satın alınabilecek kumanda klavyesi de var. Biz almadık kullanımı nasıldır bilmiyorum.

Teşekkür ederim, modelin özellikleri cezbetti beni. aslında 2499'a 6000 olanını almaya gitmiştik ki bundaki özellikleri görünce direkt buna yanaştık.

Saygın beyin alacağı model bu ekrana sahip sanırım, 46" 6000 serisi led :)

Hadi ya :) Dur ben de araştırayım, merak ettim şimdi gerçekten.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yalnız Lg 3D olayında çok daha iyi, özellikle fpr polarize gözlük olayı ile zamsungu tokatlamış durumda.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Sonunda istediğim modeli Vatan Bilgisayar haftasonu kampanyasından satın aldım. Yarın sabah kurulacak inşallah. Fiyat bilgisinide vereyim. %25 indrim ile 2999 TL.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...