İçeriğe Yönlendir

Laptop Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Özgen Acar

Recommended Posts

Uğur Samyeli

Mert Bu nasıl      Dell INS 3542 B51W81C i7-4510 8GB 1TB 15.6" Win8.1   ekran kartı  GeForce 840M     yaklaşık 2100 tl

Yorum bağlantısı
Hakan Akdemir
(düzenlendi)

Birde buraya bak bir arkadaşım almıştı memnundu, bir sene önce filan 2500 tl gibi bir fiyata almıştı  pisayada 3000-3500 tl'yi bulan cihazlara eş değer bir cihazdı ama şimdi fiyatlar nasıl bilmiyorum malum dolar fırladı.

http://www.monsternotebook.com.tr/?gclid=CKiCkeSIgsECFc7HtAodWnAA9A

tarihinde Hakan Akdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mert Bu nasıl      Dell INS 3542 B51W81C i7-4510 8GB 1TB 15.6" Win8.1   ekran kartı  GeForce 840M     yaklaşık 2100 tl

Abim malesef işlemci frekansı uymadı. :(

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Lenovo'nun tek eksigi hard diski. 2014 yilinda, 3000 Tl'lik notebook'ta 5400 rpm'li disk'mi kullaniliyor hala arkadas? Ayrica 8 GB SSD'de ilginc gercekten - windowsú yuklemeye bile yetersiz. Yoksa diger ozellikleri cok iyi. Bu bilgisayari alacaksan hard diskini degistittir - ustune para vermen gerekirse bile ver ama muhakkak 7200 rpm'lik hard ve en az 32/64 gb'lil ssd koydurt oyle al Mert kardesim.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Birde buraya bak bir arkadaşım almıştı memnundu, bir sene önce filan 2500 tl gibi bir fiyata almıştı  pisayada 3000-3500 tl'yi bulan cihazlara eş değer bir cihazdı ama şimdi fiyatlar nasıl bilmiyorum malum dolar fırladı.

http://www.monsternotebook.com.tr/?gclid=CKiCkeSIgsECFc7HtAodWnAA9A

Aynı fiyata hp daha iyi özellikte. Aslında fena değilmiş ama. 

Lenovo'nun tek eksigi hard diski. 2014 yilinda, 3000 Tl'lik notebook'ta 5400 rpm'li disk'mi kullaniliyor hala arkadas? Ayrica 8 GB SSD'de ilginc gercekten - windowsú yuklemeye bile yetersiz. Yoksa diger ozellikleri cok iyi. Bu bilgisayari alacaksan hard diskini degistittir - ustune para vermen gerekirse bile ver ama muhakkak 7200 rpm'lik hard ve en az 32/64 gb'lil ssd koydurt oyle al Mert kardesim.

Abi, onlar benim de tuhafıma gitti ama daha fazla maliyet artmasın şimdilik. Sonradan müdahale ederim alırsam. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

9139637630169aaad22580afe64b76f0.jpg29b67a0807fcf66168a27840c4a4336d.jpg76436dcfbe6be2a848497a29da12b1cc.jpg

Şirket bana bunu veriyor, UG NX7 kullanıyorum, birde bunu team center denilen ortak platformda kullanıyorum, fena değil.

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin
(düzenlendi)

Ozaman tamam. Alacaksan yinede aklinda olsun, su anki hard disk bilgisayari cok kesecek, agir calisacak. Ileride ona guzel bir SSHD veya SSD alirsan, iste ozaman tadindan yenmez bu makina.

Okadar da cok maliyet artmaz. Turkiye'de fiyatini bilmiyorum ama burada 160 TL civarinda. Ustelik 5 senelik garanti ile. Model ismi bu: ADATA SSD SP920 128GB

tarihinde Gürçay Hüseyin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Şirket bana bunu veriyor, UG NX7 kullanıyorum, birde bunu team center denilen ortak platformda kullanıyorum, fena değil.

Abiğğ bu nedir ya? Keşke olsa fakat Tr'de bulamadım. Yurtdışı fiyatını görünce de şok oldum. :(

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Abiğğ bu nedir ya? Keşke olsa fakat Tr'de bulamadım. Yurtdışı fiyatını görünce de şok oldum. :(

Para vermediğim için.. [emoji16]
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
(düzenlendi)

düzeltiyorum. sshd yoksa bu kadar özellik gölgede kalmış demektir.

şimdi 512 mb sshdli bilgisayarlar gayet uygun...

tarihinde Emre Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

toshiba cosmo almalısın. 

Ama hangisi? kendi verdiği link mi?  4500 TL olanı mı?

http://www.vatanbilgisayar.com/x70-notebook-core-i7-4700mq-240ghz-8gb-1tb-8ssd-173-3gb-w8-notebook-bilgisayar.html

5300TL olanı mı?

http://www.vatanbilgisayar.com/toshiba-qosmio-x70-core-i7-4700mq-24ghz-16gb-2x1tb-256ssd-3gb-173-w8-notebook.html

Ben kendisine bunu tavsiye ettim en son ama bütçeyi çok sarsmamak istiyormuş Mert :)

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-gt70-dominator-pro-core-i7-4810mq-28ghz-32gb-3x128ssd-1tb-173-8gb-w81.html

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Beğendiğin Lenovo gayet iyidir. Bütçeye mutlaka SSD eklemeyi unutma. "15sn'de açılan pc'mi olurmuş" diyeceksin ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ben 5 yıldır MSI kullanıyorum bende, Son 2 yıldır Ge70 serisi var bende özkan'da biraz daha üst bir seri var. Fiyat olarak Asus HP ve Toshiba da ki benzer modellere göre daha uygun.

Bu arada SSD kesin al geçen hafta Özkan masaüstüne aldı işletim sistemi olan bölümü taşıyıp açtık anlık şok geçirdim, bu kadar farkedeceğini düşünmemiştim.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Üst Limiti 3000Tl olarak belirledim. Hp'yi kimse önermediğine göre çıkarıyorum listeden? :)

düzeltiyorum. sshd yoksa bu kadar özellik gölgede kalmış demektir.

şimdi 512 mb sshdli bilgisayarlar gayet uygun...

Beğendiğin Lenovo gayet iyidir. Bütçeye mutlaka SSD eklemeyi unutma. "15sn'de açılan pc'mi olurmuş" diyeceksin ;)

Ben 5 yıldır MSI kullanıyorum bende, Son 2 yıldır Ge70 serisi var bende özkan'da biraz daha üst bir seri var. Fiyat olarak Asus HP ve Toshiba da ki benzer modellere göre daha uygun.
Bu arada SSD kesin al geçen hafta Özkan masaüstüne aldı işletim sistemi olan bölümü taşıyıp açtık anlık şok geçirdim, bu kadar farkedeceğini düşünmemiştim.

Ssd'nin  farkını da biliyorum. Harbiden dehşet hızlanıyor. Babamın iş bilgisayarında denedim. Gerçekten bu kadar fark edeceğini düşünmezdim. O zaman ssd'siz birşey de bakmıyorum. Baksam bile farkını eklemem gerekiyor zaten. :)

toshiba cosmo almalısın. 

Malesef. Cosmo beni aşıyor. :(

Ben lenova z serisi öneriyiorum. Y serisi multimedya serisi. Güç performans ve alüminyum kasa dersen bence z serisi z510 olabilir. 8 gb ssd sadece windows işlemleri için kullanılıyor hybrid hdd bildiğim kadarıyla.

,

http://shop.lenovo.com/tr/tr/laptops/lenovo/z-series/

Ekran çözünürlüğü yarı hd malesef. :(

Msi inceledim abi. Eskiden uygun fiyatları vardı ama kıymete binmiş şimdilerde. Nerdeyse aynı fiyatlar. :)

Bu da iyiymiş harbiden. Alalım bunu da listeye. 

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Mert şu ürünüde bi incele istersen

Lenovo Y510P 59-407130 i7-4700MQ 8G 1TB 15.6" Win8   ekran kartı 4gb Geforce GT755m  harddiski  sshd

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mert şu ürünüde bi incele istersen

Lenovo Y510P 59-407130 i7-4700MQ 8G 1TB 15.6" Win8   ekran kartı 4gb Geforce GT755m  harddiski  sshd

Abim benim bulduğumun 8 gb ramlisi bu. Aynı para sanırım. :)

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Abim benim bulduğumun 8 gb ramlisi bu. Aynı para sanırım. :)

Yanılmıyosam 2.900 tl civarında bu ürün Mert

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Yanılmıyosam 2.900 tl civarında bu ürün Mert

Abi benim bulduğumda bunun 16 gb ramli olanı. 2799 lira.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Piyasada o kadar çok değişik fiyatlı ürün varki.Önemli olan distirbütör garantili olması...

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Aynen, freedos al Mert. Benimki windows 8 ile gelmisti, 8.1 guncelledim uyuz oldum, 2-3 ay once windows 7'ye downgrade yaptim yeniden dogdum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...