İçeriğe Yönlendir

Laptop Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Özgen Acar

Recommended Posts

Selçuk Keleş

İ3 işlemcili, 13" ekranlı ve ssd'li bi model işinizi fazlasıyla görür. Depolama amacıyla bir nas cihazına geçilmesi düşünülebilir.

Yorum bağlantısı

Sony i5 aldim az once. Kurulum yapiliyor. Full hd ekran cozunurlugu gorunce digerlerine bakasim gelmedi pek:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

İ3 işlemcili, 13" ekranlı ve ssd'li bi model işinizi fazlasıyla görür. Depolama amacıyla bir nas cihazına geçilmesi düşünülebilir.

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/acer-v3-772g-5420121tmamm-v3-772g-notebook-core-i5-25ghz-12gb-1tb-173-2gb--w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=69022

bu nasil makine abi bi ssd takıldınmı nasil olur media mart 2000 lira ya gördüm :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Laptopa 1500'den fazla para verilmez. 17" ekranı napıcaksın ben 15"'i bile büyük buluyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

6 ay kadar önce i7 işlemcili Exper, hızlıal da 1200 Tl idi.. Kaçırdığıma yanıyorum..

Ucuz kurtulmuşsunuz :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Fazla acilmadan laptop davasini kapatalim derken, Sani Bey i5 deyince otomatikmen 1.500tl civarina cikqrdim dun gece butceyi. Bugun full hd ekranli sony'i gorunce tekrar bir revizeden gecti butcemiz. Samsung'u degistirirsem ekrani icin degistiririm diyordum ama kismet olmadan calindi. Bu sefer madem islemcisi yuksek oluyor dedim olmusken hd'de olsun diyerek 1.999.tl'ye sony aldim. Beyaz olsa daha cok memnun olacaktim ama 2200tl alti full hd bilgisayar olmadigi icin markasinin da etkisi ile diger modellere media markta bakarak sony centre'dan almaya karar verdim.

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayirli olsun.

Butce bayagi yukselmis ama cok iyi bir urun alinmis. Biraz daha para kaldiysa ssd ile bu urunu sahlandirmak sart. Ayrica sakin ekrani kirmayin, sony kendi ekran boyutunu kullandigi icin bulamazsınız ve cok pahalidir. Misal; 15.6" kullanirken tum markalar sony 15.5" kullanir ki, piyasada 200tl ye bulabileceginiz ekran bir anda 500 e firlar. Sigorta yapilmistir umarim.

Yorum bağlantısı

Sigorta yine çalınmaya karşı var Sani Bey:) Ekrana dikkat ederim. Benim laptopum evden dışarı çıkmaz zaten. Bu nedenle kırılırsa temizlik sırasında ya da takılıp düşmeyle olur. Bütçeye gelince, aslında yaklaşık %35'lik bir kayıpla hasarımız tazmin edilecek. 4 senelik laptop için fiyat kırımı da bir hayli fazla olunca pahalı model bir laptop seçimi ile fotoğraf makinesine kalan kısımdan yedik diyebiliriz. Fotoğraf makinesinde karar vermek çok daha zor ve her zaman daha iyi fotoğraf çeken bir modelin olması can sıkıcı:) üstelik o daha iyiler 10.000tl'yi bile geçebiliyor:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Sigorta yine çalınmaya karşı var Sani Bey:) Ekrana dikkat ederim. Benim laptopum evden dışarı çıkmaz zaten. Bu nedenle kırılırsa temizlik sırasında ya da takılıp düşmeyle olur. Bütçeye gelince, aslında yaklaşık %35'lik bir kayıpla hasarımız tazmin edilecek. 4 senelik laptop için fiyat kırımı da bir hayli fazla olunca pahalı model bir laptop seçimi ile fotoğraf makinesine kalan kısımdan yedik diyebiliriz. Fotoğraf makinesinde karar vermek çok daha zor ve her zaman daha iyi fotoğraf çeken bir modelin olması can sıkıcı :) üstelik o daha iyiler 10.000tl'yi bile geçebiliyor:)

Saygılarımla.

Güle güle kullanın. Sani'ye katılıyorum, cdroma takılabilen ssd lazım buna. Ben ixus 255 aldım, tam istediğim gibi, üzeri beni ilgilendirmiyor bu bile bana fazla :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arkın Argun

Arkadaşlar Solidworks'te çizim yapmak için nasıl bir notebook önerirsiniz. Daha çok montaja yönelik kullanacağız.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Güle güle kullanın. Sani'ye katılıyorum, cdroma takılabilen ssd lazım buna. Ben ixus 255 aldım, tam istediğim gibi, üzeri beni ilgilendirmiyor bu bile bana fazla :)

Cd-rom Ssd olayını ilk defa duydum biraz araştırdım çok hoşuma gitti :) İlerleyen zamanlarda inşallah  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Cd-rom Ssd olayını ilk defa duydum biraz araştırdım çok hoşuma gitti :) İlerleyen zamanlarda inşallah  :fiuw:

Disk kapasitesinden vazgeçmeyenler için güzel bi seçenek. Ben gerek görmedim laptopun diskini çıkarıp 120'lik ssd taktım. Bir tane de external sata3 kutu alıp diski ona taktım.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Disk kapasitesinden vazgeçmeyenler için güzel bi seçenek. Ben gerek görmedim laptopun diskini çıkarıp 120'lik ssd taktım. Bir tane de external sata3 kutu alıp diski ona taktım.

bende 750 GB 7200rpm var :) Kapasite önemli yılların arşivi var :) Eğer bir gün alırsam bende öyle yapacağım. SSD içeriye windows ve programlar için hdd cd'ye :) zaten 6 ay oldu daha hiç cd takmadım. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bildiğiniz eski  laptop üstüne para alıp yeni bir lap top satan yer var mıdır acaba?

Maalesef yok, olsa da ölü rakam verirler. Siz eskiyi ya forumda ya da online ortamlarda dehleyin derim ;)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Maalesef yok, olsa da ölü rakam verirler. Siz eskiyi ya forumda ya da online ortamlarda dehleyin derim ;)

Sanicim ve diğer üyelerimiz. Şu cihaz sizce nasıl. ? Ekran kartı Amd radeon 8870HD   Fiyatı TL bazında 2400e denk geliyor. 

http://imageshack.com/a/img834/5030/mf6h.jpg

Birde bu cihaz  var. Bu cihazın işlemcisi daha iyi çünkü dell'inki 2 çekirdek bu 4 çekirdek. Ama bunun rami ve hdd ve ekran kartı daha zayıf...

http://imageshack.com/a/img841/9202/qw6v.jpg

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

U uzantili islemci almamaya dikkat et.

Birde Lenovo Y510p var.  Tek ekran kartlı 8gb ramli 2.4ghz versyonu

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Mobilim yine resim koysana

http://www.hepsiburada.com/liste/lenovo-ideapad-y510p-intel-core-i7-4700mq-24ghz-8gb-1tb-8gb-sshd-156-tasinabilir-bilgisayar-59-380590/productDetails.aspx?productId=bd600662&categoryId=98&SKU=BD600662&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar.marka&gclid=COa-mKrDjLwCFVMdtAodyjwALw    Bu lenovo 15.6 inç 

Bu da acer 17.3 inç

http://imageshack.com/a/img841/9202/qw6v.jpg   

Fiyat aynı. Farklar ise Lenovo 4700mq  acer ise 4702mq   Araştırdım 4700 daha performanslı, doğru mu?  2side 8gb ram ile geliyor. sanırım 2side 1600mhz.   2sininde ekran kartı GT750M  GT7xx serisinin iyisi. Ama genele bakınca gtx ler kadar iyi değil. Keşke DELL de 4500U yerine başka işlemci olsaydı. Çünkü ekran kartı kat kat iyi GT750M'den. :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Acer'ın TR'de sattığı garantili ürünlere bakacak doğru düzgün teknik servisi yokken yurtdışından almak :s

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...