İçeriğe Yönlendir

Laptop Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Özgen Acar

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

Gözünüz aydın Uğur. Murat hocamın önerdiklerini araştır, bence fiyatıda güzel özellikleride.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Exper aklıma yatıyor murat abi sağolasın önerilerin için..Bir de merak ettiğim husus en çok dikkat etmemiz nokta hangisi seçim yaparken..İşlemci ? Ekran kartı ? Vs ?

Sağol Lokman abi Allah razı olsun..Bir de siteden siteye fiyat farkediyor güvenli bi yerden almam gerekir diye düşünüyorum..

Bimeks nasıl abi bilgin var mı ?

İşlemci, ekran kartı, HDD, RAM hepsi önemli ki. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

abiciğim,ben yıllardır Acer kullanıyorum ve çok memnunum. ama hangisi dersen bu konuda forumdaki bilgisayarcı arkadaşların önerilerini dikkate al derim. bu arada Dell' inde aradığın fiyat aralıklarında i5 işlemcili güzel notebookları var. ama her şeyden önemlisi Servis kalitesi ve bu bakımından düşünüldüğünde bence tercih edilmesi gereken markaların başında Dell gelir.

Dell iyidir. Lenovo iyidir. Asus iyidir. Ben çok seviyom bunları ya, canlarım benim! :biggrin:

:) Haklısın elbet ama fiyat aralığı belli olunca biri biraz daha önemli oluyor

Linkteki Exper iyi. Parayı arttır daha iyi şeyler önereyim. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

kesinlikle Bluetooth olsun, öğrencilerin çok işine yarıyor.

artık olmayanını bulmak daha zor abi :) yoksa bile 10 liraya satılıyor usb bluetoothlar ...

o bilgisayarla oyun oynayacağı kesin ... bağımsız ekran kartlı bir model olsun ...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Telekom kampanyalarında ki laptoplarada bak Uğur düşük taksit uzun vade olsun dersen uygun kampanyaları oluyor.Telefon faturasına yansıtıyorlar taksitleri.

Uğur Bimeksten hiç alış veriş yapmadım abim.

Bimeks sağlamdır güvenerek alış veriş yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

1, asus

2, hp

3 lenovo

asus alın 1300 tl ye hangi asus ediyorsa alın. Hp ve lenovo da olur. Bimekse gidin orda satış elemanları ile biraz sohbet edin ihtiyacınızı anlatın onlar daha güzel anlatır. Yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Valla tam model adı bilmiyorum ama geçen hatfa Media Markt'ta kampanyada 1300 liraydı. Arkadaşıma aldık performans canavarı. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

hp, acer, exper gibi markalara bulaşma.Sony, toshiba, asus, lenovo sıralamasından fiyat performans yönünden uygun olanını tavsiye ederim.İşlemci i5 veya i3 yeni nesil olsun(3.nesil) Ekran kartı harici olsun mutlaka oyun oynamasa bile yeni sistemler grafik yönünden güç istiyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yettim gari :D

Kardeşe tebrikler, abinin yolunda hukuktan şaşmadan hayatına devam eder inşallah.

Marka olarak ACER EXPER vs asla öneremem. Malzeme kalitesi çok dandiktir.

CASPER'ın da malzeme kalitesi dandik ancak servisi çok iyidir.

Ben olsam:

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/samsung-np300e5a-s0jtr-np300e5a-core-i5-2450m-250ghz-4gb-ddr3-500gb-156-dvdrw-1gb-gt520mx-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=60070

http://www.hepsiburada.com/liste/hp-pavilion-dv6-6c05st-intel-core-i5-2450m-25ghz-6gb-750gb-156-tasinabilir-bilgisayar-a7n18ea/productDetails.aspx?productId=bd301133&categoryId=98

1250tl yerine 200-250tl daha koyup adam gibi bi alet almakta fayda var. Zira notebook çok uzun seneler kullanılıyor ve upgrade imkanı yoktur.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yettim gari :D

Sani la senin gibi teknoloji delisi olan, seni bilenlerin ilk akıl biri olarak lcd tavsiyesi diye konu açtın ya ilk okuduğumda mizahta sanmıştım :D :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

biraz daha uygun fiyatlı ürünleri önerin arkadaşlar. sonuçta bu laptop sürekli yazı yazmak, rapor hazırlamak ve internetten konu araştırmaları yapmak için kullanılacak .

kardeşimiz mühendislik fakültesi okumayacak ve proje, çizim gibi (autocad vb.programlar) kullanılmayacak nasılsa. okul bitene kadar da laptopun ömrüde biteceğinden çok özellikli ve pahalı olan değil de, biraz daha makul fiyatlı ve öğrencinin ihtiyacına yönelik makinalara bakmak lazım. :)

Abi 250tl için daha ucuzunu almak, 1000tl'yi sokağa atmaktır. Çünkü "aynı" işi görmeyecekler ;)

Sani la senin gibi teknoloji delisi olan, seni bilenlerin ilk akıl biri olarak lcd tavsiyesi diye konu açtın ya ilk okuduğumda mizahta sanmıştım :D :D

Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp.

LCD'lerde de biraz bilgim var ama 1 elin nesi var, 2 elin sesi var hesaaaaaabı :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Kardeşim erkek değil o yüzden oyunla işi olmaz :)

Sims oynar belki diye kıvırıyım o zaman :D

Yorum bağlantısı
Emrah Türk

Bu fiyatlara bu kaliteyi bulamayacağın bir model diğer markalara benzemez ne arıyorsan içerisinde mevcuttur uzun yıllar işini net bir şekilde görecektir.

Kalitesi tartışılmaz sevdiğim tanıdıklarıma aldırdım, kesinlikle fiyatlar çok şaşırtıcı özellikle garanti kısmı çok enteresan(bu fiyatlara) teknik destek için herhangi sony servisine götürebiliyorsun, distribütör garantili değildir, herhangi bir mağazadan almış gibi.

SONY VAIO VPC-SB4Q9E/S i3- 13,3''--500 GB 1199 TL

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/sony-vaio-vpc-sb4q9e-s-i3-13-3-500-gb-65890127

şuan ki piyasa fiyatı 1899-2200 tl arası

Bu markanın 96 yılında aldığım ürünü var elimde Vgn-tx750p made in japan

wirelles, wwan, bluetooth Dvd rw normal donanımlar 13 inç ekran en güzel özelliği her zaman internet ve telefon olarak kullanabiliyorsun ( 3g kartlarda telefon görüşmesi sadece internet üzerinden)

ekran kartının düşük olduğunu ne yapacağına tam karar verdiğinde net cevap alarak hareket etmelisin, kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Necati Dur

30 dakikalık bir işlem. Dün yeğenime İ3 işlemcili olanı aldım aynı bu siteden. 930 TL.

Yorum bağlantısı
Gökhun Batur

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Ben de üniversiteyi kazandığımda elimdeki döküntüyü değiştirmek için Toshiba Satellite serisi bir laptop almıştım, kesinlikle önermiyorum. Bu işi bilen bilgisayar donanım vs. okumuş arkadaşlarımın tek önerisi Dell markası. Dell olsun da hangi seri olursa olsun derdi bir tanesi.... Biraz kabadır genelde estetik görünmez ama kesinlikle performanslı makineler. Ben de estetik olmasının yanısıra uzakdoğu malıdır diye toshiba aldım (Güney Kore) teknik servisindeki arkadaşlar beni bir ara işe alacaklardı yanlarına :D En ilginci de üzerinde 'Product for Turkey' ibaresinin yazması :unsure2: Türkiye'ye kaktırmak için yapılmış arızalı seri midir nedir :shok: Toshiba laptoplardan uzak dur derim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bir çok markada Product for Turkey yazar. Zira klavye ve içindeki Windows Türkçe'dir ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...