İçeriğe Yönlendir

Iş Yeri Garajında Gaz Yemiyor :(

Emre Köksal

Recommended Posts

Emre Köksal

groslar hariç tüm market ve tekellerden kaldırmışlar dondurmaları :(

alacağın olsun algida:(

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Benim araçta sabahları hava çok soğuksa çalışmıyor.Başka bir zaman yapmadı şimdiye kadar.12 ocak 2011 de kullanmaya başladım.

Yorum bağlantısı
Musa GÜVEN
(düzenlendi)

merhabalar yüksek basınctan veya alçak basınçtan arac yakıt yakamaz,dizel aracların yanma sıstemi benzine benzemez,bu özelliğı araç katar,yükseltinin fazla oldugu yerdede stop etme olasılıgı vardır,iş yerinizin otoparkının kat arası mesafesının 4 metreden aşağı oldugunu düsünüyorum . petrokimya teknikeri olduğum icin,bu bilgileri yazdım,umarım işinize yarar saygılar . . .

tarihinde Onur Berktaş tarafından düzenlendi
LÜTFEN İMLA KURALLARINA UYUNUZ VE W HARFİNİ KULLANMAYINIZ
Yorum bağlantısı
Emre Köksal

merhabalar yüksek basınctan veya alçak basınçtan arac yakıt yakamaz,dizel aracların yanma sıstemi benzine benzemez,bu özelliğı araç katar,yükseltinin fazla oldugu yerdede stop etme olasılıgı vardır,iş yerinizin otoparkının kat arası mesafesının 4 metreden aşağı oldugunu düsünüyorum . petrokimya teknikeri olduğum icin,bu bilgileri yazdım,umarım işinize yarar saygılar . . .

ben de böyle düşünüyorum çünkü 2 aydır tek yaptığı yer iş yeri garajım...

ki el soğuk havalarda 2 gün çalışmasa bile ilk seferde ve 2 saniye sürmeden marjı alıp anında gaz yiyebiliyor...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

basınç, denize olan mesafe ile ilgili değil mi? Uludağda yerin 10 kat altına garaj yapsak, denizden hala bayağı bir yüksekte oluruz?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Köksal

Yeni konu açmak istemedim, sorunun düzeldiğini 1 aydır hiçbir tekleme yaşamadığımı ve çözümü de libadiye opet i bırakıp libadiye shell istasyonundan 2 depodan fazla v-power GTL kullanarak giderdiğimi paylaşmak isterim...(araba bu sorun için hiç servise gitmedi)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
orkun çoban

Arkadşalar merhaba aranıza yeni katıldım ve benim aracımda da bu sıkıntı var tesadüf bende aracımı aralık 2010 da teslim aldım. Servise gitti kendileri ilk defa böle bir sorunla karşılaştıklarını sölediler ve arabamın onların denemesinde sıkıntı yaratmadığnı belirttiler. Ama sıkıntım devam ediyor aracıma binme zevkim gitti artık iyice satma noktasına geldim ama bu şekilde başkasına satmayıda vicdanım el vermiyor ne düşünüyorsunux araçların değişim ile ilgili otosan a dilekçe mi yazsam çözebilen varmı bu sıkıntıyı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arkadşalar merhaba aranıza yeni katıldım ve benim aracımda da bu sıkıntı var tesadüf bende aracımı aralık 2010 da teslim aldım. Servise gitti kendileri ilk defa böle bir sorunla karşılaştıklarını sölediler ve arabamın onların denemesinde sıkıntı yaratmadığnı belirttiler. Ama sıkıntım devam ediyor aracıma binme zevkim gitti artık iyice satma noktasına geldim ama bu şekilde başkasına satmayıda vicdanım el vermiyor ne düşünüyorsunux araçların değişim ile ilgili otosan a dilekçe mi yazsam çözebilen varmı bu sıkıntıyı.

sizinki de sadece tek bir mekanda mı zor çalışıyor?

Yeni konu açmak istemedim, sorunun düzeldiğini 1 aydır hiçbir tekleme yaşamadığımı ve çözümü de libadiye opet i bırakıp libadiye shell istasyonundan 2 depodan fazla v-power GTL kullanarak giderdiğimi paylaşmak isterim...(araba bu sorun için hiç servise gitmedi)

ilginç olmuş gerçekten de

Yorum bağlantısı
orkun çoban

Evet caglar bey hemen hemen belli yerlerde oluyo benimde ama bi iste baska bir is var benim kapinin onunde oluyor acik alanda yani pazartesi servise goturecegik terardan

Yorum bağlantısı
orkun çoban

Arkadaşlar bugün ford a mail attım durumla ilgili yaklaşık 15 dakika sonra arayıp kayıt açtırdılar bana ve teknik uzmanın arayıp bilgi alacağını söylediler. Beklemedeyim. Shell den benzin aldım cumartesi günü ama bugün tekrar sorun yineledi bu işin arkasını bırakmayacağım ya aracımı düzeltecekler ya da değiştirecekler. Sizlerinde fikirlerinize ihtiyacım var arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Taner Yoldaş

hatırlarsınız bu konu ile ilgili daha öncede çok yorum yaptım en son videoya çektim sizlere linkte sunuyorum. noter onaylı ihtarname göndereli 2 ay oldu cevap yok, mail atıyorum ve telefonla her bilgi almak istediğimde "en kısa sürede size bilgi verilecek" bıktım artık biri akıl versin..

Yorum bağlantısı
orkun çoban

Hayır Çağlar Bey

Benimki mekan ve zaman ayırt etmiyor :D

Yorum bağlantısı
orkun çoban

Taner Bey ben elimden gelen herşeyi kullanacağım hiçbir şekilde tüketiciyi mağdur edemezler. Bir sürü kanun var bizdne yana ve bizim araçlarımızın sıkıntılı olduğu belli bu yüzden gereken ilgiyi göstermek zorundalar.

Yorum bağlantısı
İbrahim Şafak

bende aynı sorunla ilgiili şimdi mail atıyorum

Yorum bağlantısı
orkun çoban

Arkadaslar bu konuda birlik olup hepberaber hareket etmemiz lazim bir gelisme oldugunda burdan bildirelim birbirimize

Yorum bağlantısı
orkun çoban

Otosandan biraz once tekrar aradilar. Neymis servisi aramislar servis ariza kodu tespit edemedik demis. Baya konustuk video yu izleyecekler tekrardan donus yapacaklar.

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

çok enteresan geçmiş olsun . özellikle sıfır devirde motorun dönmesi ve ecu ya hata kodu atmaması enteresan. inşallah çözümünü bulur ve aracınızı içinize sinerek kullanırsınız.

Yorum bağlantısı
İbrahim Şafak

Otosandan biraz once tekrar aradilar. Neymis servisi aramislar servis ariza kodu tespit edemedik demis. Baya konustuk video yu izleyecekler tekrardan donus yapacaklar.

aynı saaatte benide aradılar verdim veriştirdim

Yorum bağlantısı
Taner Yoldaş
(düzenlendi)

aynı saaatte benide aradılar verdim veriştirdim

servisin bana da en son dediği avrupadan yazılım gelecek o zaman düzelecekmiş :s böyle diyerekten aracın tüm yakıt sistemini değiştirdiler zaten.. herneyse anladığım kadarıyla ford bu konuda uzlaşmaya razı değil, ben nisan ayı başı gibi hukuk yolunu açmayı düşünüyorum.

eğer toplu olarakda yapabileceğimiz birşey var ise ben her öneriye açığım. Ben servise sizlerden yani Türkiye de bu sorunu yaşayan bir ben değilim dediğimde bu konuda birlik olabilirsiniz gibi birşey söylediler ama net birşey de demediler, dediğim gibi sizlerin bir bildiği var ise yani birbirimiz referans gösterebileceğimiz bir durum var ise ben her işlem için açığım.

tarihinde Taner Yoldaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
orkun çoban

Eger bir cozum sunamazlarsa bende hukuki mucadele baslaticam ki sirket avukati ilk gorusmemizde son derece haklisiniz dedi servisten 3 kez ayni ariza ile dondurulemezmisiz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
orkun çoban

Arkadaşlar tavsiye üzerine yakıtımı shell den alıyorum ve 2 haftadır sorunla karşılaşmadım

Yorum bağlantısı
Taner Yoldaş

iyi güzel hoş arıza vermemesi sevindirici ama mantıklı bir açıklaması da olmalı diğer yakıtlar sadece bizim model araçlara mı etki ediyor? etrafımızda shell yoksa ne yapacağız?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Köksal

Olay shellden almak değil temiz yakıt almak.

Bu sorunu yakıtı değiştirerek çözen de var çözemeyen de...

sanırım sorunun çıkış şekli aynı ama özü farklı olan ayrı ayrı sorunlar var.

Ben opetten vazgeçtiğim günden beri sorun yaşamadım...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...