İçeriğe Yönlendir

Android Uygulamaları Ve Diğer Gelişmeler

Misafir

Recommended Posts

Android için kullandığım programlar;

- Barkod Okuyucu

- Gazeteler isimli kısayol programı. Belli başlı gazetelere tıklayarak ulaşma imkanı veriyor.

- Flaslight : Galaxys'te flaş olmadığı için fener gibi kullanamıyordum. Galaxys2'de led flaş olduğu için gayet yararlı bir uygulama. Hem ekran, hem led flaş aydınlatma amacıyla kullanılabiliyor.

- RealCalc: Fonksiyonel bir hesap makinesi

- ConvertPad : Çevirici. Birçok birimi çeviren ve aynı anda tüm aynı tür çevirmeleri gösterebilen bir program.

- Bubble : Su terazisi

- Compass : Pusula. Şu an 3b olanı kullanıyorum.

- SPB TV : Birçok televizyonu seyredebileceğiniz bir program. Yanlız bağlantı wireless olunca açmıyor. Telefon üzerinden bağlanmak gerekiyor.

- Organizer Widget: En son gelen telefon, sms ve ajanda kayıtlarını gösteren kullanışlı bir widget.

- WF&Clock: HTC'nin hava durumu ve saat gösteren uygulaması.(YA da çok iyi taklidi.)

- Slide Sam : Android market'İn alternatifi. Galaxys'in ilk sürümleri markete açık olmadığından Slide Sam ile gelirdi. S2'ye de alışkanlık yükledim hemen.

- Earthquake Alert : YEryüzünde olan depremleri gösteren bir program.

- BAtteri Life(Widget) BAsit bilgileri gösteren bir pil kullanım widgeti.

Daha önceki telefonumda kravat bağlama programı vardı, henüz yenisine yüklemedim. Birçok farklı bağlama tekniğini gösteren güzel bir program.

Yanlız BB'de bir uygulama vardı ki, henüz benzerini android markette bulamadım. Bu proramın birçok işlevi vardı ancak en güzeli, yapılan tüm telefon görüşmelerinin saatini ajandaya kaydediyordu. Bu kayıtlar eşitleme sayesinde outlook'a da düşüyordu. Şu an programın ismini hatırlayamadım ancak son derece yararlı bir programdı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Evren Bey mümkünse bu programı bulalım ya da adını alayım sizden.Kızımdan kurtulmam lazım bugün öğretiyorum yarın bir daha soruyor.İphone dan kurtulup Sensation istediği için iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Android Marketten How to Tie a Tie olarak aratabilirsiniz İlker Bey.

Lİnk Burada.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Kadir Yavuz
Whatsapp:: Bu da çok zevkle kullandığım bir aplikasyon.Program yüklü olan telefonlarla 3G üzerinden mesajlaşılıyor.Sms atıyorsun ama bedava.Kızımla gündüz en iyi iletişim yolumuz...

Burda kafam karıştı 3G belli bir ücrete tabi değil mi?

Bende olan programlar,

GeoQuiz: Çeşitli bilgi sorularıyla dünya hakkında bilgileniyorsunuz çok zevkli :flowers:

Power Amp: Gelişmiş müzik çalar programı

Compass : Malum

My Paper Plane2 :Kesinlikle tavsiye ederim çok zevkli bir oyun

igo navigation: bu da malum :)

veee tabiki de Angry Birds!! :D:p:flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ersen Tapan

Arkadaşlar telefonum Samsung s 5660 ; bazı mb olarak büyük uygulamalar yüklediğimde hafıza yetersiz uyarısı alıyorm. Programları sd kart üzerine kopyalamak için link 2 sd programını yükledim ama oda her programı sd kart üstüne kopyalayamıyor, şu uyarıyı veriyor :link2sd root erişim hakkı alamadı..

Bu hakkı nasıl vericez ona :p

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Arkadaşlar telefonum Samsung s 5660 ; bazı mb olarak büyük uygulamalar yüklediğimde hafıza yetersiz uyarısı alıyorm. Programları sd kart üzerine kopyalamak için link 2 sd programını yükledim ama oda her programı sd kart üstüne kopyalayamıyor, şu uyarıyı veriyor :link2sd root erişim hakkı alamadı..

Bu hakkı nasıl vericez ona :p

Root edeceksin işte :p Biraz karışık bir işlem, kabaca "kırmak" diyebiliriz. Herkes yapmıyor. Garanti dışında kaldığını söylüyorlar ama ben inanmıyorum :) Link2SD 'ye gerek kalmaksızın uygulamaları taşıyabilmen lazım yeni sürüm android ise. Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet menüsünden taşıyacağın uygulamaya tıklayıp, Move To SD veya Karta taşı gibi birşey aktifse olur. Sonuçta o programlar da aynı işi yapıyor. Ekstra bir özelliği yok. Bunun için root da gerekmez.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Root edeceksin işte :p Biraz karışık bir işlem, kabaca "kırmak" diyebiliriz. Herkes yapmıyor. Garanti dışında kaldığını söylüyorlar ama ben inanmıyorum :) Link2SD 'ye gerek kalmaksızın uygulamaları taşıyabilmen lazım yeni sürüm android ise. Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaları Yönet menüsünden taşıyacağın uygulamaya tıklayıp, Move To SD veya Karta taşı gibi birşey aktifse olur. Sonuçta o programlar da aynı işi yapıyor. Ekstra bir özelliği yok. Bunun için root da gerekmez.

Android sürümü 2.3.3 yenimi oluyor :p

Birde ben kırabilirmiyim :D 2. kattan atmak gibi birşeyse :p yaparım

Blackberry için elm cihazı tkullanabileceğim ve tercihen ücretsiz bir uygulama var mı acaba? :)

Sani çok aramıştı; bulamamıştı diye hatırlıyorum ; görünce cevaplar ;)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Her uygulama taşınmıyor Ersen. Uygulamanın da bu özelliği destekliyor olması lazım. 2.3.3 olur. Zaten uygun olmasa menüde görünmez, garip olmuş benimkisi de :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Taşınmasın bakalım ; birsürü lüzumsuz program buldum ; siliyorum hepsini bende..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bu iş beni aşar ; en azından şimdilik gerek yok ama adresi kaydettim ..

Lazım olursa ağrıtırım başını.. ;)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Root ettikten sonra custom rom dediğimiz, kurcalanmış rom yükleyebilirsin. Aslında root 'un esas işe yarar kısmı bu. Gio'nun orijinal görünümünü, uygulamalarını bilmiyorum ama aşağıda bahsettiğim şekilde custom rom yüklenmiş bir örnek var. Karşılaştır bakalım seninkiyle fark var mı :)

Bu iş beni aşar ; en azından şimdilik gerek yok ama adresi kaydettim ..

Lazım olursa ağrıtırım başını.. ;)

Çok fazla bızıklamıyorum telefonu dersen hiç bulaşmamak daha iyi. Zaten çok da fark olmaz bu cihaz için. Ancak canın çekerse hallederiz :good1:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Zafer Ayvacı

Daha önce mobil uygulamalar adındaki başlığı Android ve BADA olarak böldüm, Android için bu başlıktan devam edebiliriz. Böylece Galaxy s2'cilerin konusu da rahatlar, her android meselesi için oraya koşuyoruz :tongue:

Biraz önce gördüm, bayıldım.

- AirDroid | https://market.andro...mFpcmRyb2lkIl0. |

QR Code:

aL8OP.png

İşlevi; aynı wifi ağına bağlı, android telefonunuzu kontrol etmenize olanak sağlıyor. Dosya yöneticisi, müzik çalar, SMS al-ver ve kişi listeleri gibi, Wifi üzerinden yapılabilecek herşey için işinizi görecek. Üstelik ücretsiz.

PC üzerinde görünüm;

bhfGO.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

f5haber'i kullanıyorum, gayet başarılı. Bugün 'ü de kısa süre önce kullanmıştım. Tekrar kutlarım YSB. :)

Ama şu FCTR uygulaması hala çıkmadı... :jedi:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

-Zafer abi airdroid programı ile yaptığını galaxy s2de gelen kies air ilede yapabiliyorsun s2lerde ama birde onu deneyim.

-Saat ve hava durumu olarak Sense analog Clock kullanıyorum

Kiesmiş, peh. Bizde de Sense oricinal :tongue:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Daha önce mobil uygulamalar adındaki başlığı Android ve BADA olarak böldüm, Android için bu başlıktan devam edebiliriz. Böylece Galaxy s2'cilerin konusu da rahatlar, her android meselesi için oraya koşuyoruz :tongue:

QR Code:

aL8OP.png

İşlevi; aynı wifi ağına bağlı, android telefonunuzu kontrol etmenize olanak sağlıyor. Dosya yöneticisi, müzik çalar, SMS al-ver ve kişi listeleri gibi, Wifi üzerinden yapılabilecek herşey için işinizi görecek. Üstelik ücretsiz.

PC üzerinde görünüm;

zafer bu programı akşam indirdim ama pek çözemedim kullanımı hakkında yardım edermisin

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İş yerine türkcell, androidli telefon hediye etmiş.

Çalışanlara verilecek, biri de benim. Huewai marka imiş. Nasıldır acep?

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

2.3.5 yeni geçtim bir sürü uygulamam vardı gitti başka bir rooma geçerim yine ilerde bunları yedeklemenin bir yolu yokmu eskiden google hesabı yedeklerdi ama son yaptığımda olmadı(tel:huawei ideos x5 )

titanyum backup ile uygulamalarınızı ve verilerinizi yedekleyebilirsiniz, bu işlem root gerektirir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

autocad ws= çizim dosyalarını açıp görüntülemeye yarıyor.

bubble= bildiğimiz su terazisi

havaalanı= uçakların iniş saatlerini ve inip inmediğini gösteren rotarları belirten bir program

ibb trafik= yol yoğunğunu gösteriyor ayrıca kameraları açarak yolda bulunan kameralarla yoğunluğa göre güzergah seçmeye yarıyor

igo = olmazsa olmazlardan ama olsun

winds of steel demo= mükemmel bir uçak oyunu

wawe blazer =sürat teknesi

gt free + hd = mükemmel bir yarış oyunu

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

QR Code:

aL8OP.png

PC üzerinde görünüm;

bhfGO.jpg

İnternet Explorer 9.0 da çalışmadı ancak firefoxta sorunsuz çalıştı. Ancak ip girilirken başın mutlaka "http://" yazmanız şart. Normalde www.google.com yazım entere basarak girmeyi denedim hep hata verdi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

zafer bu programı akşam indirdim ama pek çözemedim kullanımı hakkında yardım edermisin

bu gün birazdaha karıştırınca çözdüm çok güzel bir uygulama

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...