İçeriğe Yönlendir

Android Uygulamaları Ve Diğer Gelişmeler

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
konu açmadan önce de android diye arama yapmıştım halbuki.:zort:

Üstteki google aramayı kullanmalısın :)
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

süperr çok tşkler.
Ayarlardan Bildirimler açık olmalı.
Push mail olarak ayarla gelen mail anında düşer ver bildirim uyarısı verir.

Yıllardır kullanıyorum office365 ve pop3 iki mail ekli.
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ben bluemail kullanıyorum gayet sadece stabil çalışıyor.

Çalışma saatleri dışında da bildirimleri kapatmak için ayarı mevut.

ücretli olsun istersen aşağıdakini kullanabilrsin. 10 numara programdır.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ninefolders.hd3&hl=tr

Bluemail uygulamasında USOM (ulusal siber olaylara müdahale merkezi) tarafından açık tespit edilmiş, kaldırmanızı ve şifrelerinizi kaldırdıktan sonra değiştirmenizi tavsiye ederim.

1cd4d3aa3a756dabc1fcb9341e284177.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Selçuk Bakış yazdı:

Bluemail uygulamasında USOM (ulusal siber olaylara müdahale merkezi) tarafından açık tespit edilmiş, kaldırmanızı ve şifrelerinizi kaldırdıktan sonra değiştirmenizi tavsiye ederim.

1cd4d3aa3a756dabc1fcb9341e284177.jpg

hocam hiçbir yerde bulamadım bu usom mesajını, link var mı ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

hocam hiçbir yerde bulamadım bu usom mesajını, link var mı ?
Yok maalesef, kurum içi bilgilendirme gelmiş.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kısa

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) - Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) tarafından kamu kurum ve kuruluşları uhdesinde oluşturulan Siber Olaylara Müdahale Ekiplerine gönderilen güvenlik duyurusu aşağıdadır. 

Duyuru:

Android tabanlı mobil cihazlarda son kullanıcılar tarafından e-posta istemcisi olarak kullanılan, Blue Mail uygulamasına yönelik yapılan test ve analiz çalışmaları sonucunda, Exchange E-posta son kullanıcı kurum domain bilgilerini (kullanıcı adı, parola vb.) belirtilen mail sunucudan önce Blue Mail’e ve Microsoft’a ait farklı sunucular ile paylaştığı gözlemlenmiştir.

Bu sebeple Bakanlık personelimizin aşağıdaki uyarıları dikkate alması önem arz etmektedir:

1- İlgili uygulamayı kullanan son kullanıcıların hesaplarına ait parolaları değiştirmelidir.

2- Benzer şekilde mobil e-posta istemcisi uygulamaları kullanılmadan önce güvenliğinden emin olunması gerekmektedir.

3- Üretici firma konu ile ilgili gerekli iyileştirmeleri yapana kadar; kurum çalışanlarının mobil cihazlarında Blue Mail Android Mobil Uygulamasının kullanılmaması gerekmektedir.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
  • 5 ay sonra...
Mehmet Kazancıoğlu

Arkadaşlar selam konuyu hortlatayım 

Telefonumu değiştim eski telefonumda kullandığım mail programı maalesef yok ben çok memnundum Outlook kurdum iki adet Gmail hesabı kullanıyorum ikiside kurulu ikisininde mail geliyor gönderebiliyorum buraya kadar sıkıntı yok ancak gelelim soruna eski kullandığım uygulamada mail gelince kısa yol üzerinde kaç adet mail gediği yazıyordu bunda onu bir türlü açamadım ekranda mail ilk geldiğinde bildirim oluyor ama bazen bakmadan siliyorum bildirimleri sonra gelen mailleri kontrol etmem zor oluyor 

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Arkadaşlar selam konuyu hortlatayım 

Telefonumu değiştim eski telefonumda kullandığım mail programı maalesef yok ben çok memnundum Outlook kurdum iki adet Gmail hesabı kullanıyorum ikiside kurulu ikisininde mail geliyor gönderebiliyorum buraya kadar sıkıntı yok ancak gelelim soruna eski kullandığım uygulamada mail gelince kısa yol üzerinde kaç adet mail gediği yazıyordu bunda onu bir türlü açamadım ekranda mail ilk geldiğinde bildirim oluyor ama bazen bakmadan siliyorum bildirimleri sonra gelen mailleri kontrol etmem zor oluyor 

Bendeki android icinde settings -> notifications -> notification badges altinda uygulama bazli bu ozelligi acabiliyorsunuz. Ancak outlook bunu destekliyor mu bilmiyorum. Gmail uygulamasi destekliyor direkt mesela.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Gökhan Tuna yazdı:

Bendeki android icinde settings -> notifications -> notification badges altinda uygulama bazli bu ozelligi acabiliyorsunuz. Ancak outlook bunu destekliyor mu bilmiyorum. Gmail uygulamasi destekliyor direkt mesela.

Denedim ama bulamadım galiba ben artık yaşlanıyorum galiba

Erdoğan Temur yazdı:

Nine e-mail kullanın bana göre kullandıklarım içinde en iyisi. 

İndirdim güzel görünüyor biraz kullanayım istediğim özelik var 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Nine senkronizasyon sıktığını bulamadım ne kadar sürede kontrol ediyor onu bulmam lazım 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Samsung'un kendi e-posta adlı uygulamasını kullaniyorum. Samsung apps dan indirin. İki adet mail kullaniyorum, senkronize sıklığı secebiliyorsunuz. Gmail uygulaması devre dışı bende.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...