İçeriğe Yönlendir

Ka - Street Ka Tampon Uyumu

Alkım Hoşgör

Recommended Posts

Barış Kalkan

Klipsleri aldıysanız kendinizde yapabilirsiniz çok basit, ön kaputun altında 3 vida,  birer tanede tekerlerin hemen arkasında kapı önüne denk gelen bölümde vidalar var söktünüzmü çok kolay çıkıyor. belki plaka altında bir vida daha olabilir.

Yorum bağlantısı
Alkım Hoşgör

Hala kalıpta hemfikir olamadıkmı arkadaşlar ya. Focusa geçtim, dalga geçmiyorum teklifim hala geçerli kalıp alcaksak hala ben varım =)

Bu tampon için ka alırım be =)

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

kalıp ile ilgilenen arkadaşları forumda görmüyorum çoktandır çıkma tampon alıp takmak daha uygun olur kartal sanayide baktım yok,  bir ihtimal pert araç olur ise sağlam kaldıysa tabi alınabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alkım Hoşgör

Street in çıkması çok zor. O işe kalıp yolu gözüküyorda. Kalabalıklaşmak lazım.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çil

Kalıp için Ben de varımın

kalıp ile ilgilenen arkadaşları forumda görmüyorum çoktandır çıkma tampon alıp takmak daha uygun olur kartal sanayide baktım yok, bir ihtimal pert araç olur ise sağlam kaldıysa tabi alınabilir.

yapabilirmiyim bilmiyorum
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

kim yapar nerde yapılır bilen varmı acaba kalıbı almak içinde bir sağlam tampon gerek. 

Yorum bağlantısı
Alkım Hoşgör
(düzenlendi)

Malum sitedeki street ilanlarından bir tanesi denizli de. O araç izmirde duruyor. Ben alıcı olarak görüşmüştüm, beğenmedim anlaşamadık vs. olmadı fakat aracın ön tamponunda sisler eksik, boya gerektiren bir kaç yer var, düzgün oturmamış durumda vs vs. ilgilenen kişinin oto tamirhanesi var, çok da uyumlu bir insandı. Ben tabiki tekrar görüşemem komik olur fakat bir iki arkadaşımdan rica edebilirim görüşüp izin istemelerini. Tamponun klips boya vs ufak masraflarını karşılamamız karşılığında kabul edecektir diye düşünüyorum ama sadece tahmin =) Bu konu hakkında yaratıcı fikirler doğarsa belki yardımcı olabilir. Liste gibi birşey tutalımmı atıyorum 500lira ve altı olursa ben varım diyen kişilerden...

Ona göre kalıp fiyatı alırız vs vs.

Edit:

e tabi birde izmirde kalıp çı bulmak lazım. İşte o konuda bilgim yok =)

Böyle eski küvet gibi yada karton kolilerden yapıp içini streç film kapladığımız bi kaba yarıya kadar alçı doldurup, zarar görmesin diye streç filmle kapladığımız tamponu o alçıya bastırıp kurudugunda çıkarıp içeriye polyester (kumaş gibi olan) koyup reçine ve hızlandırıcısını sürmek. Ardından bir kat daha polyester uygulamak. Sonra içten tampon ayağı için plastik kaynakçı gibi bir yerde gerekli işlemleri yaptırıp. Sağlam zımpara astar boya gibi basit görünüyor ama acemiliğimden olsa gerek tek başıma uygulamaya girişemiyorum. Mutlaka aklıma gelmeyen zorluklar olacaktır.

tarihinde Alkım Hoşgör tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alkım Hoşgör

http://izmirfiberglas.blogspot.com.tr/

Bu siteyle görüştüm. Tampon başına 350TL yi geçmeyeceğini söylediler. (Montaj için gerekli iç kısmıyla beraber). Fakat antalyadaymış tamponu göndermemiz gerekiyor. İzmirde başka yer bilen varsa yaklaşık fiyat aralığı bu şekilde.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çil

Fiyat iyi tampon bulmak lazım çıkma bulsak satın alırdık kaç kişi yaptıracaksa bölerdik :))

Yorum bağlantısı
Alkım Hoşgör

Geçen sene yada 2012de yabancı bir sitede bulmuştuk çıkma 2500-2600TL civarına geliyordu tampon, kalıp fiber masrafıda cabası. 20kişi ve üzeri olmak lazımdı. Toplanamadık. Ama izmirde olupta bu fiyatlara fiber işi yapacak usta bulursak denizlideki ilan sahibini aramak lazım. En kötü ihtimal makul bir ücret teklif edilip o bölüşülür. Zaten aracının durumu çok iyi değil. Ne bileyim sisleri falan eksikti.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çil

Geçen sene yada 2012de yabancı bir sitede bulmuştuk çıkma 2500-2600TL civarına geliyordu tampon, kalıp fiber masrafıda cabası. 20kişi ve üzeri olmak lazımdı. Toplanamadık. Ama izmirde olupta bu fiyatlara fiber işi yapacak usta bulursak denizlideki ilan sahibini aramak lazım. En kötü ihtimal makul bir ücret teklif edilip o bölüşülür. Zaten aracının durumu çok iyi değil. Ne bileyim sisleri falan eksikti.

yurt dışı biraz tuzlu olur da sizin dediğiniz gibi adamla görüşmek lazım tabi tecrübeli bir arkadaşımız ararsa iyi olur yoksa ben ararım
Yorum bağlantısı
Alkım Hoşgör

Önce fiberciyi bulmak lazım ama. Adam ok dedikten sonra fiberci bakıcaz dersek olmaz adama mahçup olacağımıza fiberciye mahçup oluruz =)

Yorum bağlantısı
Süleyman Çil

Önce fiberciyi bulmak lazım ama. Adam ok dedikten sonra fiberci bakıcaz dersek olmaz adama mahçup olacağımıza fiberciye mahçup oluruz =)

aynen dediğiniz gibi Pc başında değilim tlf dan giriyorum geçince bende araştırırım
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

İstanbul kartal oto sanayide bende bir fiberci bakayım eniştem orda usta danışayım ona..

Yorum bağlantısı
Misafir

Girişimler güzel fakat asıl önemli konu streetka tamponu birebirde standart KA!ya uymayacaktır.

Onun yerine yurtdışından sportka tamponu orjinal çizimlerini bulup yaptırmak gerekli sanırım.

Yorum bağlantısı
Alkım Hoşgör

Yeri değil ama elinde ka'sının stepne yuvasının fotosu olan varmı. Stepneyi söksek oraya egsoz susturucusu sıgarmı ortadan çift çıkış için?

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Girişimler güzel fakat asıl önemli konu streetka tamponu birebirde standart KA!ya uymayacaktır.

Onun yerine yurtdışından sportka tamponu orjinal çizimlerini bulup yaptırmak gerekli sanırım.

erhan aslında 

https://www.facebook.com/istanbulgaraj?fref=ts bu adamlarla konussanıza 

Yorum bağlantısı
Alkım Hoşgör

Elimizde bir tampon olduktan sonra gerek bağlantı noktalarına müdahale ederek gerek sağdan soldan müdahale edilerek uygulanacaktır mutlaka. İşinin ehli bir kaportacı halledecektir.

Yorum bağlantısı
Misafir

erhan aslında 

https://www.facebook.com/istanbulgaraj?fref=ts bu adamlarla konussanıza 

abooooov..

ben bu adamlara sportlka tamponu atayım da sorayım akalım .

Elimizde bir tampon olduktan sonra gerek bağlantı noktalarına müdahale ederek gerek sağdan soldan müdahale edilerek uygulanacaktır mutlaka. İşinin ehli bir kaportacı halledecektir.

Streetka tamponun çamurlukları daha yukarı çıkıyor ve bizim araçlara uymayan kısmı o. Fazla müdahale gerekebilir.

Asıl göze hoş gelen kısım ön panjurun ve alttaki havalandırmanın keskin hatları. Ben bir taraftan yurtdışından birisini bldum.

Sportka ön ve arka tampon çıkma olarak 200 pounda satıyor. Ama gümrük vs yüzünden cesaret edemiyorum.

Sportkadan cıkan tamponu direk monte edebiliriz ka'ya.

Yorum bağlantısı
Misafir

Yeri değil ama elinde ka'sının stepne yuvasının fotosu olan varmı. Stepneyi söksek oraya egsoz susturucusu sıgarmı ortadan çift çıkış için?

birazdan çeker gönderirim ;)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
çağrı yücefaydalı

Slm. arakadaşlar 98 model mavi renk ford ka'm var bunun tamponlarını street ka veya sport ka tamponu ile değiştirmek istiyorum bana maliyeti ne olur bilgi verirseniz sevinirim....

Birde beygir gücünü yükseltmenin maliyeti ne olur? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Slm. arakadaşlar 98 model mavi renk ford ka'm var bunun tamponlarını street ka veya sport ka tamponu ile değiştirmek istiyorum bana maliyeti ne olur bilgi verirseniz sevinirim....

Birde beygir gücünü yükseltmenin maliyeti ne olur? 

Konunuz birleştirilmiştir. Lütfen forumda arama yapmadan evvel konu açmayalım.

Yorum bağlantısı
Alkım Hoşgör

Genel olarak;

Sport Ka tamponu nasıl bulunur ebay astarı yüzünü geçmesi vs derken. Street Ka tamponundan kalıp alıp çamurluk kısımlarına iyi bir kaportacının müdahalesi ile uydurma yapılabileceği yada tampon yerine farklı değişikliklere gidilmesi gibi bir sonuca bağladık diyebiliriz.

Gerekli çoğunluk sağlanmadığı ve hala kalıp alabilecek bir street bulamadığımız için hala bekleyen bir konudur.

Beygir konusunda çok yüksek beklentileriniz olmasın derim kendi fikrimce. Egzantrik beyin, hava filtresi kiti, headers, egsoz, baskı-balata, şanzımana müdahalelerle beygir gücünüz ve 0-100 hızlanma süreleriniz değiştirilebilir fakat KA fiyatına oranlandığında çok çok yüksek maliyetler olacağı için sakin ve keyifli bir kullanımı öneririm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...