İçeriğe Yönlendir

Neden Küfür Edilir ?

Mustafa Karabulut

Recommended Posts

Fatih Ada

Adam da yürüyor sonuçta. Mesela bayan olsa beklerdiniz di mi? :)

Genelde kötü ünsan yoktur. Suyuna gidersen herkes iyidir, yol verir vs.

Ama hocam şimdi orda yol vermeden başka amaçlarda vardır :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

..

Belkide bu yüzden dingilizler fu..k you (kendini be..r) diye küfür ediyorlar :tongue:

O deyimin önünde "I" vardır.

Diğer dillerde de genelde aynıdır. Bunun kökeninde freud tarzı tatminsizlikler mevcut. Çocukluk erbiyesi vs.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Küfür etmeyin arkadaşlar.

Zina hem dinen günah, hem de toplumca dışlanmış bir eylem, değil mi?

Sinli kaflı olarak karşının anasına edilen küfürlerde, maksat her ne kadar karşı tarafı yerin dibine sokmak olsa da, aslında farkında olmadan kendisini de aynı alçak duruma koymuş, toplumun tasvip etmediği ve günah olan çirkinliği kendisine isnat etmiş oluyor. İnsan kendi kendine kötülük eder mi?

Belkide bu yüzden dingilizler fu..k you (kendini be..r) diye küfür ediyorlar :tongue:

Sefa abi 1500 yıldır aynı kitaptan sorumluyuz hala cehenneme giden var... sen ne diyosun :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

kitaptan çalışmak yerine dersaneye gidersen böyle olur.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Küfür etmeyin arkadaşlar.

Zina hem dinen günah, hem de toplumca dışlanmış bir eylem, değil mi?

Sinli kaflı olarak karşının anasına edilen küfürlerde, maksat her ne kadar karşı tarafı yerin dibine sokmak olsa da, aslında farkında olmadan kendisini de aynı alçak duruma koymuş, toplumun tasvip etmediği ve günah olan çirkinliği kendisine isnat etmiş oluyor. İnsan kendi kendine kötülük eder mi?

o anlama mı geliyormuş :D yourself niye demiyorlar :D

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Hep çalışkan bi öğrencinin notlarının fotokopisini alırız umudu taşıyoruzda ondan bence :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yaya kaldırımı dar, gençler umarsamaz şekilde sohbete dalmış ve yola yayılmış, sürücü yaklaşırken korna çalmış, oralı olan yok. Sürücü bu arada diplerine gelmiş ve bir daha korna. Yayalar ilk kornayı duymadıklarından ne olduğunu anlamamış şekilde kenara geçiyorlar.

Araç sürücüsü devam ederken yayalar laf sokuyorlar, sürücü duyuyor ve sonrasında film kopuyor.

Yanlız 3 kişi bir sürücüye bulaşmadığına göre sürücü sağlam papuç değil belliki..

Bu tip durumlarda sürücü olarak dikkat etmek çift taraflı düşünmek gerek. İki ci kameraya bakın, yaya kaldırımında araç var, yaya ne yapsın ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Nasıl 3 "gençmiş" onlar öyle, benim arkadaşın üstüne araba sürülecek ben hala bakacağım, tavandan başlayıp bagajda son bulmassa yürüyüşüm ben de birşey bilmiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Abi içerdeki eleman sağlam olmasa dediğin kesin olmuştu.

Yorum bağlantısı
Ümit Akkaya
(düzenlendi)

Araçtaki arkadaşta hiçbir haklılık payı görmüyorum. (Elbette umursamaz yaya tavırları beni de sinirlendirirdi, lakin sabırlı olmak lazım). Netice itibariyle o yollar da, kaldırımlar da, otomobiller de insan için.

tarihinde Ümit Akkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

İlginç bir durum :D

Sabrı ve sükuneti muhafaza eylemek lazım :D

Yorum bağlantısı
Çağdaş Hatırnaz

Kaldırım diye üç tane taş koymuşlar kenara, o kaldırıma da arabalar park etmiş. Yayalar nereden yürüsün? Kaldı ki yayalar yolun ortasında yürüyorlar diye ezmek mi gerekir? Tamam senin gideceğin yere geç kalmana sebep oluyorlar ama sen arabanda klimanı 26 dereceye ayarlamış, alttan üstten ayrı üfletiyorken, o kişiler soğuğu suratlarında taşıyorlar. Bu bilince sahip olmak için ne yapmak lazım bilemiyorum. Hadi kafan basmıyor bunlara, anlayamıyorsun o zaman ezberle bari 'trafikte yayanın önceliği vardır' diye.

Bu videoda en çok zoruma gidense, o gençlerin, o adamın arkasından bakmakla yetiniyor olmaları.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

Arabayı üstüne sürüp çarpması tabiki yanlış ama kaldırım varken yolun ortasından yürüyen insanlara çok ağır küfürler ediyorum, çoğu zaman da korkutacak hareketler yapıyorum ne yalan söyliyim.

Yeterli kaldırım yok orda, o hareketleri de yapmaya devam edin, siz de nasılsa birgün yaya olursunuz...

buna benzer bir olay benimde başıma geldi...

yolun ortasında yürüyen 4 kişi bende arkalarından gidiyordum korna çaldım umursamadılar... biraz daha yaklaştım korna çaldım yine umursamadılar... iyice diplerine geldim bu sefer kornayı uzun çaldım... yol tarafında en koşede olan döndü bana '' ne var lan '' diye bağardı... ben hiç adabımı bozmadım bağıran arkadaşın ayakları üzerinden bir güzel geçtim... ön tekerde ''aaaaaa '' ile başlayıp arka teker geçerkende '' ahhhhhhhhhh '' ile bitti... pişmanda değilim... :)

Bu da kesmese silahla mı vuracaktınız? Şiddet bu foruma da bulaştı ya...

Marifet gibi anlatmışsınız bir de kınıyorum sizi...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

adapazarı merkez kafasına göre herkes :D

ordakiler çok dengesiz olabiliyor. sürücü gençse akşamına aynasını monte bile edebilirler :D

ben olsam ara gaz verirdim. kornadan kaçmayan motor sesinden çok korkabiliyor :D

üstüne kırmasamda ayna takacak çok adam var piyasada

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Aracın bilerek çarpması dışında anormal birşey yok. günlük hayatta her zaman oluyor. Ben bu durumu sabahları iki günde bir yaşıyorum. Daha kimseye çarpmadım. En gıcık olduğum kısmı umursamaz tavırları ama en güzel tarafı sessizce diplerine kadar girip kornay asılmak. Kaçışmalarını çok seviyorum. Ama burdaki gbi çarpmak kesinlikle psikolojik destek gerektirir.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
(düzenlendi)

buna benzer bir olay benimde başıma geldi...

yolun ortasında yürüyen 4 kişi bende arkalarından gidiyordum korna çaldım umursamadılar... biraz daha yaklaştım korna çaldım yine umursamadılar... iyice diplerine geldim bu sefer kornayı uzun çaldım... yol tarafında en koşede olan döndü bana '' ne var lan '' diye bağardı... ben hiç adabımı bozmadım bağıran arkadaşın ayakları üzerinden bir güzel geçtim... ön tekerde ''aaaaaa '' ile başlayıp arka teker geçerkende '' ahhhhhhhhhh '' ile bitti... pişmanda değilim... :)

hak etmiş lastiklerine sağlık.

Araçtaki arkadaşta hiçbir haklılık payı görmüyorum. (Elbette umursamaz yaya tavırları beni de sinirlendirirdi, lakin sabırlı olmak lazım). Netice itibariyle o yollar da, kaldırımlar da, otomobiller de insan için.

Tabiki sabırlı olmak ve yapmamız gerekeni sıraya koymalıyız, gündüzse korna basar yavaşlarız çekilmeyip hala aheste tavırlarını bozmuyorlarsa birdaha basarız kornaya, bu sefer 3sn kadar fazlaca hayır yine bozmadılarsa, tavırları bide arkalarına bakıp devam ederlerse sırada gaza yüklenip kaputun üzerine oturtturmak gelir.

İnsanca 2 kez uyarıyorsun; karşıya geçeceksen biraz hızlan yok yolda devam ediyorsan dur kenara çekil araç geçince tekrar ne yapacak yap. kordon boyunda gezer gibi onlar insansa söförlerde insan.

bizlerde her yere araçlarla gitmiyoruz yolculuğumuzun %60 araçla olyorsa %40 yaya oluyor.

tarihinde Serdal Soysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağdaş Hatırnaz

Allah ıslah etsin diyorum.. Çivi çiviyi söker mantığıyla, hata yapmakta olan kişilere yaptıkları hatayı, çok daha büyük bir hata ile anlatmaya çalışmak hangi mantığa sığar algılama kapasitem yetmiyor. Her gün üçüncü sayfa haberlerini görüp ah vah etmemek lazım demek ki. Orada yazılan suçlulara da sorsak eminim onların da en az sizin kadar geçerli nedenleri vardır.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

alışveriş otoparklarında geri çıkarken hiç araba yokmuş gibi arkanızdan önünüzden geçmeye çalışanlara ben de sinir olmuyorum desem yalan. Şaşırıp hata yapsam ezilecekler.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

"Duble bir yol düşünün yol kenarlarında binalar var siz binaların birinde oturuyorsunuz" "saat 21:00 civarı sigaranız bitti vaya ekmek almanız gerekiyor apartmanın kapısından çıktınız sağ tarafınızda 150m sonra trafik ışıkları var ve tam karşınızda da market siz 300m fazla yol yürüyüp mü markete gidersiniz yoksa direk yolun karşısınamı geçersiniz?"

Sorusunu iş yerimde 30 kişiye sordum 25 kişi direk geçerim dedi. direk geçenlere ikinci soruyu sordum;

birinci yolu geçtiniz tam ikincinin yarısına geldiğinizde araçın biri gelip hafif şekilde size vurdu ne dersiniz? cevapların tamamı "dikkatli olsana kardeşim görmüyormusun" cevabını verdi.

Aynı 25 kişiyede aynı sorunun tersini yanı siz söförsünüz 150m önce tarafik lambalarından geçtiniz ve bir yayaya hafif şekilde çarptınız ve yaya size "dikkatli olsana kardeşim görmüyormusun" diye söylendi siz ne dersiniz diye sordum tamamı "150 metre ilerde ışıklar var sen ordan geçsene" cevabını verdiler.

Yani bizler insanız o anki durumumuza göre hareket ederiz. Bunu kimse inkar edemez.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Küfür az buna. Bana ve arkadaşlarıma yapılacak önce kendine sonra o gündüz vakti yaktığı ışıklarına bir güzel işlem yapılırdı.Daha da ileri gidecek olursa vites değiştirdiği çubuğu uygun bir yere monte ederek acile gitmesini sağlardım. Kaldırım yok memlekette. Kaldırım olan yerlerinde durumu ortada ya araç parketmiş ya ağaç var yada işportacı kapatmış oluyor yürüyecek yer bırakmıyorlar. Hoşgörülü oluyorsun da ne oluyor adam ters biriyse onuda yanlış anlıyor zaten hoşgörüden uzak insanların yapacağı bir davranış da bulunmuş.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben bu olaydan bir şey anlamadım.Her şey normal ama 2 tane delikanlı adam arkadaşlarına araç vuruyor ve orada duruyor öylece bakıyorlar.Hani araç vurup kaçsa tamam ama vurduktan sonra da bekliyor.İlginç..Demek ki bura da gençler hatalı ve hata yaptıklarının farkındalar.Adam uyarmış ve aldırış etmemişler belli ki.Yoksa bu şekil davranmazlardı.

Benim başıma bu tip bir olay gelse kornaya dit dit diye falan basmam normal korna basarım çekilmiyorlarsa da uzun uzun basarım.En sonunda kornadan elimi hiç çekmem.Eğer daha da çekilmiyorlarsa artık araçtan inerim...Kulaklarında ki mp3 çalar kulaklıklarını çıkartırım :D

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Yeterli kaldırım yok orda, o hareketleri de yapmaya devam edin, siz de nasılsa birgün yaya olursunuz...

Bu da kesmese silahla mı vuracaktınız? Şiddet bu foruma da bulaştı ya...

Marifet gibi anlatmışsınız bir de kınıyorum sizi...

Adem bey pişman değilim marifetimide gururla anlatıyorum ben en az 3 kere uyarı yapmışım bu adamlara umursamazlarsa tabiki öldürecek değilim ama ya aynı çakarım koluna ya tamponla hafif dokundururum aklı başına gelsin... diceksiniz ki siz hiç mi hata yapmıyorsunuz bazen dalgın oluyorum yola atlıyorum ediyorum ilk yaptığım hareket sürücüden özür dilemek oluyor... Burada gençler yolda tek sıra halinde yürümek zorunda... İlla her yerde kaldırım olacak diye birşey yok...Videoda yaya sorumlulğunu yerine getirmişmiki sizce ? yapmayın lütfen biraz gerçekçi olun... Olayla ilgili değil Ama insan olarak hata yaptıysa özür dilenmeli üste çıkmanın alemi yok...

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Sürücüler olarak çok sabırlı olmamız lazım. Özellikle şehir içinde. Yayalar çokca hata yapıyor belki ama sonuçta "keskin sirke küpüne zarar" . Daha relax. Zor olacak ama ne yapalım. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şakir Öztürk

bu kadar abartmak iyi değilde korna yerine açık hava filtresi varsa biraz gaz vermek işe yarıyor. :)

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

Bu durumda yolda yürüyen çocuklara kızmasına kızılır ama yoldan çekilmediler diye çocukların üstüne araba sürmek magandalıktan başka birşey değil. Araç sürücüsünün tabiri caizsse "artis" olduğu gündüz gözüyle bilmem kaç kelvin sislerini yakmasından belli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...