İçeriğe Yönlendir

Neden Küfür Edilir ?

Mustafa Karabulut

Recommended Posts

Yasin Çelik

Gerçek olan şey umursamaz üç genç ve artist olan bir şöför var ortada.Buradan bakıldığında herkes karekteristlik özelliği doğrultusunda farklı yorumlar yapacak tır.Ben olsam demek gerek ama bu ben olsam o an ın pisikolojisinden başka bir zamanda malesef mümkün değil.

Şu tabloda ben aracı haksız buluyorum , Lakin ortalıkta bir dünya sorumsuz yaya var iken bunun bilinci ile trafiğe çıkmak gerek.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Sürücünün son hamlesi çok yanlış, Adamı öldürürdü bile..

Lakin, Yorum yapar iken ön yargılı olmamak lazım..

Adam kornaya basmış olmalı ki hızını kesmiyor, Tınlayan varmı ? yok..Camı açıp fırça atıyor (Bende çok yaparım gençlere "Kaldırın kıçınızı bide genç olacaksınız" diye)

ve zannedersem ukelaca bir cevap alıyor üstlerine kırıyor biraz, Eğer burada o kapşonlu olan kenardan gitse hiç sorun olmayacak, peki napıyor ? Ben söylim: "Küfür...Senide arabanıdaa" der gibi yine yolun tam ortasına yöneliyor..

Aracın içindekinin bir fırlama olmadığını düşünelim bir an için, Acil bir durum var ve o aracın içindekide benim diyelim. Çocuğumu, annemi, babamı veya çok sevdiğim birisini o araç ile çok acil doktora yetiştirmem gerekiyor yada benzeri bir durum..Bilmiyorum anlatabildimmi ?

Gençlik saygılı olmalı, İşte O şöförde saygı görmediği için saygısızlaşmış olabilirmi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yazmayım dedim ama sabredemedim, Ben umursamaz yayalara sinir oluyorum...

Benim durduğum ışık 70 saniye kırmızı 16 saniye yeşil, bi bakıyorum önüm yaya dolu...

Yolda 8 metre yol varken 8 metre de kaldırım var sağlı sollu, millet karşıdan karşıya geçerken dikine yürümüyor da, çaprazına önümde yürüyüp gidiyor..

Korna çalıyorsun, tık yok, ara gazı veriyorsun umrunda değil..

Ama sert bi şekilde patinaj yaptırınca atıyor kendini kaldırıma.. Bundan anlıyor yapacak yok..

Videodaki olay tamamen yayaların sürücüye küfür etmelerine bağlıdır diye düşünüyorum.. Muhtemelen ciddi bir laf attılar veya küfür ettiler..

Ha bu kaldırımdaki, yaşlıdır, hastadır, hamiledir, çocukludur, şaşkındır bu belli olur...

Gerekirse durur, koluna girer geçirrim karşıya...

Genel yorumum, ben yaya kaldırımından gitmiyorsam o da yolda yürümesin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Eğer yayaların yolda yürümeleri hakkında konuşacaksak, söylenecek çok şey var ama bu video hakkında konuşacaksak, gençler söylediği herhangi bir şey ya da ettikleri herhangi bir küfür onların üzerinde araba sürüp çarpmaya sebep olamaz.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

1-Gençlerin yürüdüğü tarafta yaya kaldırımı yok

2-Olsa bile hondacı artisin arabayı üstlerine sürmeye hakkı yok

3-Üçünden birinde artisi camdan dışarı çekecek yürek yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

Adem bey pişman değilim marifetimide gururla anlatıyorum ben en az 3 kere uyarı yapmışım bu adamlara umursamazlarsa tabiki öldürecek değilim ama ya aynı çakarım koluna ya tamponla hafif dokundururum aklı başına gelsin... diceksiniz ki siz hiç mi hata yapmıyorsunuz bazen dalgın oluyorum yola atlıyorum ediyorum ilk yaptığım hareket sürücüden özür dilemek oluyor... Burada gençler yolda tek sıra halinde yürümek zorunda... İlla her yerde kaldırım olacak diye birşey yok...Videoda yaya sorumlulğunu yerine getirmişmiki sizce ? yapmayın lütfen biraz gerçekçi olun... Olayla ilgili değil Ama insan olarak hata yaptıysa özür dilenmeli üste çıkmanın alemi yok...

Erkut Bey, Yayalar evet bazen sinir bozucu ama söylediğiniz gibi biz de bazen yaya bazen şoförüz...

Burada evet bir düşüncesizlik var, ama sonucu bu olmamalı...

Bu ara sizin MARİFETİNİZE gelince, ayakların üzerinden lastikle geçmekle ayna dokundurmak aynı şey mi? Adamı sakatlayabilirdiniz, hatta düşme, baş çarpması vb. nedenle öldürebilirdiniz... Bir daha düşünün,

Karşımızdaki ne kadar öküz olursa olsun, biz insanlıktan çıkmayalım, sonra bir sürü 3.sayfa haberi...

Bu ara Mehmet bey, İstanbul'da yayaya yeşil yanması yeterli değildir, TAZE kırmızıda hızını almış arabalar burada İstanbul'da devam ederler, sakın İstanbul'da yaya olduğunuzda yeşil ışığa güvenip te karşıdan karşıya geçmeyin, sağınıza, solunuza iyice bakın...

Sadece hatalı olan yayalar değil ki... Ama şunu söyleyebilirim, araba kullananlar genellikle, yaya olduklarında halden anlıyor, tersi de geçerli...

Sonuç olarak yaya olarak ta sürücü olarak ta işimiz zor, ihtiyacımız olan karşılıklı anlayış, yanlışa yanlışla mukabele değil...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eğer yayaların yolda yürümeleri hakkında konuşacaksak, söylenecek çok şey var ama bu video hakkında konuşacaksak, gençler söylediği herhangi bir şey ya da ettikleri herhangi bir küfür onların üzerinde araba sürüp çarpmaya sebep olamaz.

Yapmam zaten, yapmadım da hiç.. ama sinirim harbiden zorlanıyor bazen..

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yapmam zaten, yapmadım da hiç.. ama sinirim harbiden zorlanıyor bazen..

yok sana demedim emmi, ama ben de çarpardım gibi yorumlar bana garip geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Arkadaşlar yasalarımız artık kokuşmuş durumda, kesin ,kati ve ağır cezalarımız olmalı, ve bu cezalar uygulanmalı, yani 3/1 oranında iyi halden düşsün şu olsun bu olsun olmamalı.Kesin ve kati cezaların artık zamanı geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Erkut Bey, Yayalar evet bazen sinir bozucu ama söylediğiniz gibi biz de bazen yaya bazen şoförüz...

Burada evet bir düşüncesizlik var, ama sonucu bu olmamalı...

Bu ara sizin MARİFETİNİZE gelince, ayakların üzerinden lastikle geçmekle ayna dokundurmak aynı şey mi? Adamı sakatlayabilirdiniz, hatta düşme, baş çarpması vb. nedenle öldürebilirdiniz... Bir daha düşünün,

Karşımızdaki ne kadar öküz olursa olsun, biz insanlıktan çıkmayalım, sonra bir sürü 3.sayfa haberi...

Bu ara Mehmet bey, İstanbul'da yayaya yeşil yanması yeterli değildir, TAZE kırmızıda hızını almış arabalar burada İstanbul'da devam ederler, sakın İstanbul'da yaya olduğunuzda yeşil ışığa güvenip te karşıdan karşıya geçmeyin, sağınıza, solunuza iyice bakın...

Sadece hatalı olan yayalar değil ki... Ama şunu söyleyebilirim, araba kullananlar genellikle, yaya olduklarında halden anlıyor, tersi de geçerli...

Sonuç olarak yaya olarak ta sürücü olarak ta işimiz zor, ihtiyacımız olan karşılıklı anlayış, yanlışa yanlışla mukabele değil...

Adem bey düşüncelerinize saygım sonsuzdur... benim olayımda 2 metrelik kaldırım boş yolda yürüyen umursamaz 4 tane genç... gel gelelim ben bu 4 şahısa ne bir kötü sözüm olmuş nede bir yanlış hareketim bana verlen karşılık '' ne var lan ''... korna çalmam tamamen onların güvenliği için ben arabayla kaldırıma çıkacak halim yok... Yayaları hiç anlayamıyorum bazen... karşıdan karşıya geçerken arabanın üzerine doğru yürümeler yolun ortasında gitmeler,arabanın geldiğini göre göre yoldan çekilmemeler... insan kendi canını bu kadar mı umursamaz inanın anlayamıyorum... Mehmet abinin dediği gibi ( emmi ) yaşlı olur çocuk olur hamile olur hasta olur onlar tabiki her zaman ayrıcalıklıdır... bunların dışında kalan diğer kısımın sorumsuzluğunu anlayamıyorum...

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
(düzenlendi)

Adem bey düşüncelerinize saygım sonsuzdur... benim olayımda 2 metrelik kaldırım boş yolda yürüyen umursamaz 4 tane genç... gel gelelim ben bu 4 şahısa ne bir kötü sözüm olmuş nede bir yanlış hareketim bana verlen karşılık '' ne var lan ''... korna çalmam tamamen onların güvenliği için ben arabayla kaldırıma çıkacak halim yok... Yayaları hiç anlayamıyorum bazen... karşıdan karşıya geçerken arabanın üzerine doğru yürümeler yolun ortasında gitmeler,arabanın geldiğini göre göre yoldan çekilmemeler... insan kendi canını bu kadar mı umursamaz inanın anlayamıyorum... Mehmet abinin dediği gibi ( emmi ) yaşlı olur çocuk olur hamile olur hasta olur onlar tabiki her zaman ayrıcalıklıdır... bunların dışında kalan diğer kısımın sorumsuzluğunu anlayamıyorum...

Erkut Bey, özellikle Ramazanlarda hatırlıyorum iftar saatine doğru yayalar kendilerini adeta ölümüne yola atıyorlardı, gene de ne olursa olsun, bize düşen çarpmamak, onlar intihar etmek istese bile :D

Bir de 1000 türlü insan var, delisi var, alzheimer olanı var, duyanı var duymayanı var, dalgını var, dertlisi var, var da var...

Ben çocuktum, Almanya'nın 5000 nüfuslu bir kasabasında, hatırı sayılır da bir trafik vardı, 5 yaşından 15 yaşına kadar 10 sene neredeyse hergün bisikletle dolaşmadığım sokağı kalmadı, mutlaka mantıksız hareketler de yapmışımdır, kimse gelip bana çarpmadı, soruyorum size hangimiz çocuğunu ülkemizde 5000 nüfuslu bir kasabada yaya ya da bisikletli rahatça sokağa salar?

Avrupalı yayaya bırakın aynayı dokundurmayı, yaklaşmaktan bile korkar, yaya geçidinde, bekler inatla yayaya yol verirler, Türkiye'de hangimiz yaya geçidinde durup yayaların geçmesini bekler, bu işler tek taraflı değil, çok boyutu var...

Bu ara Avrupa dışında, Kazakistan, Katar gibi ülkelerde Trafik kültürünün Türkiye'den kat be kat daha iyi olduğuna yemin edebilirim...

Sonuç olarak derim ki, yayaya çarpacağınıza gidin arabınızı pert edin duvara çarpın, bilinçaltınıza bunu yazın...

tarihinde Adem Cengiz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Erkut Bey, özellikle Ramazanlarda hatırlıyorum iftar saatine doğru yayalar kendilerini adeta ölümüne yola atıyorlardı, gene de ne olursa olsun, bize düşen çarpmamak, onlar intihar etmek istese bile :D

Bir de 1000 türlü insan var, delisi var, alzheimer olanı var, duyanı var duymayanı var, dalgını var, dertlisi var, var da var...

Ben çocuktum, Almanya'nın 5000 nüfuslu bir kasabasında, hatırı sayılır da bir trafik vardı, 5 yaşından 15 yaşına kadar 10 sene neredeyse hergün bisikletle dolaşmadığım sokağı kalmadı, mutlaka mantıksız hareketler de yapmışımdır, kimse gelip bana çarpmadı, soruyorum size hangimiz çocuğunu ülkemizde 5000 nüfuslu bir kasabada yaya ya da bisikletli rahatça sokağa salar?

Avrupalı yayaya bırakın aynayı dokundurmayı, yaklaşmaktan bile korkar, yaya geçidinde, bekler inatla yayaya yol verirler, Türkiye'de hangimiz yaya geçidinde durup yayaların geçmesini bekler, bu işler tek taraflı değil, çok boyutu var...

Bu ara Avrupa dışında, Kazakistan, Katar gibi ülkelerde Trafik kültürünün Türkiye'den kat be kat daha iyi olduğuna yemin edebilirim...

Sonuç olarak derim ki, yayaya çarpacağınıza gidin arabınızı pert edin duvara çarpın, bilinçaltınıza bunu yazın...

Ben gördüğümde eğer yaya yolunda ise yaya her zaman yol veririm... çünkü o onun hakkıdır... daha önce bahsettim sizde değinmişsiniz hasta olur vs olur tabi ki başka... Ama canını hiçe sayıp benim canımı tehlikeye sokana kesinlikle acımam hakkımı ararım haddinide bildiririm... Herkezin olduğu kadar benimde arabam değerlidir... Forumda konusu var Bursada 2011 model Bmw geri geldi bana çarptı indiğimde adama bağırıp çağırsam belkide yeridir... hiç bir kabahatim yok çünki... herneyse gelip vurdu arabadan indim vuran taraf inerken arabadan baya dayı hareketler sergiliyordu '' geçmiş olsun dalgındınız herhalde dedim '' Bir anda o dayı hareketler tavırlar gitti '' evet ya kusura bakmayın '' oldu raporu tuttuk ettik adam özür üstüne özür diledi '' gününüzü mahvettim kusuruma bakmayın lütfen '' diyerek helalleştik gittik... demek istediğim Adam bey hakkım olanı ararım hakkımı gasp edene haddini bildiririm...

saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Yeterli kaldırım yok orda, o hareketleri de yapmaya devam edin, siz de nasılsa birgün yaya olursunuz...

Bende öğrenciyim ama eşşek değilim. Öncelikle biz üniversitede eğitim alıyoruz aklı başında eğitimli insanlarız. Yeri geldiği zaman yaya da olurum yeri geldi zaman şoför de olurum ama yaya iken şoförün gözünden bakmasını da bilirim, şoför iken yayanın gözünden bakmasını da. Kaldırımdan yürüyemeyecek bir pozisyon varsa da yolda yayıla yayıla yürümem. Olur da dalgınlığına gelir insanın yoldan yürür ve arabayı farkettiğim anda mümkün olduğunca çekilirim. Yol arabanındır kaldırımlar yayanın. Ya şoförün dalgın bir anına denk gelir de beni altına alırsa canımdan olursam hangi ceza bunun karşılığını alır-alabilir diye düşünürüm kendimi güvene alırım özellikle de yaya isem.

He olaya geri dönersek adamın yaptığının yanlış olduğunu zaten söyledim ancak bir musibet bin nasihatten iyidir demişler. Korkarlarsa daha dikkatli davranırlar düşüncesi ile korkutmaya çalışırım. Tabiki usulü ile ne onları ne kendimi tehlikeye atmadan.

tarihinde Yiğitcan Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Kim ne demiş bilemedim ama , yaptığını tartışmayacağım , şöför delikanlı adammış. O çocuklarda arkadaşız demesinler. :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...