İçeriğe Yönlendir

Slr Sorunsalı ?

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Arkadaşlar, bu aralar kompakt makinemin bozulması sebebi ile prof. makineye geçme kararı almış bulunuyorum. Maksimum 1500TL - 1700 bir bütçem var. Açıkçası 2 model arasında kaldım. Bu konu hakkında çok aşırı bilgisahibi değilim zamanla öğrenicez. Seçmek istediğim modelden biri NikonD3100 yeni bir model olması, görüntü işlemcisi'nin d3 modelinde kullanılanla aynı olması gibi avantajları var. Diğeri ise, Canon 500D özellikleri nikon'a göre biraz daha iyi gibi ama teknik olarak nedir bilmiyorum? Bu işten anlayanlar hangi marka model seçmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

http://www.hepsibura...301&SKU=FT17078

http://www.hepsibura...egoryId=1100301

Dip not olarak: Canon'da is olarak belirtmemiş, lens üzerinde vr yada is adı herneyse var mı bilmiyorum?

tarihinde Burak Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Neden Sony Alfa serisi düşünmüyorsunuz?

Eğer ki bu fotoğrafçılık işiyle profesyonel olarak uğraşmıyorsanız (aşırı derece de ilgili değilseniz) bence ne gerek var nikona canona?

Eğer gerçekten çok ucuza nikon ya da canon denk getirirseniz alın derim, ama aynı paraya daha iyi özellikleri olan sony'ler var.

Dip not: Sony satıcısı değilim :)

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
(düzenlendi)

canon 450 D kulanıyorum ( yada kullanmaya çalışıyorum ) ama geçenlerde ablam içn Canon 600 D aldık Benimki makina değilmiş onu anladım :D

Ayrıca bende kendime 450 D bakar iken çok araştırdım acaba Canon mu Nikon mu diye,Genelde her kez aralarında kalite olarak bir fark olmadığını söylediler.Ama bu işin içeriğinde Nikon cular ve Canon cular var,Benim anlıyabildiğim Canon nikondan iyidir Nikon da Canon dan.

Özet : Canon 600 D şiddet ile tavsiye edilir.

tarihinde Yasin_Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Arkadaşlar, bu aralar kompakt makinemin bozulması sebebi ile prof. makineye geçme kararı almış bulunuyorum. Maksimum 1500TL - 1700 bir bütçem var. Açıkçası 2 model arasında kaldım. Bu konu hakkında çok aşırı bilgisahibi değilim zamanla öğrenicez. Seçmek istediğim modelden biri NikonD3100 yeni bir model olması, görüntü işlemcisi'nin d3 modelinde kullanılanla aynı olması gibi avantajları var. Diğeri ise, Canon 500D özellikleri nikon'a göre biraz daha iyi gibi ama teknik olarak nedir bilmiyorum? Bu işten anlayanlar hangi marka model seçmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

http://www.hepsibura...301&SKU=FT17078

http://www.hepsibura...egoryId=1100301

Dip not olarak: Canon'da is olarak belirtmemiş, lens üzerinde vr yada is adı herneyse var mı bilmiyorum?

Canon'un fiyatı kesinlikle kaçırılmamalı.. Dikkat edin çift objektif ile 1700 lira :) bende aynı makineyi kullanıyorum ve şukadarını söyleyeyim,inanılmaz keyifli..

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

canon 450 D kulanıyorum ( yada kullanmaya çalışıyorum ) ama geçenlerde ablam çn Canon 600 D aldık Benimki makina değilmiş onu anladım :D

Ayrıca bende kendme 450 D bakar iken çok araştırdım acaba Canon mu Nikon mu diye,Genelde her kez aralarında kalite olarak bir fark olmadığını söylediler.Ama bu işin içeriğinde Nikon cular ve Canon cular var,Benim anlıyabildiğim Canon nikondan iyidir Nikon da Canon dan.

Nikon makineler stüdyo fotoğrafçılarının kullandığı makinelerdir genellikle, canon'lar ise dış mekan ve doğa çekimlerinde nikonlardan daha iyidirler çünkü daha canlı renk verirler.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Nikon makineler stüdyo fotoğrafçılarının kullandığı makinelerdir genellikle, canon'lar ise dış mekan ve doğa çekimlerinde nikonlardan daha iyidirler çünkü daha canlı renk verirler.

Tam tersi durumları da görüyoruz ama ?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Nikon- Canon sorusu bmw-mercedes sorusuyla eş değerdir. İkisi de farklı kulvarlarda başı çekerler, ben tercihimi canondn yana kullandım, şu an 550 D kullanıyorum ve çok memnunum.. Tercih meselesi..

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

+1

Kullanıyorum ve memnunum.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Başlangıç için 2.el de bakılabilir

Çağlar abi canonun çift objektifli seti çok iyi fiyatta şuan (türkiyeden alacaklar için)

Ben 2010 da 500D'yi hd çekime uygun hafıza kartı ile beraber 1.300 TL ye almıştım :) (o zaman türkiye satış fiyatı 2700 falandı galiba)kutusundan çıkartıp bodyye objektifi takarken vay be demiştim muhteşem :)

Bu arada sadece 75-300 objektifin fiyatı şuan 700 tl civarı..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Açıkçası canon'la nikon seçimi aynı mercedes bmw seçimi gibi biraz göreceli kavramlar sanırım. Çağlar abi:

İkinci el düşünmedim değil ama elektronik konusunda şanssızım kaç kez sıfır ürünüm bozuk çıktı, ikinci el alırsam neler olur tahmin bile edemiyorum.

Arkadaşlar, canon'da çift lens var tamam da ben onu kullanıcak seviyede değilim şu an. Nikon'un body'leri daha çok hoşuma gidiyor. Birde bu nikonda ccd yerine cmos'a geçilmiş olması, gelişmiş grafik işlemcisinin d3'ten alınması yüksek iso'da başarılı olduğu vs. yazılmış. Canon lens'te is varmı hala bilmiyorum? Nikonu tercih edicem sanırım, tabiki açısı özelliği bakımından kit lensler ucuz olduğundan o kadar başarılı değiller. Ben biraz makineyi öğreneyim sonra daha farklı açı aralıklardaki lenslere tabiki geçerim. Anlayacağınız zor bir seçim olacak benim için. :(

Yorum bağlantısı
Yağız Mustafa Erdoğan

bende 550d ve d90 arasında kalmıştım, özellikleri arasında çok farklar yoktu, teknoloji markete gittim bodyleri elime aldım ,birkaç fotograf çektim perde seslerini dinledim ve sonunda d90 da karar kıldim mutluyum :)

Yorum bağlantısı
Misafir

D90 alabilicek durumum olsa hiç düşünmezdim. Neden bilmiyorum ama sanırım daha önce kısa bir süre d80 kullanmamdan dolayı d90'ı çok seviyorum. Bakalım D3100 o hissiyatı verebilicek mi? Yarın durumu büyük ihtimal netleştiririm.

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Valla yukarıda da yazdım ben sizin yerinizde olsam şu an için Sony alfa serisine bir bakardım.

Yorum bağlantısı
Misafir

D3100 siparişi verdim. Bakalım ürün gelsin biraz alışayım detaylı bir inceleme yazarım. ;)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

d3100 bende kullanıyorum ; menünün türkçe olması güzel ilk başlayanlar için ;)

Hayırlı olsun Burak..

Yorum bağlantısı
Misafir

d3100 bende kullanıyorum ; menünün türkçe olması güzel ilk başlayanlar için ;)

Hayırlı olsun Burak..

Saolasın Ersen abi:

İlk başlamıyorum ben, diyafram pozlama telafisi perde hızı gibi terimlere yabancı değilim. Kısa aralıklarla D80-D90 kullanmıştım. Şimdi türkçe tabiki tercih ederim. Şimdi sırada güzel bir lens seçmek var, abi sende kit lens mi var? Ben 18:200/18:300mm lens düşünüyorum. Ancak tam tersi de olabilir 70-300 gibi bişeyde seçebilirim. Bu iş de virüs gibi pahalı bir hobi.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ben aldığımda 18-55 ve 55-200 yanında hediyeydi; şimdilik onunla idare ediyorum..

Yorum bağlantısı
Misafir

55-200 ile çekilmiş bir kaç foto yükleyebilirmisin abi? 70-300 düşünüyorum ilk etapda hele bi şu makine gelsin. Zaten HB.'deki kampanyayı kaçırdım moralim bozuldu boşu boşuna 250 lira fazla verdim. Onu vermesem direk şimdi lenste almıştım. :(

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

55-200 ile çekilmiş bir kaç foto yükleyebilirmisin abi? 70-300 düşünüyorum ilk etapda hele bi şu makine gelsin. Zaten HB.'deki kampanyayı kaçırdım moralim bozuldu boşu boşuna 250 lira fazla verdim. Onu vermesem direk şimdi lenste almıştım. :(

Pek kullanmadım ama akşama evde bakayım ; işe yarar birşeyler varsa yüklerim ;)

Yorum bağlantısı
Yağız Mustafa Erdoğan

slr ile çektigim ilk fotograflardan

d90 55-200

200mm

dsc0404n.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçen kardeşim 2. el Canon d500 almış, alet tertemiz ve çok iyi çekiyor, bence Canon alın, 2. el ve temizini arayın, sıfırına milyar vermeye değmez, bildiğim kadarıyla Canon lens değişiminde daha uyumlu, Nikonun her lensini elinizdeki body ye takmama durumu var, Canon bu açıdan süper avantajlı, dealextremden de uzaktan kumanda ıvır zıvır herşeyini alırsınız.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Mustafa bey:

Fotoğraf için çok teşekkürler, güzel bir makro lens'e benziyor. Bir ara fiyatlarına bakarım, şu an daha çok obje odaklı çalıştığım için 18-200 yada 18-135 gibi bir aralık düşünüyorum. Bu arada foto çok güzel çıkmış. ;)

Geçen kardeşim 2. el Canon d500 almış, alet tertemiz ve çok iyi çekiyor, bence Canon alın, 2. el ve temizini arayın, sıfırına milyar vermeye değmez, bildiğim kadarıyla Canon lens değişiminde daha uyumlu, Nikonun her lensini elinizdeki body ye takmama durumu var, Canon bu açıdan süper avantajlı, dealextremden de uzaktan kumanda ıvır zıvır herşeyini alırsınız.

Ali abi:

Artık aldım d3100 sıfır olsun bizim olsun dedik. İkinci elde pek şanslı değilim. Body olarak nikon sevdiğimden tercih ettim. Zaten iki markada bu işin en iyilerinden tabi bu işte fotoğrafı çeken makine değil, gözdür derler. Canon'a body olarak bir türlü ısınamadım. Bunda bir amatörlüğü atalım ileriki vade de değiştirirsem belki almak isterim. Nikon'un lenslerinde pek sorun yok, son zamanda af motoru olmayan body'lerde af'li lensler pahalı o kadar. Onun dışında uyum olarak sigma tomron vs. bir çok alternatif var. Hoş ben daha yeni sayıldığımdan bir süre kit lens beni idare eder, en iyi ihtimal ile ilk lensimi seneye almayı düşünüyorum zaten. Yine de tavsiyelerin için teşekkürler.

Fiyat olarak hepsiburada tekrar kampanya başlatmış. EFT yaptım nakit D3100body kitlens 1.535TL. Yanında çanta hafıza kartı kargo parası vs. 1.660TL mal oldu. Gitti paralar. :p

tarihinde Burak Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...