İçeriğe Yönlendir

Dizel Tofaş

Murat Arslan 2

Recommended Posts

Evren Erakçora

Tata indica tdi motorlar vardı, şimdi yenilerde multijet motor var 1.3. Öncekiler turbo dizeldi, özelliklerini veriyorum:

güç: 71ps 4500@

tork: 135nm 2500@

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Tata indica tdi motorlar vardı, şimdi yenilerde multijet motor var 1.3. Öncekiler turbo dizeldi, özelliklerini veriyorum: güç: 71ps 4500@ tork: 135nm 2500@

bu motoru araştırdım dediğimiz gibi enjeksiyonlu değil yıldız pompa sistemi ;) Yani klasik dizeli turbolaştırılmış şekli. İşte buna birde enjeksiyon sistemini eklese idi o zaman başarılı olurdu 1.4 tdi gibi ;)

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

arkadaşlar ww grubu 1978 ve 1984 arasında üretmiş olduğu golf lerdeki 1,6 turbo dizellerinin yerine daha iyisini yapamadı.Benim gözümde en güzel dizel motorlar o zamanki dizellerdi.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Sercan Eskin

Ben doğduktan sonra babam almış dizel bir beyaz şahin hayal meyal hatırlıyorum.. O zamanlar dedem babamla dalga geçiyormuş tarladaki su motoru bile dahaa sessiz diye :D

Şimdi sahibinden'deki ilanlara baktım parmakla sayılacak cinsten orjinal dizel var onlarda yatak sarmış..

Çoğunda Isuzu ve Audi 80 motoru var..

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Bunlar Taksici esnafının Murat 131'in kuş serisine döndüğü dönemde; Doğan, Şahin ve Kartal sonrası beklenen "Atmaca"nın yerine piyasaya sürülmüştü, o dönemlerde Renault 9 GTD, Isuzu Gemini'ye pay kaptıran Tofaş'ın bir hamlesiydi ama Şahin D, Kartal D'ler tutmadı. Bu araçların bir özelliği, daha 5 vites Şahin, Kartal yokken, bu seriye 5 vitesi getirmesiydi.

Bizde Reno 9 vardı, bunlardan almadık, 1990'da ilk 5 vitesli benzinli şahinlerden almıştık.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...