İçeriğe Yönlendir

Duster Nasıl Bilirsiniz?

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Cihan sıfır kaşkai'de(4*4) ciddi para ikinci elde pek tercih etmiyoruz. En iyisi canlı bir detaylı test sürüşü yapayım ben içime sinerse belki olmadı 2.5 aramaya devam ederiz. ;)

Çağlar abi istanbul'a gelmek bir dergah ziyareti yapmak zaten bana farz oldu.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Arazi araçlarının babası bana göreToyota Land Cruiser dır, bunların dışında crv, suzuki vitara, duster, kaşkay gibileri oyuncak bana göre, bu sebeble fiyat performans olarak bakarsak duster iç malzeme kalitesi dışında iyi, şanzıman arazi kabiliyeti olarakta güzel, bu arabaya mod çokta güzel oluyor, git dene, baktın hoşuna gidiyor al, diğerlerini düşünme bile, satarkende rahat satarsın hem.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Arkadaşımda 1.5 dizel var. Memnun olduğunu söylüyor. Birkaç defa bende bindim. İçi ferah ve geniş. Bagajıda iyi. Büyük tekerlekleriyle her yere rahatca girilir. Yakıt tüketimide çok yüksek değil. Dizel focus kadar yakıyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Araç özellik olarak + gözükebilir ama bence iç tasarım ve malzeme kalitesi 50000 tl havasını vermiyo

Ozaman biraz daha para koyup nissan kaşkai.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Duster değil ama daha iyi markanın benzer özellikte 2.eli daha iyi olur bence.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Duster i incelemek üzere uzun uzadıya vaktim olmuştu, arkadaşım 32.000 tl ye almıştı ve bir süreliğine bana emanet etmişti.Kullanım olarak fena bir araç değildi, ama güç olarak benim için sınıfta kalmıştı.Kapılarından plastik sesleride cabasıydı tabi.Ancak bu kadar eksi yönüne rağmen 32.000 tl ye alınabilecek güzel bir dizel araç...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kaşakay da süslü ama onunda içi okadar iyi değil, esas kaşkayın fullüne o parayı vermek yazık bence.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Kesin alacağım demedim ama ciddi anlamda düşünür oldum. Çok araziye çıkmıyorum ancak yeri geldiğinde kar buz piknik ortamında süha abinin dediği gibi detaylı test yapılabilir. Ayrıca 50bine golf var denilmiş, evet baz olduktan sonra focus 3 bile bulunur. Araç dediğin donanımlı olacak, tam fakir jeep'i diyebiliriz. Arazi performansı çok başarılı süha abi iyi yakalamış niva 22CM duster 21Cm yükseklikte, iç mekan vasat. İşte deri döşeme Esp vs. alındığında normal sayılabiliyor. Fiyat performansta alırsam 2 sene biner satarım bu sürede km 100bini rahat bulur. Senede 30bin deviriyorum, Motor tanıdık zaten. Detaylı bir inceleme yapıp son kararımı vereceğim. F2.5 en ideal adaylarım arasında, ancak bununda klasmanı farklı arazi için ideal bir de iç hacimin büyük oluşu olabilir dedirtiyor. Kısacası kötünün iyisi diyebileceğimiz bir araç. Qasqai iç tasarım en az duster kadar kötü, kaldı ki motor ortak 4wd sistem aynı niye ikinci el alıp fazla para vereyim ? Sıfır olsun dacia olsun öyle marka takıntım yoktur, bu firmaya kötü diyenler biz yıllarca kuş serisine binmedik mi? İkinci eli konusunda haklısınız değer kaybı muhakkak olacaktır, ancak sıfır alınan her araçta durum aynı. Donanımlı sıfır b sınıfı alınacağına bu tarz bir değişiklik iyi bir macera olacak. :)

Sonuçta dacia alıyoruz dimi ona göre bazı gerçekleri kabullenmek gerekiyor.

Bu arabanın FORD da karşılığı KUGA gönül isterki onu almak 98 bin TL ye.

Yada 50 bin TL verip üzerine 500TL chip tuning yapıp aynı perfomans ta gidersin.Hemde daha az yakarak :D

Şimdi düşünüyorum ki focus ile duster ın kategorileri farklı kardeşişm kıyaslmamak lazım bence. Eee bakıyorum 4x4 dizel başka da ne var bilemiyorum bu paralara 0km olarak. He benzinli konforsuz ucuz 4x4 dersen 0km niva alırsın 27 bin TL ye LPG li gezersin :D

Unutmadan bu duster ın 6 vitesli olanların 1 vitesi çok özel bilgin olsun yokuş iniş sistemi var gibi düşünebilirsin. 1. vites 1000 devirede 5.79 km hız ile ilerliyebiliyorsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

dışı pek güzelde, iç tasarımı güzel değil ve kullanılan malzeme hiç kaliteli değil.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Duster fiyat-performans olarak iyidir, arazi şartlarında kaşkaydan da crv dende daha iyi, ayrıca o şartlardan daha az zararla çıkacağıda kesin, diğerleri süslü yol oyuncağı, aynı x5 (sadece arazi durumunu kastediyorum) gibi düşünebilirsin, abartı oldu ama örnek verdim, arazide beş para etmez x5, duster bu tür ağır şartlara daha dayanıklı, tabii full olanı 2.0 dizel olanından bahsediyorum.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Duster fiyat-performans olarak iyidir, arazi şartlarında kaşkaydan da crv dende daha iyi, ayrıca o şartlardan daha az zararla çıkacağıda kesin, diğerleri süslü yol oyuncağı, aynı x5 (sadece arazi durumunu kastediyorum) gibi düşünebilirsin, abartı oldu ama örnek verdim, arazide beş para etmez x5, duster bu tür ağır şartlara daha dayanıklı, tabii full olanı 2.0 dizel olanından bahsediyorum.

2.0 dci duster mı var Türkiye de ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Pardon alışmışım 2.0 dizel demeye, 1.5 dci 110 hp olanından olacak demek istemiştim.

Duster Laureate 1.5 dCi 110 bg Euro 5 - 4x4 47.7520 tl.

Bunun doğuştan gazlısıda varmış :D Duster Ambiance 1.6 16V 105 bg LPG Euro 5 - 4X2 35.550 34.950

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

4x4 olunca vergi artıyor ondan eminim ama ne kadar oluyor bilemiyorum..Fakat ne kadar 4x4 olsa da ne zaman ve kaç kere kullanacaksın..Sıfır araç alıp haldur huldur dağa bayıra mı vuracaksın? 50 Bin TL gibi bir rakamı bence o araca bağlamayın çünkü iç malzeme kalitesi ve göze hitabı gerçekten çok zayıf..Focus II TDCI mis gibi olur ve ilerde satarken yine değerinde kalır..Ama duster ne kadar korur o değerini bilemiyorum..Bence kaliteden ödün vermeyin..

Vergi de kesinlikle değişim yok.arazi taşıtı ve otomobil aynı sınıf içinde vergilendiriliyor.

Hatta burada da görünüyor

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_HSP_MTV

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Sonuçta dacia alıyoruz dimi ona göre bazı gerçekleri kabullenmek gerekiyor.

Bu arabanın FORD da karşılığı KUGA gönül isterki onu almak 98 bin TL ye.

Yada 50 bin TL verip üzerine 500TL chip tuning yapıp aynı perfomans ta gidersin.Hemde daha az yakarak :D

Şimdi düşünüyorum ki focus ile duster ın kategorileri farklı kardeşişm kıyaslmamak lazım bence. Eee bakıyorum 4x4 dizel başka da ne var bilemiyorum bu paralara 0km olarak. He benzinli konforsuz ucuz 4x4 dersen 0km niva alırsın 27 bin TL ye LPG li gezersin :D

Unutmadan bu duster ın 6 vitesli olanların 1 vitesi çok özel bilgin olsun yokuş iniş sistemi var gibi düşünebilirsin. 1. vites 1000 devirede 5.79 km hız ile ilerliyebiliyorsun

Süha abi haklısın tamamen aynı düşünüyoruz, 1.vites olayını okudum. Bunun olayı tam olarak arazide aracı bir nevi kompressyona mı alıyor? Zaten kafamda böyle fakir jeep'i yoktu, ama baktım sıfır b sınıfı almış başını gitmiş insan neden olmasın diyor. Tamam zaten dacia'yı renodan biliyoruz, ucuz reno işte işin özeti bu ama arazide iyi ise, kaldı ki ben öyle dağ tepe çok çıkmam ama olsun lazım olacağı tutar. Yakıt olarakda zaten motoru biliyorum neden tercih etmeyelim? Binek olsa kesinlikle f2 zaten daha tam karar vermedim düşünce aşamasındayım. :)

Ali abi olayın özetini çıkartmışsın. Millet burun kıvırıyor ama itiraf edelim f/p'de amacına uygun olarak tasarlanmış iş yapacak en iyi model ucuz reno duster. Zaten demiyorum ki mükemmeldir, ama insan arada değişiklik istiyor. :p

Daha ne olsun bu video gerçekse olay bitmiştir. :)

tarihinde Burak Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Kesinlikle en son alternatifim arasında, hem bilmediğim bir marka hemde ben tasarım olarak beğenmiyorum malesef.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Servet Abi ile Kuzey'e nispet olsun diye koydun değil mi?

4x4 olunca vergi artıyor ondan eminim ama ne kadar oluyor bilemiyorum..Fakat ne kadar 4x4 olsa da ne zaman ve kaç kere kullanacaksın..Sıfır araç alıp haldur huldur dağa bayıra mı vuracaksın? 50 Bin TL gibi bir rakamı bence o araca bağlamayın çünkü iç malzeme kalitesi ve göze hitabı gerçekten çok zayıf..Focus II TDCI mis gibi olur ve ilerde satarken yine değerinde kalır..Ama duster ne kadar korur o değerini bilemiyorum..Bence kaliteden ödün vermeyin..

4*4 vergisi diye birşey yok.

Lancia Delta düşündünüz mü hiç?

Delta da dışı iyi içi kötülerden bence. Hele otomatiği evlere şenlik.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Lancia dedinmi eski delta integrale ralli arabasını bilirim, gerisi önemsiz :D

lancia-delta-hf-integrale_103177.jpg

Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

Bencede duster dan uzak durmak lazım diye düşünüyorum.İç mekan hiç 50 bin Tl'lik arabaya yakışmış mı? :(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sandero nun 4x4 ünü yaptık deseler, kimse almazdı, ama model ismini, kaputunu, kapı sacını değiştirince, tuttu bu iş, KAşkaydan sonra ki en iyi satış pazarlama başarısıdır derim.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Açıkçası ben Qashqai düşünüyorum. Neden "sakın ha"? Memnun olmadığınız bir durum varsa paylaşırsanız sevinirim...

1-Virajlarda savrulma eğilimi var.(Ağırlık merkezi yüksek)

2-Sürüş esnasında sürekli bir salınım içinde, bir süre sonra insanı rahatsız edip midesini bulandırıyor.

3-Yol tutuşta focusa yanaşmıyor bile.(rüzgardan çok etkileniyor)

4-Fazla yakıyor.(uzun yolda 20 kuruştan fazla)

5-Lastik ebatları çok ters, bacanağım çok aradı jantına göre kış lastiği bulamadı, en sonunda bir küçük ebat lastiği 2500 TL' ye aldı.(ve 25 kuruş yakmaya başladı)

Karar sizin... :i-ih:

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Dacia Duster alınabilir ama 85liği filan da yeterli bence. Üst versiyonda değer kaybı da büyük olur kanısındayım. Duster müşterisi ESP filan pek önemsemez.

İlla dizel araç olmayacaksa Jetta 1,2 TSI Highline var, 51 bin etiket fiyatı.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Herkes kaşkay demiş ama kaşkayın 1.5 platiniumuna verilecek paraya her şartta onu ezecek Suziki grand vitara 1.9 alınabiliyor.

+1907

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...