İçeriğe Yönlendir

Duster Nasıl Bilirsiniz?

Misafir

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Arazi ağırlıklı kullanım için düşünülüyorsa, yakıt-yol tutuş vs. o kadar önemli değil, zaten bu araba hız için yapılmamış, kullanım amacına göre düşüneceksek f-p olarak uygun bence.

2. ele de pek takmayın, arabanın feriştahı gelse aldığın an zarardasın zaten, arabayı ya ihtiyaçtan yada zevk için alırsın, zevki bırakalım, ihtiyacımı istediğim açıdan görüyorsa yemişim 2. elini, eskiyene kadar kullanır veririm takasa, zaten yenisini alırkende direk zarardayım, ben bunları araba alırken hiç düşünmemeye çalışırım.Tüketim toplumuyuz, gücüm yettiği kadarını alır tüketirim :)

İlle arazide kullanıma bakacaksak değişik bir örnek vereyim, üst markaların bile dandiği var, kullanım amacına göre seçmek lazım, şuan kullanma imkanım olan arabalar içinde X5-Q7-Range Rover Sport ve Merso 350cdi 4matic var, arazi olarak sıralarsak, 1. Range 2. iseee Merso 350 cdi 4matic, diğerleri özellikle x5 arazi açısından 5 para etmez, Q7 daha iyi ama Merso 4matic ve havalı süspansiyon sayesinde jipten farksız, karda çamurda nerdeyse Range gibi, adamlar yapmış kardeşim (tabii dağa bayıra acaip eğimli kırımlı araziye sokmuyoruz, hoş range bile o şartlarda kırılıyor ve arıza oranı daha yüksek ya neyse), x5 in q7 nin uygun lastikle zor bela gittiği şantiyede mersoda uygun lastikle banamısın demeden gidiyor(üstelik bu esnada ön ve arka koltukta, arka koltuğu geri yatırıp, sırta masaj yapılırken, elde içeceğim oturuyor oluyorum :) ), aleti bir yükselttinmi alsana jip, bu alamanlar işi biliyor vallahi.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

iç malzeme kalitesi çok düşük.arkadaşta var hiç beğenmedim.sanki oyuncak araba gibi

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

50.000 TL borç harç değilse, araba için ayırılmış tutrasa ben olsam alırdım. 2 sene kullanırdım. Her hafasonumu yaylalarda dağlarda bayırlarda geçirir, kar yağdığın keyifle gezintiye cıkardım. 2 sene sonrada satıp B sınıfı bile alsam iç kalitesinden C sınıfı gelirdi:)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Aklımdan geçeni okumuşsun abi.

Bence de sıfıra yakın ayarda ikinci eline bakmak daha mantıklı.

Abicim aklın yolu bir.

Hem 10 bin lira karlısın. Hemde ikinci elde zararın daha az.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Vergi olayı ve tüketimi gözardı edersek...

Herkes kaşkay demiş ama kaşkayın 1.5 platiniumuna verilecek paraya her şartta onu ezecek Suziki grand vitara 1.9 alınabiliyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ali abi ikinci el konusunu direk özetlemiş, arkadaşlar direk aldım alırım demiyorum. Ancak f/p'de esp dahil var. Arazi performansı da bir çok markadan iyi, özellikle kaşkai vs. türevinden çok daha başarılı. Tamam ucuz etin yahnisi bizde isteriz rover olsun yada merso 4matic ama fiyatlarıyla 3 duster alınır. Zaten almak gibi bir düşüncem yok, şu an binek araç bakıyorum. Yinede detaylı bir test yapmak istiyorum, sonuçta zorla araç satacak değiller. Zaten SUV sınıfı bir araçtan yol tutuşu beklemek bence mantıksız, zaten yüksek bir araç. Hangi SUV yol tutmuş ki Duster tutsun, beklentileri bu sıralamada iyi belirlemek şart. Bana kimse kızmasın 4*4 isteyenler için en ideal adaylardan. Kaşkai ve türevlerinin adam gibi olanları bile 60 milyardan başlıyor. Fazlaca satılan duster var, özellikle karadeniz bölgesinde yaşıyor olsaydım başka hiç bir tercih düşünmezdim. Dağ tepe yayla dolaşırdım. :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Bu arada Duster kaşkai suv sınıfına nasıl girmiş anlamıyorum. Bildiğimiz cross bunlar :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Araba ticaret işleri dışında tamamen zevk işidir, hangisi hoşuna giderse, para durumunuda gözeterek en iyisini alırsın, şahsen ben sadece 0 araba alırım, mecbur kalmadığım sürece bu değişmez (istisnalar hariç, belki özel garaj arabası gibi olur o ayrı), sıfırın tadı başkadır tartışam bile, araba alırken kar zarar düşünülmez, baştan zarardır, bu sebeble baktın hoşuna gitti paranda yetti al gitsin, gerisi önemsiz, bir dahamı geleceğiz bu dünyaya, alırım duster' ı kullanırım, sıkılırsam para ayarlar değiştiririm, olmadı aynen kullanmaya devam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enis Sever

Dağ tepe dolaşanlar ve Karadeniz de yaşayanlar için biçilmiş kaftan o paraya daha iyi bir araç bulmak zor. İkinci el CRV ve RAV4 almaktan kesinlikle çok daha iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Duster ın herhangi bir modelini kullandınız mı, 2 araba arasına park ettiniz mi hiç?

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Duster ın herhangi bir modelini kullandınız mı, 2 araba arasına park ettiniz mi hiç?

Ya beyazının çamurluklarının içine dikkat ettiniz mi? En dandik beyaz eşya bile daha güzel bir üretim tekniğine sahiptir.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

:rofl: bagajı açıp iç saca bak, çok zevkli

Çağlar abi 0km 50 Bin TL ye 1.4-1.6lt MTV sinde 4x4 ( ön arka kilitli öle CRV gibi çakma değil) ESP li bir araç jip veya çakma jip önerir misin bilelim :D

ee tabi birde DİZEL

Yorum bağlantısı
Misafir

Ucuz jeep'i işte bu bize ancak ikinci araç olur. Binek tadını tabiki vermez, ama tü-ka-ka muamelesi de yapmamak gerek. Hem ekonomik hem 4*4 hemde donanımlı 50bine rover vardı da biz mi almadık? :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ne zamandır merak içindeyim, Adriana beni niye aramıyor diye, halbuki aramaması için hiçbir sebep yok ,diye aynen rüya görüyorum ben de, halı saha maçın falan yok mu, git top tepele,

1. 1.6lt. motorla arazide ne işin var

2. arka bitti de önü de kitledin?

3. önce patinaj çekmeyecek lastik bul kendine, veya git 90Nm torklu araba al rahala, loww and sloww

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ucuz jeep'i işte bu bize ancak ikinci araç olur. Binek tadını tabiki vermez, ama tü-ka-ka muamelesi de yapmamak gerek. Hem ekonomik hem 4*4 hemde donanımlı 50bine rover vardı da biz mi almadık? :D

Ne demişler paran varsa RAnge Rover, yoksa Game Over ;) Biz de orta direk olduğumuza göre Duster Over

Ne zamandır merak içindeyim, Adriana beni niye aramıyor diye, halbuki aramaması için hiçbir sebep yok ,diye aynen rüya görüyorum ben de, halı saha maçın falan yok mu, git top tepele,

1. 1.6lt. motorla arazide ne işin var

2. arka bitti de önü de kitledin?

3. önce patinaj çekmeyecek lastik bul kendine, veya git 90Nm torklu araba al rahala, loww and sloww

Yalan yok Fiesta'nın direk çıktığı yerde biz patinaja kaldık çıkamadık. Mertcan ben ve sani denedik :D

1.5 dci 110ps 240nm yi 140ps 320NM yapmayı planlıyorum. Herhalde bu şekilde de gider düşüncesindeyim. Lakin sen olmaz gitmez dersen doğrudur başka arayışlar içine gireriz. Hatırlarsan sana demiştim abi tecrübe ederek sana sormadan bir şey yapmamak lazım ;)

lastik konusunda sana güveniyorum taki seat a aldırdığın FULDA gibi ;) Mondeo da takılı

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Ne demişler paran varsa RAnge Rover, yoksa Game Over ;) Biz de orta direk olduğumuza göre Duster Over

Yalan yok Fiesta'nın direk çıktığı yerde biz patinaja kaldık çıkamadık. Mertcan ben ve sani denedik :D

1.5 dci 110ps 240nm yi 140ps 320NM yapmayı planlıyorum. Herhalde bu şekilde de gider düşüncesindeyim. Lakin sen olmaz gitmez dersen doğrudur başka arayışlar içine gireriz. Hatırlarsan sana demiştim abi tecrübe ederek sana sormadan bir şey yapmamak lazım ;)

lastik konusunda sana güveniyorum taki seat a aldırdığın FULDA gibi ;) Mondeo da takılı

:kutlama::yahoo:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çıkamadık valla o minicik rampayı :)

Süha, 1.5dci lar bu kadar artıyorsa c180k ya kafa tutar mı? Bazı planlarım varda :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Çıkamadık valla o minicik rampayı :)

Süha, 1.5dci lar bu kadar artıyorsa c180k ya kafa tutar mı? Bazı planlarım varda :)

110ps üzerinden ilerledim kardeş. nominal çarpım katsayısı %30

65hp olsa osla 85hp olur ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

110ps üzerinden ilerledim kardeş. nominal çarpım katsayısı %30

65hp olsa osla 85hp olur ;)

Şimdiki için konuşmuyorum ki :spiteful:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Şimdiki için konuşmuyorum ki :spiteful:

o zaman formülü öğrendin diyebilir miyiz ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...