İçeriğe Yönlendir

Fiesta V İçin Jant Önerileri...

Guest Serdar Kahya

Recommended Posts

Bülent Şahin-2
Hangisi..?

Resimdeki sarı çok kollu olan ise yakışır ama 14 st jantı yakışmaz... ;)

14 st :D

Yorum bağlantısı
Atilla Atun

jant güzel ama almışken en az 15 al derim gösterir.

imkanın'da varsa 16 yı yapıştır gitsin.

17 de keyfe keder :koskos:

60610548 nolu ilana bak derim sahibinden .

benim aracımda bundan var orjinal 16 .

Yorum bağlantısı
Bülent Şahin-2
Eğer imkanınız varsa,ben olsam 16 inç.titanium jantlarından alırdım...

osW8s.jpg

harika imiş gerçekten aklım karıştı =) peki 16 jant takıldıgında yakıt tüketimi ve arabanın gidişatinda bir sıkıntı oluyormu acaba ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Dursun

Merhaba arkadaşlar;

aracım Fiesta tdci comfort 2006 model ama makyajsız kasa,yani boynuzlu ön farları yok, stil paket (sis farları orjinal yani) orjinal 5 kollu jantları var,cahilliğimi bağışlayın,benim orjinal jantlarımın ebatı kaçtır sizce? yeni jant almak istiyorum ama boyutlarını bilmiyorum?

Bu arada servise orjinal jantlarımın fiyatını sordum 1.900 tl + kdv dediler,bende diğer marka jantlara bakacağım zaten lastiklerimde eskidi jant lastik takım alacağım

Yorum bağlantısı
Murat Dursun

arkadaşlar bilen yokmu jant ebatlarımı? 2006 eski kasa fiesta orjinal geniş 5 kollu jantların ebatlarını soruyorum,,,,,

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Lastiğinize bakın, AAA X BB X CC diye birşeyler yazar. CC yerinde olan rakamlar jant ebatınızdır.

Yorum bağlantısı
Murat Dursun
(düzenlendi)

araç şu aralar başka şehirde,,, dolayısıyla bakamıyorum,jant orjinal ama üstündeki lastikler orjinal değil,,,yanıltabilirmi,,,

jantlar ekli fotodaki jantlar,,

tarihinde Murat Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Serkan nın eski fiestası ile aynı yani? 15 jant olması lazım?

Yorum bağlantısı
Murat Dursun

bende kendime kızıyordum çok basit bir şeyi bilmiyorum millet bana saf dicek diye? :D

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

195 55 15

6J*15" ET 52

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

6" genişlikte 15" çapta demek. Et değeri ise jant göbeğini poryadan uzaklığının %cinsinden ters orantılı halini verir. 52Et jantların poryaya yakın olduğu anlamına gelir mesela. 30Et poryadan daha uzaktır (dışa açıktır) vs vs.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dursun

bu jantlara uygun lastik alırken satıcıya 195/55/15 desek yeter dimi? sizin dediğiniz 6J*15" ET 52 yide eklemek gerekirmi?

Yorum bağlantısı
Murat Dursun

Fiestası olan arkadaşlara sorayım,,üstteki resimdeki orjinal jantlara benzer,, geniş beş kollu muadil jant için önerebileceğiniz avrupa yakasındamağaza neresi vardır?

Yorum bağlantısı
Murat Dursun

haydaaaa,,,olabilirmi gerçekten,,fabrika çıkışı 2 farklı ayrı jant olabilirmi? arabaya bakınca lastik ölçülerinemi bakacağız ?

Yorum bağlantısı
Fatih Ardıç

aynı jantın hem 14' hemde 15' olmaz

15' orjinal olanıdır 14 benzeridir

lastik olarak 195 55 15 de kullanabilirsiniz yada 195 50 15 kullanılabilir

tercih sizin

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
:D klavyene sağlık Fatih, haftaya şehir girişinde karşılarsın değil mi bizi?
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Benim 2005 Fiestam da 14" janttı. Dün lojmanın önünde arkadaşın 2008 fiesatasına baktık o da 14"tü.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hüseyin Biçer
(düzenlendi)

Bende de aynı jantlardan var,15 diye hatırlıyorum,araç şimdi evde değil gelince bakarım,ancak şunu söyleyeyim,bu jantlara ince yanak lastik alma,jantlar çok çabuk yamuluyor. benim jantlarımda ince yanak vardı,jantlar yamuldu,şimdi jantları düzeltecek sağlam bir usta arıyorum.

tarihinde Onur Berktaş tarafından düzenlendi
İMLA
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
(düzenlendi)

Orjinal lastik ölçüsü 195 / 50 / 15 tir. O jantın 14' olanı yok , varsa da replikadır. Lastik ölçüleriniz şöför kapısının tarafındaki ayaklıkta yazar. 14' jantta 175 / 65 / 14 tür mesela.

Jant için şuraya git diyemem , zevk meselesidir , heryerde farklı jantlat mevcut. Jant bakarken 4*108 bijon olarak bakacaksınız bunu da unutmayın. Et değeri en azından 40 olmalı , 7 inç genişlik ise daha yüksek Et değeri de tercih edilebilir , jantlar dışarıda kalmasın. ;)

195 / 55 / 15 ölçü lastik orjinal ebat değildir , ama kullananı çok. Tercih meselesi , ben 50 yanak kullanıyorum sıkıntı yok.

tarihinde Rıfat Çakar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Biçer

http://www.sahibinde...2694040/detay/? bu jantlar ise 15 inç.

evet bu jantlar benim jantlar yamuldugu için bu arkadaşı aramıştım oda jantların 1 i kırık tamir edildi demişti o yüzden vazgeçtim. Jantın orjinal servis fiyatı tanesi 660 tl

su an jantları düzelttirip boyatabileceğim güvenli bir yer arıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Guest YAŞAR DEMİR
(düzenlendi)

Arkadaşlar Merhaba aranıza yeni katıldım bundan bir hafta önce 2007 model van fiesta

aldım koltukları camları işli degil şimdi gelelimasıl o konuya jant almak istiyorum bir kaç

siteden baktım çok kafam karişti araç bu arada Beyaz renk bana jant konusunda yardımcı

olabilirmisiniz ?

http://www.sahibinde...-44573349/detay

tarihinde Ersen Tapan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...