İçeriğe Yönlendir

Fiesta V İçin Jant Önerileri...

Guest Serdar Kahya

Recommended Posts

• 3 hafta sonra...
şahin Sucuoğlu

Titanium Jant yada Replica Bbs bunun gri olanı farklı bir hava katıyor araca buyrun resimler :good1:

njq7f.jpg

njq7n.jpg

njq7z.jpg

iyigüner. size bir kaç şey sormak istiyorum. üzerindeki yaylar kaç cm ve kamber olayını nasıl yaptınız ?

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

iyigüner. size bir kaç şey sormak istiyorum. üzerindeki yaylar kaç cm ve kamber olayını nasıl yaptınız ?

Araç bana ait değil örnek olsun diye koyduğum beğendiğim bir araç fakat sorunuza gelirsek spor yay takılı 3.5 cm kamber olayıda negatif kamber işlemi var abartılmamış sanayide rot balansçı birine gidip negatif kamber vermek istiyorum aracıma diye söyleyin o size yardımcı olur fakat şunları da bilmeniz lazım.

Kamber açısı Negatif yapıldığında ;

- Fren performansı düşer,Fren mesafesi artar

- Çeki performansı düşer

- Virajlarda viraj dışı tekerleğin yatmanın etkisiyle yere daha dik basacağı için tutunma artar,Virajda savrulma riski azalır

- Çeki performansı düştüğü için 0-100 performansı düşer

Ayrıca kamber yaptıracaksanız dikkat etmeniz gereken şey sağ ve sol tekerlekteki değerler aynı olmalı bilgisayarlı rot balansta ayarlanmalı. Sağ ve sol teker açı farkı olursa frenleme esnasında yada virajda araç spin atma eğilimi gösterir. Lastiklerde yere olması gerektiği gibi basmadığı için hızlı şekilde aşınır. Bu sorunda belli periyotlarda lastikleri iç-dış yaparak çözülebilir. İşin ehli bir kişiye yaptırmanızda fayda var.  :good1:  :good1: 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
İzzettin Barışık

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-konig-sg87-hyper-color-black-strike-120833998/detay

linkteki jant ET35, lastikcim araçta sürtme yapmaz diyor ama güvenemedim birde sizlere sormak istedim, düşündüğüm kombin 205/50/r15 birdgestone potenza adrenalin re002 lastik ile birlikte, buradan çıkan yorumlar neticesinde jantın siparişi verilecektir ilginizden dolayı şimdiden teşşekkür ederim

Yorum bağlantısı
İzzettin Barışık

kampana olan arka frenler en kısa zamanda focus mk1 in disk frenleriyle değişimi söz konusu ;), lastikcim bu jantı 550tl ye getireceğini söylüyor, aslında 16' jant almayı düşünüyordum fakat etrafımdan gelen yorumlar gözümü korkuttu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

normalde davlumbaza sürtme yapmaz ama 195/50/r16 alırsanız daha iyi olur 205de belki yanaklar sürtebilir

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak Kuşçu

Konunuza buradan devam edelim ;)

abi hala karar aşamasındaydım daha doğrusu elime toplu nakitte geçmedi ama kararımı verdim jant bence budur borç harç alırım bir şekilde :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Uğur_Kaplan

merhaba arkadaşlar club e yeni katıldım. 2008 focus um var 1,6 collectıon. 205 55 16 lastik ebatlarım jant önerisi olan varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Melih Ozsoy

Baslık fıesta V ama focus ıcın onerı ıstıyorsunuz? Hangisi acaba?

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
Caglayan Celiker

Araç yerden yükselsin diye 175/65/14 kullanırken, 16 mümkünse 17 jant taktırmak istiyorum. otobanda 90-100 diğer yollarda 85-90 km de araç kullanan biri olarak, 17 lik jant fiestaya olurmu sizce. 

Yorum bağlantısı
Görkem Tuğral
(düzenlendi)

Araç yerden yükselsin diye 175/65/14 kullanırken, 16 mümkünse 17 jant taktırmak istiyorum. otobanda 90-100 diğer yollarda 85-90 km de araç kullanan biri olarak, 17 lik jant fiestaya olurmu sizce. 

genel olarak jant buyutmede araç ustundekı jantın 1 inç büyüğünü seçin derler. Hem daha uyumlu görünür hemde aracı daha az yorar. 14 luk araca 17 takabılmenız için lastik yanaklarını ınceltmenız gerekecek buda lastıgın balon yapma oranını yükselteceği gibi konforuda kötü anlamda etkıleyecektir. Mümkünse 15 veya 16 takmanız daha doğru olacaktır. 16 jant elımde mevcut isterseniz yardımcı olabılırım. 

tarihinde Görkem Tuğral tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Rıza Atasoy

Konuyu biraz hortlatmış olacağım kusura bakmayın ama diğer başlıklarda soruma cevap alamadım. Zaten çoğu başlıkta herkes link vermiş ama linkler ölü, yani bir sonuca ulaşamıyorum.

Bu aralar 2005 Aytozu gri Fiesta aracıma jant almayı düşünüyorum. Geçenlerde ön sağ jantta problem olunca stepne ile değiştirmek zorunda kaldık. Yeni jant bakıyorum ama replika ve oem olayları kafamı karıştırdı. Tanesine 700 istenen oemler var bir taraftada Kormetal  CMS gibi markalar var. Kormetal de 4 'lü sete 700 diyorlar. Onlarda replika kalitesinde mi yoksa alınabilir mi? 4*108 ve ET 35 ve üstü bakacağımı biliyorum başka da pek anlayamadım. 

Aşağıdakilere benzer bir model düşünüyorum ama tavsiye de alabilirim.

Kormetal Jant KM 684 BD 4x108

http://www.lastikjantdunyasi.com/Kormetal-Jant-KM-684-HB-4x108-ET35,PR-1101.html

Kormetal Jant KM 194 B/D 4x108

http://www.lastikjantdunyasi.com/Kormetal-Jant-KM-194-BD-4x108-ET20,PR-1173.html

Şimdiden çok teşekkür ediyorum...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...