İçeriğe Yönlendir

Karda Esp'Siz Asr'Siz Focus Ug7 Testi...

İ.Göksel Yaman

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Ali Abinin yaptığı testten sonra bende sizin için elimi taşın altında koydum, Ağır Kış şartlarıyla boğuştum...

Yanlız bizde ASR ve ESP yok bir Focus'umuz var birde Süper Ötesi UG7 lerimiz...

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Ug7 ye 10 Üzerinden 9 verdim.Size emniyet kemeri ve seyir halinde kamera kullanmaktan not kırarak 5 veriyorum. Kazasız sürüşler diliyorum

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

E benim test yaptığım yolla bu yol bir mi yani ?? :D İlahi İleteber, bari yazı bekleyip plajda deneseydin UG7'lerini :D

Burası kaymak asfalttan hallice bir yol, ben bu yolds esp'li arabam ile makas ata ata giderim ortalama hızımda 70-80 olur, arada heyecan olsun diye de el frenine asılırım.............

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

O içerideki buğu nedir ya? Benim naylonda bile yok?

Bu karlı havada hiç kullandınmı arabayı _?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

O içerideki buğu nedir ya? Benim naylonda bile yok?

Aracı yeni çalıştırdım Sani içeriye girdiğimde zaten buguluydu kısa süredede çözüldü zaten :)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ben direkt buz üstündeydim, burası resmen cennet bir yol, benim gittiğim yerde teker izi bile yok hemde sıcaklık -4 derece idi, tam buzdu.

Bu senin yol +1 derecede gündüz sürüşü, ahh geleydin dün gece de senin spinleri 4 dönmelerini kaydedeydim :p

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Naylonda nasıl olsun Sani zaten heryerinden hava giriyordur onun :biggrin::p

Bu arada güzel videolar Göksel tebrikler.Lastikler için güzel referans olmuş valla.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

E benim test yaptığım yolla bu yol bir mi yani ?? :D İlahi İleteber, bari yazı bekleyip plajda deneseydin UG7'lerini :D

Burası kaymak asfalttan hallice bir yol, ben bu yolds esp'li arabam ile makas ata ata giderim ortalama hızımda 70-80 olur, arada heyecan olsun diye de el frenine asılırım.............

Benim ilk çıktığım yerden ve son girdiğim yere girip çıkarmısın o ASR ESP ile abicim onu söyle... boşa teker bile çevirmedim...

yolda ki arabaları gördün videoya kaydedemediğim bir görüntüde vardı.. O bayırı çıkarken bir araç kalmıştı uğraşıp duruyordu

Bu arada güzel videolar Göksel tebrikler.Lastikler için güzel referans olmuş valla.

Önemli olan o zeminden nasıl çıktığım ve girdiğim abicim başka bir araba bulamadım eşleştirme videosunu hazırlayacaktım oda olsaydı aradaki fark bariz belli olurdu..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu karlı havada hiç kullandınmı arabayı _?

Herhaldeki, eski KA'mda olurdu o kadar buğu. 97 model, düşün :D

Aracı yeni çalıştırdım Sani içeriye girdiğimde zaten buguluydu kısa süredede çözüldü zaten :)

Ben dün gittim araca, gayet temizdi içi. Teneke nolcek :p

Dikkatını çekerim sende de artık bi naylon var. :D

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
Ben direkt buz üstündeydim, burası resmen cennet bir yol, benim gittiğim yerde teker izi bile yok hemde sıcaklık -4 derece idi, tam buzdu. Bu senin yol +1 derecede gündüz sürüşü, ahh geleydin dün gece de senin spinleri 4 dönmelerini kaydedeydim :p

+1 değil -1 o abicim iyi bak ayrıca - 25 derece olsun farketmez gene aynı testi yaparım :)

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Göksel güzel test olmuş eline sağlık.. asr ve espsiz araçlar için başarılı bu lastikler.. :nazar:

Ama şunuda belirtmek isterim ki Ali abinin arabayı test ettiği yolun şartları çok daha zorlu idi..

yaz lastikleri olmasına rağmen asr ve esp nin katkısı kesinlikle muhteşemdi..

Birde test için bile olsa sadece kar lastiğine güvenip direksiyonu sağa sola ani kırma Allah korusun araç koparsa toplamak çok zor olur..

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Göksel güzel test olmuş eline sağlık.. asr ve espsiz araçlar için başarılı bu lastikler.. :nazar:

Ama şunuda belirtmek isterim ki Ali abinin arabayı test ettiği yolun şartları çok daha zorlu idi..

Teşekkürler Fatih..

tamam ASR ve ESP'nin yararını zaten biliyoruz.. Tamam bu yol Ali Abinin gittiği yoldan daha iyi olabilir. Ama çok daha ağır koşullardada denedim Ali Abinin video çektiği yoldan daha kötüydü.. Ama sonuç bundan farklı değildi yeterki Allah Kar yağdırsın gene çıkar gene deneriz..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)
:D :D :D tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Birde test için bile olsa sadece kar lastiğine güvenip direksiyonu sağa sola ani kırma Allah korusun araç koparsa toplamak çok zor olur..

Hay allah razı olsun Fatih kardeşim, benim test ettiğim zaman -3 -4 ve paso buzdu yol :)

Bu yol ile alakası yoktu şartların :i-ih: :i-ih: :i-ih: resmen Buzda Dans yarışmasında sandım kendimi.

Sert direksiyon hareketi yaptığın an geldiğin yöne dönüyordum, ASR - ESP nerdeyse hiç kapanmadı :p

http://www.youtube.com/watch?v=xBTdWCijqCw&context=C3c26e22ADOEgsToPDskIQNbwStDoWwzVGu7RrX5vT

http://www.youtube.com/watch?v=xMM4JRXFgIY&context=C30671f5ADOEgsToPDskLt465k7gv8MBhcVmuedYhZ

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Kardeşim eline emeğine sağlık. Çok başarılı bir test olmuş öle çakma felan değil ;) İstersen geleyim bizim touran ile istediğin bir yerde test edelim onlarda michelin hp var bildiğin yazlık. Ama araçta ESP var ;)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Teşekkürler Fatih..

tamam ASR ve ESP'nin yararını zaten biliyoruz.. Tamam bu yol Ali Abinin gittiği yoldan daha iyi olabilir. Ama çok daha ağır koşullardada denedim Ali Abinin video çektiği yoldan daha kötüydü.. Ama sonuç bundan farklı değildi yeterki Allah Kar yağdırsın gene çıkar gene deneriz..

şaka şaka kızma :D tabiki kar lastiğinin faydası inanılmaz, kimse karda yaz lastiği ile yola çıkmasın, stabilite var ama durmak yok rampa çıkmak yok :p

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Hadi akşam Maslak ta sanayide buluşalım Ali abi ? Patlayan bırakır arabayı Çağlar abiye :D

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Teşekkürler Fatih..

dedim ya asr ve asp siz bi araç için sonuçlar gayet güzel,istanbul için yeterli hatta..

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Şüphesiz eşdeğer bir karşılaştırma değil iki video..

Senin sayende UG7'lerin performansını görmüş olduk İlteber..Ali abininkinde ESP'nin..

İkinizede teşekkürler :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Hadi akşam Maslak ta sanayide buluşalım Ali abi ? Patlayan bırakır arabayı Çağlar abiye :D

Ben varım delikanlı varsa çıksın gelsin kardeşim :good1:

Şüphesiz eşdeğer bir karşılaştırma değil iki video..

Senin sayende UG7'lerin performansını görmüş olduk İlteber..Ali abininkinde ESP'nin..

İkinizede teşekkürler :flowers:

Benim amacım zaten UG7 lerin ne kadar performanslı olduğunu göstermekti Benim çıktığım yerde ESP ve ASR li bir aracı Kış lastiği olmadan denemek isterdim o yüzden sayın Elöver'i pistimize bekliyoruz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Bu işin sonu bu akşam bol karlı ve buzlu zeminde denemeler yapmaya kadar gider.Siz saati ve yeri söyleyin bende izlemeye geleyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bana uyar Kar Drifti yapacak kadar kendime, Lastiklerime ve bileğime güveniyorum pekbiçekerin var izlemeye gelirim diyorsun abi sana yakışmıyor bu sözler :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...