İçeriğe Yönlendir

Karda Esp'Siz Asr'Siz Focus Ug7 Testi...

İ.Göksel Yaman

Recommended Posts

Çağlar Bayur

İŞte, şoför budur, kış şatlarına uygun taşıt ile çıkmışsın yola, can-ı gönülden kutlarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Ug7'yi 8'i bırakın da adamlar 4 mevsim'lik bir lastik yapmışlar ben her gün burayı çıkıp iniyorum bana mısın demiyor :p:D :D

img20120201174311.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İŞte, şoför budur, kış şatlarına uygun taşıt ile çıkmışsın yola, can-ı gönülden kutlarım.

Naylon uygun değilmi şimdik ?

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
(düzenlendi)

Teşekkür ederim abi biz senden neler neler öğrendik çok teşekkürler.

tarihinde Fatih Keskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

bir sorum olacak; kış lastiklerini hava şartları düzeldiğinde çıkartıp, yıkayıp uygun koşullarda saklarsanız kaç sene daha kullanabiliyorsunuz? (bizim hiç kış lastiğine ihtiyacımız olmadığından ve bilmediğimden soruyorum)

3 kıştan sonra hikaye oluyor abi. hadi hadi 4 kış...

Yorum bağlantısı

Gokturk ten yaziyorum araclarimizla yola dustuk suha ben ve ilteber dag yolundan kisirkaya plajina yola koyulduk yaklasik 22 km tirmandik varis noktasi 30 km ancak biz geri donup gercekten soforlugune guvenen Abilerimiz kardeslerimizde davet ettik korkmayanlar geliyor Servet abi yolda mert uzger yolda Rifat geliyor bekliyoruz birazdan tekrar buz tutmus dag yolunda yanlior gazliyor olacagiz yolun durumu komPle buz -6 derece :))

ooo hava sıcakmış abi :D onun başına bir tane de 1 koysana , burası -16 derece

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Kendine güvenen gelsin benim transitle test yapsın. :excl: :excl:

Hafif eğimde araba zerre oynamıyor. Bugün bir çok yolu gidemediğim yerde arabayı bırakıp yürüyerek gittim. :)

Lsstiklerim bunlardan. Daha yepisyeni;

yi7OM.jpg

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Arkadaşlar beni de davet ettiler ama ben katılamadım.Lastikler zaten iyi değil yazı bekliyorum değiştirmek için.Karda kıyamette okuldan eve zor geliyorum test yapmak bana göre değil. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Önden çekiş miydi?

Yok. Arkadan itişli. Önden çekiş olsa iyi ama arkadan olunca sıkıntı valla.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Yok. Arkadan itişli. Önden çekiş olsa iyi ama arkadan olunca sıkıntı valla.

Karlı buzlu yol için düşünürsek, kullandığın lastiklerin desenini hiç beğenmedim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Karlı buzlu yol için düşünürsek, kullandığın lastiklerin desenini hiç beğenmedim.

Kış için hiç düşünmüyoruz ki, malum Yalova yazlık yer kışı bile yumuşak geçerdi. Ama bu kış fena geçti. :brr:

50.000km. de bir, bir takım alırım aynı yerden, 50.000km. dolunca çıkartır yenilerini taktırırım. Zaten ticarilerin pek seçeneği de yok yaz mevsimlik ya kışlık. Onlarda tek çeşit.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

O yüzden sormuştum. Sıkıntı muhtemelen ondan.

Evet.

İşte diyorum ya gelsinler teste. Testi geçenin tüm masrafları benden. Yol + yemek + konaklama.. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Hocam transiti garajdan çıkartıp içeri birşeyler koyup tekrar içeri sokmamız gerekiyordu.Çıkartmasına çıktıda girene kadar neler çektik,değil araba ile drift yapmayı yerinden kalkmıyor :D

Evet aynen öyle. :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Emniyet kemerini niye bağlamadın len :p

Abicim herhangi gibi durumda Atlamak için :)

İlk Isınma turlarımızdaki Video..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bence lastikler yaramaz. Şoför fenaa. :)

Yakışıklıyız,Karizmatiğiz şeklimiz yerinde e arabada şekil olunca Fenayız şaka bir yana sende öylesin Hocam Teveccüğün :)

Abicim bu sözünü yılın sözü seçiyorum :bravo: diyoruz Focus bu Boru değil diye anlamıyorlar ki :)

Ali ve İlteber'in paylaştığı her iki videoyu izlediğimde şu yargıya vardım; demek ki; focus+uygun lastik+esp-tcs nin karlı ve buzlu zeminlerde üstünlüğü ve bu donanımların faydası tartışılmaz. İlteber paylaşım için teşekkürler...

bir sorum olacak; kış lastiklerini hava şartları düzeldiğinde çıkartıp, yıkayıp uygun koşullarda saklarsanız kaç sene daha kullanabiliyorsunuz? (bizim hiç kış lastiğine ihtiyacımız olmadığından ve bilmediğimden soruyorum)

Abicim uygun koşullarda saklanmış 5 yıllık Bridgestone Bilizzak çok sertleşmişti, arabay takıp henüz test edemedik ama Sühanın UG7 ler yıpranmış ve 3 yıllık lastik olmasına rağmen çok başarılı...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Tüfekçi

biz ona yaz uykusundan yeni kalktı diyelim. artık karı gören atlar konuya :p

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Güzel bir test olmuş. Birçok kişi için kış lastiği gereksiz gibi geliyor ama faydasını çok güzel gösteriyor video. İmkan olsa keşke aynı testi birde yaz lastikleriyle yapılabilseydi.

En kısa zamanda bütün araçlarda kış lastiği zorunlu olur inşallah. Bu sene bütçe ayıramadım(karda ve buzda kullanmiycam aracı) önümüzdeki kış takıcam kış lastiği bir aksilik çıkmazsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...