İçeriğe Yönlendir

4*4 E Otomatik Geçiş

Emre Olgum

Recommended Posts

Emre Olgum
(düzenlendi)

Ağbilerim bildiğiniz üzere dün İzmir'e 21 yıl aradan sonra ilk kez bu kadar şiddetli kar yağdı ve kar soğuk hava ile yağınca çoğu yer buz tuttu.Bunun üzerine aracımla şöyle bir tura çıktım aracım 4*4 auto konumundaydı aracımın arka tekerleri patinaja düşünce kendini otomatik olarak 4*4 e aldı ama high pozisyonuna değil low pozisyonuna geçti.Bunu da aracımla hafif slalom hareketleri yaparken direksiyonu çevirirken alttan katır kütür seslerin gelmesi ile anladım,bu normal midir yani araç auto konumunda iken kendini high'a mı alır yoksa low'a mı çok merak ettim doğrusu.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

4x4 high'a alması lazım aslında. Peki senin ekranda 4x4 low ışığı yanıyormuydu bu olay olduğunda?

Yorum bağlantısı
Emre Olgum
(düzenlendi)

Hayır hakan abi,hiçbir ışık yanmadı.

tarihinde Onur Berktaş tarafından düzenlendi
BÜYÜK HARFLERLE MESAJ YAZMAYINIZ...
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Orjinal bir durum. Aracı düz bir yere getir. Vitesi N' ye al yani boşa. Ayağını frenden çek. Sonra düğme ile 4x4 Lowa getir. Frene bas ve vitesi D' ye getir. Bunları hızlı hızlı değil biraz yavaş yap :) Vites D' ye almadan zaten low ışığı yanmıyor. Sonra biraz yürü, dön, dur kalk. Katır kutur sesler gelir büyük bir ihtimal.

Sonra aracını yine boşa al, ayağını frenden çek, düğmeyi 4x4 Auto kısmına getir. Vitese tak ve yine dön, dur kalk. Eğerki low pozisyonunda takılma var ise çıkmış olacaktır.

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

hakan ağbi düğmeyi low pozisyonuna getirsek bile vitesi D ye almadan low ışığı yanmaz demişsin

ama düğmeyi higt a aldığımda vitesi D ye getirmeden bile hight ışığı yanıyor

peki bu normal mi

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Emrecim dediğin gibi oluyor. 4x4 high pozisyonunda ışık hemen yanıyor. lakin 4x4 Low pozisyonunda vitese atmadan ışık yanmıyor.

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

hakan ağbi şu an aracım hanımda geldiği zaman hemen uygulayacağım

ben de çok merak ettim sonucu yazıcam ağbi

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

hakan ağbi;

dediğin gibi yaptım birebir uyguladım bir sorun olmadı hight ve low a sorunsuz geçti ışık ta yandı

çağlar ağbi;

lastikler kumho 255-75-16 a/t lastik

Yorum bağlantısı
Kuzey Kaya

Lastik tipiyle alakası yok emre sıkıntı yok... Geçişler Hakan abinin dediği gibi normal sorun da yok yani... Keyifli sürüşler. :good1:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Bu yapılanlarda sorun yok ise, 4x4 Autoda patinaja düşürüp denemek lazım. Otomatik işlem yapılırken ne tarafa döndürüyor Shifter ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yalçın Demir

arkadaşlar benim aracım 96 eddie bauer aracımda diferansiyel kilit düğmesi yok ve aracımı bugun denedim ön tekerler tırmanmıyor yanı ön çalışmıyor neden olabilir arızası..

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir
(düzenlendi)

hakan bey 4x4 düğmesi hiç kökten yok v6 modellerde çakmağın üstünde olur ama benim araçta yok öyle bişey aracımda heralde sürekli 4x4 çalışıyor..

tarihinde Yalçın Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

evet 1996 v8 eddie bauer çağlar bey .peki arıza neden olabilir abi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ön tekerlek tırmanmıyor yazmışsınız, arıza tarifi bu ise anlayamadım bu tarifi?

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

evet abi karın üzerinde denedim gaza basıyorum arkalar patinaj ediyor ama ön lastikler patinaj etmiyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

karda çakılıp kalıyor mu arkalar patinaj çekerken? Lasitkler kar lastiği mi?

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir
(düzenlendi)

hayır gayet normal şekilde araç karın üzerinde ileri geri hareket ediyor. gaza biraz yüklendiğim zaman arkalar patinaj ediyor önler ise hiç patinaj etmiyor. normalde önlerde patinaj etmesi lazım ama yok..araç sanki 4x2 gibi abi 4x4 değilmiş gibi lastikleri de yeni aldım kar lastiği..

tarihinde Yalçın Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Fren testi yapılan yerlere götürün, arka tekerleği hareketli mekanizmaya getirin ve gaza basın. 4x4 çalışıyor mu en basit orada belli oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...