İçeriğe Yönlendir

4*4 E Otomatik Geçiş

Emre Olgum

Recommended Posts

Guest Hakan Tarım

Valla ne diyeyim sizinkilerin sistemini hiç bilmiyorum. Direkt şanzımandan dağılıyorsa (Çağlar abinin söylemine göre) şanzıman içine ve ön tarafa giden tüm parçalara bakılmalı.

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

sanırım çözümü buldum arkadaşlar.. en iyisi aracı değiştirmek. bitane lincolin navigatör buldum anlaştım değişiyoruz..:D..

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir
(düzenlendi)

Arkadaşlar Ankara'da Ali Kozanoğlundan başka explorer ustası varmı önerebileceğiniz..teşekkürler..

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Ankarayı hiç bilmiyorum vallaha. Serkan ÇOK abi bilir o tarafları. Ama o da pek görünmüyor uzun zamandır.

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir
(düzenlendi)

ya arkadaşlar bugün Ali ustaya gittim transfer kutusu sökülecek içinden ne gibi bir arıza çıkar bilemem dedi.. ve 300 tl ile 1600 tl arası oynar masrafı dedi..aracımdan soğudum açıkcası bu arada bir lincolın navigator ile anlaşmam var ama navigatör den korkuyorum cesaret edemiyorum ... bilmediğim araba masrafı nasıldır parça sıkıntı olurmu ve sık sık arıza açarmı .bana bir bilgi verebilirmisiniz..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Transfer kutusuna o kadar masraf! :)) Yuh :) Parçalar TR' den alınırsa tutar tabiki :p

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir
(düzenlendi)

valla öyle dedi kardeş transfer kutusunun komplesi 6,000 tl gibi fiyatı var dedi

ben bu araclardan soğumayım da ne yapıyım.. siz söyleyin

tarihinde Yalçın Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kuzey Kaya
(düzenlendi)

Transfer kutusundan anlayan abiler var formuda acele davranma... Sabret yazıları görüp yardımcı olurlar.. ;)

Ama sen şu lincoln ün link i falan varsa yaz buraya bir bakalım araç nasılmış...

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
valla öyle dedi kardeş transfer kutusunun komplesi 6,000 tl gibi fiyatı var dedi ben bu araclardan soğumayım da ne yapıyım.. siz söyleyin

400 liraya tüm parçalar alınıyor ve sıfırlanıyor, revize yani. toplam 1000 lirayı bulmuyor. Eğerki istersen Parçaları USA' dan getirirsin Denizli' de yaptırtabilirim :)

Not: Ne kadar TR' deki parçacılar Transfer kutusunun tamir kiti yok olmaz! deseler de elin cavurunda var :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ya arkadaşlar bugun ali ustaya gittim transfer kutusu sökülecek içinden ne gibi bir arıza çıkar bilemem dedi.. ve 300 tl ile 1600 tl arası oynar masrafı dedi..aracımdan soğudum açıkcası bu arada bir lincolın navigator ile anlaşmam var ama navigatör den korkuyorum cesaret edemiyorum ... bilmediğim araba masrafı nası dır parça sıkıntı olurmu ve sık sık arıza açarmı .bana bir bilgi verebilirmisiniz..

önce lastikler havada iken testi yapmalı, sonra kutu açılır, kapalı kutuya rakam vermek yanıltır, yılların da eskitme payı var, beklenmedik arızalar çıkabiliyor, parça fiyatlarında ithalatçıların biraz elindesiniz, bazı parçaları artık para ile bile bulmanız zor, bekleme yapılabiliyor.

2.el araba fiyatında olduğu gibi, bu tip parça fiyatında da , yurt dışı ile bir hayli farklıyız, Amerika da ,sıfır mustang 30.000$ civarında iken.....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Miami versiyonudur, ben dolusuna bakarım hep, malum titanium dan aşağısı kurtarmaz :D

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

çok özür dileyerek bende birşeyler yazmak istiyorum

aracınızda ufak bir sorun çıktı diye bence hemen değiştirmeyi düşünmeyin

ben aracımı alalı 6 gün sonra tam 1 sene olacak ve daha şimdiden 8 bin tl nin üzerinde masraf yaptım

hem alacağınız lincol nin bu tür arızalar yapmayacağı ne malum

bence siz satmak için bir bahane arıyordunuz heralde bu da sebep oldu galiba neyse

hayırlısı olsun

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

8 bin lira oldu mu be Emre ? :) Kafadan benim aracı alsaymışsın sen :p Daha ucuza mal etmiş olurdun :)

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir
(düzenlendi)
http://www.sahibinde...50893516/detay/ aracım dan çok memnunum ufak tefek arıza olabilir ona bir şey demiyorum forumdaki arkadaşlar daha iyi bilir ama benim bildiğim kadarıyla benim aracımdan Türkiye'de 1 tane daha var oda Ankara'da renk ve model olarak aynı başka görmedim diyebilirim belki gören vardır ama ben hiç görmedim çok araştırdım explorer güzel benim araç daha güzel ama lincolin navigatörle kıyaslama yapmak bile doğru değil bence :) tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
form=forum. İmla
Yorum bağlantısı
Emre Olgum

hakikaten hakan ağbi öyle böyle derken bir baktım ki 7500 ü geçmiş be ağbi

harcadığın emek ve zaman da cabası

bu arada torbalı 85 bin nüfuslu bir yer ama artık şans mıdır yoksa rastlantı mıdır bilmem ama burada tam 5 tane explorer var

3 tane xlt 2 tane de eddy bauer var ama bu 2 eddy bauer birbirinden farklı

benim bildiğim explorer ler

1- xlt

2-limited

3-eddy bauer

ama bu eddy bauer ler de kendi arasında 2 ye ayrılıyor heralde

4*4 düğmesi olanlar ve olmayanlar

şifreli kapı kilidi olanlar ve olmayanlar diye

tam matematik formülü gibi oldu :D

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

bende sizinle aynı düşünüyorum eddie bauer 2 çeşit heralde çünki bazı eddie bauer lerde kilit düğmesi yok benim araçta yok mesela. kapı şifresi var ..aralarındaki fark nedir acaba.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eddi Bauer serisi, özel ithalat ile geldi, Otosan getirmedi

Otosanın getirdiği:

1. V6 dıştan sizinki ile aynı görünüme sahipti, yol bilgisayarı yoktu, 4x4 ü elektromekanik seçiciye bağlı idi, kodlu giriş sistemi yoktu

2. V8 99 yılından sonra ithal edildi, dış görünümde dodikler yoktu, jantlar kaplama nikelaj değil, alüminyumdu, içi aynı idi yol bilgisayarlı, elektronik pusulalı,kodlu giriş sistemli, daha satış otoparkında arıza lambaları yanardı, ilk benzin alımından sonra :D

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir
(düzenlendi)

arkadaşlar navigatör lerde 2 çeşit 5,4 ve 5,4 4wd ikisi arasında ne gibi fark var bilen varmı acaba

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Kısa bir süredir Navigatörcü biri olarak söz alayım dedim. :) Tek tip motorları (son seriler) olup,5.4L V8 305 PS dirler, 4x4 ve 2x4(yani sadece arkadan çekiş ) itme seçenekleri vardır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

arkadaşlar benim aracım 96 eddie bauer aracımda diferansiyel kilit düğmesi yok ve aracımı bugun denedim ön tekerler tırmanmıyor yanı ön çalışmıyor neden olabilir arızası..

Aracınızın 4x4 olmama ihtimali olabilirmi..?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
Kısa bi süredir Navigatörcü biri olarak söz alayım dedim... :)Tek tip motorları (son seriler..) olup,5.4L V8 305 PS dirler, 4x4 ve 2x4(yani sadece arkadan çekiş ) itme seçenekleri vardır..

Havanı yesinler abi emi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Demir
(düzenlendi)

aracımın sorununu bulduk boş kaldığım bir zaman yaptıracağım transfer söökülecekmiş aracım 4x4 onda şüphe yok yani. bu lincolin navigatorden biraz bahsedermisiniz acaba ben düşünüyorum bir 98 model almayı exploerer e göre sanayi işi çok olurmu pahalımı parçaları.. bu arada bende sizin gibi düşünüyorum bu amerikan hastalığında işin sonu V10 excursion diyorum ..bende alacam hele şu navigatör hevesini bi alıyım sonra V 10 excursion

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...