İçeriğe Yönlendir

4*4 E Otomatik Geçiş

Emre Olgum

Recommended Posts

Mustafa Mermertas
(düzenlendi)

Yalçın kardeş...valla Explorer Navigatörle tabiiki kıyaslanmaz ama ;Explorerda yapabileceklerinizi malesef benimde kullanmakta olduğum son seri Navilerde yapmanız imkansızlaşmış gözüküyor..bu nedemek ?; haddinden fazla elektronik (can bus) olayı var ..mekaniğe gelince de zaman gösterecek bakalım..ama 98 / 2000 modeller de Explorer lar gibi diyebiliriz...yani teknikten anlayan biri için ( Hakanım gibi ;) )pek de sorun olmayacaktır derim..parça konusunda da her söylenene inanmayın..Hakanın da dediği gibi internet ve ebay.com dan alamayacağınız parça yok gibi..Navigatorların genelinde problem yapan tek olay arkada ki havalı süspansiyon sistemi..bunun dışında amerikan usulü kullanıldıklarında uzun süre dostluğunuz olur.LPG için idealdirler..

tarihinde Mustafa Mermertas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

teşekkür ederim mustafa bey sağolun.. aracımı satıyorum zaten satınca yazın bir navigatör almayı düşünüyorum inşallah ..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yalçın Demir

selam arkadaşlar v8 explorerin benzin pompası ne kadardır fiyatı.. ben ustaya sordum 850 tl diyor çok pahalı değilmi sizce

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Bu fiyatlari duyunca TR de bu ise soyunasim geliyor ...ebay.com da fuel pump ford explorer ve üretim yilini yazin...25 $ dan basliyor fiyatlari..orta halli bi fiyati tercih edin derim :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Delphi'nin pompaları var. 40 50 dolar civarı. Kargosu da ucuz tutuyor. Benzin deposu indirilip alttan değişim yapılıyor oluyor bitiyor. Toplam 1 saat sürmeyen de bir işçiliği var.

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir
(düzenlendi)

Valla arkadaşlar ben bugün gittim Ankara Şaşmazda Ali ustaya cvy otomotiv den motocraft marka 850 tl aldım 50 tl de filitresini aldım taktım 100 de Ali usta aldı bana tam 1000TL neresi ucuz yahu ben bunların araba gibi :)

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
İmla kurallarına uyunuz!
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Yalçın bey; niye almadan önce bize sormadınız? Ben size 100 lira imkanını sundum. 100 lira işçilik ki biraz fazla kaçmış, 200 lira ya malolacaktı. Değil mi?

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir
(düzenlendi)

Hakan kardeş Ali usta dedi ki bana ucuzu var ama 10 gün sonra geri gelirsin bozulur dedi, orjinal motocraft markası var ondan başkası olmaz habire bozulur dedi ben onun dediğini aldım,ve işçilik gerçekten pahalı ..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Abi bıraksın bir zahmet :) Delphi kalitelidir :)

Ben kullanıyorum 1.5 senedir tık yok :)

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir
(düzenlendi)

Valla zaten bu Ali usta beni sinirlendiriyor bakalım bir daha gidersem ben o adamı temizce bir döverim gibi geliyor bana abi adamın yanına ne zaman gitsem 500 tl den aşağı ağzını açmıyor yav.Bugün far var mı nerden alacaz dedim var yenisi 175 dolar diyor buyur sen ne dersin bu adama.

w Türkçe bir harf değil v kullanınız.yaww=yahu
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

evet doğrudur. Ebay fiyatı 200 dolar ikilisi xenonlarıyla birlikte :p Hem de gündüz farlı vs vs :) 80 dolar da kargosu. Sadece ortadaki kare yeri değil, komple yani :p

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir
(düzenlendi)

tek sadece sinyalsiz sol fara dedi bu fiyatı.. hakan kardeş ben ona sinirlendim

tarihinde Yalçın Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Ben de mecburiyetten bir tane sağ arka stop almıştım. Gerçi parası benden çıkmadı sigorta şirketinden çıkmıştı. 350 liraydı fiyatı :p

Abi aklında dursun parça almadan önce buraya yaz :) Biz yönlendiririz. Yurtdışından gelemeyecek gibiyse de İstanbul'dan falan buluruz.

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

hakan kardeş bu farlardan çok aradım bulamadım.. türkiyede varmı acaba bunlardan veya yurt dışından getirsek .. ben ebaydan falan lışveriş hiç yapmadığım için bilmiyorum..yardımcı olursanız çok sevinirim.. ben komple 2 far alacağım 2 arka stop .. teşekkürler herkese çok sağolun..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

forumda ebaydan alışveriş diye arat abi. Bir sürü yazı çıkacak.

Yorum bağlantısı
Emre Olgum
(düzenlendi)

ben 2 ay önce benzin pompamı yeniledim

tr den aldım

orjinal 160 tl

maşallahı var hiçbir sorun çıkarmadı filtresi dahil fiyatı

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yalçın Demir
(düzenlendi)

benim usta komple takım aldırdı bana v8 bunların motoru ayrı şamandrası ayrı olmaz dedi bende komple şamandra ve motoru ile aldım o yuzden pahalı sanırım..

tarihinde Yalçın Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Abi bugün babam geri geri garaja girerken sağ dikiz aynasını kırmış, yenisini sipariş ettim. Bana maliyet 130 lira. Kargosu dahil :) Gidersen adamın yanına bir sor bakalım ne kadarmış? :) Geçen sene sağ arka stopu sigortadan değiştirirken 350 liraya almıştık, normalde 80 dolar kargo dahil :p

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

geçmiş olsun hakan ağbi

abi sana bişey muhabbet yan dikiz aynasına gelmişken

benim sağ dikiz aynasının altında bir lamba var ama sol dikiz aynasında yok

kapıları açınca sağ aynadaki lamba yanıyor

sizde de böyle birşey var mı

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Biri sonradan takılmış ve başka modelinkinden takılmış ozaman :) normalde yok :p Ama yapılsa güzel birşey olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...