İçeriğe Yönlendir

Otomatik Vites Dezavantajmış Usta Ellerde Kullanılmazsa :)

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Valla bende anahtarsız inmem.Kilitlenir falan diye tırsarım :biggrin:

Hocam ben kitletmesinden ziyade araca birileri biner falan. Anahtar bende olsun. :)

Ucuz atlatılmış, yinede geçmiş olsun. :)

Eyvalalh hocam sağolasın.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Bir dakikadan daha az bir süre içinde geri gelecek olsam dahi arabadan tüm kapıları kilitler öyle ayrılırım. Kontağı arabanın yanında dursam dahi üzerinde asla bırakmam. Nasihatle akıllanmayı çok severim :D

Mehmet Hocam sana da geçmiş olsun bu arada. :flowers:

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Hocam ben kitletmesinden ziyade araca birileri biner falan. Anahtar bende olsun. :)

+1

İçinde anne ve bebeği olan araçların anahtar üzerinde bırakıldığı için çalındığını okumuştum. Ben anahtarsız inmiyorum. Araçta biri varsa da, kontaktan çıkartıp anahtarı veririm. Hatta eşim içeriden kitleyerek bekler. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

+1

İçinde anne ve bebeği olan araçların anahtar üzerinde bırakıldığı için çalındığını okumuştum. Ben anahtarsız inmiyorum. Araçta biri varsa da, kontaktan çıkartıp anahtarı veririm. Hatta eşim içeriden kitleyerek bekler. :)

+1903

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Arabada beş kişi varken bile kontağı alıp çıkıyorum. Garip bakıyorlar ama dalgınlıkla almış gibi yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arabada beş kişi varken bile kontağı alıp çıkıyorum. Garip bakıyorlar ama dalgınlıkla almış gibi yapıyorum.

Doğrusu da bu.

mersedes müşteri kitlesi için normal bir şey olmuş :rofl:

Abi Fatih Bayramda da mercedes var belki bende yakında alırım :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

önce fordçu olunca sayılmaz.

Ford kültürü almış olması yeter diyorsun :) Bak bu doğru abi :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

yoğun bir günün ardından

Eee fazla kaçırınca malı bazı yan etkileride olabiliyormuş :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Servet abi neyi fazla kaçırdığını bilmem ama onu yenge yapsaydı sıkmıştı topuğuna :)

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Neyse can sıkıcı bir durum olmadan kurtulmuşsunuz. Gününüz resil olmamış. Sağlık olsun. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Bir dezavantaj aklıma geldi. Daha doğrusu otomatik vitesli arabada yaşanan klasik bir acemilik. Özellikle yokuş yukarı ve geri geri park etmek, hassasiyete alışıncaya kadar risklidir. Gaza yumuşak dokununca hareket etmez, çok basınca da hızlı bir hamle yapar. Otomatik aracımı ilk aldığım hafta, Ortaköy'de benzer şekilde arkamda yer alan araca dokunmuştum. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geri geri yokuş yukarı bir de hill holder olunca çok zor oluyor yavaş hareket etmek, iyi alışmak lazım. Ama düzde parkederken sadece frenle aracı kontrol etmenin rahatlığı ayrı tabi.

Konu açılmışken ben de gidip 80-90 bin liraya düz vites araba alanları anlamıyorum, adam highline passat alıyor, düz vites. Hiç yakışmıyor bence. :)

Ben otomatik aldığımda millet beni geyiğe bağladı. Erkek adam otomatik mi kullanır. Şöyle vites atacan böyle vites atacan :) Çok geyik çevirdiler. O yüzden insanlarda bu şekilde bir sıkıntı var.Birde otomatik masraf çıkarır, şanzuman bir bozulursa ayar tutmaz şeklinde yaşanan bazı olumsuz örneklere bakarak genelde tercihlerini manuelden yana kullanıyorlar.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Eğer tek kapı spor bir otomobil almazsam, bir daha manual araca bineceğimi sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Eğer tek kapı spor bir otomobil almazsam, bir daha manual araca bineceğimi sanmıyorum.

Yok yok ben 2.0 otomatik bile beni tatmin etmiyorsa 2.0 opelden sonra. Şimdi düşünüyorumda 1.6 otomatiğe nasıl alışırım. 1.6 alırsam otomatik beni çok üzer :(

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Yok yok ben 2.0 otomatik bile beni tatmin etmiyorsa 2.0 opelden sonra. Şimdi düşünüyorumda 1.6 otomatiğe nasıl alışırım. 1.6 alırsam otomatik beni çok üzer :(

+1

Evet bir de bu var ama 1.6 otomatik seçeneğim değil sanırım. 1,6 otomatik dizel kızıma olabilir belki. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Kazanın mantığı yok zaten bir anda olup bitiyor. Araç çok ta önemli değil. Otomatikte hiç acemiliğim olmadı. Sadece aracı aldıktan 2 ay sonra babamın torosonu debriyaja basmadan durduğum için stop ettirdim bir defalığına o kadar.

Bir ara benim aracı denersiniz. 1,6 da fena değil.Sizi üzmez ama yok öküzüm büyük olsun dersen 3.30 bmv deneriz hocam :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

+1

Evet bir de bu var ama 1.6 otomatik seçeneğim değil sanırım. 1,6 otomatik dizel kızıma olabilir belki. :)

Aslında 1.6 dizel otomatik vites alabilecek gücüm olduğu gün affetmem :)

Dizelin torku ve turbosu herşeye değer

Kazanın mantığı yok zaten bir anda olup bitiyor. Araç çok ta önemli değil. Otomatikte hiç acemiliğim olmadı. Sadece aracı aldıktan 2 ay sonra babamın torosonu debriyaja basmadan durduğum için stop ettirdim bir defalığına o kadar.

Bir ara benim aracı denersiniz. 1,6 da fena değil.Sizi üzmez ama yok öküzüm büyük olsun dersen 3.30 bmv deneriz hocam :D

Aklıma sen geldin zaten hocam. Senden bir cevap geleceğini bekliyordum. Aslında bende sana bir 2.0 kullandırayım. Gerçi geçen 1.6 astra otomatik kullandım. Gerçi o manuele bir beyin takılarak otomatikleştirilmiş şanzumanmış.Geçişler bizimkilere göre belirgindi. Ancak rampadaki performansı gayet başarılıydı :) Deneriz hocam seninkini de birgün :)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yakın zamanda yapalım inşallah.

İnşallah hocam. birgün kapıştıralım aslanları :)

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Arkadaşlar bu konuyu açan benim.

"İnsanlar kınadığı durumu mutlaka birgün yaşar"

Geçen gün araç çalışırken aracı boşa alıp aracın el frenini çektim ve arabadan indim. Park yerindeki taşı kaldırmak için. Geri dönüp baktığımda benim oğlan arka koltuktan kol dayama üzerinden uzanıp vitesi boştan D konumuna çekmiş ve araçta tek. :( :( :( Araçtan uzaklaştığım mesafe 2 metre kadar.

Şükür el frenini indirmeyi bilmiyor gerçi bilip bilmediğini bilmiyorum beni çok iyi takip ediyor.

1-Kesinlikle yapmadığım birşey aracın üzerinde anahtar bırakmam eşim dahi araçta olsa.

2-Aracı kesinlikle boşta bırakmak elfrenini çekip P konumuna alırım.

3-Arabayı çalışırır halde kolay kolay araçtan inmem.

Bunların hepsini atlamışım.Gerçi dalgındım. Ama hata affetmez hayat.

Aman dikkat çocuğunuz araçtaysa kesinlikle aracınızı N konumunda ve çalışır halde bırakmayın. Çünkü mondeolarda N konumundan D konumuna ve D konumundan N konumuna mandala basmadan geçiyor. Bilginiz olsun arkadaşlar.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Anahtar üstünde kesinlikle bırakmayın. Kesinlikle...

Geçmiş olsun.

Üstad o kadar alışkanlık haline gelmişki anahtarı çıkarıp almak yıkamacıya bırakıp anahtarı üzerime alıp döndüğüm aracı birine teslim edeceksem bile anahtarı çıkarıp arkadaşın eline vermek. Ama olacak ya dalgınlığıma geldi ve çok korktum. Bu ayrı bir ders oldu. Arkadaşları uyarmak mahiyetinde buraya yazdım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunu yazmalıyım ama nereye yazmalıyım diyordun... Bak bulmuşsun yazacağın yeri :)

Geçmiş olsun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bunu yazmalıyım ama nereye yazmalıyım diyordun... Bak bulmuşsun yazacağın yeri :)

Geçmiş olsun..

Hemde kendi açtığım konuya :D :D :D

Sağol abi. Aslında dün ben seni başka birşey için aramıştım bunlardan bahsedince unuttum. :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-temiz-ve-bakimli-otamatik-vites-103487801/detay Bunu alacaktık adam satmış kaldı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...