İçeriğe Yönlendir

Retro Merakım // Sıfır Nokia 3210'Larım

Ali Elöver

Recommended Posts

Ali Elöver
(düzenlendi)

Gençlik yıllarımın telefonu :) , ilk antensiz Nokia harikası.

Şu an elimde 2 adet biri sıfır jelatini üstünde, birisi sıfır ayarında Nokia 3210'um var, birde sıfır orjinal yedek kapak. Maalesef pilleri orjinal değil yan sanayi. Arada bir kartımı takıp kullanıyorum bu eski zaman telefonlarını, herkesin aklının bir köşesine kazınmış ve unutulmaz Nokia monofonik zilleri, yeşil led ekranı, yılan oyunu ile tam bir zaman makinası. Elime alıp o kendine has şekli ve ağırlığı ile sanki üniversite kantininde son sınıfta içtiğim çayın kokusu burnuma, arkadaşlarımın gülüşme sesleri geliyor kulağıma.

Nostalji iyidir ;)

img_8107.jpg

img_8111.jpg

img_8113.jpg

img_8088.jpg

img_8105.jpg

img_8083.jpg

img_8084.jpg

img_8090.jpg

img_8115.jpg

img_8117.jpg

img_8114.jpg

img_8118.jpg

img_8095.jpg

img_8099.jpg

img_8098.jpg

img_8096.jpg

img_8120.jpg

img_8126.jpg

img_8122.jpg

img_8128.jpg

tarihinde Ali El&#246ver tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Gerçekten hoş.

1.jpg

Benim de unutamadığım telefon budur. Ali abi sana hatırlattıklarını bana da bu telefon hatırlatır. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Aynısından vardı benim. Bir de oricinal mavi kapak almıştım. Değiştirip değiştirip kullanıyordum... Ayrıca bu telefonlarda titreşim yoktu normalde. Ama mini motor almış, rs232 t/r yapmış ve motoru takıp titreşim menüsünü kabloyla etkinleştirmiştim. Başlangıç resimini değiştirir dururdum... Hala durur yaptığım t/r devresi... Hey gidi heey! ;)

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Harika bir paylaşım. 3210 benim de ilk telefonumdur. Üniversiteyi kazandığımda ailem almıştı. 2000 yılında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

O yıllarda nargileye giderdik Çorlulu Ali Paşa'ya muhabbet daralınca yılan başlardı münferiden, ben kızardım Yasin vazgeçmezdi sabahlara dek.

Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Gerçekten hoş.

1.jpg

Benim de unutamadığım telefon budur. Ali abi sana hatırlattıklarını bana da bu telefon hatırlatır. :)

Benim ilk telefonum.Çok severdim.Anteni kırık ama çalışabilir halde evimdeki dolabımda yatıyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Vaaay, cidden anılarım canlandı. Zamanında bunu almak istemiştim de, bedavaya 5110 ile 6310 gelmişti, onlarla idare etmiştim.

Aynısından vardı benim. Bir de oricinal mavi kapak almıştım. Değiştirip değiştirip kullanıyordum... Ayrıca bu telefonlarda titreşim yoktu normalde. Ama mini motor almış, rs232 t/r yapmış ve motoru takıp titreşim menüsünü kabloyla etkinleştirmiştim. Başlangıç resimini değiştirir dururdum... Hala durur yaptığım t/r devresi... Hey gidi heey! ;)

Bunun için titreşimli pilleri vardı. Hem 5110, hem 6310 hem de bu 3210 lar için titreşimli pili takınca menüsünde titreşim modu otomatik açılıyordu. Uğraşmasaydın o kadar :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Miroğlu'yu hiç pembe tshirt giyerken gördüğümü hatırlamıyorum?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Göyneki bilmem ama Miroğlu gömlek giyerdi.

Birde Desert Eagle'ı vardı, Yavuz 16'dan gayet farklı, buna ne diyeceksin?

Ayrıca madem aynıydınız, sonrasında o niye pembeli olmadı, seni kim kışkırttı.

Gece gece çok pis geyik yapasım var haa :D

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Gerçekten hoş.

1.jpg

Ben den bunun mavisi vardı.. O zamanlarda gazete vermişti.. Öyle bir titreşimi vardı ki sesli modda o kadar ses çıkarmıyordu.. Çalmadan önce ekranda telefon simgesi çıkardı.. O zamanlar kontur kaptırma modası vardı çok işe yarardı... :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

İlk telefonum 688 di.Üniversite yılları telsim hat her yerde çekmezdi.Evi arabilmek için yüksek bi yere gider kıpırdamazdım.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bacanağaamı yaptırdıydın :biggrin:

Bu nokiadan bende kullanmıştım ilk çıktığı zaman ne süskse yapmıştı.Bizim 2 arkadaş almıştı çıkar çıkmaz.İnanılmaz beğenmiştim o zamanlar sonradan bizede nasip oldu.Bence halen görüntü olarak absürt değiller.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

İlk telefonum 5110 du. Ancak 1 ay kulladım sonra ilk çıktığı günlerde yani 2000li yıllarda 3210 aldım. Kullandığım en güzel tuşlara sahip telefondu. Tek elle mesaj yazmak çok güzeldi.Ağırlık merkezini çok iyi ayarlamışlardı. O yıllarda öğrencilerin elinde hep bundan vardı. Fiyatını hiç unutmuyorum 83 milyon(eski para ile) vermiştim. Onur dediğin telefonlarda çok güzeldi ama onlara gücümüz yetmemişti o zamanlar :)

Yorum bağlantısı
Önder Boran

260903_300-300.jpg

Benimde ilk telefonum bundandı.Kılıfın metal olan yeri ile birlikte atletimi ve t-shirtimi yakıp belimide yakmıştı.Nasıl ısındığını hala merak ederim.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Vaaay, cidden anılarım canlandı. Zamanında bunu almak istemiştim de, bedavaya 5110 ile 6310 gelmişti, onlarla idare etmiştim.

Bunun için titreşimli pilleri vardı. Hem 5110, hem 6310 hem de bu 3210 lar için titreşimli pili takınca menüsünde titreşim modu otomatik açılıyordu. Uğraşmasaydın o kadar :D

Senin zamanında vardır Sani, benim zamanımda yoktu. İlk alanlardanım da, öhöm öhüm. :p

Bacanağaamı yaptırdıydın :biggrin:

Bu nokiadan bende kullanmıştım ilk çıktığı zaman ne süskse yapmıştı.Bizim 2 arkadaş almıştı çıkar çıkmaz.İnanılmaz beğenmiştim o zamanlar sonradan bizede nasip oldu.Bence halen görüntü olarak absürt değiller.

Her şeyi bacanaa mı yaptırcez len! :bambam:;)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Madem retro'cuyuz, o telefona birde bu araba gider. :)

VIibx.jpg

Benimde ilk telefonum ericsson ga 628 idi. Gh688 o zamanlar henüz çıkmamıştı.

jQjHV.jpg

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ben bununla başlamıştım ama sim kart arada bir yerinden oynadığı için ericsson ile değiştirmiştim (CH337)

flare1.jpg

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Zamanında kullandığım,bu 2 telefonu beğendiğim kadar,hiçbir telefonu beğenmedim...

O yeşil nokia çok güzel bir telefondu abi hala çok beğenirim.

Benimde ilk telefonum bundandı.Kılıfın metal olan yeri ile birlikte atletimi ve t-shirtimi yakıp belimide yakmıştı.Nasıl ısındığını hala merak ederim.

Bizim evde çalışır durumda temiz bir tane var bundan abi :)

tarihinde Çağlar Aymelek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Benim de ilk telefonum buydu... Alo Türkiye olayı vardı o zaman... Kredi kartıyla 10 taksitle almıştım...

Benimde ilk telefonum ericsson ga 628 idi. Gh688 o zamanlar henüz çıkmamıştı.

jQjHV.jpg

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Bu da benim ilk telefonum. Alcatel one touch view :) Batarya bitince 3 tane kalem pil takılabiliyordu.

Alcatel-One-Touch-View.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Boran

Bizim evde çalışır durumda temiz bir tane var bundan abi :)

Aman Çağlar etme abim,o yanık acısıyla telefonu ilk gördüğüm telefoncuya verdim. :D

Ama gerçekten çok kaliteli telefondu.Abimdede bir üst modeli vardı.Kenarında Memo tuşu vardı.Görüşmede 30 sn. kaydedebiliyordu. :bravo:

alview2b.gif

Bundan evde var birtane.Kutusu,şarj aleti,kendisi bile duruyor.Buda aynen üç tane küçük pille çalışabiliyordu.Eşime almıştım.One touch View DP.Çok güzel telefondu yaa. :yes:

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Eski telefonlarımı bende atmam. Bir Ericsson GH688, bir Siemens C55 bir de Nokia 6230i duruyor. İleride çoluk çocuk bakıp şaşırırlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...