İçeriğe Yönlendir

Retro Merakım // Sıfır Nokia 3210'Larım

Ali Elöver

Recommended Posts

Servet Aydın

İlk cihazım gerçek maun kasalı 628 ( tuş takımı kapaklı modeli ) idi. Mekanik ömrünü tamamlayınca içindeki 2 wattlık çıkış katından 2.4 Ghz'lik verici yapmıştım :)

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

T 28 aldığım gece sabaha kadar uyuyamamıştım,ne büyük mutluluktu en son kızım 2 yaşında iken balkondan atıp darmadağın etmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

T 28 aldığım gece sabaha kadar uyuyamamıştım,ne büyük mutluluktu en son kızım 2 yaşında iken balkondan atıp darmadağın etmişti.

T28 i şahsen ve isteyerek ve büyük zevkle duvara atma sureti ile ve sonra üstüne basarak harap etmiştim, açık gözüküp te, dışardan aranınca ulaşılamıyor olması kronikti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlk telefonum 688 idi.. 1000 dolara almıştım...

Sonra GD90 ve GD92 kullandım.. Sonra galiba ilk ve tek nokiam olan 3210 u bir müddet kullandım...

Ben 688 aldığımda Nevşehir'de cep telefon şebekesi yoktu.. il dışına falan giderken yanıma alırdım.. :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
(düzenlendi)

97 senesinde 125 milyon TL ye almıştım. Ondan sonra A1018 almıştım daha sonraki sırayı hatırlamıyorum :D

Lise 1 de idim , vay be

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

müsrüflik had safhada, şebeksi yok konuşmaya, 1000 dolar vermiş telefona, o 688 i görmüştüm galiba bir yerde, hatta yerdeydi tam olarak, caillou nun yanında?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

müsrüflik had safhada, şebeksi yok konuşmaya, 1000 dolar vermiş telefona, o 688 i görmüştüm galiba bir yerde, hatta yerdeydi tam olarak, caillou nun yanında?

:D benim ayranım da yoktu , telefonda o zamanlar. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynen.. oyuncak çuvalı görüntüleri vardı sende.. Bak bakalım :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aynen, yanında da ne videolar var bende, ilgili konuya mı ekleyeyim, yoksa rezervasyon kontolünü bir daha yapar mısın söz konu mekanda, tercih senin :fiuw:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

T28 acaip pahalı bir telefondu, deli paraydı. Fakat ne olduysa (yeni model daha yoktu ortada) 1 gecede fiyatı yarıya düşürüldü Ericsson tarafından bende o hafta belki döviz gibi tekrar yükselir diye hemen almıştım. 5-6 ay sonra başka modeli çıktı ama bu telefon acaip havalıydı.

Sebebi, piyasada çok sayıda kaçak telefon yayıldığı çıkmıştı ortaya. Ericsson baş edebilmek için fiyatı düşürmüştü.

Aynısı bir kerede Nokia'nın bir modelinde oldu. 1 gecede telefon 750tl'den 450TL'ye düşmüştü.

İlk telefonum 628'di, 65milyon vermiştim 99 senesinde. Sonra 1 sene kadar bi kapaklı modelini kullandım, gizli menüsünü aktif edip, açılışta özel mesaj göstertiyordum. Ayrıca olmayan melodileri eklemiştim. Servis menüsüne geçip, menü sıralamasını değiştirtebiliyordum :)

t28'i ise babam almıştı, sanıyorum ki 3. kronik problemi, kapak bir süre sonra açılıp kapanmaktan pert oluyordu :)

Hiç unutamadığım diğer bir telefonum ise, Nokia-6510-01.jpg budur (6510). WAP'a girip haber okurdum ve tilt oynardım. Mavi ekranı ile o zamanki tüm yeşil ekranlı telefon sahiplerini fena kıskandırırdım. Bayağı uzun süre kullandım, sonra teknolojinin gerisinde kalınca 6230'a geçmiştim.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

İlk cihazım gerçek maun kasalı 628 ( tuş takımı kapaklı modeli ) idi. Mekanik ömrünü tamamlayınca içindeki 2 wattlık çıkış katından 2.4 Ghz'lik verici yapmıştım :)

O zamanlar cep telefonu anteninden 2.4 GHz'lik verici yapan kabiliyetin bugüne kadara fezaya roket yollaması lazımdı !

Hayrola vakit mi yoktu ar-ge durdu Sn Mak Gayvır King ?

Ali abi 8210 satılıksa direk talibim abi:)

İyi de bende 8210 yok ki GökhanCan ! 3210 demek istiyorsan maalesef imkansız...

Nokia Türkiye Genel Müdürü geldi bana sat abi bunları bize, teşhire koyalım 12 senelik sıfı cep telleri diye yanaşmadım :D

Kutulu sıfırı sadece Finlandiyada Nokia fabrikada kalmış, diğer en iyi durumdaki örnekler bende dermişim :p

Anıları var bu cihazların bende paha biçemiyorum, 2012 Fiesta TDCi X paket versen olmaz, belki de olur dene bakalım :p

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

İlk telefonum 688 idi.. 1000 dolara almıştım...

Sonra GD90 ve GD92 kullandım.. Sonra galiba ilk ve tek nokiam olan 3210 u bir müddet kullandım...

Ben 688 aldığımda Nevşehir'de cep telefon şebekesi yoktu.. il dışına falan giderken yanıma alırdım.. :D

Vay be, paralara bak, Emmi sende az kirli çıkı değilsin :p

Nevşehirde şebeke yoksa çekmiyorsa HİLTON'da çeker be abi :D Zaten cep ile iletişim buluşma HİLTON'da lazım ;)

Zengin adam vesselam, allah daha çok versin gözümüz yok ama takkiye var. Emmiyi geçenlerde bir Mercedes ile Hilton'a girerken görmüşler, Mondeo'yu bize gösteriyor, özel işlerinde Merso'cu ;)

Sıkıldım be Ali.. :)

Valla inanırım Servet Abi, sen yapamıyorsan elinden gelmediğinden değil, ya vaktin yoktur ya da olay seni sıkmıştır.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Bana bişeyler vermiştin 2.ci el. Bunlardan da versene 3-5 tane. :air_kiss:

Sana ne diyoruz biz şimdi Ali Opelöver mi? :)

Hangi Hilton'a?

Mekke'deki.

RAioV.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

1-Bosch 509 güzel telefondu ama çamaşır makinesi mantığıyla çalıştığından Bosch telefon piyasasından uzaklaşmakla akıllılık etti :D

2-Sagem kısa mesaj bile atamayan titreşimi olup sadece test menüsünden aktif olan ve sadece 2 gün bende durduktan sonra yol verdiğim ilginç bir cihazdı

3-Panasonic g 600 güzel telefondu hiç sıkıntı çıkarmadı keyfe keder değiştirdim eğer içini deşmeseydim hala çalışırdı pili ilk lithyum pildi galiba.

4-nokia 3510i nokia almamaya yemin ettiğim telefondur benden çok serviste durdu.

5-Samsung e 900 güzeldi ekranı bozulana kadar sanırım kronik bir problemdi.Hala evde durur içini kurcaladım biraz keyifli bir günümde toplanmayı bekliyor.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
(düzenlendi)

Hangi Hilton'a?

Kayseri Hilton, Ankara Hilton. fark edermi Emmi'ye, maksat muhabbet olsun o an hangi Hilton'da ortam iyiyse oraya akar elinde 688'i ile...

Bana bişeyler vermiştin 2.ci el. Bunlardan da versene 3-5 tane. :air_kiss:

Sana ne diyoruz biz şimdi Ali Opelöver mi? :)

Mekke'deki.

Hocam bunlar Antika, tabilki veririm, istersen kutusuyla hepsini veririm, sıfır 3210'lar dahil ama önce noterden Transit ile Lada'nın devrini ver bilabedel. Yok benim adım Ali TOKATçı, hamdolsun bileğimi büken çıkmadı, bugün Opel olur yarın VW, öyle kolay değişebilir durumlar için nam değişikliği gerekmez, herkes bileğimin Tokat gücü ile ansın ;)

Mekke Hilton Emmi'ye şimdilik ters bir koordinat. Las Vegas Hilton, Paris Hilton de ona...

Hüseyin, o Mekke'yi bilir de gitmez :) Anla artık :D

Daha erken Mekke için, Mehmet Abi yaş 75'den sonra tövbe edip arınmak için tabiki Mekke'ye gidecektir.

Ama sadece gitmek olmaz, Han- hamam çeşme cami falan yaptırması lazım kefaretleri için.

Şimdilik rotası Ankara - Kayseri - İstanbul - Çeşme Hilton, navigasyona sadece bunları ayarlamış arabası otomatik götürüyor ayda bir :D

tarihinde Ali El&#246ver tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Hocam bunlar Antika, tabilki veririm, istersen kutusuyla hepsini veririm, sıfır 3210'lar dahil ama önce noterden Transit ile Lada'nın devrini ver bilabedel.

Duygularımla oynadın. Dostluğumuz kainat'a kadar sanıyordum. :cray::vandal:

Düzenleme:kainaya-kainat'a

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Duygularımla oynadın. Dostluğumuz kainat'a kadar sanıyordum. :cray:

haklısın hodjam, sana haksızlık ettim, tamam ordaki 1018s'lerden birinisana yolluyorum ama pili yok :)

Şarj var pil yok ama sen yeniden ayağa kaldırırsın ;)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

haklısın hodjam, sana haksızlık ettim, tamam ordaki 1018s'lerden birinisana yolluyorum ama pili yok :)

Şarj var pil yok ama sen yeniden ayağa kaldırırsın ;)

I ıh. Hala gözüm yaşlı. :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

İlk telefonum ericsson 337 nin kapaklı modeliydi; 95 yılının sonlarında almıştık; kapak 6 ay sonra kırılmıştı :D mesaj gönderme yoktu :D Sadece alıyor..

1100 dolar civarıydı fiyatı..

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Paris Hilton'a akmasın da :p

Geçmiş olsun.... Akan akmış mercimek bu yaz fırında imiş... Mekan: Hilton Antalya

2emmi.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

1100 dolar. Telefona verdim deme :)

Yok telefoncuya verdik o parayı :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Çok iyiydi parayı aldı telefonu verdi :p

Herşey biryanada mesaj yazamayan bir telefona ı phone parası vermişiz zamanında :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Para-telefon eğrisi oluşturdun yani :D

Çok para be. Şimdi doların eskisi gibi değeri yok. Dolarla söylenince pek anlaşılmıyor :D Maaş üzerinden örnek ver. Muhtemelen 2 memur maaşıdır :D

Zamanında iyi işi görmüştü ama ..

Maaşını söyle bende sana kaç maaş yaptığını söyleyeyim :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...