İçeriğe Yönlendir

Km Oynanmış Mıdır?

Bartu Çınar

Recommended Posts

Bartu Çınar

Arkadaşlar bir hafta önce aldığım arabamın km si oynanıp oynanmadığını nasıl anlarım?

Servis kayıtları yok.2010 tüvtürk e 44000 de girmiş.Araç şu an 55000 de.Pedallar daki yıpranma ne kadar olmalı bilmiyorum.Vites kolu direksiyon simidinden koltuklardan pek anlamadım.Koltuklar biraz yıpranmış da.İyi günler.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Valla tuvtürk e girmesi de kurtarmıyor bizi.Çünkü belki de araç km düşürülüp muayeneye girdi bilemezsiniz ki..İyi bir ustaya gösterin.Alt takımlara falan bakarak bir tahminde bulunabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gözümle görsem anlayabiliyorum çoğunu , bu arada söz konusu araba nedir kaç modeldir kaç sahip değişmiştir?

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Araba kaç model, dizelmi benzinlimi?

Ve eninde sonunda bir servis bakımı yapılmıştır. Serviste en son hangi tarihte kaç km bakımı yapılmış bir onu öğrenmek lazım en güzeli.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Servis kaydı yoksa. Hiçbirşey belli olmaz. Tüvtürk'e de oynanmış olarak girebilir. Direksiyon ve vitesten bile anlaşılmayabilir.

Servise giderken düşürülüp gidilmez mi?

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

almışsınız artık oynanmış olsa nolcak. hem artık bu işide profesyonel yapıyorlar gösterge panelini açıp arkadan lehimlerle oynayıp yazıyorlar yeni km yi. ama bu bile anlaşılmıyormuş çoğu zaman. bende 89 binde araç aldım biniyorum. 90 bin bakımını serviste yaptırdım sordum kaydı yok arabanın ama orjinal olma ihtimali yüksek dediler. km nin....:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Avatarınızda yazan aracı soruyorsanız 93 model mazda 3.23 ve kmsi 44 bindeydi.Oynanma olasılığı yüksek gibi duruyor.Neredeyse 20 yaşında araba.O km de olması için en az 15 senesini garajda geçirmiş olması lazım.km anlaşılması çok zor bir olay.Tabi bütün bunlar düşündüğümüz araç hakkındaysa geçerli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

almışsınız artık oynanmış olsa nolcak. hem artık bu işide profesyonel yapıyorlar gösterge panelini açıp arkadan lehimlerle oynayıp yazıyorlar yeni km yi. ama bu bile anlaşılmıyormuş çoğu zaman. bende 89 binde araç aldım biniyorum. 90 bin bakımını serviste yaptırdım sordum kaydı yok arabanın ama orjinal olma ihtimali yüksek dediler. km nin.... :)

Almışsınız araba gösterdiği km de deyip binin. Haayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Bartu Çınar

aracım 2006 model focus cia kmsi 54000 ondan şüpheleniyorum .. ilginize teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

en azından 2008-2009 larda servise girmişliği vardır, sorgulatın.

Yorum bağlantısı
Bartu Çınar

Avatarınızda yazan aracı soruyorsanız 93 model mazda 3.23 ve kmsi 44 bindeydi.Oynanma olasılığı yüksek gibi duruyor.Neredeyse 20 yaşında araba.O km de olması için en az 15 senesini garajda geçirmiş olması lazım.km anlaşılması çok zor bir olay.Tabi bütün bunlar düşündüğümüz araç hakkındaysa geçerli.

yok o eski arabam :) yeni aldığım focus cia 2006 54000 de onun için soruyorum.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Benim arabamda 2006 ve şu anda 112000 de. Yaşına baktığınızda oynanmış olma olasılıgı var gibi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Her ne olursa olsun km oynanmışlığını anlamak iyi bir ustaya bakar.Atıyorum;90 bindeki aracı 50 bine çekerse çok anlaşılmaz ama 100 bin km silinirse az buçuk anlaşılır.Servis kayıtları yok ise, tüvturk ü baz almak sağlıklı bir sonuç vermez.Bazı yetkili bayiler,servis hizmetlerini kendileri verdikleri filo kiralamadaki araçları ihale ile alıyorlar.Servis kayıtlarını kendileri tuttuklarından ,km si ile oynayıp kayıtları ona göre düzenliyorlar.Biraz bakım ,güzel bir kozmetik görünüm ile araçları 2.ci el de yüksek rakamlara satıyorlar.Mesela 250 bindeki Toyota corllayı 25 bin liraya alıp,dediğim işlemi uygulayıp 85 bine çekiyorlar.Biraz makyaj boya koruma parlatma kuaför derken,2.ci elde 36 ya satıyorlar.Krediyide kendi finansmanlarından sağlarlar ise ettikleri kar 15 bini buluyor.

Yorum bağlantısı
Bartu Çınar

gözümle görsem anlayabiliyorum çoğunu , bu arada söz konusu araba nedir kaç modeldir kaç sahip değişmiştir?

Abi araç ilk el hiç servise gitmemiş.Çok iyi bir ustaya yaptırmış herşeyini.Usta ford servisten emekliymiş.

Trigerin değişip değişmediği anlaşılır mı peki?Adam hiç değiştirmedim diyor.

Yorum bağlantısı
Bartu Çınar

Değiştirmedim dediyse değişmemiştir. Değiştirmek iyi birşey çünkü.

Bu arada mantıklı gelmiyor bana. İyi ustası var diye garantiden mi vazgeçmiş bu adam?

Servise siz bir sordurun.

Sordum servise bu araç bize gelmiyor dedi.Triger kaçıncı km de değişir?

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Bartu Bey Konya dan mı aldınız aracı bakımları nerede yapılmış garantili arabayı sanayi de ustaya götürmek hiç mantıklı değil

Yorum bağlantısı
Bektaş Aslantaş

oynanmış diye bir şart yok ben kendim 2006 model meganı 35000 de sattım geçen sene az kullanıyordum aldığım kişide akraba ve az kullanıyordu olmaz diye birşey yok bence takmayın keyifle binin :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bartu Çınar

Bartu Bey Konya dan mı aldınız aracı bakımları nerede yapılmış garantili arabayı sanayi de ustaya götürmek hiç mantıklı değil

Bodrumdan aldım.Bodrum ford a sordum.Bize gelmiyor dedi.Araştırdım Türkiye nin hiçbir fordunda kayıt yok.İlk 1 yıl hariç.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Abi araç ilk el hiç servise gitmemiş.Çok iyi bir ustaya yaptırmış herşeyini.Usta ford servisten emekliymiş.

Trigerin değişip değişmediği anlaşılır mı peki?Adam hiç değiştirmedim diyor.

sıfır araba almış ama eski ustasına gitmiş :s numunelik,

Yorum bağlantısı
Bartu Çınar

sıfır araba almış ama eski ustasına gitmiş :s numunelik,

Evet ilginç :unsure2:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Zor biraz bence o km, olmaz mı olur. O kadar temiz arabalar genelde tanıdığa gider.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Özarı
(düzenlendi)

Motor kompresör basıncından anlaşıldığını duydum. Ama sistemi bilmiyorum.

tarihinde Engin Özarı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Güler

Benim aracım 2006 model 63000'de.Çevremde buna benzer yaş ve km de birçok araba var.Bence lastiklerin tarihine (Lastiğin üretim tarihi) bakın 55 binde orjinal lastikse km'de orjinaldir.Benim aracımı 2008 de 27 binde aldım.içinde sadece vitesin sağ üst kısmında ufak bir yıpranma vardı.50 bine gelince aynı yıpranma sol tarafta da oldu.Bunun dışında focusların iç kısmında bu km lerde çok yıpranma olmuyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...