İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Yardımcı Isıtıcı (Ptc)

Abdurrahman Balaban

Recommended Posts

Ferit Erken

Örnek leri mevcut ona göre montaj yaparsınız takipteyim [emoji106]

Bitirince ufak bir video eklerim. Evet yapan arkadaşları inceledim fakat sigorta kutusu bağlantısı hususunda pek resim ve ayrıntı göremedim. Gerçi elektrik teknikeri olarak benim için sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ayrıntı gerekirse ben eklerim diğer ilgilenen arkadaşlara yol gösterir.
Yorum bağlantısı
Harun Özden

Bitirince ufak bir video eklerim. Evet yapan arkadaşları inceledim fakat sigorta kutusu bağlantısı hususunda pek resim ve ayrıntı göremedim. Gerçi elektrik teknikeri olarak benim için sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ayrıntı gerekirse ben eklerim diğer ilgilenen arkadaşlara yol gösterir.

Merakla bekliyorum

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Tekrar merhaba arkadaşlar. Ek ısıtıcı işimi bitirdim.Ford Focus Tit.1.6tdci aracımda sadece Ek ısıtıcı montajını yapıp, programsal olarak modifiyeli elm327 kablosuyla aktif ettim. Bütün kablo tesisatı ve sigortası dahil aracımda mevcuttu.

http://cloud.tapatalk.com/s/58148ebbf1260/20161029_012017.jpg?

http://cloud.tapatalk.com/s/58148ef252b34/20161029_012013.jpg?

http://cloud.tapatalk.com/s/58148f221c38a/20161029_011934.jpg?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Bu parçanın fiyatı ne kadardı acaba? benim 2004 c max için de olur mu ki?

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Çıkma parça bulabilirseniz çok maliyetli olmaz. Yurt dışı internet sitelerinde çok ucuz ama satın alabilmesi problem. Orjinal sıfır parça olarak 500_600 tl civarında olması gerek. Otomotiv parçacılarında bulunabiliyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Özden

Sıfırı için 580TL fiyat aldım. Çıkmacılarda 300-350TL civarı fiyatı. Yurtdışı 150-200TL civarı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Tekrar merhaba arkadaşlar. Ek ısıtıcı işimi bitirdim.

Elinize sağlık güle güle kullanın ama aracı çalıştırmadan fazla deneme yapmayın aküye büyük eziyet oluyor sanırım :)

Parçayı nereden kaça aldınız sorması ayıp.

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Elinize sağlık güle güle kullanın ama aracı çalıştırmadan fazla deneme yapmayın aküye büyük eziyet oluyor sanırım :)

Parçayı nereden kaça aldınız sorması ayıp.

Orjinal sıfır Ford parçası. 550tl civarındaydı ben aldığımda. Motor çalışmazken kullanım iyi değildir tabiki lakin yapanlar düşünmüştür. Bildiğim kadarıyla akü belli bir voltajın altındaysa çalışmıyor diye okumuştum biryerlerde. Sonuçta gem modülü kontrol ediyir.
Yorum bağlantısı
Recep Güney

Havaların sogudugu şu günlerde tam ihtiyacimiz olan şey aslında ama küçük şehirde yaşayın bir şekilde parçayı bulsak bile montaj yapacak adam bulmak mümkün değil malesef...

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Havaların sogudugu şu günlerde tam ihtiyacimiz olan şey aslında ama küçük şehirde yaşayın bir şekilde parçayı bulsak bile montaj yapacak adam bulmak mümkün değil malesef...

Eliniz yatkınsa ve gerekli istek içinizde varsa, yapılamayacak kadar zor birşey değil. Ben kendim yaptım. Diger yapan arkadaslarin paylastiklarina bakarak ve arastirarak sonuca ulastim. Fakat normalde herkezin yapabileceği kadar kolay bir islem degil bu konuda haklisiniz. Sırf çocuğum için yaptım. Soğuk kış günlerinde kisitli zamanlarimizda araci isitmaya vakit bulamiyoruz. Tek sebebim bunun için...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Sezgin

ford araçlarda smart charging (akıllı şarj) denilen bir sistem mevcut

akü belli bir voltaj/amper değerinin altına düşünce önceliği araç şarjına veriyor

şarj değeri düştükçe klima,radyo,kalorifer ek ısıtıcı gibi sistemleri sizin müdahalenize gerek kalmadan otomatik olarak kapatıp aküyü şarj etmeye devam ediyor.

ek ısıtıcı için rölantide kesinlikle %100 şarj göremezsiniz

nedeni de yukarıda açıkladığım sebeplerden dolayı

araç hareket ederken %100 ü görebilirsiniz

ama aküye bir miktar yük bineceği kesindir, akünüz sağlam ve şarj sisteminiz iyi ise hiç dert etmeyin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Gül

Bugün itibariyle ben de artık PTC ısıtıcılı Focuscular kervanına katıldım. Acaba nasıl olur falan derken @ Doğan Kurban Bey'in de yardımıyla ptc ısıtıcıyı geçen hafta buldum ve bugün montajı gerçekleştirdik. Fotoğraf çekip süreci paylaşmak istemiştim ancak Cumartesi olması sebebiyle sanayi öyle yoğundu ki maalesef fırsat bulamadım.

Kış aylarda meğer çile çekiyormuşum. İmkanı olan kesinlikle taktırsın. Focus 3'lerde tesisat zaten hazır. Montajı da o kadar kolay ki bugunki tecrübeden sonra kendim bile yaparım. Ferit Bey ve Doğan Bey'e yardımları için tekrar teşekkürler.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Parcayı kaç liraya aldınız?

Bu işi kışın yapmaya kalkıştığınızda malesef yüksek fiyarlarla karşılacaksınız. Ben mayıs ayında yaptırdım. 150 lira parça parası vermiştim. Şu an 250-300 gibi fiyat verenler var Ankara yıldız sanayide.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Parcayı kaç liraya aldınız?

Parçayı 230 liraya aldim. Sıfır parça 530 lira.
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Bu işi kışın yapmaya kalkıştığınızda malesef yüksek fiyarlarla karşılacaksınız. Ben mayıs ayında yaptırdım. 150 lira parça parası vermiştim. Şu an 250-300 gibi fiyat verenler var Ankara yıldız sanayide.

Ben söylediğiniz fiyata hiç rastlayamadım. Siz iyi fiyata edinmişsiniz. Yurt dışındaki cikmacilarda bile bu fiyatlara gelmiyor.
Yorum bağlantısı
Fatih Aldemir

Benim aracı incelemem lazım uyumlu mu diye. Aracıma uygun olursa 230 liraya ben de bulursam alırım ;)

Yorum bağlantısı

Ben söylediğiniz fiyata hiç rastlayamadım. Siz iyi fiyata edinmişsiniz. Yurt dışındaki cikmacilarda bile bu fiyatlara gelmiyor.

Dediğim gibi sezon önemli :) yazın bot almak gibi birşeydi benim ki. Şu an talep çok olunca fiyatların artması normal.
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Dediğim gibi sezon önemli :) yazın bot almak gibi birşeydi benim ki. Şu an talep çok olunca fiyatların artması normal.

Haklısınız tabi kiş vakti olunca fiyat doğal olarak yükseliyor. Ancak döviz fiyatlarını da göz ardi etmemek lazim. Su an yurtdışı fiyatları dahi 150 liraya geliyor. Bizim uyanık çikmacilar tüm fiyatlar güncelleme çekmişler bile [emoji4]

Bu arada bildiğim kadarıyla siz elm327 cihazlarıyla da ilgileniyorsunuz. Bu cihazların 1.2 ve 1.5 versiyonları arasında ne fark vardır? Bir de modifiyeli elm ile yapabileceğim ekstra özellikler benim aracımı göz önüne alarak nelerdir? Şimdiden teşekkürler. İyi pazarlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yedek parçada sezon fiyatı olmaz. Çıkma parça ile rakam mukayesesi hatalı dır. Bugün 100denen yarın 200de olur 50de

Yorum bağlantısı

Haklısınız tabi kiş vakti olunca fiyat doğal olarak yükseliyor. Ancak döviz fiyatlarını da göz ardi etmemek lazim. Su an yurtdışı fiyatları dahi 150 liraya geliyor. Bizim uyanık çikmacilar tüm fiyatlar güncelleme çekmişler bile [emoji4]

Bu arada bildiğim kadarıyla siz elm327 cihazlarıyla da ilgileniyorsunuz. Bu cihazların 1.2 ve 1.5 versiyonları arasında ne fark vardır? Bir de modifiyeli elm ile yapabileceğim ekstra özellikler benim aracımı göz önüne alarak nelerdir? Şimdiden teşekkürler. İyi pazarlar.

Aynen şu an 250 lira gibi fiyatlar bu cihaz için normal sayılır.

aracınız  focus 3 sanırım. Hill holder olmayan focus 3 de onu aktif ettik. Birde hareket halinde kapı kilitlenmesini aktifleştirdik. Fazla da bir seçenek yok zaten bu araçlarda :)

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal

Ptc ısı ile direnci değişen elektronik devre elemanı..Bizim dilde :D  :D  :D  :D  :D  :D

Yardımcı ısıtıcı
(Dizel motorlu araçlar - ülkeye bağlı olarak)
Dizel yardımcı ısıtıcı (PTC elektrikli ısıtıcı), dizel motorlu araçlarda motorun ve iç mekanın ısıtılmasında
yardımcı olur. Dış havanin sıcaklığına motor sogutma sıvısı sıcaklığına ve alternatör yüküne bağlı olarak otomatik olarak açılır veya kapanır.

Arkadaşlar yukarıdaki araç kitapçığındaki tanımlama ifadesine göre bu sisteme sahip olan ,yada sonradan aracına
taktıran varmı merak ediyorum ?

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar intenetten Polonya daki çıkmacılara bakın. Türk lirası karşılığı en pahalısı 80-90 TL.Hatta 30-40 zlotiye bile var(1 zloti= 0,83 TL).  8-10 Euro da kargo tutsa...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...