İçeriğe Yönlendir

Soğukta Araba Çalıştıramama Ve Yaşadığım Olaylar :)

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Geçmiş olsun. Gece kalkmazsan olacağı. Bu ben 3 yıldır gece saat kurarak 3 defa kalkıp oğlanın üstünü örtüyorum. Niye sabah kalktığımda oğlum sağlıklı kalksın diye. Sende gece kalksaydın sabah sende mutlu kalkardın galiba.:) Allah birdaha göstermesin diyeceğim ama soğuklar devam ettiği sürece bu sıkıntılar devam edecek gibi :(

Abi Murat Dere hocam telefon et. Kayınbiraderiyle bir sistem yapsınlar evden kumandaya basınca çalışacak bir sistem. Evden bas kumandaya araba çalışsın. Hep aklımda var böyle birşey. Ne güzel olur ama değilmi :)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Samsunun gözünü seveyim,sanırım bu kış en problemsiz illerin başında gelir.gece en fazla -3 .

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

sogukda arac çalıştırmak ayrı bir tecrübe olmuş :)

çalıştırmaya çalışmak diyelim :D

aslında bu sene 4-5 defa bunu yaşadık sadece ben değil dizel araçların yaklaşık % 80 i bu durumda oluyor.

Bu sabah ne oldu acaba :)

Sani ciğim bu gece 5 te kalktım. güzelce gittim aracımı çalıştırdım. (-28 di) içeri girdim bir yarım saat kahvaltı, çay falan.. yarım saat sonra çıkıp kontak kapadım.

sabah da -24 de sorunsuz çalıştı. dün gece ve hatta bu sıkıntıyı yaşadığımız bir kaç gece daha da aynı şeyi yapmaya çalıştım ama gecenin 5 inde sıcacık yataktan kalkıp -30, -35 derece soğuğa gitmeye üşendim :D

Geçmiş olsun. Gece kalkmazsan olacağı. Bu ben 3 yıldır gece saat kurarak 3 defa kalkıp oğlanın üstünü örtüyorum. Niye sabah kalktığımda oğlum sağlıklı kalksın diye. Sende gece kalksaydın sabah sende mutlu kalkardın galiba. :) Allah birdaha göstermesin diyeceğim ama soğuklar devam ettiği sürece bu sıkıntılar devam edecek gibi :(

Abi Murat Dere hocam telefon et. Kayınbiraderiyle bir sistem yapsınlar evden kumandaya basınca çalışacak bir sistem. Evden bas kumandaya araba çalışsın. Hep aklımda var böyle birşey. Ne güzel olur ama değilmi :)

Çozukların üstünü örtmeye bende kalkıyorum da iş +22 den -30 a çıkmaya gelince biraz üşeniyor insan :D. Bu gece dışarı çıkış şeklimi fotolasaydım aslında görseydiniz. lahana bebek gibi olmuştum, bir tek gözlerim gözüküyordu :D

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
(düzenlendi)

Arabayı çalışır halde sokakta bırakabilmek :wub:

Kaç gece anahtar kapının üstünde (dışarıda) uyuduğumu biliyorum :D

Samsun yapmaz ama sen bi problem bulursun kendine çıkartacak :p

1-Tulum rulez. üstünü açtı altını açtı derdi yok :)

2-O sistem aslında var. Ben sivasta olsam kesinlikle taktırırdım. Kamyonlara otobüslere taktırdıkları, hatta bi ara transporter'larda termo paket diye tanıttıkları bi sistem.

Macerayı iyi oku Sani. -30'da diyelim ki manyağın teki sokakta ve çalışan bir araba buldu. Çıkaramaz ki onu olduğu yerden :D

Ama eskiden böyleydi. Rahmetli babam 91'de bizi okula bırakırken, önce gider arabayı çalıştırırdı. Sonra gelirdi. Çayını sigarasını içerdi. 5-10 dakika sonra sıcacık arabaya inerdik. Benzinli Pug 305. O zaman benzin ucuz tabii.

Ekleme yapayım; Sivasın en kenar mahallesi, neredeyse her evde bir adet kangalcık veya kurtcuk var ve o saatlerde bir kısmı açık geziyor yeldiri yeldiri etrafta :D

onları da geç arkadaki dağdan keklik peşine kurt ve tilki gelen bir yerde bu meacerayı yaşamak isteyen yoktur heralde :D

Şehir içine kefil olmam. şehirde öğlen vakti evime hırsız girdi. Ama burası "şeytan kulağına kurşun" oldukça güvenli :D

tarihinde Ertan Çabuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Burdaki laf buraya yazılacak cinsten değil :D

meteoroloji iki gün daha ayaz veriyor bura için.

bu başlıkta kerto nun maceralarını izleyebilirsiniz :D

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Yumruk büyüklüğünde olanından al.

Avatarına bakıyorum yazdığını okuyorum. bir mesaj var ama çözemedim :):unsure2:

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Samsun yapmaz ama sen bi problem bulursun kendine çıkartacak :p

1-Tulum rulez. üstünü açtı altını açtı derdi yok :)

2-O sistem aslında var. Ben sivasta olsam kesinlikle taktırırdım. Kamyonlara otobüslere taktırdıkları, hatta bi ara transporter'larda termo paket diye tanıttıkları bi sistem.

o zaten hergün bi sanayi turu atmazsa uyuyamaz. illede arabasını bi kurcalatcak :crazy:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Avatarına bakıyorum yazdığını okuyorum. bir mesaj var ama çözemedim :):unsure2:

Mesaj filan yok Ertan :) İki tip var, küçük olanı dedim..( büyük olanı futbol topu kadar ;) )

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Arabasıyla uğraşsın. Korkarım bi süre sonra kendini kurcalatmaya başlayacak. O zaman sakat :p

+1 :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Mesaj filan yok Ertan :) İki tip var, küçük olanı dedim..( büyük olanı futbol topu kadar ;) )

Avatarındaki gülüş emmi nin bıyık altından gülüşüne benziyor :D

ona birşeyler düşündüm işin açığı. saç kurutma makinesi ile otomatik hava üfletecem onun ciğerlerine. lakin önce kapalı bir garaj lazım :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Ertan senin durum hakkaten vahim be.

Davukları aracın altına doldursan, Aracın etrafını kartonla kapasan, hem davuklar üşümez hemde motora soğuk değmez :biggrin:

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

tavuk b..undan faydalan diyorsun :D onu da denemek lazım :D

lakin tavıklarım ve horozlarımın yerleri sıcak. arabayı kümes e sokmanın bir çaresini bulmam lazım.

bu gün de arabayı kıbleye çevirdim bakalım faydası olacak mı :D geçen gün hortuma döndermiştim.

O değilde bu bıyıklı nerelerde mk3 aldıktan beri kayıplarda adam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ertan aşağıdaki ürünü al, aracın altına, ( karter'e yakın) koy, gece yansın sabah sönsün, tek marş çalışsın aracın

Arabadan çok yakar bu Servet, bence arabayı çalıştırsın :D

kesin aşk vadisine gitmiştir mk3 ile :D

şşş.. noluyor be :D Burdayım bi yere gittiğim yok :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Zabaan köründe çıkar devreden, yakacağı 2 tl'yi geçmez be abi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ahan da geldi :D MK3 diyince forum onu uyarıyor heralde. ESP diyelim de Aloş da gelsin :D

VSA de Servet de gelsin... :D

Iphone Alper

Fun Melih

Htc Zafer

Zabaan köründe çıkar devreden, yakacağı 2 tl'yi geçmez be abi :)

Demedim mi.. aha geldi... :D

Bu lamba, o lamba mı ? ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Boya deyince de çağlar ağam :D

şşş.. noluyor be :D Burdayım bi yere gittiğim yok :D

Takipteyim agam. bu sıralar çil keklik gibi anında kayboluyorsun. bu gün de paket almış Alper bey den :D

bir şeyler dönüyor bakalım çıkar açığa :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

VSA de Servet de gelsin... :D

Iphone Alper

Fun Melih

Htc Zafer

Demedim mi.. aha geldi... :D

Bu lamba, o lamba mı ? ;)

hop!? mevzu var dediler geldik :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...