İçeriğe Yönlendir

Araç Çalınması Ve Kasko Ödemesi

Metin Çilo

Recommended Posts

Metin Çilo

Arkadaşlar konu daha önce açıldı mı bulamadım. bilgilerinizi bekliyorum.

Arkadaşımızın başına geldi 2008 clio aracı çalındı ve kaskosu var kasko şirketi aracın kasko bedeli mi yoksa aracın piyasa değeri ne ise onu mu ödüyor?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

grçmiş olsun, piyasa değerini öder, mesela 18.000 TL gibi idi sanırım 1.5dci ise

Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

Evet piyasa değerini öder.Arkadaşınızın yedek anahtarı mevcut muydu?bu arada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

1 ay beklenecek, sonrasında araç bulunamazsa tazminat ödemesi için işlemler başlayacak. Piyasa rayiç değeri ödenecek.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

arkadaş dediğim okul müdürümüz. aracın yedek anahtarı yanında. Adamın evinin önünden gece saat 3 te alıp götürüyorlar. Bu ara bulunduğumuz ilçede çok fazla hırsızlık olayı olmaya başladı. Aracımızda kasko var da insan yine de tedirgin oluyor

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

1 ay beklenecek, sonrasında araç bulunamazsa tazminat ödemesi için işlemler başlayacak. Piyasa rayiç değeri ödenecek.

Saygılarımla.

Kasko bedeli ne anlama geliyor. + Perte çıkma durumunda ne kadarını öder?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kasko bedeli ne anlama geliyor. + Perte çıkma durumunda ne kadarını öder?

Kasko bedeli, kasko yapıldığı gündeki tahmini bedeldir..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

arkadaş dediğim okul müdürümüz. aracın yedek anahtarı yanında. Adamın evinin önünden gece saat 3 te alıp götürüyorlar. Bu ara bulunduğumuz ilçede çok fazla hırsızlık olayı olmaya başladı. Aracımızda kasko var da insan yine de tedirgin oluyor

Semt neresi?

Renault ülkemizde çok tercih edildiği en çokta çalınan araç.

Eski şirketimde bir clio'yu çekici ile çalmışlardı. Plaka yok, kamera kaydı yok, sadece görgü tanıklarının anlattığı var. Uçtuuu gitti :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

şimdi benim aracın kasko bedeli 25,750TL onu biliyoruz. Peki piyasa değeri nedir ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

şimdi benim aracın kasko bedeli 25,750TL onu biliyoruz. Peki piyasa değeri nedir ?

Bu hasar anında eksperin yapacağı çalışma ile belirlenecek. Genelde bayilerden, internetten ve başka kaynaklardan alınan fiyatlar toplanır ve artimetik ortalama alınır. Aritmetik ortalama alınırken, sapmayı azaltmak için en yüksek ve en düşük fiyatın elimine edilmesi bir yöntemdir. Eksper fiyat araştırması yaparken, aracın km'si bakım durumu gibi faktörleri gözönüne alır. Ancak ne kadar detaya inilse de çok temiz araçlar zararlı, çok yıpranmış araçlar kârlı olabilir. Sonuçta piyasa değerini belirleyen ağırlıklı durum aracın markası ve modelidir. Temizliği ve km işin küsurat tarafıdır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

22ye gideri vardır herhalde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bu hasar anında eksperin yapacağı çalışma ile belirlenecek. Genelde bayilerden, internetten ve başka kaynaklardan alınan fiyatlar toplanır ve artimetik ortalama alınır. Aritmetik ortalama alınırken, sapmayı azaltmak için en yüksek ve en düşük fiyatın elimine edilmesi bir yöntemdir. Eksper fiyat araştırması yaparken, aracın km'si bakım durumu gibi faktörleri gözönüne alır. Ancak ne kadar detaya inilse de çok temiz araçlar zararlı, çok yıpranmış araçlar kârlı olabilir. Sonuçta piyasa değerini belirleyen ağırlıklı durum aracın markası ve modelidir. Temizliği ve km işin küsurat tarafıdır.

Saygılarımla.

bilgiler için teşekkürler

1500TL ön tampon 1500TL de bi-xenon farlar kaskoya işli. Peki önden vurma oldu diyelim bunlar ekleniyor mu direk olarak ?

22ye gideri vardır herhalde

abi o zaman ben demeliyim ki bana para vermeyin aracımın aynısını verin ;)

Yorum bağlantısı

Kaskoya ekstra teminat olarak eklenmiş olan aksesuarlar aracın fiyatını etkiler. Ancak bu hesap aracın çıplak maliyeti + ekstra teminatın toplam bedeli olarak eklenmez. Eksper bu parçalarla beraber bir rakam oluşturup size önerir. Tabi bunu perte göre yazıyorum. Eğer kısmi hasar olursa, poliçenizde de eskime payı düşülmeyecekse, piyasa fiyatı ile ödenir. Sizin o parçayı kaça malettiğiniz değil, eksperin o parçayı ne kadara temin ettiği önemlidir. Siz ise eksik birbedel vermeyip, gerçek değerinden ekstra teminatı poliçeye ekletmekle mesûlsunuz.

Örneğin; siz zenon far piyasaya ilk çıktığında 3.000.-TL'ye sigorta yaptırdınız. 2 sene boyunca da bu teminatla sigortalı kaldınız. 2. senenin sonunda oluşacak hasarda eskper aynı zenonların piyasa fiyatını araştırır. O marka zenon farlar artık 1.500.-TL ise, 1.500.-TL ödenir. Ya da siz, o farı piyasa araştırması yapmadan 2.000.-TL'ye taktırdıysanız ve piyasası 1.000.-TL ise yine 1.000.-TL alırsınız.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Kaskoya ekstra teminat olarak eklenmiş olan aksesuarlar aracın fiyatını etkiler. Ancak bu hesap aracın çıplak maliyeti + ekstra teminatın toplam bedeli olarak eklenmez. Eksper bu parçalarla beraber bir rakam oluşturup size önerir. Tabi bunu perte göre yazıyorum. Eğer kısmi hasar olursa, poliçenizde de eskime payı düşülmeyecekse, piyasa fiyatı ile ödenir. Sizin o parçayı kaça malettiğiniz değil, eksperin o parçayı ne kadara temin ettiği önemlidir. Siz ise eksik birbedel vermeyip, gerçek değerinden ekstra teminatı poliçeye ekletmekle mesûlsunuz.

Örneğin; siz zenon far piyasaya ilk çıktığında 3.000.-TL'ye sigorta yaptırdınız. 2 sene boyunca da bu teminatla sigortalı kaldınız. 2. senenin sonunda oluşacak hasarda eskper aynı zenonların piyasa fiyatını araştırır. O marka zenon farlar artık 1.500.-TL ise, 1.500.-TL ödenir. Ya da siz, o farı piyasa araştırması yapmadan 2.000.-TL'ye taktırdıysanız ve piyasası 1.000.-TL ise yine 1.000.-TL alırsınız.

Saygılarımla.

Bilgiler için teşekkürler aydınlanmış olduk...

Süha benim araçta satışta 30.000 tl nakit veren çıktı o zamn biz ne yapmıyoruz kaza veya çaldırmıyoruz her halukarda zararlıyız

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Semt neresi?

Renault ülkemizde çok tercih edildiği en çokta çalınan araç.

Eski şirketimde bir clio'yu çekici ile çalmışlardı. Plaka yok, kamera kaydı yok, sadece görgü tanıklarının anlattığı var. Uçtuuu gitti :)

Kusura bakma mesajına geç cevap verdim. Arnavutköy

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim anlamadığım olay şu, benim aracım da Fiesta Van kasko değeri 17.500 olarak görünüyor. Ona göre prim ödüyorum. Ancak Allah korusun arabam çalınsa Fiesta Van diye piyasa araştırması yapsalar bana ödeyecekleri tutar 12.500-13.500 gibi birşey olacak. Madem öyle 17.500 ne? Ben kasko bedelini 12.500'e çekemez miyim?

Her şirkette çekemezsin, çekebildiklerinde de pek bişey ifade etmez... Takılmaya gerek yok.. Doğrusal bir orantı yok bu bedel işinde..

Her araç için kaç lira alacağını sistem biliyor, araç bedeline çok takılmıyor... O sadece orada olması gereken bir zorunluluk..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...